Żydzi rosyjscy z Izraela i Wielka Rzeczpospolita przyszłości

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski
KrajUkraina nie otrzymuje tzw. śmiercionośnej broni. Można nawet mówić o niejawnym embargu, które przestrzega większość państw europejskich. Jest też szereg innych „trudnych kwestii” w stosunkach z Zachodem. Czemu by jednak nie wykorzystać tych ograniczeń jako przewagi i nie dokonać „lokalnego politycznego kroku naprzód”? Na przykład, zawiązać sojusz z Polską i rzucić wyzwanie ekonomicznym i politycznym lokomotywom UE?

 

Zdałoby się  - dziwne. Wiadomo kto zestrzelił malezyjski Boeing, kto jest źródłem agresji w Europie, kto zagraża stabilności i pokojowi na kontynencie. Administracja prezydenta Stanów Zjednoczonych jednoznacznie daje do zrozumienia, że dla niej problemem nr 1 nie jest już jedynie Państwo Islamskie, ale i Rosja po zerwaniu przez nią umów o ograniczeniu zbrojeń. Właśnie Rosja jednostronnie wymówiła inspekcję obiektów jądrowych, grożąc między innymi zerwaniem paktu o nierozprzestrzenieniu broni atomowej. Rosja jednostronnie wycofuje się z umowy o ograniczeniu broni konwencjonalnej.

 

A jednak Ukraina, która ledwo jest w stanie postawić na nogi swój przemysł zbrojeniowy, nie tylko nie otrzymuje broni od swych politycznych sojuszników, ale nawet komponentów uzbrojenia. Zachód boi się Rosji i nie chce jej drażnić, mamiąc kijem i marchewką w pułapkę? W pewnej mierze tak, ale tylko w pewnej. Zachód obawia się niestabilności wewnątrz Ukrainy, batalionów ochotniczych i braku kontroli nad nimi, odstrasza go słabość władzy centralnej i korupcja. W tym też jest część prawdy. Spójrzmy jednak nieco do przodu.

 

Istnieje temat, którego nie chcą podejmować politycy zarówno na Zachodzie, jak i w Rosji. Jest nim możliwe zbliżenie politycznych pozycji Ukrainy i Polski. Temat jest na tyle tabu, że nawet polscy politycy nie chcą go komentować. Tymczasem historia znów się powtarza i to wcale nie jako farsa lub dramat.

 

Polska i Ukraina mają w dużej mierze wspólną historię, w której nie brakowało sytuacji konfliktowych. Tworzenie państwa ukraińskiego odbywało się przecież właśnie w tle walki z Rzeczpospolitą. Jednak ekonomiczne i polityczne związki znacznych obszarów Ukrainy z Polską istniały aż do 1939 roku, kiedy to pakt Ribbentropa-Mołotowa znów podzielił Polskę na części. Dziś natomiast, gospodarcze związki Ukrainy i Polski przeżywają wzrost i w pewnym stopniu renesans. Pojawił się i aspekt polityczny. Jednak kwestia stabilnej unii polsko-ukraińskiej nie jest podejmowana. Choć mogłaby ona przynieść oczywiste korzyści, które w ciągu najbliższych lat stałyby się kluczowe dla polityki i gospodarki Europy.

 

Jeżeli za 10–15 lat Polska i Ukraina byłyby w stanie połączyć się politycznie i ekonomicznie, tworząc także sojusz militarny, to w płaszczyźnie gospodarczej i państwowej stanęłyby w jednym rzędzie z takimi krajami jak Niemcy, Wielka Brytania i Francja, a jednocześnie znacznie wyprzedziłyby Rosję. Dlaczego? Nietrudno zauważyć, że Polska z około 39-milionową ludnością i Ukraina z 43,5 miliona mieszkańców (nie licząc mieszkańców Krymu), posiadając przemysł ciężki i zamknięte cykle produkcyjne, mogą stać się godną konkurencją dla towarów europejskich w ramach wspólnego rynku. Polityczny sojusz Polski i Ukrainy miałby ogromne znaczenie przez swe geograficzne położenie.

