Napluli w twarz...

Obrazek użytkownika MoherJ
Kraj

„Wam kury szczać prowadzić, a nie uczyć w szkole” chciałoby się powiedzieć zaślepionym strajkiem nauczycielom, parafrazując myśl Józefa Piłsudskiego.

Wywieszając plakaty o „Łamistrajkach” strajkujący nauczyciele napluli w twarz gimnazjalistom zdającym egzaminy, ich rodzicom oraz członkom komisji egzaminacyjnej. Oczywiste jest, że z przesłaniem zamieszczonym na plakacie strajkujący zwrócili się nie tyko do członków komisji egzaminacyjnej, ale również do uczniów i ich rodziców. Gimnazjaliści decydując się na przystąpienie do egzaminu stali się naturalnymi „łamistrajkami”, podobnie ich rodzice, rzekomo „popierający protestujących nauczycieli”, wysyłając swoje dzieci na egzamin znaleźli się w roli „łamistrajków”.

Nauczycieli zacnych ludzi, dla których dobro dziecka jest najważniejsze, którzy zdecydowali się na pracę w komisjach egzaminacyjnych, ze strony strajkujących spotkały na niespotykaną skalę szykany. Jak czytałem newsy w kilku szkołach strajkujący ubrani na czarno utworzyli szpalery zmuszając członków komisji do przechodzenia między nimi, obrzucając ich niewybrednymi wyzwiskami i pomówieniami. Często było tak, że nauczyciel wchodzący na egzamin spotykał się z agresją, z pogardą, z ostracyzmem, z ironią i z wyśmiewaniem ze strony swoich koleżanek i kolegów z grona pedagogicznego. Skorzystali więc oni z wypróbowanych metod, miedzy innymi tzw. „ścieżek zdrowia” praktykowanych w PRLu przez Milicję Obywatelską, SB oraz ZOMO. Trudno się dziwić, że czerwony ZNP sięgnął do osiągnięć i doświadczeń swoich poprzedników.

Osobiście miałem wielką satysfakcję i poczucie dobrze spełnionego obowiązku uczestnicząc w komisji egzaminacyjnej. Przebywając na sali egzaminacyjnej wróciły do mnie wspomnienia z moich młodzieńczych lat. Patrząc na te młode, Bogu Ducha winne, twarze dziewcząt i chłopców, przypominałem sobie swoje egzaminy. Pamiętam emocje i towarzyszący stres. Doskonale pamiętam również moich wspaniałych nauczycieli (Ich Imiona i Nazwiska zapisały mi na trwałe w pamięci). Miałem to szczęście, że we Wrocławiu, w większości uczyli mnie nauczyciele przesiedleni ze Lwowa. Byli dla nas uczniów nie tylko nauczycielami, ale również wychowawcami, często zastępując rodziców. Zawsze, w razie jakichkolwiek problemów, umieli pochylić się na nami i pomóc. To Oni w szkole pedagogicznej wpoili nam zasadę, że uczeń jest w szkole najważniejszy! I że nie wolno nam odstąpić od tej zasady oraz to, że zawód nauczyciela to nie praca, ale służba dla dzieci i młodzieży. Uczyli nas o etosie i misji nauczyciela polegającej na tym, aby kształtować patriotyczne podstawy nowych pokoleń. Mówili również, że nawet najgorszemu uczniowi (łobuzowi) musimy umieć podać rękę i pomóc. Na tym polega praca pedagoga. To byli Wielcy Pedagodzy, dzisiaj chylę przed Nimi czoło i mam nadzieję, że jako nauczyciel z 35. letnim stażem, nie sprzeniewierzyłem się Ich naukom!

W pełni podzielam stanowisko Adama Borowskiego, który mówi: "Dla mnie to jest upadek moralny części środowiska nauczycielskiego. (...) To, że wzięto jako zakładników dzieci i młodzież jest dla mnie tak nieprawdopodobne, że to absolutnie kompromituje ZNP. Związek powinien zostać rozwiązany, a nauczyciele powinni wystąpić z niego". Odnoszę wrażenie, że ostatnie występy, te żenujące śpiewania z "krowami" strajkujących nauczycieli to istny kabaret, wystawili się na pośmiewisko! Zaślepieni Broniarzem i TVN-enem tracą resztki prestiżu, który trudno będzie przez najbliższe lata odbudować.

