Brońmy polskich dzieci !!

Obrazek użytkownika patria
Blog

Co zrobić aby powstrzymać ich gehennę? Strasznych rzeczy dowiadujemy się ostatnio o losie  dzieci z polskich sierocińców.
Jak to się mogło stać, że mają wiedzę na ten temat prawie wszyscy w polskim sejmie, duchowieństwo a nawet nasz Prezydent A.Duda, wszyscy w rządzie i ... nikt tego nie chce powstrzymać? Ilu z nich jest w to zamieszanych? A w Sądach? ilu sędziów tak szybko i bezwzględnie odbiera dzieci?
Interes się kręci!!
Jak to jest możliwe, że adopcje do Włoch stanowią 60-70 procent wszystkich przysposobień polskich dzieci przez rodziny zagraniczne
Ta porażająca ilość  dzieci adpoptowanych w Polsce jest wywożonych do Włoch a w ten brudny interes umoczona jest między innymi obecna pani minister i jej rodzina jak również były minister Radosław S.
To właśnie tam, we Włoszech jest centrum mafijne które, rozsyła je potem na cały świat.  Tak twierdzi pan Paweł Bednarz, który  sprawę zgłosił do prokuratury. 
 


Jak to jest możliwe, że ta mafia  która jest i działa na rzecz masonerii  - zabiera polskie dzieci, które stają się ofiarą mordów rytualnych, stają się dawcami organów albo ich organy są używane do produkcji kosmetyków !!
Te dzieciaki... już raz skrzywdzone przez życie skazujemy na taki straszny los...
Dlaczego piszę, że my? Dlatego, że popełniamy grzech zaniechania. Te dzieci już wiedzą co je może oczekiwać, one się boją!!! 
 Nasze polskie dzieci mogą być adoptowane tyle, że czas oczekiwania dla polskiej rodziny to około 4-5 lat. Jest więcej chętnych do adopcji niż dzieci  a jednak obcokrajowcy oczekują... uwaga !! jedynie 5 tygodni?
To wszystko jest tak przerażające, że powinno obudzić wściekłość Polaków. Ten cały cyrk rządowy - jak to oni dbają o dzieci, program 500+ ... o los dzieci krzywdzonych w Jugendamptach wynika z tego jasno, że rządzący chcą nas kupić a sprawy dzieciaków tak strasznie pokrzywdzonych przez los mają głęboko w dupie!!
Jest jeszcze bardziej przerażające podejrzenie. Bardzo bowiem możliwe, że nasze pachołki nie chcą widzieć sprawy ze wzgłędu na "przyjacielskie stosunki" z USA. Nie jest bowiem tajemnicą, że dzieci trafiają z Włoch głównie właśnie na "rynek" amerykański!
Wolny handel ... szlag by ich !!!
 

To nie jest tak, że Polska już jest pozamiatana. Jeszcze nie jest Polin chociaż niektórzy już swoje brudne łapska zacierają.
Wierzącym Polakom ku przestrodze podaję, że żadna Iskra nie wyjdzie z Polski, skoro nie potrafimy obronić tych najmniejszych z nas i bezbronnych... o których tak mówił Jezus.
cyt:
"„Kto by się stał powodem do grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza” (Mt 18, 6). "

Skoro taki podły podobno  Wł. Putin mogł zakazać zagranicznej adopcji rosyjskich dzieci to dlaczego nasz katolicki A. Duda nie chce tego zrobić?
W końcu jeśli dotarło do Polaków, że nikomu nie zależy na tych skazanych na bezduszność ofiar przyszłych dewiacji ... może wykorzystajmy  fakt, że une wszystkie bardzo kochają władzę a w przyszłym roku wybory parlamentarne a w 2020 roku wybory prezydenckie. A w ostatnich wyborach ktoś nie dopilnował i sporo Polaków niechcący weszło do sejmu. Jest Kukiz15 są narodowcy... to nie jest tak, że nie mamy wyboru. Trzeba ich jednak przedtem odpytać, dowiedzieć się co sobą reprezentują, wystarczy  choć tyle zrobić.
Piszmy do Prezydenta i to w sposób ostry.
Żądajmy aby przerwał ten haniebny proces  i... nie trzeba go  informować!  on doskonale wie o co chodzi...
Jest strona? Czas wreszcie zacząć ją wykorzystywać!
link:
http://www.prezydent.pl/kontakt/

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.8 (głosów:12)

Komentarze

Pisanie, podpisywanie, zbieranie podpisów....to tylko udawanie, że coś się robi, zagłuszanie sumienia.