 

Rzecz w tym, że taki sojusz całkowicie przegrodzi drogę z Europy do Azji od Bałtyku do Morza Czarnego. Pozostałby tylko niepewny przesmyk przez Turcję. Zarazem rozbudowana sieć transportowa Ukrainy i Polski byłaby trwałą podstawą transportu towarów – oczywistą stacją tranzytową „wielkiego szlaku jedwabnego”, który obecnie budują Chiny. Od tego miejsca w Europie zależeć będzie cała Azja, włączając Chiny, republiki środkowoazjatyckie byłego ZSRS i naturalnie Rosja. W sensie politycznym Rosja zostałaby odrzucona do okresu sprzed Piotra I, mając w swoim arsenale jedynie wyjścia do mórz wewnętrznych, cieśniny kontrolowane przez stronę trzecią – pośredników handlowych.

 

Należy tu podkreślić też wagę sojuszu militarnego obu państw. Taki sojusz musiałby przewidywać silną armię, która już przeszła próbę w walkach z poważnym przeciwnikiem. W wypadku zjednoczenia i przejścia na nowe technologie wojskowe wspólna armia Polski i Ukrainy może odgrywać niepoślednią rolę w NATO, taką jak dziś Francja czy Wielka Brytania. Wojsko Polskie (140 tys. żołnierzy służby czynnej) i Armia Ukraińska (250 tys.) ze wspólnym budżetem 16 mld dol., plus ciężkie uzbrojenie i możliwość umieszczenia systemów obrony przeciwrakietowej na swoich terytoriach przekształciłyby ten region w dobrze bronioną granicę. Armia tego sojuszu będzie najsilniejszą w Europie.

 

To właśnie stąd biorą się obawy. Stąd praktycznie zupełne milczenie o perspektywach potężnego ukraińsko-polskiego sojuszu. Sojuszu, który byłby gospodarczo i politycznie konkurencyjny dla lokomotyw Unii Europejskiej.

 

Rola Ukrainy jest tu kluczowa. W znacznym stopniu od polityki Ukrainy w ciągu najbliższych 10 lat zależy, czy nastąpi znaczące zbliżenie między Polakami i Ukraińcami, które doprowadzi do powstania sojuszu. Będą się temu z całej siły przeciwstawiać zarówno wszyscy Europejczycy, jak i Rosja, dla której sojusz ten będzie faktycznie wyrokiem. Dla Ukrainy jednak sytuacja byłaby zdecydowanie wygrana. Oznacza ona cały szereg korzyści, nie tylko w aspektach politycznym i obronnym.

 

Za dziesięć lat, w sprzyjających warunkach, PKB Ukrainy może wzrosnąć dwukrotnie w porównaniu z rokiem 2015 do 420 mld dolarów. Polska to ponad 1,2 tryliona dolarów. Ogółem jest to poziom Rosji i kilku dużych państw europejskich. A kontrola szlaków handlowych między Europą i Azją pozwoli realizować wystarczająco efektywne transkontynentalne programy gospodarcze. Dynamika wzrostu nie tylko się utrzyma, ale i przyspieszy, co w 20 lat doprowadzi do wzrostu PKB porównywalnego z Francją i Wielką Brytanią.

 

Jasno z tego wynika, że przyszłość Ukrainy warto wiązać nie tyle z akcesją do UE, co z integracją z silnym historycznym partnerem, co pozwoli prowadzić silną i niezależną politykę ekonomiczną. Lokalna integracja na tle integracji ogólnej otwartych rynków i systemów wojenno-politycznych – to ścieżka w przyszłość, którą należy budować już dziś, nie oglądając się na możliwy opór szeregu sił politycznych i ekonomicznych. Tu należy też zagwarantować sobie poparcie strony, która byłaby najbardziej zainteresowana takim sojuszem. Są to USA i Kanada, tradycyjnie zainteresowane istnieniem silnego sojusznika Ameryki szczególnie w Europie Wschodniej. W taki sposób USA otrzymałyby dwóch silnych sojuszników – Wielką Brytanię i Polskę-Ukrainę – na dosłownie dwu przeciwnych rubieżach Europy, które niosłyby z sobą również gwarancje bezpieczeństwa całego regionu.

