Polska przyjęła Jezusa Chrystusa za Króla i Pana: "Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba"

Obrazek użytkownika MoherJ
Kraj

Nie lękajmy się takiego aktu. Jezus Chrystus niczego nam nie zabiera a wszystko daje. Jego panowanie nikomu nie zagraża, bo wyraża się przez miłość, która została ukrzyżowana”

Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie - brzmi Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który został odczytały w niedzielę 20 listopada we wszystkich kościołach.

20 listopada we wszystkich polskich kościołach wierni wraz ze swymi kapłanami odmówili przed Najświętszym Sakramentem - Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W przeddzień został on proklamowany w sanktuarium Krakowie-Łagiewnikach, z udziałem Episkopatu i Prezydenta RP. Przyjęcie jubileuszowego aktu wieńczy Nadzwyczajny Rok Święty Miłosierdzia w Polsce oraz Jubileusz 1050. rocznicy Chrztu.

Przyjęcie Jezusa za Króla i Pana otwiera na dar przebaczenia, a konstytucją Królestwa Niebieskiego jest dekalog, czyli ‘Dziesięć Słów Życia’, które Bóg ofiarował ludzkości by chroniły godność człowieka. Jest to prawo niezmienne, nie wymaga zatem żadnych nowelizacji. Ewangelia jest jedynie tym co je uzupełnia - powiedział Abp Hoser w homilii wygłoszonej podczas Mszy św. w kościele pw. Chrystusa Króla Pokoju.

Jesteśmy spadkobiercami poprzednich pokoleń, które w trudnych dla Polski sytuacjach pokładały ufność w Bogu. Moja obecność na Eucharystii podczas której wypowiedziałem słowa Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana wynika z wiary, że to od Jezusa Chrystusa zależą dzieje świata, w tym Polski. Sądzę, że wielu nie zdaje sobie z tego sprawy i to dobry moment, by to pokazać. Siostra Blanka ze Zgromadzenia Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Pana Jezusa z Lublina podkreśla patriotyczny wymiar wydarzenia. - Cała Polska przyjmuje dziś Chrystusa jako Pana, więc jestem tu dzisiaj, by być z Polakami i czuję się dumna z tego, że jestem Polką. Osobiście dla mnie ten akt to zobowiązanie - w moim kraju na nowo będzie przyjęte królestwo Chrystusa, co budzi we mnie poczucie jego szerzenia dalej całym moim życiem - tłumaczy zakonnica.

Poniżej publikuję Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana:

Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą [wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi], by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród.

Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie.

Pragnąc uwielbić majestat Twej potęgi i chwały, z wielką wiarą i miłością wołamy: Króluj nam Chryste!

- W naszych sercach - Króluj nam Chryste!

- W naszych rodzinach - Króluj nam Chryste!

- W naszych parafiach - Króluj nam Chryste!

- W naszych szkołach i uczelniach - Króluj nam Chryste!

- W środkach społecznej komunikacji - Króluj nam Chryste!

- W naszych urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku - Króluj nam Chryste!

- W naszych miastach i wioskach - Króluj nam Chryste!

- W całym Narodzie i Państwie Polskim - Króluj nam Chryste!

Błogosławimy Cię i dziękujemy Ci Panie Jezu Chryste:

- Za niezgłębioną Miłość Twojego Najświętszego Serca - Chryste nasz Królu, dziękujemy!

- Za łaskę chrztu świętego i przymierze z naszym Narodem zawarte przed wiekami - Chryste nasz Królu, dziękujemy!

- Za macierzyńską i królewską obecność Maryi w naszych dziejach - Chryste nasz Królu, dziękujemy!

- Za Twoje wielkie Miłosierdzie okazywane nam stale - Chryste nasz Królu, dziękujemy!

- Za Twą wierność mimo naszych zdrad i słabości - Chryste nasz Królu, dziękujemy!

Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu przepraszamy za wszelkie nasze grzechy, a zwłaszcza za odwracanie się od wiary świętej, za brak miłości względem Ciebie i bliźnich. Przepraszamy Cię za narodowe grzechy społeczne, za wszelkie wady, nałogi i zniewolenia. Wyrzekamy się złego ducha i wszystkich jego spraw.

Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Zobowiązujemy się porządkować całe nasze życie osobiste, rodzinne i narodowe według Twego prawa:

- Przyrzekamy bronić Twej świętej czci, głosić Twą królewską chwałę - Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

- Przyrzekamy pełnić Twoją wolę i strzec prawości naszych sumień - Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

- Przyrzekamy troszczyć się o świętość naszych rodzin i chrześcijańskie wychowanie dzieci - Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

- Przyrzekamy budować Twoje królestwo i bronić go w naszym narodzie - Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

- Przyrzekamy czynnie angażować się w życie Kościoła i strzec jego praw - Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

Jedyny Władco państw, narodów i całego stworzenia, Królu królów i Panie panujących! Zawierzamy Ci Państwo Polskie i rządzących Polską. Spraw, aby wszystkie podmioty władzy sprawowały rządy sprawiedliwie i stanowiły prawa zgodne z Prawami Twoimi.

