Ogólnopolskie uroczystości Kresowe rocznicy Ludobójstwa.

Obrazek użytkownika Piotr Szelągowski
Kraj
Ogólnopolskie Obchody Dnia Pamięci Ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich (Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa Obywateli Polskich na Kresach II RP) mamy za sobą. Bez patronatu prezydenta RP i bez obecności posłów Kukiz15. Min informację o odmowie patronatu obchodom rocznicy rzezi wołyńskiej przekazał na swoim profilu w serwisie Facebook ks. Tadeusz Isakowskicz-Zaleski. Podkreślił oschłą formę odmowy. Niemniej na uroczystościach były reprezentacje MON (w osobie podsekretarza stanu Bartłomieja Grabskiego, w imieniu Ministra MON wieniec został złożony przez gen Roberta Głąba) i Marszała Sejmu (reprezentował go poseł Andrzej Melak). (Gdzie poseł Michał Dworczyk, obecny sekretarz stanu w MON, który przecież prowadził podkomisję zajmującą się Świętem Kresowian?) Uroczysty charakter, kompania reprezentacyjna, poczty sztandarowe, zmiana warty w obecności mieszkańców Warszawy, licznie zgromadzonych wycieczek z poza miasta i gości z całej Polski - miał swój znaczący i niepowtarzalny wymiar. Niestety, nadal nie rozumiem podejścia wielu kresowian, patriotów i organizacji kresowych, które nie wysłały nawet chociażby jednego swojego reprezentanta skupiając się na obchodach uroczystości w swoich miastach jakby nie rozumiejąc że to nie wystarczy, że tylko jest jedno miejsce i dzień w roku gdzie można pokazać się całej Polsce i światu. Warszawa i termin wskazany przez Organizację zrzeszającą wszystkie związki i stowarzyszenia kresowe. Tylko wtedy ma to sens jeżeli chodzi o czytelny przekaz medialny siły i wielkości tych grup. Jest kresowian i ich potomków kilka milionów, organizacji kresowych; setki. Przez kogo są tłumione i rozgrywane? Jakie polityczne interesy w Polsce i poza nią blokują możliwość wskazania na tą siłę? Czy są to potomkowie banderowców poukrywani w różnych partiach i organizacjach? Czy agenci wywiadów? Czy może niechęć jednych organizatorów do drugich? Brak umiejętności wzniesienia się ponad podziałami? Niemniej ci co się pojawili godnie uczcili pamięć pomordowanych, trasa marszu była doskonale opracowana, bardzo wielu turystów i Warszawiaków miało okazję zobaczyć i usłyszeć informację o Ludobójstwie. Uroczystość pod pomnikiem robiła doskonałe wrażenie. Wojsko, zmiana warty - to coś co wbiło się w odczucia emocjonalne bardzo wielu osób tam zgromadzonych. ]]>https://youtu.be/ux7nmZCJm-k]]> ]]> 11lipca.com ]]>

 

 

]]>bezprzesady.com - obchody Dnia Pamięci]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Też byłam wczoraj na Placu Zwycięstwa - napisałam tu parę słów.

Moje wrażenia były podobne.

Pozdrawiam serdecznie!

 

 

Vote up!
6
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1543870

... za relacje z obchodow rocznicy ludobojstwa na Ukrainie.

Jak inaczej wspomniec, jak inaczej uczcic ich  zycie i tragiczna smierc. Wielu z naszych przodkow nie ma do dzisiaj mogily. Pamiec o zamordowanych  jest ich jedyna mogila. Lacze sie w smutku ,zalu i bolu  z wszystkimi Kresowianami.

Vote up!
5
Vote down!
0

Gosia

#1543929

http://www.psl.pl/74-rocznica-rzezi-wolynskiej-ludowcy-pamietaja/

Nasi "przyjaciele" z Ukrainy nie grają czysto...

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1665682,Ukrainski-parlament-potepil-uchwale-ws-zbrodni-wolynskiej-To-upolitycznianie-historii

Pamiętamy!

https://www.youtube.com/watch?v=_wHeHB4xM20

Po wojnie operowano sumą 250 000  Polaków zamordowanych bestialsko przez rezunów. Z czasem "doliczono" się ~100 000 , a na youtube i nie tylko manipuluje się już sumą zaledwie 50 000! Ciekawe są metody wyliczenia użyte przez tzw. historyków?

Nie pozwólmy zniekształcać prawdy historycznej! Żyją jeszcze Polacy, którzy dają świadectwo prawdzie!

PS

Ma rację nijaki Tomaszek Gross ili nie ma?

http://www.polskieradio.pl/7/5410/Artykul/1641560,Kto-dokonal-zbrodni-w-Jedwabnem-Historyczny-spor-trwa

https://myslnarodowa.wordpress.com/2012/07/05/pogrom-jedwabne-prawda-zbrodnia-mord-niemiecki-niemcy/

http://pamiec.pl/pa/tylko-u-nas/13967,POGROM-W-JEDWABNEM-artykul-Anny-Pyzewskiej.html

Czy możliwym jest by rzekoma grupa około "40 Polaków"  dała radę 340 Żydom?

Upadł motyw rabunku Żydów, a reszta powinna być profesjonalnie zbadana. 

Dzisiaj kolejny raz przepraszamy Żydów za to, że hitler przepuścił przez komin tych, których Ameryka nie wpuściła na nowojorski Ellis Island!

Taka prawda!

 

 

Vote up!
4
Vote down!
0

casium

#1544069