Czy w końcu wstaniemy z kolan?

Obrazek użytkownika MoherJ
Kraj

Od powstania w 2001 roku PiS głosiło radykalne patriotyczne hasła. Istotną kwestią w budowie nowego, silnego państwa miało być rozliczenie z przeszłością i oczyszczenie jego struktur - lustracja oraz dekomunizacja, z osądzeniem zbrodni popełnionych w latach 1944-1989, reforma wymiaru sprawiedliwości, dekoncentracja mediów, reforma służby zdrowia i inne. W sferze stanowionego w ramach Unii Europejskiej prawa, PiS opowiadał się za uznaniem nadrzędności krajowej ustawy zasadniczej i priorytetu państw narodowych. Odwoływała się do chrześcijańskich tradycji narodu, również w zakresie ochrony życia poczętego i utrzymania tradycyjnego modelu rodziny. Istotnym hasłem, które zapewniło PiS zwycięstwo było to, że Polska musi wstać z kolan, odejść od pedagogiki wstydu, nie ekscytować się poklepywaniem po plecach i walczyć o swoje, bo w polityce inne państwa liczą się tylko z silnymi.

Wygrane wybory prezydenckie i parlamentarne przez Zjednoczoną Prawicę w 2015 roku pozwoliły na rozpoczęcie głębokich reform Polski. Nie będę wymieniał wszystkich zmian jakie zostały wprowadzone przez ostatnie dwa lata rządów PiS, bo o nich pisze się dużo i są społeczeństwu znane. Zajmę się tylko nowelizacją ustawy o IPN, która dla mnie jest najważniejszą zmianą, dotyka bowiem żywotnych spraw Polaków, naszej godności, honoru, uczciwości, walki o wolność, ratowania bliźnich nawet za cenę życia własnej rodziny. Nowelizacja o IPN stoi w sprzeczności z nauczaniem historii i prawem Izraela. Jest zdecydowanym powiedzeniem prawdy o holocauście. Takim, którego nie da się zignorować, dlatego wywołała niesamowitą wściekłość w Izraelu i niespodziewanie spowodowała ujawnienie się silnych nastrojów antypolskich, w tym rzekomo zaprzyjaźnionym z nami kraju, który był i jest wspierany na forum międzynarodowym przez Polskę. Nawiasem mówiąc jesteśmy jedynym krajem w Europie, który to robi.

W pełni zgadzam się z Piotrem Wielguckim, że „Żadna inna ustawa tak nie oddaje przekazu PiS, jak właśnie ta nowelizacja. Mamy tutaj wszystko, Polskę na pierwszym miejscu i fundamentalny interes Polski oparty na polskiej aksjologii oraz prawdzie o polskim heroizmie połączonym z polską hekatombą”.

Wyrażam zdecydowany sprzeciw mający na celu jakiekolwiek majstrowanie i dokonywanie zmian w ustawie. Jeżeli to zrobimy to już na zawsze możemy zapomnieć o „wstawaniu z kolan”, staniemy się ponownie kondominium, tym razem USA i Izraela, podobnie jak to było za rządu Tuska - Niemców i Rosji. Nowelizując ustawę o IPN popełnimy katastrofalny błąd, bowiem pokażemy, że pod presją zewnętrzną i pod dyktando obcych państw Polska na zawołanie zmienia zapisy w swoich ustawach i jednocześnie przesyła przekaz, że jest państwem niesuwerennym z tendencjami satelickimi. Można zapytać po co nam reforma sądownictwa i inne skoro oddajemy suwerenność Polski?

Pod uwagę polecam władzom PiS słowa cytowanego już tu Piotra Wielguckiego: „Polska nie ma prawa się wycofać z Polski, wcześniej PiS zostanie z Polski wycofany, co polecam najwyższej uwadze władzom partii, które nie tylko same zaczynają się gubić, ale gubią polskie wartości i świętości”.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (20 głosów)

Komentarze

żeby PiS dokonał jakichkolwiek poprawek w ustawie o IPN. Chyba, że chce aby się Polacy od niego odwrócili. Polacy nie chcą aby ktoś obcy pisał nam ustawy i pokazywał, do którego kąta mamy się ustawić. Popieram zacytowane słowa Piotra Wielguckiego.

