Arogancja "Waaadzy"

Obrazek użytkownika pacyna
Kraj

   W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa wicemarszałka Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Ryszarda Terleckiego. Z uśmiechem na ustach wicemarszałek Sejmu odpowiadał na pytania zebranych dziennikarzy, gdy w pewnym momencie do zebranych osób podszedł Paweł Bednarz z Fundacji Dobrego Pasterza i chciał panu wicemarszałkowi zadać pytanie, dotyczące ohydnego procederu handlem polskimi dziećmi z domów dziecka, którym to handlem trudni się państwo polskie. Trzeba zaznaczyć, że Paweł Bednarz nie zachowywał się ani w sposób agresywny, ani w żaden sposób nie obraził majestatu urzędnika państwowego jakim jest oczywiście wicemarszałek Sejmu. W kilku słowach poinformował wicemarszałka o podjętych do tej pory krokach, i starał się uzyskać odpowiedź na pytanie jak długo państwo polskie będzie nadal handlować dziećmi, które zazwyczaj są przy tej okazji rozdzielane z rodzeństwem. Not bene sam miałem okazję z takimi sprzedanymi dziećmi rozmawiać i wiem na jak wielką skalę się ten proceder odbywa, a także z jak wielką traumą się to wiąże. Sytuacja, w której jedno z dzieci trafia dajmy na to do Norwegii, drugie do Włoch, a trzecie za ocean- to zwykła codzienność. Kompletnie zerwane więzi, brak jakiejkolwiek kontroli nad losem tych dzieciaków ze strony Rzeczypospolitej, wszystko w majestacie prawa i pełnym przyzwoleniu wszystkich możliwych rzeczników i sądów, których powinnością jest, by te dzieci chronić i reprezentować. Od samego początku pan Paweł Bednarz był jednak agresywnie i bezczelnie szarpany przez- jak mniemam- asystenta pana wicemarszałka, którego pan wicemarszałek zachęcał słownie do usunięcia tego "Polaka gorszego sortu", który śmiał zadawać niewygodne pytania i przerywać radosne tokowanie wicemarszałka z dziennikarzami. Pan Krzysztof- czyli osobnik,który przemocą starał się uniemożliwić Pawłowi Bednarzowi dyskusję z wicemarszałkiem Sejmu- tłumaczył po całym zajściu swoje postępowanie troską o swoje bezpieczeństwo, bezpieczeństwo swojego pryncypała oraz zgromadzonych dziennikarzy. Bezpieczeństwo, które jeśli było przez kogoś zagrożone, to właśnie przez nadgorliwego pana Krzysztofa. W momencie gdy Paweł Bednarz chciał spokojnie odejść w swoją stronę po zadaniu pytania, nagdorliwy Krzysztof nadal starał się go powstrzymać wyręczając tym samym opieszałą Straż Marszałkowską, co przypłacił pięknym rzutem "na plecki" i zapewne kilkoma siniakami. Po całym zajściu Paweł Bednarz zapowiedział podjęcie kroków cywilno- prawnych przeciw napastnikowi, który prawdopodobnie - o tym zadecyduje sąd-  swoją agresywną interwencją naruszył nietykalność osobistą Pawła Bednarza.

    Przed wyborami Beata Szydło i Andrzej Duda zapewniali barany wełniane- czyli wyborców- o tym, że nowa władza będzie słuchać obywateli. Zapowiadali, że okres arogancji władzy, ignorowania Polaków i "sobiepaństwa" urzędników odejdzie w zapomnienie. Dziś Ryszard Terlecki i jego nadgorliwy pitbull pokazali, że jak zwykle dużo musi się zmienić, by wszystko pozostało po staremu. Nie wyobrażam sobie, aby uśmiechnięty Ryszard Terlecki mógł po tym zdarzeniu nadal pełnić swoją funkcję, aby nadal mógł reprezentować choćby partię, która miała przynieść "dobrą zmianę", także w relacjach pomiędzy urzędnikiem a obywatelem. Ta sytuacja jest swoistym testem, tak dla Premier Szydło jak i całego Prawa i Sprawiedliwości. Zapewne wszystko zostanie zamiecione pod dywan, choć bardzo bym chciał się mylić. Władza niby inna, lecz tak samo arogancka. W końcu ten człowiek jest zwykłym społecznikiem, który takim dosyć "rejtanowskim" gestem chciał zwrócić uwagę na dziejącą się tragedię, za którą odpowiada- w chwili obecnej kierowane przez PiS- państwo. Przypomniał, że od wyborów nic w tej kwestii nie ruszyło, a został potraktowany jak zwykły menel. W ten sposób nie da się zbudować społeczeństwa obywatelskiego, w ten sposób niszczy się w ludziach chęć do działania. Wystarczyło kilka miesięcy przy korycie, aby ludzie PiS zapomnieli o tym, co obiecywali w kampanii wyborcej, o ile kiedykolwiek do swoich obietnic podchodzili poważnie.