Potrzebny lider i żółte kamizelki...i wszystkie rządowe auta do góry dnem, jak we Francji. Innej rady nie ma,

Jak nie - to lepiej siedzieć cicho przed komputerem,  grać w brydża....i czekać aż narodowcom sypnie się wąs.

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1576349

a może? są niedługo wybory?

Coś powinniśmy zrobić, tak uważam...

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Astra - Anna Słupianek

#1576350

Te do eurokołchozu...czy te do parlamentu, które już raz PiS dobrowolnie oddał?

Przecież w Polsce nie ma komu rządzić. Mądrzy nie chcą....a głupi nie potrafią...przecież to widać.

Nie widzę innej możliwości....ale może jest.

Jednak pisanie i żebranie o to co mi się należy jest poniżające. Nie będę tego robić.

.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1576354

sprawa podejścia do problemu dzieci może być i powinna wyznacznikiem do głosowania... tak uważam :)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Astra - Anna Słupianek

#1576356

Aha, czyli nie głosować na PiS a w gruncie rzeczy na wszystkich, bo nikt przecież normalny nie wprowadzi ustawy zakazującej sprzedawania dzieci masonom na ofiary i kosmetyki. Nieważne prawo, kontrola i standardy, liczy się że źli politycy, bo w teorii spiskowej nic nie robią. Faktycznie? Jakoś dziwnie, że tak konkretne, kluczowe rzeczy zostały przemilczane- bo wymagają prostego wyszukania a może i wiedzy. A wzorem ma byc Putin. Czyli siać zamęt a chwalić ruskich, zwalać na cudzoziemców, masonów i Żydów, nawet sie nie kryjecie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1576474

Nie spoczywać na laurach, potem nie winić

Siebie czy innych za dzieła zaniechanie

Z Bogiem da się zmienić, także budowanie

Drogi która wiedzie nas prosto do Nieba

Kto się lęka, Wiary więcej mu potrzeba

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1576417

http://adopcja.org/adopcja-dzieci-z-polski-za-granice/

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1576460

https://www.tvp.info/33672616/kim-jest-pawel-bednarz-tajemniczy-swiadek-smierci-posla-wojcikowskiego

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1576462

Dzieci w sierocińcach zawsze miały przerąbany i była tam masa nadużyć. Różne rzeczy próbowany zwalczyć, co niełatwe wobec tak zamkniętych środowisk i nie są to jedyne, bo w bardziej cywilizowanych krajach też wyskakują skandale choćby z domami opieki. Ludzie mają na to wywalone jak na innych wykluczonych, byle problem znikał im z oczu i nie psuł humoru. Są za to różne rozwiązania- rodzinne domy dziecka, rodziny zastępcze, adopcje. Jeśli czegoś się czepiać, to zgody na adopcje zagraniczne, jest to jednak temat kontrowersyjny, zw. z ogólnym dobrobytem czy poziomem rozwoju no i dobrem dziecka. Z drugiej strony, zachodnie standardy bywają większe w praktyce. Ale tam, gdzie kontrowersje, pojawiają się spiski i szury.

Nie wiem, jak tam adopcje do Włoch ale w ciemno obstawiam, że samo epatowanie tym jest manipulacją i spiskologią:
- nie podłączono wiarygodnych statystyk, porównań i przyczyn
- epatuje się większościowym procentem jako "porażającym" a co ma być? Adopcje na cały świat w proporcji dopasowanej do populacji krajów, by była jakaś sprawiedliwość społeczna? Adopcje zagraniczne są ostatecznością, gdy nie znajdzie się opiekunów w Polsce i z kolei są małym procentem wobec adopcji polskich, do tego są to często typowe niechciane dzieci- niepełnosprawne i starsze. Proponuję oburzać się na rodziców, bo przeważająca większość tzw. "sierot" akurat ma rodziców a pozostawianie poważnie chorych, niepełnosprawnych dzieci w polskich ośrodkach jest gorsze niż ich adopcja
- adopcje nie są żadnym brudnym biznesem, reguluje ją prawo, są wymagania i kontrole. weź se sama dziecko, które tylko leży, cierpi i nic nie rozumie, czy to taki wspaniały biznes?