Pozdrawiam

Vote up!
16
Vote down!
0

Szpilka

#1559792

Przemożny wpływ niektórych osób izraelskiego pochodzenia na rządzących ...i nie tylko, nie napawa optymizmem. Jeżeli już O.Dyrektor traci głowę w obecności Jonny D....to co się dziwić prezydentowi. Z jednej strony wali w nas Izrael, z drugiej UE zwierzętami futerkowymi a z trzeciej banksterzy - kredytodawcy. Jak się bronić? https://www.youtube.com/watch?v=6A9g1XoigEc http://www.bibula.com/?p=100310

 

Vote up!
15
Vote down!
0

Verita

#1559798

Ta Polska z 1939 nie pozwoliła Niemcom na korytarz z Niemiec do Prus wschodnich choć Niemcy były już potęgą.

Ta Polska z 2018 pozwala by obce państwa wtrącały się w ustawy które Polska uchwaliła, a jeszcze jadą się tłumaczyć i kająć, jak dzieci które coś przeskrobały.

I to jest ta różnica rozumowania honoru i dumy, jaką rząd Polski powinien mieć względem Ojczyzny.

A dziś Izrael tupnie, to nasz rząd jedzie i się tłumaczy. A ambasador Izraela dalej opluwa Polskę, a reakcji na to nie ma.

Więc się zastanawiam, czy to strach, czy ziomkostwo, nie pozwala rządowi stanąć w obronie dobrego imienia Polski.

Panie Kaczyński, by pan nie obudził się z ręką w nocniku, czego panu i Polsce nie życzę, ale cierpliwość wyborców też ma swoje granice.

Vote up!
15
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1559804

Tyle padło obietnic przed wyborami, że dzisiaj podane sprawy do PAD-a, Jego Kancelaria zachowuje się jakby powstała tam druga sitwa prawników aby to co naród widzi, na górze nie zauważono.

Podane do Kancelarii Pana Jarosława uwagi do ustawy o samorządach, w której przewodniczący rady odpowiada za organizowanie i prowadzenie obrad i nic więcej, a radni w samorządach nie mają przypisanej żadnej odpowiedzialności (ani karnej ani finansowej) za działanie na szkodę gminy, mogą poświadczać nieprawdę w uchwałach lub działać na szkodę mieszkańców, NIE ZNALAZŁY  żadnego zainteresowania. Na słuszną uwage, prośbę o zmiane ustawy nawet nie odpowiedziano w sposób męski "ODP. się CHAMIE.  

Więc komu powierzyliśmy władzę i przyszłość?  I Czy w ogóle jest komu w tej Polsce zaufać?

Vote up!
11
Vote down!
0

Kolejorz

#1559830

Dzisiaj honor chowa się głęboko do kieszeni, bo nie ma wysokich notowań...Rząd,  Sejm i PAD ,tak się zachowują jak gdyby Bóg pojawiał się w naszej rzeczywistości tylko w niedzielę... jakby schodził z Niebios jedynie na Mszę..., a cały tydzień gdzieś na urlopie...

Pzdr.

Vote up!
9
Vote down!
0

chris

#1559832

Mam przykre wrażenie, że obecnie stosujemy nowatorską metodę wstawania z kolan przez kładzenie się na brzuchu. A do chwalenia się uzgadnianiem naszych ustaw z Berlinem nawet folksdojcze się nie posunęły, tu mamy już jakby zupełnie nową jakość.

 

Vote up!
15
Vote down!
0
#1559810

To cwaniak.jak mówiłem od samego początku.Dla mnie On nie podpisał.Bo skierował do TK by dać żydom mozliwość nacisku na zmiany w ustawie IPN.Jego cwaniactwo jest tak widoczne ,że ja nie dam się nabrać na Jego "patriotyzm"Ostatnio wszędzie wsadza swoje "JA" chyba narcyz jaki czy co?.No Komorowski to dnooooo,raczej tępota denna.No ale Duda chyba zbyt przeenergetyzował swój "patriotyzm".Jak przychodzi do zajęcia zdecydowanego stanowiska(sądy+ ustawa IPN) to lawiruje.Jeżeli w przyszłych wyborach nie wstawią Beate Szydło na Prezydenta,to na złość zagłosuje na "totalną'jakąkolwiek.

Vote up!
11
Vote down!
0

Mateo

#1559819

Banał, o którym mądrusie zapominają.

Życie jest walką. Mądrą, ale twardą. Tylko ci, którzy walczą mogą wygrać. Trzeba bardzo uważać przed wycofywaniem się i przepraszaniem. Raczej odradzam, chyba, że chcesz być sługą. Nie spłodzisz narodu miękkim... kolanem.

Vote up!
9
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1559825

Ta żenująca "prośba" Dudy o wybaczenie za marzec 68, wyrażona podobno w imieniu wszystkich Polaków podniosła mi ciśnienie do granic...
Wiernopoddańcze i poniżające nas Polaków przemówienie. Jakim prawem wygłasza je w naszym imieniu ?!!!.
Kiedy poproszą nas o wybaczenie żydowscy bandyci, za mordy na polskich patriotach i za całe zło wyrządzone narodowi polskiemu ?.