Na zakończenie tegorocznym absolwentom gimnazjów i ośmioklasistom doradzam, aby dokładnie przyjrzeli się dzierżoniowskim szkołom średnim i wybrali taką, która zapewni im bezpieczną naukę zakończoną maturą. Natomiast maturzystom, którzy są już pełnoletnimi osobami, aby o egzamin maturalny umieli upomnieć się na drodze prawnej.

Kazimierz M. Janeczko

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (18 głosów)

Komentarze

czarnych ścieżek.

I publikowanie ich fotografii w mediach.

Jakie mieliśmy szczęście my, mając normalnych nauczycieli.

Współczuję dzisiejszej młodzieży!

Pozdrawiam,

Vote up!
13
Vote down!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1586438

 że w szkołach w których brałem udział w zeszłym tygodniu w egzaminach gimnazjalnych, strajkujący zamknęli się w swoich pokojach i nie robili przytyków pracującym. Jednak przyznaję, że boję się kontaktów z kolegami w swojej własnej szkole, bo zapewne będą mieli pretensja o to, że zignorowałem ich szopkę zwaną strajkiem. Mam na tą okoliczność kilka zdań, między którymi stwierdzenie, że nie jestem świnią i nie zamierzam szkodzić dzieciom, jest stosunkowo łagodne.

Z drugiej strony, tam gdzie urządzono "ścieżki zdrowia" lub w jakikolwiek inny sposób znieważano nauczycieli biorących udział w egzaminach, powinien z urzędu wkroczyć prokurator. I tym gorzej, jeśli strajkujący sami nagrali i upublicznili swoje ekscesy. Bo nadal obowiązuje (wprowadzony nota bene za ministrowania Romana Giertycha) przepis, zgodnie z którym atak na nauczyciela w związku z wykonywaniem przez niego obowiązków, jest traktowany jako atak na funkcjonariusza państwowego na służbie. Egzamin jest wykonywaniem obowiązków służbowych, więc wszelkie napaści, w tym również słowne, na takiego nauczyciela powinny być ścigane z urzędu. 

No, kończę - jutro rano kolejny egzamin. Jeszcze się tyle na egzaminach pod rząd nie wysiedziałem.

Vote up!
13
Vote down!
0

M-)

#1586476

Też uwazam, że ostra reakcja władzy jest niezbedna dla zachowania minium przyzwoitości. Strajk neuczycieli juz sam w sobie winien byc traktowany negatywnie, ale jego eskalacja na wrogie reakcje wobec niestrajkujących to juz wykroczenie. Inna sprawa, jak ten przebrany za krowe i cała reszta wygłupiająca się publicznie śpiewami grupa "nauczycieli" wyobraża sobie kontynuacje swojej pracy w zawodzie obojętnie przy braku czy zwłaszcza po uzyskaniu podwyżek plac .

Vote up!
8
Vote down!
0
#1586506

OGROMNE PODZIĘKOWANIA I GRATULACJE POSTAWY W IMIENIU NORMALNYCH RODZICÓW I DZIECI DLA CIEBIE MACIEJU.

Mam nadzieję, że ten rzad jak i rodzice w końcu docenią Wasze poświęcenie.

Niestety ludzie są ZAKICHANYMI EGOISTAMI i jeszcze wczoraj parokrotnie musiałem bliską mi osobę namawiać aby podziękowała takim jak Wy za to, że umożliwili jej dziecku podejście do egzaminu - i to osoba z wyższym wykształceniem jest na 5 i 6 zdająca kiedyś maturę - dziś sprawdzę co dały moje słowa.