 

Witalij Rożdajew, Wiktor Szewczuk – „Żyd Rosyjski” (http://rusjev.net/2015/08/02/pochemu-ukrainyi-opasayutsya-i-ne-govoryat-o-glavnom/ ) publikowany w Izraelu przez Żydów rosyjskich ;))Tłumaczenie z rosyjskiego: Kurier Galicyjski. Ostateczna redakcja i obecny tytuł – Wolny Czyn. Materiał ukazał się na rosyjskojęzycznym portalu rusjev.net/2015/08/02. Tytuł oryginału „Почему Украины опасаются и не говорят о главном” (Czemu Ukraińcy boją się i nie mówią o najważniejszym).Strona internetowa Kuriera Galicyjskiego:

http://kuriergalicyjski.com/

Polub strony Kuriera Galicyjskiego na Facebooku:

https://www.facebook.com/kuriergalicyjskitv?fref=ts

https://www.facebook.com/groups/186963054717364/

Tekst ukazał się w nr 14-15 (234-235) 14–27 sierpnia 2015.Zobacz też:

http://naszeblogi.pl/45315-za-wolnosc-nasza-i-wasza-weteran-z-izraela-walczy-w-kijowieOcena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.8 (głosów:8)

Komentarze

Byłoby to dla Polski i Ukrainy wspaniałe. Pod jednym wszakże warunkiem! Całkowitego zneutralizowania neobanderowców czyli nowego OUN/UPA. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę z tego, że jest to niemicko-rosyjska V kolumna, która pod hasłami "wolnej Ukrainy" zawsze wykonywała to co tych dwuch wrogów Polski i Rusi jej nakazali. A niestety na to się nie zanosi, bo jak dotychczas wsystkie ruchy paraliżujące tą inicjatywę są wykonywane zarówno przez rząd jak i Prezydenta Ukrainy. Robią wszystko aby nie tylko obrazić, ale bezczelnie napluć w twarz Polsce i Polakom. Muszę przyznać, że jak dotychczas, im się to udaje.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1492059

Maładiec. Myślę że towarzysz, jako rosyjska V kolumna, doskonale wie o czym mówi. Albo gowori ;))

Aaa.... jurgielt wpłynął? Najważniejsze to liczyć srebrniki szybko, nic na kredyt. Bo towarzysza ojczyzna - Rodina - cienko coś przędzie :))))))))))))

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

Mariusz Cysewski

#1492094

Na tak bezdennie zacietrzewiną głupotę.Pane kurenny, jedź pan na tą swoją Ukrainę i przestań pan wreszcie śmierdzieć w naszej Polsce. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1492102

Najlepiej płakać. Waszaj Rodinie kończy się budżet nie tylko na jurgielt. Z kolei Polacy prędzej czy później wyzamykają was do Berezy, bo nie ma innego wyjścia - Polska by żyć musi pozbyć się czerwonych karaluchów. :-))))))))

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Mariusz Cysewski

#1492120

Bez mała spadłem ze stołka....ze śmiechu! Na tego rodzaju dictum. Pane kurenny, porównujesz Polaków do czerwonych karaluchów, wspominasz o Berezie, o jurgelcie. Odpowiedź na to może być tylko jedna. Moskale i neobanderowcy to ta sama swołocz, i Polska się was pozbędzie napewno. Nie jestem nawet pewien czy Rusini was nie pogonią, bo bruździcie im potwornie. Jesteście powszechnie znienawidzeni na Rusi, a nawet w waszym mateczniku, na Ukrainie zaporoskiej. Rozwalaliście i rozwalacie wspólne działania Polski i Rusi, ale już niedługo. Pozbędziemy się was i my i Rusini i pójdziecie tam gdzie przynależycie, do Moskali i Niemców. Na pana miejscu, pane kurenny wybrałbym jednak Niemców, bo Moskale pomimo waszych zasług wrzucą was napewno na Syberię, no bo gdzie można wysłać swołocz i zdrajców?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1492137

Maładiec

 

Bez żadnej przesady można tak rzec,

że zeń jest neobanderowski maładiec.

 

PS No i czeka na oklaski!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1492101

Na Wołyniu OUN-UPA, wymordowała mi pół rodziny, tylko dla tego że byli Polakami.

A prezydent Ukrainy Poroszenko, stawia pomniki tym katom Polaków i zwyrodnialcom, i jeszcze uczestniczy w tych uroczystościach.

Tym samym plując na groby Polaków, bestialsko zamordowanych, nawet pop błogosławił topory i kosy, by sprawnie zabijały Polaków.

W imię czego mam udawać że nic się nie stało, tylko dla tego że Ukraina walczy z Rosją.

