O Kresach w Radiu Wnet - z Tomkiem Wybranowskim.

Obrazek użytkownika Piotr Szelągowski
Kraj

W zeszłym tygodniu wystąpiłem w cyklu audycji Radia Wnet. Starałem się swoją obecnością akcentować tematykę kresową i obecną rocznicę - Ludobójstwa na Wołyniu. To 75 lat temu dokonano zbrodni na Polakach. Był to początek eksterminacji - masowej eksterminacji, która częściowo już wcześniej była samorzutnie realizowana (już na żołnierzach września 1939 roku).

Data 11 lipca jest najbardziej tragiczna datą w historii II Wojny Światowej dla Polaków. To właśnie wtedy rozpoczął się masowy mord, niezwykle okrutny, zacięty i brutalny. 

Starałem się w Radio Wnet wraz z kolegą Krzysztofem dać dowód pamięci. Byliśmy w koszulkach rocznicowych.

]]>Poznań - Stadion Warty]]>

bezpośredni do audycji: ]]>Radio Wnet]]>

]]>Murowana Goślina]]>

bezpośredni do audycji: ]]>Radio Wnet]]>

]]>Oborniki]]>

Rocznica trwa do końca roku. Działajmy. Wy też to róbcie.

Wczoraj po piątej już mszy św w intencji ofiar i sprawców o Miłosierdzie Boże podeszła do nas Pani Eleni i przekazała datek na stowarzyszenie gratulując działania  i inicjatywy. To nas bardzo zbudowało. Nie jesteśmy odosobnieni w przeżywaniu rocznicy. Polska jest z nami.

 

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

Serwus Piotr. Wielkie dzięki za Twoją miłość i czas dla Kresów i Kresowian, a przede wszystkim dla Tych wszystkich Męczenników Wołynia i Kresów, którzy tam za graniczną rzeką Bug, pozostali już na wieczną wartę. Te wizyty w Radio Wnet i dziesiątki innych inicjatyw, które nieustannie tam w Wielkopolsce czynicie, to są właśnie te najcenniejsze przedsięwzięcia, gdyż one poruszają, mobilizują, aktywizują same doły naszego społeczeństwa, docierają do owych małych grup społecznych, szkół i stowarzyszeń, gdzie trudno jest w normalnym trybie dotrzeć, a Wy właśnie tam jesteście, tam działacie. To naprawdę piękna i b. pożyteczna praca, zwana błogosławioną pracą od podstaw! Wielkie dzięki i gorące pozdrowienia. Tak trzymajcie! 

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1570947