Ja Bydło! Rząd nie do końca dobrze przemyślany

Obrazek użytkownika Zolmar
Gospodarka

Temat pomimo, że pojawił się przed wyborami, moim zdaniem po wyborach nie stracił na aktualności. Zwłaszcza po przymiarkach Tuska o rozdzielaniu ministerstw w starym-nowym rządzie.
Panie Waldku pan się nie boi, Tusk i ferajna za panem stoi.

.
.
.
.
.
Zacznę od cytatu:
[quote]22.09.2011 (IAR) - "Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że co piąta koncesja na poszukiwanie w Polsce gazu łupkowego jest w rękach rosyjskich firm. Zdobyły je, przejmując spółki mające pozwolenia. Te informacje dwoje polskich eurodeputowanych PO - Lena Kolarska-Bobińska i Jacek Saryusz-Wolski - uzyskało nieoficjalnie z Komisji Europejskiej.
Ministerstwo Środowiska wydało do tej pory 101 koncesji 25 firmom. Henryk Jacek Jezierski, wiceminister środowiska i główny geolog kraju, przyznaje „Dziennikowi Gazecie Prawnej”, że oficjalnie żadna z koncesji nie należy do firmy z kapitałem rosyjskim. Resort nie jest w stanie sprawdzić, czy spółki posiadają kapitał rosyjski.

"Dziennik Gazeta Prawna" zauważa, że rozpoczęcie eksploatacji złóż gazu łupkowego w Polsce będzie dla Rosji zagrożeniem. W tej sytuacji blokowanie eksploatacji i kontrola złóż łupków może być dla Rosji sposobem na utrzymywania eksportu paliwa do UE.

Polsce trudno będzie sprawdzić, czy opóźnienia - w poszukiwaniach, a potem w eksploatacji - to przypadek czy zła wola. A w sytuacji zdemaskowania ryzyko jest niewielkie - koszt koncesji to 500 tysięcy złotych, co dla giganta takiego jak Gazprom jest niewielką sumą.[/quote].
A co na to były-nowy (?) wicepremier polskiego rządu z PSLu Waldek Pawlak? Czy zachowuje się jak dbający o swoje mienie gospodarz? Otóz nie.

Odnośnie opanowywania spółek do wydobywania gazu łupkowego przez Rosję lekceważący komentarz premiera Pawlaka 22 września br. w TVP Info o godz. 13:06 brzmi:
[quote]Nie mamy co się przejmować, że co któraś spółka będzie blokować wydobycia, skoro pozostałe będą dawać dochód.[/quote]
Przecież jak zabraknie pieniędzy to podniesie się VAT, zorganizuje cięcia na wydatkach socjalnych, obniży emerytury, wprowadzi się wyższe opłaty za przedszkola. Po wyborach rzecz jasna! :-))))))))))

Zasadą prowadzenia polityki tego nierządu to głoszenie przed wyborami o "zielonej wyspie", po wyborach jęczenie, że jest kryzys i trzeba oszczędzać i nic nie można, nic nie da się zrobić.
Nie ma potrzeby przejmować się obywatelami przez najbliższe 4 lata. Już mieliśmy taki rząd co się sam wyżywił. Historia zakończyła koło. Autor (pominę jego nazwisko, bo musiałbym połączyć je ze słowem niecenzuralnym, a nie lubię wulgaryzmów) pierwowzoru tych słów powrócił jak zombi jako animator, obrońca i propagator formacji Palikota.

Czy Panie Waldku, też będzie Pan taki wesoły i zadowolony jakbym co piątą złotówkę z Pańskiej pensji ministerialnej wziął dla siebie?
Przecież zgodnie z Pańską ideologią reszta Pamu zostanie! :-)))))))))))

Ale czego się można spodziewać po takim "gospodarzu" polskiego majątku - premierze, który umarza zaprzyjaźnionej, prywatnej firmie dług wobec państwa (czyli wobec nas wszystkich!) na 0,5 mld złotych?
Czy on także, w razie czego, postara się o zieloną kartę dla siebie i rodziny?

I czego się można spodziewać po polskiej gospodarce skoro odpowiedzialny za jej stan, Tusk, sam się przyznaje do niechlujstwa i nieuctwa (pewnie bardziej myślał w tym czasie zamiast o pracy, za którą my mu płacimy i to wysoką pensję, o meczyku z kolegami z rządu), że prawo o przydziale koncesji było:
[quote]"nie do końca dobrze przemyślane"[/quote]
I to jest puenta dla sposobu podejścia do naszej Ojczyzny byłego/obecnego* (* niepotrzebne skreśłić) rządu, z któłrej wynika, że to nie kryzys światowy jest powodem zadłużenia naszej Ojczyzny tylko głupota "geniuszy" z partii rządzącej i jej klakierów.
.
.

Fot. wprowadzajace:
http://maro-kawazprdem.blogspot.com/2011/04/gazprom-wypowiada-nam-wojne.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Gdybyż to jeszcze dało się traktować politykę tego nierządu, jako nieuctwo i niefrasobliwość.
Ale uporczywe trwanie tej ekipy w głupocie, wskazuje na coś znacznie poważniejszego.
Jednorazowo, można powiedzieć o głupocie, pomyłce.
Ale uporczywe powtarzanie schematu -to zdrada.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#194716

Może to syndrom chomika, im szybciej kręci (nomen omen!) tym więcej robi błędów? :-))))
Pozdrowienia!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#194746