Obchody 75tej rocznicy Ludobójstwa. Sposoby informacji o wydarzeniu.

Obrazek użytkownika Piotr Szelągowski
Kraj

Zbliża się rocznica 11 lipca. Siedemdziesiąt pięć lat temu dokładnie tego dnia (w niedzielę) zaatakowano symultanicznie ponad 99 miejscowości polskich. Celem ataku było wyniszczenie "materii żywej". Eksterminacja. Ludobójstwo. Nacjonaliści ukraińscy zbudowani wieloletnią kampanią propagandowo-ideologiczną z udziałem mentora i tłumacza "Mein Kampf" na język ukraiński - Dmytro Doncowa, Bandery - ideologa-praktyka biorącego udział w licznych zamachach terrorystycznych podczas II RP (jako szef  OUN i współorganizator-pomysłodawca niektórych zamachów, a nawet uczestnik) - wzięli się do praktycznego wyniszczania elementu obcego. W tym szczególnie skoncentrowali się na Polakach.

Oczywiście jest wiele wydarzeń, obchody oficjalne, mniej oficjalne, msze św (najważniejsze -szczególnie w wymiarze modlitwy za sprawców), odsłonięcia tablic i pomników. 

Osobiście od pięciu lat dodaję swoją cegiełkę: koszulkę rocznicową, którą i sam noszę. Już nie raz spotkałem się z objawami sympatii dzięki niej. Nie raz poznałem kresowian dzięki niej - a także ich opowieści. W ślad za mną idą też młodzi. Koszulka rozprzestrzenia się po całej Polsce, ale też i za granicą. To najlepszy sposób potwierdzający, jak bardzo ważnym dla noszącego jest pamięć o zbrodni. Jako swoistego rodzaju symbol graficzny, koszulka egzystuje w przestrzeni społecznej. Na nią natrafiają oczy przechodniów, urzędników, kolegów z pracy, ze szkół i studiów, spół-wiernych, i wielu innych. Jest dynamicznym, ruchomym elementem uzupełniającym kampanię informacyjną. Ponad 2,5 tys koszulek ktoś nosi już na całym świecie. Miałem nawet propozycje przygotowania ich w języku angielskim i rosyjskim.

Czy potrzebna jest odwaga do głoszenia prawdy?

Sami zdecydujcie.

(nazwiska i nazwy Organizacji, które szczególnie przyczyniły się do akcji noszenia koszulki, poniżej symbolu graficznego Stowarzyszenia)

Program obchodów: ]]>http://bezprzesady.com/aktualnosci/obchody-75-tej-rocznicy]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (11 głosów)

Komentarze

Serwus Piotr. Serdecznie i gorąco pozdrawiam Ciebie i wszystkich Kresowian na Ziemi Wielkopolskiej. Dziękuję za Wasz czas dla Kresów i Kresowian dla Tych wszystkich Męczenników Wołynia i Kresów, którzy tam za graniczną rzeką Bug, pozostali już na wieczną wartę. Ta akcja promowania, tej jakże wymownej koszulki jest b. dobra i pożyteczna, oby jak najwięcej rodaków w kraju i za granicą, chciało nabywać te koszulki i w nich spędzać niekiedy wolny czas. Tak trzymać! Raz jeszcze serdecznie pozdrawiam i będziemy Brachu w kontakcie. Slaw

Vote up!
9
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1567608

Rząd polski dbający o interesy amerykańskich Żydów na Ukrainie nie jest zainteresowany rozpowszechnianie prawdy o mordach upajców na kresach. Prawda jest wyciszona i skrzętnie omijana. Jestem poważny zawiedziony postawą obecnego polskiego rządu.. Gdzie nowe książki do historii podstawowej. Wstyd .

Vote up!
3
Vote down!
0

Zakamarnik

#1567619