Paranoja ze skojarzeniami dotarła do niemieckiego obozu w Auschwitz

Obrazek użytkownika tequila
Kraj

Zraszacze pojawiły się przy wejściu do dawnego obozu koncentracyjnego. Miały one zapewnić chłodzenie w upalne dni, jednak nie spodobały się wielu zwiedzającym. "Może niech jeszcze podadzą mydło" - piszą oburzeni internauci, którym prysznice jednoznacznie skojarzyły się z komorami gazowymi.

Ależ to już było ! Przypominam fragment wpisu na NP:

"Nieznana osoba pozostawiła mydło dla dzieci w ogrodzeniu synagogi w węgierskim Szeged. - Od 10 lat nie wydarzyło się w mieście nic tak szokującego i skandalicznego - komentuje András Lednitzky, przewodniczący lokalnej gminy żydowskiej. Policja poszukuje sprawcy.
Mydło dla dzieci pozostawione w ogrodzeniu zostało zauważone przez grupę turystów, którzy natychmiast zgłosili sprawę przewodnikowi, a ten powiadomił policję - donosi portal Delmagyar.hu. - To czytelne nawiązanie do obozu zagłady w Auschwitz - uważa András Lednitzky, przewodniczący lokalnej gminy żydowskiej. Dodaje, że w Szeged zdarzały się przypadki malowania gwiazd Dawida czy swastyk na murach, ale mimo to dotąd uważał miasto za tolerancyjne. - Ten incydent może wywołać strach w lokalnej społeczności żydowskiej - podsumowuje.
Nie wiadomo, kiedy pozostawiono mydło, kiedy sprawa została zgłoszona na policję, ani ile kostek mydła zostawił sprawca. Węgierska policja dla dobra śledztwa odmawia komentarza w tej sprawie. Węgierskie prawo przewiduje karę za czyny, które są jawnie wymierzone w członków danej społeczności i mają na celu wzbudzenie w nich strachu lub paniki."

http://niepoprawni.pl/blog/2640/mydlo-w-synagodze-mialem-problem-z-kategoria-wpisu

"Zobaczyłem zraszacze, gdy wyszliśmy z autokaru. Byłem w szoku. Zrobiło mi się niedobrze" - opisał Meir Bolka w rozmowie z Ynet. W punkcie informacyjnym poinformował, że instalacja przypomina komory gazowe i usłyszał przeprosiny od obsługi. "W takich miejscach powinno się zwracać szczególną uwagę na skojarzenia, jakie mogą wywołać podobne rzeczy" - ocenił./gw/

Powaga miejsca nie pozwala na dosadny komentarz, proszę więc przyjrzeć się zdjęciu - jakoś komentującym obecność turystów pochłaniających tony fastfoodów nie przeszkadza.

Taki obżeranie się może wywołać skojarzenia z powszechną śmiercią głodową w niemieckich obozach zagłady.

Dla chcącego zawsze można skojarzyć wszystko ze wszystkim, zupełnie jak w dowcipie: "Bo mi się wszystko panie doktorze to z jednym kojarzy"

 

 

br

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

Chyba jednak nie,  wtłacza się nam właśnie poprzez takie przykłady  i przekaz jak mamy myśleć,

absurdy mają być normą ...

Natomiast  to co na nas ćwiczą (gotowe sugestie myślowe ) bynajmniej nie kojarzy sie ze słowem na "s" jak temu panu u lekarza... :)

 Idąc tropem skojarzeń  przypomniała mi się scena z filmu CK Dezerterzy  Von Nogay w szpitalu  rzucająca nieco światła jak łatwo można  przerobić jednostkę poddając odpowiedniej obróbce...

https://www.youtube.com/watch?v=JsTvrSvqmBk

Ciąg dalszy  skojarzeń - mydło i zraszacze to dobre połączenie do robienia piany ... (bicie piany etc)

Dlaczego  mydło rebe tak jednoznacznie kojarzy się , że ktoś ich (żydów) chce zniesławiać zastraszać etc, a nie że może niektórzy członkowie gminy zalatują nieprzyjemną wonią i jest to nieco zawoalowana podpowiedź  żeby się umyli....

Co zaś się tyczy konsumujących  - to " ZAJADAJĄ STRES " po doznanym szoku na widok zraszaczy ... ;)

Pozdrawiam

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1492482