 

Dalej oczywiście leci tradycyjne wariactwo:

- brudny biznes ministra- a dowody są? na logikę jest odwrotnie, takie elity mają więcej sposobności ale akurat tacy są na świeczniku i podlegają większej kontroli

- centrum mafijne we Włoszech, które rozsyła dzieci na cały świat, bo tak jakiś szur twierdzi. A może sprzedają ich Żydom na macę albo Reptilianom? Powoływać to się można na kogokolwiek. Odpały Bednarza są znane i można je znaleźć a ten z filmiku, M.K. (Martin King vel jaram-jaram vel prawda dla polaka itp.) to oczywisty wariat, oczywiście żydożerca, antykatolik a i ruskich lubi, znane pośmiewisko, marihuanista i prymityw. Nie da się bardziej skopać tematu, niż podpierać takimi a na poważnie brać może to tylko kolejny wariat

- Jak to jest możliwe, że ta mafia  która jest i działa na rzecz masonerii  - zabiera polskie dzieci, które stają się ofiarą mordów rytualnych, stają się dawcami organów albo ich organy są używane do produkcji kosmetyków !!
Oczywiste wariactwo.

- czas oczekiwania dla polskiej rodziny to około 4-5 lat
aha, bo trzeba podać maksymalny, dla dobitnego kontrastu, tak jakby koniecznie musiało to byc coś złego i wynikało z prawa czy tam spisku nad Polakami; aj waj, nie można se pojechać, wybrać jak psiaczka czy produkt

- Jest więcej chętnych do adopcji niż dzieci 
nie jest, inaczej nie byłoby problemu- to oczywiste- ale taka bajka ma sugerowac spisek, jak to Polakom się nie daje a masonom zaś chętnie na te mordy rytualne i produkcję kosmetyków

- a jednak obcokrajowcy oczekują... uwaga !! jedynie 5 tygodni?
sądzę, że jest to niemożliwe ze względu na procedury ośrodków (i polskich, i zagranicznych), wymagania prawne- w tym postanowienie sądu, gdzie sam czas postępowania i uprawomocnienia spokojnie będzie dłuższy. Poza tym jest to atakiem na ośrodki katolickie, które to tym się zajmują w Polsce. Manipulacja polega również na tym, że wyciąga sie jakies 5 tygodni z całego okresu procedury adopcji czy tam przysposobienia, podczas gdy w praktyce jest to proces, który potrwa i w Polsce, i za granicą a nie ogranicza się do samego sądu

- Jest jeszcze bardziej przerażające podejrzenie. Bardzo bowiem możliwe, że nasze pachołki nie chcą widzieć sprawy ze wzgłędu na "przyjacielskie stosunki" z USA. Nie jest bowiem tajemnicą, że dzieci trafiają z Włoch głównie właśnie na "rynek" amerykański!
Wolny handel ... szlag by ich !!!

Jest jeszcze bardziej przerażające podejrzenie, że na świecie jest sporo wariatów. Można wymysleć sobie dowolne podejrzenie, może nawet bardziej przerażające niż niż mordy rytualne masonów czy przerabianie dzieci na kosmetyki. Ale trzeba było obsrać przy okazji USA, jak to ruskie psy uwielbiają a przy okazji "wolny handel", co zupełnie nie ma związku. Dzieci trafiaja do USA bezpośrednio z Polski, nie jest potrzebny spisek. Gdyby komus faktycznie zależało na dobru dzieci, sprawdziłby inne kierunki i kultury, nie tylko przyjaznych krajów rozwiniętych, czyż nie? Ale spisek masonów z USA bardziej się przyda ruskim, to oczywiste.

- proponuję nie ośmieszać się cytatami biblijnymi i nie mieszać ich z wariackimi, proruskimi narracjami. To niegodne i grzech.
Mt 18, 6 dotyczy zgorszenia i bycia powodem grzechu dla innych. Sugerowanie, że krzywda dzieci oznacza, że to one grzeszą? Minimalna znajomość Biblii starcza na lepsze cytaty. Dziecko jest tu obrazem odmienionego ucznia, uniżoności i uległości, prostoty. Nie chodzi tu o dzieci lecz naukę dla uczniów, by nie gorszono i nie gardzono maluczkimi, to ostatni, najbardziej uniżeni jak dzieci, będą pierwszymi. Ciekawe, że werset wcześniej wystepuje u Mt (Mt 18,5) "I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje". Jak rozumiem, mimo że aż rzuca się w oczy, to nie będzie pasować pod zabawę w wyrywkowe, przeinaczane cytaty. Podobnie niedaleko późniejszy od cytatu werset Mt 18, 10 "Strzeżcie się, żebyście nie gardzili...", odczytany literalnie, mógłby bardziej pasować w temacie ochrony najmłodszych. Domniemywam jednak, że to ekstremizm figury utopienia kogoś bardziej sie spodobał, niż chociażby wzmianka o piekle ognistym.