2
Twoja ocena: Brak Średnia: 1.9 (16 głosów)

Komentarze

W swej paszkwilanckiej notce napisałeś, cyt.: "(...) w pewnym momencie do zebranych osób podszedł Paweł Bednarz z Fundacji Dobrego Pasterza i chciał panu wicemarszałkowi zadać pytanie, dotyczące ohydnego procederu handlem polskimi dziećmi z domów dziecka, którym to handlem trudni się państwo polskie".

Wskaż mi natychmiast,- powtórzę: natychmiast!!!, które to instytucje (z nazwy, a nawet które z osób) państwa polskiego biorą udział w handlu dziećmi?!

Brak rzeczowej odpowiedzi potraktuję jako pospolite deprecjonowanie polskiego rządu i urzędu prezydenta RP!!! A to będzie skutkować... zmieszaniem ciebie z błotem, wszak kto błotem obrzuca, ten "rykoszetem brywa".

Satyr 

 

 

Vote up!
9
Vote down!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1520024

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika pacyna został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Problem ten istnieje od kilku lat. Najpierw sądy odbierają dzieci rodzicom lub prawnym opiekunom (nawet z błahych powodów), następnie trafia do "bidula", by następnie zostać wyeksportowanym za granicę.
http://www.infor.pl/prawo/dziecko-i-prawo/adopcja/686415,Adopcja-zagraniczna.html
Każdy dyrektor jak i pracownik domu dziecka jest urzędnikiem państwowym i działa w imieniu państwa.

Zapoznaj się też z tym tekstem sprzed roku:
http://wpolityce.pl/m/spoleczenstwo/261717-polskie-dzieci-na-eksport-do-norwegii-teraz-lepiej-rozumiem-to-wzmozenie-w-odbieraniu-dzieci-przez-sady
W tej chwili nie mam czasu, by wyszukać wszystkie materiały. Pogrzeb trochę w temacie, a znajdziesz sporo przerażających danych.
W samym tekście wątek zagranicznych adopcji został wywołany jako wątek poboczny i przydałoby się solidnie ten temat opisać.

Vote up!
4
Vote down!
-9

              

#1520026

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1520028

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika pacyna został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Wdzsz Vrt, człwk n kżdym krk wystw śwdctw sb smym. Ntmst ckw jst t, ż zstł wypklny wątk pbczny, n mrtm tst, czyl npść n człwk stsnk włdzy d ng.
Vote up!
4
Vote down!
-10

              

#1520029

czemu jest winny marszałek?

jaki nadgorliwy asystent- sam w takiej sytuacji zostałbym czyjąś 'tarczą'.

są też pewne cywilizowane zasady, wbicie na korytarzu (ogólnie, taktycznie) to bardziej happening, ew. chamstwo czy desperacja niż próba dotarcia.

NB kwestia bezpieczeństwa- ochrony jest istotna. Nikt by go nie dotknął, gdyby zachowywał się odpowiednio.

Przykry incydent, tak. Kto go wywołał?

''Dzieci z domów dziecka pytają, kiedy przestaniecie sprzedawać je za granicę''

prowokacja, prawda?

jeśli ktoś dał ciała- to asystent, ale tylko troszkę. nie udało mu się odwrócić uwagi i zająć gościa a najlepiej zaprosić gdzieś na bok. Może nie dało się. Pewnie nie jest zawodowcem. Mądrze wycofał się. Widział potencjalne hmm zakłocenie i zareagował, dobrze.

 

poza tym to triumf chamstwa. udało się nagłośnić zwykłym ekscesem. równie dobrze mógł rzucać jajkami czy wyciągnąć kuśkę.

nie chcę, by tacy wygrywali swoje 5 minut w mediach. wolałbym też widzieć lepszą ochronę.

 

Pozdrowienia dla hadacza

 

 

Vote up!
9
Vote down!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1520037

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika pacyna został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Chyb n mówmy tj smj sytcj.
Vote up!
2
Vote down!
-8

              

#1520038

z filmiku i mediów.

Wmów mi, że nie było innego sposobu, to może..

Że najlepsze intencje, że desperacja, że waga sprawy...

 

Przecież to był rodzaj prowokacji. Nie chodziło o kompetencje marszałka, tylko o medialność.

