Krwawa kaczystowska soldateska

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Opozycja kaczofobiczna jawi się nam jak czteroletni pędrak tarzający się po podłodze bo chce lizaka. I wyjący. Jeśli taki cokolwiek wymusi, to będzie mu się pogarszać. Słusznie zatem pisiory biorą nowoczesnych platformersów na przetrzymanie. Taktyka obrana przez Schetynę i Petru musi zaowocować szybkim sukcesem, czyli obaleniem Kaczora. Jeśli nie obalą go przez parę najbliższych tygodni to grozi im trwały spadek poparcia, co może zaowocować powstaniem nowego ugrupowania antykaczystowskiego. Nadmierne pajacowanie doprowadziło Palikota do zaniku i Ryśka też może.

Przedstawię teraz kilka postulatów, które powinna przedstawić opozycja, aby odzyskać wiarygodność:

Jak jeden poseł mówi z mównicy to reszta morda w kubeł. Nie bulgotać. Stefan siedzi w kagańcu a Szczerba w kaftanie. Jak jest dyskusja o budżecie to mówią o budżecie, a karteczki o tzw. wolnych mediach wiecie gdzie se mogą trzymać. Posłowie, którzy kwalifikowali się do wyrzucenia z grudniowego 33 posiedzenia sejmu (za wycie) nakładają na siebie dotkliwe kary finansowe. Na przyszłość każdy opozycjonista kwalifikujący się do usunięcia sam się usuwa bez konieczności działania marszałka.

Nie wymagamy od nich więcej, niż wypowiadanie się na temat w regulaminowym czasie. Głosowania przeciw. Mogą zgłaszać poprawki, które PiS odrzuci. Jeśli przypadkiem nie odrzuci jakiejś to powinni się cieszyć z łaskawości Kaczora. Interpelację se mogą złożyć. Wnioski formalne schludne i na temat. I będzie zachowany ład i tzw. porządek. Jeszcze powinni badać się alkomatem przed wejściem na salę obrad. I czymś na prochy.

II


Blokowanie mównicy w pewnych sytuacjach opinia publiczna uznałaby za uprawnione. Gdyby coś się faktycznie działo strasznego. Ale tak? Bez żartów. Petru opowiadał o przewidywaniu kilku ruchów od przodu jak w szachach. I się naprzewidywał: sam zgłaszał jakieś propozycje, potem je odrzucał. Jestem tu w pewnej kropce, bo cały czas szukam tu jakiejś racjonalności. W szachach tak bywa, że ktoś podstawia wieżę pod bicie. Drugi gracz szuka jakiejś niewiadomo jakiej kombinacji, traci czas, w końcu tej wieży nie bije i przegrywa. Teraz taki plan może być.

Z drugiej strony Kukiz 15 domaga się kar dyscyplinarnych a nawet procesów posłów blokujących. To się nie uda - wszystko rozbije się o opinię biegłych psychiatrów. 2 kluby parlamentarne na żółtych papierach to jednak kompromitacja Polski na arenie jest. Tego chce Kukiz?

III


Mylne okazały się rachuby naszego ulubionego redaktora Łukasza Warzechy. Redaktor Rafał A. Ziemkiewicz z kolei podporządkowuje swe komentarze linii ideowej tzw Endecji. Co tam ostatnio Piotr Semka wypisuje to nawet nie wiem. Wszyscy się mylą: PiS nie ma żadnych możliwości załagodzenia sporu lub ustępstw, bo tamci idą jak barany, o czym pisałem.

Z kolei zwolennicy ciamajdanu wciskają ściemę, że to nie była okupacja, tylko tak se stali. Że PiS nie miał większości i dlatego wywalił Szczerbę. Że opozycja chciała rozmawiać o budżecie. Jak chciała jak wyła o tych mediach? Dręczenie pismaków społeczeństwo odbiera jako element walki z establiszmętem.

III


Przypomnieć trzeba konstytutywne elementy ciamajdanu: nawoływania Kijowskiego do wypowiedzenia posłuszeństwa rządowi przez Policję, wojsko itp. Czyli - żeby nie bronili sejmu przed wdzierającymi się bojówkami kodersów. Propagandowe nawijki Wałęsy, że pisiory będą wyskakiwać przez okna z sejmu. i inne wynurzenia, których było trochę. Karnowscy mają środki, żeby to zebrać i opublikować. Wewnątrz sejmu mieliśmy rozpaczliwą próbę zatrzymania budżetu i ustawy deubekizacyjnej. Dodatkowo propagandowe ściemy.

PS: Dawajcie linki do multimediów pokazujących przebieg wydarzeń.

PS2: Przegląd Tygodnia - prof. Krystyna Pawłowicz, Józef Orzeł (Klub Ronina - 9.01.2017)
 

 


]]>https://www.youtube.com/watch?v=G9Uwh-Jc1iU]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)

Komentarze

  Witam! Zakończona została ustawą, pozytywnie zatwierdzona ustawa dezubekizacyjna. Powoli zbliża się nieodwołalnie reforma sądownictwa. Ptaszki śpiewają, że będzie ona przeprowadzona równolegle z dekomynizacją sądownictwa. Myślę, że lepiej póżno , niż wcale. Pozdrawiam!

Vote up!
10
Vote down!
0

ronin

#1530236

PO-lityczne łobuzy przegrały z  siła i intelektem, bezmyślnie sądzili,że stanie przed mównicą Polacy uznają za bohaterstwo - pajace...

Vote up!
8
Vote down!
0

Yagon 12

#1530241

Posłanki Kidawa-Błońska i Katarasińska zapowiedziały inną formę protestu.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1530252

jak na obrazku? Nieee. Wystarczy, że mają niezakryte twarze.

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Niueste

#1530269