- Skoro taki podły podobno  Wł. Putin mogł zakazać zagranicznej adopcji rosyjskich dzieci to dlaczego nasz katolicki A. Duda nie chce tego zrobić?
Nie "podły podobno", tylko znany zbrodniarz, antypolski i antynarodowy gangster, rujnujący własny kraj i jego ludzi.
Po pierwsze, akurat szerzy sie w Rosji durną propagandę ze spiskami Amerykanów. Zakaz najpierw dotyczył homosiów oraz singli w krajach, gdzie zalegalizowano małżeństwa homo. No raczej nie dla obrony chrześcijaństwa, każdy głupi wie, jak silna jest homofobia w Rosji i że jest używana populistycznie przez władze a nie jest to żadna niechęć jednostek ale polityka wewnętrzna, podsycająca najprymitywniejsze emocje i odpowiadająca za liczne zbrodnie. Ruskie psy na tym przykładzie uwielbiają dowodzić ruskiego konserwatyzmu chrześcijańskiego, co u rozumnych wywołuje śmiech i politowanie. Ruskim brakuje też ludności a islamizacja, większa niż na Zachodzie, jakoś nie jest rozwiązaniem. Kolejny zakaz adopcji, już wobec Amerykanów, był odpowiedzią na sankcje zw. z prawami człowieka, więc oskarżano zwronie Amerykanów o lamanie praw człowieka, zakazono finansowanych NGO-sów itp., czemu służyla cała podgotowka, gdzie szerzono teorie spiskowe. Prychnę śmiechem, jak ktoś powie, że to dla dobra dzieci. Jest to obrzydliwa gra dziećmi w celach politycznych, która faktycznie zmniejsza szanse adopcji (a jak wyglądają ruskie ośrodki, każdy niech się domyśli). Ustawa była więc antyamerykańska, dotyczyła różnych spraw, nie tylko dzieci, które mogą na tym tylko ucierpieć.
Wariactwo- ja bym zwyczajnie wstydził się o tym wspominać jako wzorze a nawet jakbym zwariował i szerzył ruskie bajki to mając minimum rozumu akurat zamilczywałbym tak niewygodny temat.

I nie wiem, co tam myśli prez. Duda, ja uważam, że sam zakaz niczego nie rozwiązuje np. problemu kontroli, zaś zmniejsza szanse adopcji. Ciekawe też, że spiskowo oskarża się zagranicę a nie Polaków jako rodziców czy adoptujących, jest to chamski rasizm, wyszukujący winy u innych a z Polaków czyniący uciśnione niewiniątka. Tak wygląda ten wpis Astry. Ciekawe, czy katolik z zagranicy, którego stać na opiekę nad chorym dzieckiem jej śmierdzi. Z racji obywatelstwa, bo tak. Zupełnie nie na tym polega problem! Ale i wykorzystywanie dzieci w takich rozgrywkach jest chamskie.

 

Stręczenie K'15 i narodowców w teorii, że to Polacy, którzy niechcący weszli do Sejmu, w przeciwieństwie do "unych"- u Astry Żydów- jest chorym wariactwem. Już nie wspominając, jacy różni są u Kukiza (choćby jej Sanocki) i jak wyglądają ci ugrzecznieni, koncesjonowani narodowcy- obłudnicy, kłamcy i zaprzańcy idei nacjonalistycznej (których wszystkich Astra też jechała ale przecież w swojej teorii spiskowej nie chce powiedziec, że cały Sejm to Żydzi).

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1576473

Szkoda tracić czas na takich - ględzi w kółko to samo o wydarzeniach, dowodach - a jak trzeba pokazać, to zero konkretów. Taki jeden z drugim więcej zaszkodzi niż pomoże, i o ile już, to oni właśnie są od odwracania uwagi lub zacierania śladów.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1576475

W nawiązaniu do fanatycznej obrony "doktora" R. Opary.

