Etyka coraz bardziej wyalienowana, prawda przegrywa z polityką.

Obrazek użytkownika Piotr Szelągowski
Kraj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Na taki wpis natrafiłem na FB. TO jego screen).

W Tarnopolu uczczona zostaje nazwą ulicy dywizja SS. Formacja organizacji (Dla przypomnienia) nazistowskiej III Rzeszy uznanej za zbrodniczą.

Zastanawiam się co może tłumaczyć zgodę na milczenie w tego typu sytuacjach. Milczenie całego gremium międzynarodowego... W Europie ściga się za używanie tej symboliki - i jak najbardziej słusznie, jestem wrogiem nacjonalizmu i nazizmu - na Ukrainie nie.

Co więcej nikt nie zwraca na to uwagi. Obłuda?

W Polsce PiS też milczy - a nie powinien. W końcu wiele osób (wyborców PiS) liczyło na porządną i prawdziwą politykę historyczną.

Tymczasem robimy "pod siebie", co więcej kopiemy sobie dołki pod nogami, jednocześnie budując szubienicę i oblewając się benzyną... - Polska polityka wschodnia nie istnieje – rozmowa z dr. Andrzejem Zapałowskim

Z maila od dr Zapałowskiego (cytat): "...Niedługo PiS w Polsce zacznie realizować ukraińską ustawę o karaniu za oczernianie UPA. Zaczną aresztowania przed 11 lipca???..."

Sądząc po tym kogo PiS obsadza jako ambasadora na Ukrainie, a także jakie są wypowiedzi w temacie unikania informacji o 11 lipca - można założyć że dzieje się bardzo źle w polityce polskiej dotyczącej prawdy historycznej zbrodni Ludobójstwa dokonanej przez OUN-UPA. Nic, całkowicie nic nie tłumaczy podobnego braku reakcji, podkulania ogona i milczenia... Jednak coraz więcej osób dostrzega ten swoisty dualizm polityczny PIS-u: Ukrainofilski PiS nie chce obchodów Dnia Pamięci Ofiar UPA

Gdyby miało to tylko zaszkodzić tej partii byłbym spokojny - obawiam się jednak że takie postawienie sprawy zaszkodzi wszystkim Polakom. Jest to policzek wymierzony sobie samemu - jeszcze 3 lata temu politycy PIS mówili zupełnie inaczej teraz zmieniają retorykę. Pod czyim wpływem? Kto dyktuje im te słowa? I czy nie oznacza to że nie są godnymi reprezentantami (w tej kwestii) zresztą jak i poprzednia rządząca partia - Polski i Polaków?

Czy ci politycy nie zdają sobie sprawy, że ludzie (nie wszyscy jednak coraz większa ich część) potrafią dodać dwa do dwóch i dostrzegać co się dzieje? Nic nie tłumaczy słów Kaczyńskiego w tej kwestii.

Pamięć 11 lipca tak samo jak pamięć poszczególnych dni wywózek, czy rozstrzeliwań w Katyniu na zawsze zostanie przyporządkowana tej dacie. Nie zmieni tego ani on, ani jego rząd czy partia. Cokolwiek by nie postanowili. Jeżeli postanowią źle próbując rozmyć winę zbrodniarzy na narodzie polskim, osiągną tylko odwrotny cel. Coraz więcej osób będzie odsuwało się od tej partii dostrzegając straszliwe błędy popełniane (świadomie?) przez PiS.

Oczekujemy, my normalni, zwykli obywatele tego kraju na właściwą reakcję wybranych przez nas reprezentantów narodu. Zgodną z prawdą historyczną. Dzień 17 września powinien zostać uczczony dodatkowo jako dzień męczeństwa narodu polskiego na Kresach Wschodnich.

Dzień pamięci 11 lipca jako akcent określonej zbrodni (takiej jak np. zbrodnia katyńska) pozostaje nadal symbolem i znacznikiem tejże. Nic i nikt tego nie zmieni. Także i ci, którzy chcieliby zaakcentować zbrodnie tylko jednej strony, tej która teraz z racji polityki międzynarodowej ma być bardziej niż inne - znienawidzona przez Polaków.

Bo tak chce ... właśnie; kto?

Polecane: Rażące zaniedbania polskich polityków w sprawie Ukrainy.

 

 

Tymczasem takie relacje pozostają bez echa...:

https://youtu.be/zmlTAH079_Y

Około 2min filmu:
Nie chce Pan powiedzieć w jaki sposób zginęła Pana Babcia?
"...nie potrafię powiedzieć... (słychać wyraźne wzruszenie w głosie) Pomimo tylu lat..."

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

Nie do przyjęcia jest niezrozumiała polityka PiS w sprawie zbrodni Wołyńskiej i ustanowienia 11 lipca Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Kresach Wschodnich II RP. Osobiście od posła Michała Dworczyka otrzymałem zapewnienie, że zostanie w sejmie przyjęta stosowna ustawa. I zapanowała jakaś dziwna cisza. Ktoś kto ma duże wpływy spowodował, że z debaty publicznej ta bolesna sprawa prawie zniknęła. No i jeżeli rzeczywiście dojdzie do realizacji ukraińskiej ustawy o karaniu za oczernianie UPA, to chyba pozostanie nam strzelić sobie w łeb! inaczej nie mogę tego skomentować...

Wybory parlamentarne za niespełna 3. lata zdaje mi się, że wierchuszka PiS zapomina o tym i wydaje im się, tak jak niedawno PO, że są niezatapialni. Oby nie obudzili się z przysłowiową ręką w nocniku. Niech nikt nie liczy, że zapomnimy o ludobójstwie. Nawet komunistom nie udało się przez 50. lat wymazać tych zbrodni z naszej pamięci. Przykro jest, że w imię tzw. poprawności politycznej PiS kontynuuje niesławną w tym zakresie politykę komunistów a miało być inaczej, polityka historyczna miała być związana z naszą tradycją, wartościami chrześcijańskimi, patriotyzmem i odchodzeniem od pedagogiki wstydu itd. Dzisiaj już można powiedzieć, że realizacja zapowiedzi jest byle jaka!

Bez względu na wynik prac w sejmie nad ustawą w Dzierżoniowie odbędą się 11 lipca uroczystości Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Kresach Wschodnich II RP dokonanego na Polakach przez bandytów z UPA i OUN. Jestem przekonany, że na uroczystości organizatorzy zaproszą posła Michała Dworczyka a on zaproszenie przyjmie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1513995

Naturalnym biegiem rzeczy odchodzą ostatni świadkowie ludobójstwa na Wołyniu i Kresach. Odnoszę wrażenie i nie jestem odosobniony, że w Polsce wielu może liczyć, że z tym dniem kiedy odejdzie ostatni świadek, tamtych krwawych dni sprawa stanie się prostsza do rozwiązania. To jest postawa podła, nie licująca z żadną przyzwoitością! Dokładnie inaczej postępują Ukraińcy, którzy proporcjonalnie odwrotnie nie mają być z czego dumni, a jednak pod niebiosa wynoszą zbrodniarzy z OUN-UPA i SS-Galizien i wcale się nie przejmują bestialstwem ich, znakomicie udokumentowanych zbrodniczych czynów. To jest po prostu nie do pojęcia i na to patrzą zwykli Polacy, na to patrzą Kościoły w Polsce i na Ukrainie, na to patrzy Watykan i na to patrzycie Wy szanowni blogerzy niepoprawni......

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1514040