Fakt, marszałek mógł powiedzieć: wybaczy Pan, nie leży to w mojej gestii, mój asystent poradzi Panu, gdzie to kierować.
Po co jednak miał w to wchodzić, widząc ewidentną prowokację, mając podstawy do opinii o człowieku zadaniowcu czy z zaburzeniami? też mi reprezentant dzieci czy fundacji.

 

To jakieś komunistyczne myślenie, by dojść do kogokolwiek, to tenże weźmie innych za pysk i zrobi porządek.

 

nasza opinia nie ma znaczenia. liczy się prawo, procedury.

Marszałek byłby zobligowany, gdyby przekazano mu wiarygodne informacje o przestepstwie. Tu zaś była zwykła konfa dla dziennikarzy.

Po co oceniać kogokolwiek?

 

O szamotaninie i ew. naruszeniu nietykalności się nie wypowiadam.
(jakby mnie ktoś chwycił z tyłu...)

 

Vote up!
7
Vote down!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1520039

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika pacyna nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Po pierwsze niczyj asystent nie ma prawa używać środków przymusu bezpośredniego przeciw komukolwiek. Powinien za to zdrowo beknąć.
Po drugie jest to na tyle poważna kwestia, że warto jej nadać możliwie najszerszy rozgłos medialny. Skoro ponad rok temu inny polityk PiS pisał w tej sprawie listy otwarte do ówczesnej Premier Kopacz, to chyba warto, aby przez blisko rok czasu swego rządzenia politycy PiS tę sprawę raz na zawsze załatwili.
Po trzecie kwestia tych dzieci jest kwestią poboczną. Nie wiem o jakiej prowokacji mówisz, nie wiem czemu zarzucasz temu człowiekowi zaburzenia. On był tego dnia w Sejmie gościem, przeszedł wszystkie formalności a na wejściu został przez SM sprawdzony. Krzywdzisz swoimi nieodpowiedzialnymi opiniami człowieka, który poświęca swoje życie innym, podczas gdy sam jesteś zbyt leniwy, aby sprawdzić czym ta fundacja się zajmuje.
Celem notatki było wykazanie, iż cała ta otoczka o dobrej zmianie była tylko kiełbaską wyborczą, co właśnie takie sytuacje doskonale obrazują. Arogancja i buta ludzi, którzy własną pracą nigdy się nie pohańbili.

Vote up!
5
Vote down!
-8

              

#1520040

1.  zgadzam się, nie był uprawniony.
Asystent mógł przewidzieć opór, więc 'taktycznie' raczej odwracał uwagę a dokładniej później chciał mu przerwać. Pewnie tak też łatwiej, by nakazać wyprowadzenie 'awanturnika'.

2. rozgłos dla wagi sprawy- czemu nie. Tu jednak warto z góry zaplanować, co i jak się chce osiągnąć.
Można pokazać pomalowane cycki, można powtarzać dziwne pytanie, można inaczej.
Obie strony 'ugrały' swoje, więc 'remis'. Reszta to liczenie się z konsekwencjami i nagłośnienie medialne.
Zauważmy jednak, że marszałek występował  jako marszałek (ma swoje jasno określone kompetencje), osoby publiczne nie przyjmują zwykle nawet 'listów', nieznanych spraw, by nie paść ofiarą manipulacji.

3. Wyjaśniłem- samo powtarzanie tendecyjnego pytania jest prowokacyjne i do niczego nie prowadzi.
jakbyś na nie odpowiedział, jakbyś zareagował? A jakbyś Ty był asystentem? Jakbyś odpowiadał za konfę?
Jako sejmowy gość też byś dokładnie tak dotarł do marszałka, z dokładnie takim zachowaniem? Da się inaczej.

Co do uwagi końcowej o picu Dobrej Zmiany: naprawdę oczekujesz, że każdy będzie miał DOWOLNY dostęp?
I na tej podstawie osądzisz cały PiS, rząd, nową politykę?

Czy ja jestem niesprawiedliwy dla tego gościa? Może, bo nie znam go.
Ale: robił to na własne ryzyko więc musi się liczyć z konsekwencjami. Dalszy przebieg sytuacji moralnie obciąża JEGO, nie marszałka, nie PIS, rząd, dobrą zmianę!
Zakłóceniem były już jego pytania, mógł inaczej? Grzecznie, konkretnie, krótko i podziękować?

Czym to się różni, gdyby wszedł tam Hadacz i zaczął wykrzykiwać np. "Kaczyński mnie oszukał więc marszałek jest taki sam'

 

I żeby nie było- podobnie bym uważał w przypadku Tuska czy Komorowskiego etc. Może wysmiałbym reakcję czy ochronę.
Państwo ma być sprawne i poważne, każdy ma robić swoje. A ludzie dalej obwiniają przypadkowe osoby,  gdy sami w nich widzą 'załatwiaczy spraw' jak jakich sekretarzy partyjnych odwszystkiego.
 

