KONIEC ZNP i KARTY NAUCZYCIELA

Obrazek użytkownika izaluka
Kraj

Związek Nauczycielstwa Polskiego ze swoim przewodniczącym Sławomirem Broniarzem, paraliżując i szantażując państwo polskie z wykorzystaniem dzieci i rodziców, zachowuje się, jak typowa organizacja terrorystyczna. Z tego powodu powinien moim zdaniem zostać w trybie pilnym rozwiązany.

Nie może być tak, że grupa zawodowa opłacana z budżetu, wykonująca profesje polegające na wykonywaniu zadań o szczególnym charakterze z punktu widzenia zadań publicznych i z troski o realizację interesu publicznego, może zdestabilizować funkcjonowanie Państwa i jego Obywateli.

Niemniej pilnym wydaje się rozpoczęcie zdecydowanych prac legislacyjnych nad ustawą, która zabraniałaby strajkowania grupom zawodowym, które takie profesje wykonują - nauczycielom, pracownikom służby zdrowia, policji, strażakom, pracownikom transportu miejskiego, kolejowego, lotniczego, armii, sądownictwu. Jeśli jakąś grupę ważną dla funkcjonowania Państwa pominęłam proszę dopisać.

W tych grupach zawodowych prawo powinno wykluczyć istnienie związków zawodowych, ponieważ, jak pokazały strajki obecne i poprzednie w wymienionych przeze mnie grupach zawodowych, są one organizacjami, które działają na wzór organizacji terrorystycznych paraliżujących funkcjonowanie całego Państwa.

Takich więc działań oczekuję od rządu i parlamentu (zakazujących tworzenie związków zawodowych i strajków w wymienionych zawodach).

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Odważna racja:) Wątpię jednak, bo widać uległość władz.

Mój komentarz:

Z postulatu rządu dot. zwiększenia pensum wnioskuję, że mamy zbyt wielu nauczycieli. 
Są liczni i skrajnie różni.
Wśród nich są "najemnicy", pracownicy placówek oświatowych bez powołania, o którym tak chętnie mówią.
Dla takich związek zawodowy ZNP jest bezcenny, załatwia im wygodną, dożywotnią robotę. Broni Karty Nauczyciela jak niepodległości, by zakonserwować liczne przywileje*.

Gwoli sprawiedliwości - władze też boją się ruszyć temat karty! Obie strony koncentrują się na pieniądzach.
Problemy ze szkolnymi egzaminami to w rzeczywistości poważny egzamin dla władz!
Teraz albo....nigdy!

* Troszkę poza tematem:
w sanatorium  wśród ludzi starszych, o kulach, balkonikach etc. była liczna grupa młodych nauczycielek ze szkół publicznych- w ramach tzw. podratowania zdrowia. - miały zabiegi z zakresu foniatrii (fizjologia i patologia głosu, mowy etc).
Ok. 24 dni pobytu w uzdrowisku i rok płatnego urlopu.
Powodem konieczność przekrzykiwania hałaśliwych uczniów!
Chyba wielu z nas pamięta czasy, gdy w szkole panowała (nomen omen) CISZA. Nauczyciel wymagał spokoju, by nauczać.

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0

CISZA

#1585734

Dokładnie TAK, @ciszo. Najwyższy czas przeciwstawić się szantażystom, którzy marzą o tym, aby było, jak było.
I zgadzam się z Tobą, że obecna sytuacja jest egzaminem dla władzy. Kolejnym.

A cały ten protest jest przede wszystkim hucpą polityczną wymierzoną w Rząd i Polskę. Sam główny macher wcale tego zresztą nie kryje: https://twitter.com/waldemarkowal/status/1115325390522916867

Pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
0

izaluka

#1585740

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...byłyby słuszne, gdyby dotyczyły państwa prawdziwego ...a nie teoretycznego, które samo zachowuje się jak organizacja terrorystyczna.

Jeżeli w państwie zapanuje Prawo  i Sprawiedliwość, nie tylko teoretycznie....to związki zawodowe nie będą potrzebne.

Nad uczniami nie należy się rozczulać...bo socjalistyczna pedagogika bez etyki tak wychowała uczniów...że nauczyciel nie ma żadnego autorytetu i sam boi się ucznia.

Te czasy, gdy w klasie panowała cisza....należą do przeszłości.

Vote up!
2
Vote down!
-4

Verita

#1585741

Trudno polemizować z Twoją oceną sytuacji. Wypada jedynie ze smutkiem się zgodzić.

Jeśli chodzi zaś o brak etyki wśród uczniów i upadek autorytetu nauczycieli (który po obecnym strajku jeszcze bardziej się obniży) jest to równie pilne zadanie do wykonania, jak likwidacja ZNP z jej postkomunistycznymi złogami oraz likwidacja tzw. Karty Nauczyciela.

Vote up!
5
Vote down!
0

izaluka

#1585754

że winę za to, że nauczyciele nie mają autorytetu wśród uczniów ponoszą także sami nauczyciele i przenoszenie polityki do szkół.

Vote up!
5
Vote down!
0

izaluka

#1585764

Wspieram Autorkę - te grupy zawodowe powinny mieć status służby cywilnej, lepsze wynagrodzenia ale w zamian nie wolno by im strajkować...

Vote up!
4
Vote down!
0

Yagon 12

#1585886

Dziękuję bardzo za wsparcie.

Vote up!
4
Vote down!
0

izaluka

#1585936

Wspieram również:) Jestem wkurzona!

Zarazem ciekawi mnie, czy zrzeszeni w "bojowej" organizacji strajkujący poniosą w ogóle jakieś finansowe konsekwencje?

Na zwolnienia nie można liczyć. Uległość nie pozwala, bo karta praw, sądy pracy itd. itd.

Obawiam się, że premierowski "okrągły stół nr 2" będzie podobny do swego wzorca, słynnego z ustępstw... łącznie z konsekwencjami, choć w węższym zakresie. Prof. Nalaskowski obnaża fikcję obecnej edukacji t.j. oduczanie młodych od samodzielnego myślenia (TV Trwam, Warto Rozmawiać).

Czy Polska nie potrzebuje porządnie wyuczonej młodzieży, wychowanków mistrzów?

ps. Jestem przeciwniczką wszelkich egzaminów końcowych. Powinno sie wrócić do egzaminów wstępnych!

Pozdrawiam

 

Vote up!
6
Vote down!
0

CISZA

#1585944

Lewackie bydło !!!!

W Gorzowie przed jednym z gimnazjum, w czasie pisania przez młodzież egzaminu, KOD/KE puszczali przez megafon odgłosy trzody chlewnej i krów. Strajkujący nauczyciele ZNP wyszli do nich, bili im brawa i dziękowali.

 

 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1585952

Nie ma żadnej walki nauczycieli o podwyżki. Jest kolejny etap walki z PIS-em i próba obalenia/osłabienia rządu.
Cała reszta to frytki.
Rok wyborczy - są gotowi podpalić Polskę, by wygrać.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1585976

Do poniedziałku 8.04.2019 żyliśmy w nieświadomości, pozostając w przeświadczeniu, że w szkole nasze dzieci są bezpieczne pod opieką wykwalifikowanej i odpowiedzialnej kadry nauczycielskiej. Dni strajku pokazały prawdziwe oblicze tych ludzi, ich płytkość i niemoralnośc

Vote up!
4
Vote down!
0
#1585996