W obronie Kościoła, księży, katolików i chrześcijan

Obrazek użytkownika MoherJ
Kraj

Szanowni zebrani, spotkaliśmy się dziś na Dzierżoniowskim Rynku przed Pomnikiem Św. Nepomucena, aby zaprotestować, jako katolicy przeciw atakom na księżny, profanację symboli religijnych, bluźnierstwa, obrażanie Pana Boga i niewybredne ataki, przypominające prześladowanie Żydów przez III Rzeszę, na wiernych kościoła katolickiego – powiedziała Irena Bukalska, otwierając spotkanie grup modlitewnych i stowarzyszeń patriotycznych oraz mieszkańców Dzierżoniowa.

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami bestialskiego ataku na kapłana w drodze na poranną Mszę świętą. W poniedziałek przed kościołem pw. Najświętszej Marii Panny na Piasku we Wrocławiu Zygmunt W. dźgnął nożem 48-letniego ks. Ireneusza Bakalarczyka w brzuch i pierś. Kapłan przeszedł operację, żyje. Dzisiaj Sąd Rejonowy Wrocław-Śródmieście zdecydował, że napastnik spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie. Prokuratura postawiła mu zarzut usiłowania zabójstwa. "O ile pamiętam samorządowcy z największych polskich miast zadeklarowali w Gdańsku 4 czerwca walkę z nienawiścią. Jeśli tak, to dlaczego nie tylko oni ale i prezydent Sutryk milczą o pchnięciu księdza nożem we Wrocławiu !?" – pyta publicysta "Do Rzeczy" Piotr Semka na Twitterze.

My zebrani na dzierżoniowskim rynku nie godzimy się na zmasowane ataki przeciwko księżom i Kościołowi. Potępiamy brutalizację życia społecznego, nie godzimy się na agresję słowną w mediach i fizyczną przeciw komukolwiek. Jesteśmy świadomi zasług kościoła katolickiego dla Polski. Zadaję pytanie kto wypełni lukę kiedy zabraknie Kościoła i księży? Liberalizm, agnostycy, LGTB i gender? Tak mają wyglądać przyszłe elity Polski? Nigdy, nie ma na to naszej zgody!

Pytam: Czy Polska byłaby Polską w Europie bez chrztu przyjętego przez Mieszka I w 966 roku, który pozwolił nam na włączenie się do gry politycznej w chrześcijańskiej Europie? Czy po latach zaborów i walki o niepodległość Polska byłaby Polską, gdybyśmy nie pamiętali o swoich chrześcijańskich korzeniach? Czy wyszlibyśmy z jarzma komunizmu i odzyskalibyśmy wolność i niepodległość, gdyby nie św. Jan Paweł II Wielki Papież i Polak, który skierował do nas w Warszawie na pl. Zwycięstwa 2 czerwca 1979 prorocze słowa; „I wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja: Jan Paweł II papież, wołam z całej głębi tego tysiąclecia, wołam w przeddzień święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi!” To jest Polska wraz ze swoim Kościołem i jego pasterzami, którzy prowadzą nas drogą prawdy, honoru, pokory i męstwa do naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Bronimy naszego kościoła, naszych księżny i naszej wiary. Wyrażamy zdecydowany sprzeciw przeciwko agresji fizycznej i niesprawiedliwym, kłamliwym pomówieniom oraz oszczerstwom kierowanych pod adresem naszych duszpasterzy. Módlmy się do naszego Pana i Zbawiciela o pokój i pojednanie w narodzie.

Módlmy się odmawiając Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji kościoła i księży oraz o zdrowie dla ks. Ireneusza Bakalarczyka.

Pilnujmy Polski...

Nazywam się Kazimierz Mikołaj Janeczko, jestem katolikiem, nie wstydzą się Jezusa i zawsze podpisuję się swoim nazwiskiem.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (9 głosów)

Komentarze

Za bardzo dobry artykuł o opluwaniu naszej wiary katolickiej.

Tak  judeo-pisiory podchodzą do obrony wiary katolickiej.

Vote up!
4
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1594573

zrobiła ostatnio sporo błędów....i dlatego cały kościół cierpi.

Głównym błędem było zachęcanie  zamiast ostrzegania przed wejściem w struktury UE.

Zarówno w Watykanie jak i Warszawie wszyscy zapewne wiedzieli jak diabelskie są to struktury.

Z szatanem się nie dyskutuje, nie wchodzi się z nim w żadne układy...Tylko : " Idź precz, szatanie"

Dług Polski w I kwartale 2019 r. rósł w szalonym tempie 232,7 mln zł dziennie !

http://niewygodne.info.pl/

Vote up!
3
Vote down!
-1

Verita

#1594579

Z ludzi wychodzą najgorsze instynkty, strach dosłownie czytać. Nie wiem skąd w ludziach tyle złości. Jeżeli w Polsce się żyje coraz lepiej, jak rządzą ci co powinni, to skąd tyle wzajemnej nienawiści. Rozumiem, kiedy problemy dotykają bezpośrednio zainteresowanych, polityków, ale do gardeł sobie skaczą ludzie zupełnie sobie obcy, zupełnie w polityce nieistniejący. 

Tu rola Kościoła jest absolutnie niezastąpiona  aby łagodzić te napięcia.

Vote up!
2
Vote down!
-1

Anna K.

#1594581

...biskupów w sprawach homo-akcji, sexedukacji, aborcji i innych bezeceństw.

Czyżby kościół w Polsce się pogubił?

Niech zstąpi Duch św. i odnowi oblicze kościoła,  polskiego kościoła !

Czekamy na głośne i zdecydowane NON POSSUMUS.

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Verita

#1594584

wiemy. Obecnie jest  problem z  powołaniami do stanu duchownego, więc stąd tam więcej mężczyzn ze zboczeniami. Z tego co wiadomo z Irlandii, to różne problemy  trwały tam latami. 

Dawniej okrucieństwo względem dzieci było bardziej powszechne. Nawet po wojnie z Wielkiej Brytanii wysłano statkiem do Kanady sieroty, a one trafiały do różnych środowisk, dochodziło do nadużyć  i wykorzystywano je na różne sposoby. Jednak powoli, kiedy  poziom życia zaczął rosnąć, więc w życiu świeckim rządy zaczęły reagować.   

Vote up!
2
Vote down!
0

Anna K.

#1594586