Vote up!
5
Vote down!
-1

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1586511

Dziś już mogę powiedzieć, że moje słowa poskutkowały, bo ta osoba sama powiedziała, że gdyby nie ja, to sam by na to nie wpadł (więc nie chwaląc się, jam to sprawił ;) i nauczyciele egzaminatorzy otrzymali czekoladki Merci - wybór czekoladek nie był już moim pomysłem ale trzeba przyznać, że trafne, trochę jak w reklamie: "Marci, tak podziękuję Ci, że jesteś tu" :)

Vote up!
4
Vote down!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1586641

W nocy wróciłem z pracy  "Komisji Wyborczej nr 4 w Pasłęku d/s obliczania wyników głosowania" przy powtórce wyborów samorządowych do czego doprowadziłem m.inn. i ja. Kwestionowanym wygranym kandydatem był nauczyciel dzisiaj strajkujący. Mimo "nagonki" na niego za ten strajk na portalu "Glospasleka.net", ponownie wygrał i to zbierając 168 głosów na 288 oddanych.

Vote up!
7
Vote down!
-2

antyleming

#1586482

Skoro wygrywają wybory z przeważającymi wynikami ludzie skazani za oszustwa, a nawet siedzący w aresztach, to niestety nie ma co się dziwić, że i w Twoim przypadku wygrał TERRORYSTA - ludzie to w wielkiej mierze DEBILE - najpierw tak wybierają, a potem dzwonią z tekstami "zróbcie coś"

Vote up!
4
Vote down!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1586512

Masz rację Kaziu niestety, to już nie ta "S", którą odbudowywaliśmy w 1989 roku, to tylko urzędnicy związkowi, robiący kasę na nikomu niepotrzebnych szkoleniach. A ZNP jak był komunistyczny tak został..."pedagodzy", którzy kwiczeli, muczeli, robili "czarne ścieżki" to tylko zatrudnieni w szkołach ludzie - bez zasad, etosu, empatii...

Vote up!
9
Vote down!
0

Yagon 12

#1586483

Dla lekarza PRZYSÌĘGA HIPOKRATESA, dla nauczycieli z ZNP wzorcem jest TVN i GW... Trudno im zmienić myślenie. Autorytety moralne to: Hołdys Ostaszewska, Janda i wielu innych. Przypomnę stare powiedzenie: " od woła wymagaj tylko mięsa"...

Serdecznie pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0
#1586486

Jeżeli się zastanawiacie, skąd się biorą durne pomysły PO to tu jest odpowiedź

 

Vote up!
9
Vote down!
-1
#1586499

Prokuratura Rejonowa w Dzierżoniowie prowadzi śledztwo przeciwko mężczyźnie podejrzewanemu o pobicie młodej kobiety ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło wieczorem 9 kwietnia w jednym z mieszkań przy ul. Brzegowej w Dzierżoniowie.

Prawdopodobnie mężczyzna w wieku około 40 lat w szale alkoholowym zaczął bić swoją 26-letnią partnerkę.

W wyniku odniesionych obrażeń kobieta zmarła. W czasie tragedii w mieszkaniu była dwójka dzieci. Według osób, które brały udział w sekcji zwłok ciało była w strasznym stanie. Dawno nie spotkali się z takimi obrażeniami po pobiciu.

W toku prowadzonych czynności przesłuchiwani są sąsiedzi. Śledczy wyjaśniają, czy mogli zareagować na to, co się działo za ścianą. Niewykluczone jest postawienie im zarzutów

https://doba.pl/ddz/artykul/okropna-zbrodnia-w-dzierzoniowie-zobacz-wideo-/36978/15

https://www.youtube.com/watch?v=Jpiec8B1ij4

Vote up!
1
Vote down!
-1

Verita

#1586527

"Nauczyciele w Zachodniopomorskiem, których szkoły są podczas przerwy świątecznej zamknięte, otrzymali zalecenie, żeby podpisywali listy, a strajk okupacyjny prowadzili w domach – poinformował prezes zachodniopomorskiego okręgu ZNP Adam Zygmunt. My dalej strajkujemy w domach, przerwania strajku nie ma - mówi szefowa pomorskich struktur ZNP.

 

 

I głodują - z przerwami na posiłki.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1587058