Polacy murem za rządem. Manifestacja poparcia dla rządu - 23.03.2017.

Obrazek użytkownika MoherJ
Kraj

Zapowiadana na łamach portalu niezalezna.pl manifestacja poparcia dla działań rządu Prawa i Sprawiedliwości odbyła się przed gmachem Sejmu przy ul. Wiejskiej w godz. 14:00-17:00. Jak mówią organizatorzy, jest to odpowiedź na wniosek o wotum nieufności dla rządu, szczególnie teraz, gdy ma być przeprowadzana największa w tej kadencji reforma - reforma sądownictwa.
W czwartek Polacy z całego kraju - od Wejherowa przez Poznań po Kraków - spotkali się w Warszawie na wielkiej manifestacji poparcia dla działań rządu Prawa i Sprawiedliwości.
- Atakowany przez opozycję i inne środowiska potrzebuje wsparcia swojego elektoratu i my tego wsparcia chcemy mu udzielić - mówiła Violetta Sasiak z Klubu „Gazety Polskiej” w Wejherowie. W czwartek zgromadziliśmy się przed Sejmem, ponieważ chcemy dać świadectwo, że istnieje duża zdeterminowana grupa ludzi, która popiera reformy tego rządu.
Jesteśmy z rządem Beaty Szydło i nie pozwolimy PO-wcom i KOD-ziarzom go obalić. Zwracamy się do całej tej ekipy, tzw. KOD u, ze Stefanem Niesiołowskim i Lechem Wałęsą na czele, z jasnym przekazem: „O końcu tego rządu możecie sobie jedynie pomarzyć - ten rząd nie będzie wyskakiwał przez okna, ponieważ wielu ludzi z całej Polski go popiera, ponieważ my na to nie pozwolimy” - mówił Adam Borowski, opozycjonista w czasach PRL, szef warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej”. Dzisiejsza manifestacja została zorganizowana przez warszawski Klub "Gazety Polskiej". Do demonstracji dołączyli manifestujący leśnicy, popierający działania ministra środowiska Jana Szyszko. Według portalu niezalezna.pl, przed gmachem Sejmu zgromadziło się kilka tysięcy osób. Na miejscu obecny był zarówno Adam Borowski, przewodniczący stołecznego Klubu, jak i redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz.
- Kiedy PiS zaczął rządzić nie do końca rozumiałem spór wokół Trybunału Konstytucyjnego. Teraz to rozumiem. Już wiem czego oni się bali. Czemu politycy opozycji jeździli do Brukseli, do Berlina ze skargą na własny kraj, na własny rząd. To jest współczesna Targowica - mówił dziś Adam Borowski.

"Najpierw wykonywaliście polecenia Moskwy, dzisiaj Berlina"
Z kolei szef "Gazety Polskiej" przekonywał, że dzisiejsza pikieta w gruncie rzeczy nie jest manifestacją w obronie rządu, a demokracji. - Nie jest to manifestacja w obronie tego rządu, bo rząd wolno, a nawet trzeba krytykować. To jest manifestacja w obronie demokracji, naszych suwerennych wyborów, którą w ostatnich tygodniach próbuje nam się odebrać. To, że Polska ma prawo głosu to coś złego? Mówi się nam, jak mamy wybierać własny rząd, co powinniśmy pisać - podkreślał. Sakiewicz odniósł się także do przeciwników politycznych Prawa i Sprawiedliwości. - Pytają dlaczego nazywamy ich zdrajcami i ubekami. Najpierw wykonywaliście polecenia Moskwy, dzisiaj Berlina, a tak naprawdę zawsze szkodziliście Polsce i dziś też szkodzicie - oceniał.
/Źródło: niezalezna.pl/
Foto: zrzut z TV Stream1

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (16 głosów)

Komentarze

Vote up!
13
Vote down!
0
#1535706

Jozio dziękuję za piękny obraz, kto jest jego autorem?

Vote up!
9
Vote down!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1535711

niestety nie wiem, znalazłem na TT

Vote up!
6
Vote down!
0
#1535715

Dzięki MoherJ za dobry i b. pożyteczny wpis. Dziś już nikt nie ma wątpliwości, że Schetynowcy, Wałęsiarze, Petrusy i Komorowskie będą krzykać, choćby nawet nie było po czemu. To taka ich już zabawa! Narobić trochę krzyku w około siebie, by ten najwierniejszy elektorat niesiołowszczyzny, sikorszczyzny, tuskolandii i michnikowszcyzny nie zwynaturzył się czasem i nie podał im czarnej polewki za całokształt osiągnięć. Po temu gonić całe to towarzystwo w siedem wiatrów, aby jak najdłużej ojczyzna nasza, wolna była od tego nieszczęścia, jakim będzie ich ponowne przyjście do władzy. Oby odbyło się to jak najpóźniej, a najlepiej nigdy więcej! Pozdrawiam

Vote up!
11
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1535708

!00% zgadzam się z Tobą jednak z małym bardziej pozytywnym wyjątkiem w zdaniu:

"Po temu gonić całe to towarzystwo w siedem wiatrów, aby jak najdłużej ojczyzna nasza, wolna była od tego nieszczęścia, jakim będzie ich ponowne przyjście do władzy."

Zamiast "będzie" które brzmi wręcz złowieszczo użyłbym określenia byłoby.

Pozdrawiam, Roman. 

Vote up!
11
Vote down!
-1

niezależny Poznań

#1535714

Vote up!
10
Vote down!
0
#1535720