R.O. nie jest doktorem, lekarzem był w Polsce do czasu wyjazdu za granicę, w Australii nie był lekarzem. Pracował jako tzw. obserwator, zarejestrowany tymczasowo celem przystąpienia do egz. med. AMEC, który oblał. Dalej formalnie był praktykantem jednak pracował też nielegalnie jako lekarz. Dokonano inspekcji i poinformowano, że łamie prawo i nie może praktykować jako lekarz, czego bezczelnie nie chciał przyjąć do wiadomości, więc po 10 m-cach został aresztowany w sprawie karnej o przywłaszczenie sobie tytułu lekarza dla świadomego wprowadzania w błąd. W AUS dostał też karę za zatajenie własności akcji. W Polsce też został zatrzymany i równie bezczelnie zapowiadał, że nic nie będzie spłacać. Facet tak kręci i kłamie w żywe oczy, aż brak słów, trudno też nadążyć za jego zmiennymi wersjami. Sporo jednak wysypał się sam. Dalej pozostaje wywyższającym się snobem i anty-Polakiem. Ciekawe też, jaki to przypadek że blisko pojawiali się ludzie służb, Żydzi i komuniści.

Pominę z litości wszelkie zmienne wersje nt. życiorysu i dorabiane sobie równie sprzeczne myśli. Hagada dla głupich.

Wszystko od lat jest w sieci, nietrudno znaleźć choćby u A. Ściosa, Joe Chala, Costerina (Mirosława Mrozewskiego), Starosty Mielsztynskiego itd.; u Targalskiego i w GaPol-u tez to było. A i trudno samemu nie zauważyć czego trzeba.

OPARA RYSZARD IPN BU 644/2367 KBW akta osobowe

Stefan Opara
W latach 1970-1972 studiował w ANS w Moskwie. Od 1972 do 1974 r. instruktor, potem starszy instruktor Wydziału Propagandy, Prasy i Wydawnictw KC PZPR. W latach 1974-1977 starszy instruktor w Instytucie Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu w Warszawie. Delegat na X Zjazd PZPR w 1986 r.

A to mniej znane, poza klasyką:
https://www.salon24.pl/u/lustratorpolski/411994,ryszard-opara-i-obszerna-rekomendacja-wicekonsula

Oczywiście, pisze też niesamowite bzdury, również jako lekarz. "Medycyna kwantowa", cyberdoktor, new age itp. Jest i antywackiem i to w żałosnej formie- szczepionki ma za przekręt, pisał, że tylko osłabiają a ludzie sami sie uodpornili na dżumę, syfilis i kiłę. Albo lepsze: na choroby zakaźne można sie uodpornić... dietą, zdrowym stylem życia i suplami! Podobnie to pisał o Alzheimerze- że można go wyleczyć dietą!

A tak wygląda jego PWZ:

Facet łże w żywe oczy, nawet przy ludziach omawiających jego wyrok, twierdzi że dostał rejestracje (lekarza) bez egzaminu i nawet wygrał proces. Kłamie też, że nie sugeruje, iż ma tyt. doktora, podczas gdy często go używał. Oczywiście to nielegalne a te jego porady lekarskie również. Wspominał nawet, że wystawiał znajomym recepty. Pomagaj mu dalej, gratulacje.
 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1578350

Ryszard Opara o Piskorskim i partii "Zmiana"

Odnośnie Pana Mateusza Piskorskiego...
Poznałem go kiedyś osobiście i nawet przez pewien czas spotykaliśmy się często. Przychodził do nas do biura na Nowym Świecie. Byłem też obecny (zaproszony) na inaugurację działalności założonej przez niego Partii - "ZMIANA". Miałem tam nawet krótkie wystąpienie, mieliśmy plany współpracy... ale jakoś do tego nie doszło. Przyszłość pokaże...