Chryste Królu, z ufnością zawierzamy Twemu Miłosierdziu wszystko, co Polskę stanowi, a zwłaszcza tych członków Narodu, którzy nie podążają Twymi drogami. Obdarz ich swą łaską, oświeć mocą Ducha Świętego i wszystkich nas doprowadź do wiecznej jedności z Ojcem.

W imię miłości bratniej zawierzamy Tobie wszystkie narody świata, a zwłaszcza te, które stały się sprawcami naszego polskiego krzyża. Spraw, by rozpoznały w Tobie swego prawowitego Pana i Króla i wykorzystały czas dany im przez Ojca na dobrowolne poddanie się Twojemu panowaniu.

Panie Jezu Chryste, Królu naszych serc, racz uczynić serca nasze na wzór Najświętszego Serca Twego.

Niech Twój Święty Duch zstąpi i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi. Niech wspiera nas w realizacji zobowiązań płynących z tego narodowego aktu, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia.

W Niepokalanym Sercu Maryi składamy nasze postanowienia i zobowiązania. Matczynej opiece Królowej Polski i wstawiennictwu świętych Patronów naszej Ojczyzny wszyscy się powierzamy.

Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie - na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby naszą Ojczyznę i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)

Komentarze

Pani premier? Gdzie byli m arszalkowie sejmu i senatu? Gdzie był prezes parti rządzącej? Czy ta nieobecność to wynik głupoty może lenistwa. Czy jest to świadomy sabotaż i antykatolicka dywersja?

Vote up!
4
Vote down!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#1526246

Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Kilkadziesiąt tys. osób w Krakowie. Są też prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło - tytuł relacji w serwisie http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019401,title,Akt-Przyjecia-Chrystusa-za-Krola-i-Pana-Kilkadziesiat-tys-osob-w-Krakowie-Sa-tez-prezydent-Andrzej-Duda-i-premier-Beata-Szydlo,wid,18599797,wiadomosc.html?ticaid=118208

Vote up!
5
Vote down!
-1

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1526255

Warto sprawdzic krew i DNA (nie warto sie zabijac), bo ponoc duza czesc naszego narodu ma domieszke krolewskiej krwi Jezusa i Jego Matki

Vote up!
0
Vote down!
0

jasinek

#1528216

Króluj nam Jezu teraz i na wieki wieków.

Amen Amen Amen.

Vote up!
6
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1526248

Proponuje malutka poprawke do :"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu", na "Polska zawsze z Bogiem-Zydem, nigdy przeciw Bogu-Zydowi".

Vote up!
0
Vote down!
0

jasinek

#1528218

Choć przyznaje się do tego z tłumikiem

Co dusi serca na widok srebrników

Dużo dziś mamy takich katolików

Trzeba nam się Modlić o nawrócenie

Żeby odnaleźli Wiary korzenie

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1526259

Królowania Chrystusa nie dekretuje sie w telewizorze...ci co oglądali rzecz w Łagiewnikach niosą dziś prawde i dobre slowo, tak potrzebne Polakom po ośmiu latach PO-zarazy...

Vote up!
4
Vote down!
0

Yagon 12

#1526276

kukły jakiegokolwiek Żyda, nie konkretnego z nazwiska? Czy katolicy zdają sobie sprawę, że mama Jezusa była/jest Żydówką?

Vote up!
2
Vote down!
-3

Mirosław Naleziński

#1526291

A takie rewelacje tylko na NEon 24

Vote up!
4
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1526300

to jest z Wikipedii...

Vote up!
1
Vote down!
-2

Mirosław Naleziński

#1526314

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika globalista66 został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

nieulega najmniejszej watpliwosci ze Golgota Wszystkich polskich Slowian zaczela sie wraz z chrztem przyniesionym na ostrzach krzyzackiego Watykanu.Ta talmudyczna dywersja wydawala sie juz zdechnac wraz z komunizmem ! ale okazuje sie ze na nowo zaczyna rozpleniac sie w narodzie Polskim jak komorki rakowe w chorym organizmie.Czyz swiat goi nie widzi ze to wlasnie nauki chrystusowe sprawily ze osiemnascie milionow uzdolnionych i mlodych polakow szuka pracy poza polska !! na obczyznie!!.W naturze nie ma czegos takiego jak ...przebaczanie ,darowanie nadstawianie drugiego policzka,!! i liczenie na Boga ze sie nad nami zlituje !.Musimy postepowac dokladnie tak jak judejczycy :) jaja za jaja ,watroba za watrobe,leb za leb:) oko za oko kly za kly!!.Owocem takich przkazan religji mojrzeszowej jest fakt ze ...ostatnim i udokumentowanym fizycznie pracujacym zydem byl ..... Ciesla Jozef Ojciec naszego ...chrystuska:) ameeen:)

Vote up!
1
Vote down!
-6

antysemityzm = ksenofob.niepostepowiec,nacjonalista,oszolom:)

#1526318

Jestem Polakiem z wszystkimi wadami i zaletami. Bóg to stary chłop Wie co robi.Gdy wszystko zawodzi o jego łaskę chodzi.

Vote up!
2
Vote down!
0

Zakamarnik

#1526359