Na Rosji i Ukrainie ciąży ludobójstwo Polaków.

Pan sobie może chlubić potomków i wyznawców UPA do woli, a ja i wielu Polaków czekamy na gest przeprosin że strony Ukrainy.

W nagrodę za pomoc od Polski, Ukraina zamkneła rynki zbytu dla towarów z Polski.

Jak pan tak uwielbia Ukrainę, to nie widzę przeciw wskazań, by pan zaciągnął się na ochotnika do jakiejś sotni, i walczył z kacapstwem.

Do puki Ukraina nie przeprosi za swe mordy na Polakach, będę ich traktował tak samo jak kacapskie ścierwa.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1492106

"Do puki"? - panie rusku analfabetyczny.... Raczej do bulu i do nadzieji. Do puki w bulu i nadzieji, taki to narut :-)))

Wasz narut swoje ubite ścierwa ostatnio chował buldożerami? Na Ukrainie działają też wasze obwoźne krematoria, po tym jak Fuhrer zdecydował zaoszczędzić kasę na zapomogach i rentach dla własnych ubitych sołdatów. Tak że kombinuj z grobami własnymi. Bo groby Polaków na sprzedaż nie są.

I w ogóle: skąd tyle czerwonego robactwa na tym portalu? :-))) Tylku putlerków tylko na Nowym Ekranie. No nie panie Patmo? LOL

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Mariusz Cysewski

#1492119

banderowski śmieciu Cysewski.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Pozdraawiam

Kornell

#1492122

Który smród jest niecuchnący, LOL. Wy ruskie folksdojcze nawet najprostszej logiki nie znacie :-))))

Aaaa.... no i sprawdźcie towarzyszu, czy nie smrut cóhnocy, bo wy putlerki nie tylko macie coś z logiką, ale i polską pisownią. Trudno jest komuś z was udawać Polaka :-)))

Czy aby wasi szachiści - ci na olimpiadach - nie byli co do jednego Żydami? LOL.

Wy ruscy jesteście po prostu inni ;-)))

No i bez pozdrowień

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Mariusz Cysewski

#1492124

uwiarygodnić się rusofobią. Puki co to nie Ruscy mają do nas pretensje terytorialne a twoi ukrańcy .
Więc kanalio nie narajaj tych potomków morderców. Trzymam kciuki aby Ruscy ich rozpieprzyli bo Polacy robić wolą laski amerykanom.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Pozdraawiam

Kornell

#1492128

Myślisz towarzyszu że jesteś Polak?Puki czy dopuki, LOL, czy narut

Sprawdź w którym roku urodziła cię mamasza... Czy nie 1945? LOL

Ale przecież wiesz to od dawna, wiesz doskonale o swojej niższości

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Mariusz Cysewski

#1492132

Ekrany

 

Od każdego, od Putlerka czy Merkel, przyjmie chętnie money,

bo pragnie na Ukrainie oglądać tylko neobanderowskie ekrany.

 

PS I nawet tutaj chodzi po prośbie!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1492127

Śmieć

 

Ach leć sobie, natychmiast na Ukrainę do sotni leć,

tam wśród neobanderowców nie będziesz już śmieć! 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1492129

Jak tam Nowy Ekran, towarzyszu Patmo?

Opara już nie płaci? :))))

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Mariusz Cysewski

#1492131

Nabijajcie dalej oglądalność

Nabijajcie dalej oglądalność putlerki. Wpieriod! LOL Tylko żeby wam żyłki nie popękały :))))

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Mariusz Cysewski

#1492133

Po prośbie

 

Dziada po prośbie do Polski wysłano,

żeby wciskał neobanderowskie siano!

 

PS Czyżby aż takie problemy z dziadowaniem?!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1492136

Kurenni

 

Z pewnością żeniaczka coś we łbie odmieni,

i przestaną z bezżenności wariować kurenni!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1492139

A poszedł w p...u do swoich Banderowców, i tam pokaz walce przeciw kacapom, coś wart.

A nie tu gieroja będziesz udawał, i od kacapów nasz wyzywał.

200 000 tysięcy wymordowanych Polskich obywateli, przez OUN-UPA, to dla ciebie nic nieznaczący szczegół.

Widać żeś rezun na całego, a twoi przodkowie zapewne święcili kosy, by zażynać Polaków.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1492206