Osobiście uważam, że Pan Piskorski nigdy nie był agentem żadnego wywiadu... To że sympatyzował z Rosją i byłymi krajami należącymi do ZSRR, wcale nie oznacza, ze był agentem rosyjskim.
Moim zdaniem Pan Piskorski - miał pragmatyczne poglądy polityczne.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1578548

Na zjeździe nowej prorosyjskiej partii „Zmiana”, założonej przez działaczy Samoobrony i Falangi, przemawiał Ryszard Opara. W polityce Opara jest znany przede wszystkim z kierowania portalem Nowy Ekran, po różnych perypetiach personalno-finansowych i pozbyciu się Tomasza Parola przemianowanego na „Neon24.pl”. Produkuje się tam kwiat prorosyjskiej paleoendekokomuny, na przykład Bogusław Jeznach czy nieżyjący twórca towarzystwa Grunwald, Bohdan Poręba. Swoje blogi prowadzą tam również Mateusz Piskorski – lider partii „Zmiana” – i Konrad Rękas, jego współpracownik z Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych i redaktor naczelny portalu konserwatyzm.pl jaruzelofila Adama Wielomskiego. Jest też nieoceniony Eugeniusz Sendecki.

Prorosyjskie poglądy Ryszarda Opary widać jak w soczewce w jego artykule „Rosja – Polska – Ukraina. Wojna czy Pokój” [http://ryszard.opara.neon24.pl/…/111922,rosja-polska-ukrain…]. Powiela w nim wszystkie sztampowe twierdzenia rosyjskiej propagandy o tym, że wojna na Ukrainie ma charakter bratobójczej wojny domowej, a nie agresji rosyjskiej, i że jest elementem inspirowanego przez Amerykanów narzucania wyimaginowanego „Nowego Ładu Światowego” (NWO). Opara pisze: „Rosja. Jedyny niezależny kraj, który ma siłę, ludzi i pieniądze. Jedyny kraj, który może się przeciwstawić NWO i ma szansę wygrać Trzecią Wojnę Światową. Rosja potrzebuje jednak partnerów”. Warto też przeczytać odpowiedź blogera na ten artykuł [http://tinyurl.com/Be-kotOpary].

W wywiadzie dla portalu obiektywnie.com [http://tinyurl.com/Opara4Obiektywnie] Ryszard Opara wyraża poparcie dla wiernopoddańczego „Listu otwartego do Narodu Rosyjskiego i władz Federacji Rosyjskiej” Zygmunta Wrzodaka i prof. Anny Raźny [http://tinyurl.com/WrzodakRazny] i stwierdza: „Tak naprawdę jedyną szansą na przetrwanie Polski jako Narodu i państwa – obecnie jest dobrze zrozumiana, na zasadach wspólnoty interesów i partnerstwa – współpraca z Rosją.”

Za Ryszardem Oparą ciągnie się uporczywa fama, której gwałtownie zaprzecza, jakoby był związany z wojskowymi służbami specjalnymi. Ryszard Opara wielokrotnie opowiadał się przeciwko likwidacji WSI. Mówi o tym gen. Marian Zacharski cytując w swojej książce „Rosyjska Ruletka” rozmowę z byłym szefem sowieckich Wojskowych Służb Informacyjnych w PRL-bis Konstantym Malejczykiem”: (…) „- Likwiduję teraz firmę, którą założyliśmy z Wileckim, Czempińskim i Oparą, żeby wypracować fundusze na kampanię prezydencką Wileckiego. Zatrudniłem się w innej firmie.” (…) [http://niepoprawni.pl/blog/7852/neonowe-scierwomedium]. Istotnie podczas wyborów prezydenckich w 2000 roku był w komitecie wyborczym Tadeusza Wileckiego.

Jego wspólnikami w spółce akcyjnej „Nowy Ekran” byli lub są Beata Wilecka, właśnie córka generała Wileckiego (tego od „obiadu Drawskiego”) i … Artur Zawisza, obecnie członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego. Uważa się, że do 2012 roku Ryszard Opara wspierał finansowo Ruch Narodowy, w szczególności Roberta Winnickiego, którego zatrudniał. Doszło jednak do scysji, a propaganda Ruchu Narodowego, po utracie tego źródła finansowania, uległa na jakichś czas znaczącemu osłabieniu [http://tinyurl.com/OparaKontraWinnicki].

Kariera biznesowa Ryszarda Opary jest bardzo zagmatwana. Twierdzi, że do dużych pieniędzy doszedł budując szpitale w Australii, dokąd wyemigrował w 1980 r. i skąd wrócił w 1993 r. Zbudował centrum magazynowe w Piasecznie, które sprzedał w roku 1998. Zbudował na bazie masy upadłości Warszawskich Zakładów Telewizyjnych Centrum Dystrybucyjno-Magazynowe Elemis (przez spółkę Eroplaus).