Vote up!
14
Vote down!
0
#1559827

 

Powiedz mi proszę czy to jest o zgrozo ! zaraźliwe?

Kwaśniewski przepraszał o ile pamiętam za Jedwabne, a Duda za 68'... My to mamy szczęście... I jakoś nie słyszę tutaj powszechnego oburzenia

.. a przecież tak parli ,by go wybrać... szczególnie Józek z...& Co. dali z siebie wszystko, a teraz? ...

 

Vote up!
10
Vote down!
0

chris

#1559831

Jak widać na załączonym obrazku, zarówno Duda, jak i ten alkoholik kwaśniewski, to jeden i ten sam żydowski sort...
Masz rację, to zaraza i rak toczący Polskę...
Tego "pałacowego gnoja" trzeba pozbyć się jak najszybciej, a Jarka należy zapytać, skąd on wynajduje tych wrogich Polsce parchów...?.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1559833

Rozumiem, że jest to pytanie retoryczne...

Pzdr.

Vote up!
5
Vote down!
0

chris

#1559861

Państwo izrael nie sprawdziło się i tylko patrzeć, jak upadnie z wielkim hukiem. Żydzi prowadzą z nami otwartą wojnę , w której stawką jest nasza Polska...
Ta bezwzględna, bandycka nacja potrzebuje "przestrzeni życiowej", a tę upatrzyli sobie właśnie tu, w naszej ojczyźnie...
Pewne jest to, że jeśli w porę nie opamiętamy się, to wkrótce nas nie będzie !.
Nie ulegajmy kłamstwom i obietnicom fałszywych patriotów, również tym z PIS !.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1559878

No my, to jesteśmy,  jedynie Państwo mamy teoretycznie... "na papierze" uznanym przez międzynarodową dyplomacje ... tj. innych żydów ...

Vote up!
3
Vote down!
0

chris

#1559997

Dobra zmiana polegała wyłącznie na tym, że "dobrze" wymieniono jednych żydów, na drugich.
Głupi Polak się cieszy, a ciągłość "władzy" trwa...
Jak zapewne zauważyłeś, wszystko przy "totalnym" uwielbieniu obecnych "właścicieli" Polski, przez chordy pożytecznych idiotów, których spore stadko 'grasuje" również na tym portalu.
Identyfikacja tychże nie sprawi żadnego problemu średnio inteligentnemu bywalcowi "Niepoprawnych"...

Vote up!
5
Vote down!
0
#1560005

Czy III RP wyjaśni wszystkie swoje zbrodnie polityczne po roku 89?
Czy III RP zajmie się wyjaśnieniem spraw, o których mówi świadek Dzięba?
Czy III RP zapewni bezpieczeństwo panu Dziębie?
Czy III RP zdecyduje się na wyjście z PRL-owskiej matni?
Czy też zostanie pogrzebana razem z Bierutem, Jaruzelskim i Kiszczakiem?

https://gloria.tv/video/69AHgMxrqkmHAPqTZdzCHubZR

Vote up!
3
Vote down!
0

Verita

#1560007

i właśnie dlatego tak jestem tu lubiany :-)))

gdy się czasami pojawiam...

Odnośnie Twojego komentarza,  to rzeczywiście tak jest jak piszesz i ja piszę to od lat...i widzę ten oddźwięk...

Pzdr.

 

Vote up!
2
Vote down!
0

chris

#1560018

W końcu PIS rozlicza aferzystów i gangsterów z PO !!.
Na Grabarczyku już "siedzi" prokurator !!.
Za nieobecność na egzaminie z umiejętności posługiwania się bronią grozi mu... pewnie dożywocie...
Teraz tylko sądy skażą Tuska za brak przeglądu technicznego samochodu, Nowaka za przejście przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, Kopaczową za zanieczyszczenie przez jej suczkę trawnika, Arabskiego za opóźnienie spłaty kredytu na telewizor, Niesiołowskiego za siusianie w miejscu publicznym, ...
Tylko PIS zapewnia nieuchronność kary wszystkim przestępcom !!!.
Tfu...
Panie Kaczyński... kłamaliście w kampanii, kłamaliście po wygranej, kłamiecie i manipulujecie nadal...
W ten sposób następne wybory macie "z głowy"...