Vote up!
6
Vote down!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1520061

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...prykją styryczn:)) gtw swą włsną włną zsłnć rgncję wdzy... n wdzą, ż rbą z sb ttlnych głpków...

pn Krzysztf , t pwnn sldn dstć p ryj, chćby z tykn...pzdrwm

 

ps  Trlck zpwd zmny &qt;w trsc prządkwn prcy dznnkrzy&qt;... jż ngdy węcj tk wrchł n zkłóc dbrg smpczc Dbrj Zmny...tf!!!


< hrf="http://fkty.ntr.pl/plsk/nws-ncydnt-w-sjm-trlck-zpwd-zmny-w-trsc--prz,nd,2267828#tm_src=pst∓tm_mdm=pst∓tm_cmpgn=chrm">http://fkty.ntr.pl/plsk/nws-ncydnt-w-sjm-trlck-zpwd-zmny-w-trsc--prz,nd,2267828#tm_src=pst∓tm_mdm=pst∓tm_cmpgn=chrm

Vote up!
4
Vote down!
-10

http://trybeus.blogspot.com/

#1520046

Takie słownictwo możesz stosować na swoim blogspocie, ale nie tutaj! Każdy kolejny twój wpis czy komentarz faszerujesz coraz "mocniejszymi" słowami. Obrzucasz inwektywami Użytkowników NP, obrażasz, a tak naprawdę nic o nich nie wiesz. Ciężko ci zastosować siłę argumentu, więc stosujesz argument siły (słownej)? Jeśli tak ci ciężko, to nie pisz tutaj, skoro nie potrafisz uszanować adwersarzy i respektować Regulaminu NP. 

Czyżby spieszno ci było do "bana"??? Już zapomniałeś o abolicji, jakiej dostąpiłeś od Admina NP i zaczynasz "obrastać w piórka"???

Zapowiadam ci: - jeśli jeszcze raz zauważę, że łamiesz Regulamin NP - załatwię ci "jesienne wakacje".

 

Satyr

Vote up!
8
Vote down!
-3

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1520048

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1520050

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika pacyna został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Równż pzdrwm. Chyb pwnnśmy złżyć swj stwrzyszn "Npkrn np". N kżdym krk wdć, jk włdz dprwj. Plków w szczgólnśc.
Vote up!
2
Vote down!
-9

              

#1520059

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika pacyna został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Sm Styrz n przbrsz w słwch, gdy przy kzj rąbn drw n cb wórk plcą, t zczynsz sę zsłnć klgm z pskwncy bk strszysz blgrów dyscyplnrką. Mż pwnnśmy pwłć "blgrską kmsję śldczą" w sprw szntż ncsków?
Vote up!
4
Vote down!
-10

              

#1520058

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...msztrj s Styr Józ z Lndyn, n sę dj lpć lgnck, jk plstln, ty myślsz ż msz z chłystkm d czynn? J pszę gdz m psj, n gdz mszę, l gdz m sę pdb... ty t mższ m skczyć, gnrln z cnk jstś...ptrfsz sę tylk zsłnć prwnnm...Wlk Styr:))

Vote up!
3
Vote down!
-9

http://trybeus.blogspot.com/

#1520062

Od Pana Józefa to ty trzy  ch .. w bok.
Zrozumiano gorolu nizinny
EOT
Vote up!
6
Vote down!
-2
#1520069

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika pacyna został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Trz jż n będz mżn ltć p klrch z kmrą wśród zwrząt. Zbyt częst "słdzy ld" dwl sę łpć n różnych "brzydkścch". Dbr, zmn kwtn.
Vote up!
3
Vote down!
-10

              

#1520057

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1520076

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika pacyna został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Pycha zawsze kroczy przed upadkiem, a od wielkości do śmieszności jest tylko jeden malutki krok, który niektórzy popełniają każdego dnia wstając z łóżka.

Vote up!
2
Vote down!
-7

              

#1520077

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1520080

A jak tam z twoimi nickami czy kontami na NP?

Masz ich jeden (jedno) czy więcej?

Widzę że stęskniłeś się za NP. I zapewne wspomożesz Trybka, ArchiwumX i resztę plujących na obecne władze Polski.

W jedności siła, nec Hercules.. czy też kupą mościpanowie, kupą, kupy nikt nie ruszy. Ukaińskiej wersji już nie będę cytowała. Kto zna, ten wie...

Vote up!
5
Vote down!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1520078

Gdyby tak ta wymieniona  elyta podczas robienia kupy ściągnęła majtki.
A tak smród od Rabki po Moskwę
Vote up!
5
Vote down!
0
#1520084