Wraz ze Zbigniewem Jakubasem i BRE Bankiem próbował przejąć Elektrim. W 2001 roku Opara przejął wraz z żoną połowę akcji spółki Energomontaż Północ, zajmującej się remontami elektrowni. Wspólnie z BRE Bankiem kupił znaczący pakiet akcji Elektrimu (sam kupił 10% akcji spółki). Jego majątek był wyceniany wtedy na 180 milionów dolarów. W 2002 roku wszedł do rady nadzorczej, a następnie do zarządu spółki. Pogarszająca się sytuacja spółki spowodowała duże straty Opary oraz jego rezygnację z pracy w jej zarządzie. Twierdzi się, że wraz z polsko-australijskim aferzystą Abrahamem Goldbergiem [http://tinyurl.com/OparaGoldberg] pozostaje współwłaścicielem biurowca przy Chałubińskiego 8 w Warszawie. W 2001 roku Opara przejął wraz z żoną połowę akcji spółki Energomontaż Północ, zajmującej się remontami elektrowni. Wspólnie z BRE Bankiem kupił znaczący pakiet akcji Elektrimu (sam kupił 10% akcji spółki). Jego majątek był wyceniany wtedy na 180 milionów dolarów. W 2002 roku wszedł do rady nadzorczej, a następnie do zarządu spółki. Pogarszająca się sytuacja spółki spowodowała duże straty Opary oraz jego rezygnację z pracy w jej zarządzie.

W Energomontażu Północ S.A. Ryszard Opara wspierał akcjonariuszy z Rosji przeciwko niejakiemu Janowi Rynkiewiczowi. Owi akcjonariusze z Rosji to Bonita Holdings B.V., czyli spółka zarejestrowana w jurysdykcji Królestwa Niderlandów. Jej założycielem był niejaki Nikołaj Wasiljewicz Szechowcow, ur. 16 kwietnia 1967 r., prezes spółki Сити-Отель, firmy deweloperskiej i hotelarskiej. Zanim założono w 2003 r. tę spółkę zależną, Bonita Holdings działała w sektorze produkcji i handlu chemikaliami i produktami petrochemicznymi, a także na rynku metalurgicznym. W radzie nadzorczej Energomontażu Północ we wspomnianym okresie pojawiły się takie postaci jak Aleksandr Czebanienko i Siergiej Stankiewicz, znany rosyjski polityk z otoczenia Borysa Jelcyna, który ścigany przez parę lat przez rosyjską prokuraturę ukrywał się w Polsce.

W marcu 2003 roku wyjechał ponownie do Australii, gdzie kontynuował inwestycje w służbie zdrowia. W Polsce pozostawił – według prokuratury – niespłacone pożyczki i kredyt w Pekao na kwotę około 35 mln zł (w 2010 roku wraz z odsetkami była to kwota ok. 80 mln zł). Bank zawiadomił prokuraturę. W wyniku wszczętego śledztwa Ryszard Opara poszukiwany był listem gończym, wydanym przez Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia. Sąd Najwyższy w Queensland 31 marca 2010 roku odrzucił jednak ten bankowy tytuł egzekucyjny i Opara wrócił wkrótce do Polski. 2 lipca 2010 roku został zatrzymany w Polsce i przedstawiono mu zarzut z art. 300 § 1 kodeksu karnego, czyli udaremniania zaspokojenia wierzyciela. W sierpniu 2010 roku Opara złożył pozew w sądzie przeciw Pekao i CDM PKO o ponad 306 mln zł odszkodowania i zawiadomienie w prokuraturze o oszustwie, którego mieli dokonać na jego szkodę wysocy pracownicy tych instytucji [http://pl.wikipedia.org/wiki/Ryszard_Opara].

Zaangażowanie Ryszarda Opary w partię „Zmiana” to zła i dobra wiadomość. Zła, bo ten Pan ma dużo pieniędzy i spore wpływy i jego finansowanie może zwielokrotnić możliwości przedsięwzięcia Piskorskiego, Jankowskiego i Wróblewskiej. Ruch Narodowy w początkowej fazie swojego istnienia bardzo skorzystał ze wsparcia Ryszarda Opary, co na pewno może potwierdzić partner polityczny Mateusza Piskorskiego, Sylwester Chruszcz, członek rady decyzyjnej Ruchu Narodowego odpowiedzialny za finanse [tinyurl.com/ChruszczPiskorskiwMoskwie]. Dobra – po przynajmniej wiemy, z kim mamy do czynienia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1578550