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1559961

Kazimierzu świetnie napisane. Naturalnie piąteczka. Tak trzymać! Trwajmy Bratankowie mocno na barykadzie ustawy o IPN, gdyż dziś tak właśnie trzeba. 

Vote up!
8
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1559829

Kandydat PiS Andrzej Duda został prezydentem RP w 2015 r.. W marcu 2018 r. pokornie prosi żydowskich ludobójców na Polakach, katów Żołnierzy Wyklętych, etc. o wybaczenie? „Polska tak bardzo żałuje, że ich dzisiaj w niej nie ma. Cześć i chwała bohaterom (katom UB) z 68. roku)”?

Mi^hn^k z radości rechoce

I ręce zaciera,

Brzuch kuglarza podskakuje

Cieszy jak cholera!

Tyle to już lat, tyle to już dni

Jak pluje na Polskę i jak z Polski kpi!

Teraz nastał czas, piękny czas dla Polin

I PAD go przeprosił i nie wstaje z kolan!

"O cześć wam, panowie magnaci,
Za naszą niewolę, kajdany;
O cześć wam książęta, hrabiowie, prałaci,
Za kraj nasz krwią bratnią zbryzgany."

PS

https://demotywatory.pl/4701533/Polska

.

Vote up!
11
Vote down!
0

casium

#1559840

Nie bardzo rozumiem, chociaż się staram ;-) dlaczego wielu Polaków ( również akademicy) nie rozumieją i nie widzą ciągłości żydowskiej polityki w Polsce. Czy to doprawdy jest takie trudne do pojęcia? 

Jeżeli więc założyć, że wielu nie jest głupimi to znaczy, że pracują dla strony przeciwnej...a idąc dalej można wnioskować kto to jest PiS i Kaczyński... tzw.Naczelnik Państwa... no pierwszego z brzegu na Prezydenta by nie wybierał... że już o jego własnych " mowach" o antysemityzmie już nie wspomnę...

Pzdr.

Vote up!
7
Vote down!
0

chris

#1559862

Majstrowanie przy ustawach Dobrej Zmiany czy chęć pójścia na "kompromis" z elytą III RP będzie początkiem końca PiS....

Vote up!
5
Vote down!
0

Yagon 12

#1559847

Gdy słowo PiS będzie zużyte,  to całkiem po prostu przestanie istnieć...a gdy Polin zaistnieje na arenie międzynarodowej,  to będziesz miał tyle do powiedzenia co dzisiaj Palestyńczycy...Czy rozumiesz teraz obawy o PiS ?

Pzdr.

Vote up!
8
Vote down!
0

chris

#1559864

Nie rozumiem dlaczego nie znowelizowano kodeksu karnego zamiast ustawy o IPN. Zwracam uwagę, że nadal można w Polsce propagować komunizm , nadal rozmaite formy zdrady i zorganizowanej działalności wywrotowej są praktycznie bezkarne i nadal można prowadzić zorganizowane oparte na kłamstwach kampanie oszczerstw. Nie jest rozliczona przeszłość i nie ma w systemie prawnym zabezpieczeń na przyszłość,to jest wszystko wycinkowe i bierze się z niezrozumienia tematu.Na dziś  to że nie ma przedawnienia nic nie załatwia gdy sprawcy nie żyją a przeważnie już nie żyją i to jest błędne podejście. Ocena historyka to za mało. Nie może być tak,że korzyści majątkowe, tytularne czy godności nabyte w drodze udziału w zdradzie i masowych zbrodniach pozostają . Stają się udziałem spadkobierców. Skoro przymierzamy się do reprywatyzacji czyli cofnięcia decyzji zapadłych z naruszeniem prawa własności to przecież zabór mienia czy inne korzyści wyniesione z UB niczym nie odbiegają od strony prawnej. Nie da się tego rozwiązać bez jakiegoś trybunału czy komisji dekomunizacyjnej być może też nie da bez zmiany konstytucji ale zrobić to trzeba. 

Vote up!
8
Vote down!
0
#1559849

Zamiast wpisywać mądrości nowe pozwólcie zacytować:

Chyba droga ku „suwerenności” prowadzi nas nie tędy!.
Kaczyński wywala z PiS patriotów a wstawia przybłędy.

Jjj

Jak długo jeszcze będą nam wciskać o dobrej zmianie
kit. Widać jak żydowsko - probanderowski stał się PiS.

Pan Marek
*
Zanim nie zobaczycie guzików od mundurów naszego wroga
powiedział pewien przezorny dowódca - nie strzelajcie!.

„Polacy już widzą twarze wroga, Targowicy zdrajców!”.

wg Chrisa

Pozdrawiam Zyga.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1559896