Katyń, Wołyń: gdzie już nawet śmiechem mogiła nieczczona?

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski
KrajWojna światowa i rozbiór państwa polskiego były wstępem do ludobójstwa Polaków przez Rosję i Niemcy. W liczbach bezwzględnych prym wiodła Rosja, skądinąd inicjatorka wojny[1]. Symbolem ludobójstwa sowieckiego jest Katyń, ale i dziś nie znamy losu ofiar z więzień zachodniej Ukrainy i Białorusi; tajna („nie odnaleziona”) pozostaje białoruska lista katyńska.
 
Te fakty ogólne są w Polsce znane. Względnie: Katyń nie kojarzy się z niczym 30 procentom[2] Polaków.
 
Praktycznie zerowa z kolei jest wiedza o największym ludobójstwie na Polakach dokonanym na podstawie jednej decyzji – tzw. operacji polskiej NKWD[3] w 1937-1938 r. Nikła jest też wiedza, że sowieckie zbrodnie na Polakach w wielu wymiarach trwają do dziś; Rosja objęła tajemnicą państwową akta własnego śledztwa w sprawie Katynia i nawet samo postanowienie o umorzeniu tego śledztwa wraz z uzasadnieniem. Postanowienie Rosja utajniła przez „względy bezpieczeństwa państwa” (którego? Tego z roku 1940?) Tajne pozostają też np. dokumenty „obławy augustowskiej”, a losu wziętych wtedy do niewoli żołnierzy polskich możemy się tylko domyślać.
 
Nawet po straszliwych ciosach Polska mogła się podnieść szybko. W 1944 r. Rosja ustanowiła jednak w Polsce protektorat, od 1989 r. jedynie modyfikowany. Niewola wiązała się i wiąże do dziś z pokracznym porządkiem społecznym, o odwróconym na wspak porządku wartości.
 
Świadomość tego wszystkiego zaczęła do Polaków docierać na większą skalę po roku 1989. Jak wspomniałem: selektywnie. Znany jest fakt sowieckiego ludobójstwa, mniej - jego szczegóły i aspekty współczesne, a ocena PRL stała się nawet przedmiotem… „sporu politycznego”[4]. Poniekąd naturalne (powiedzmy) jest to nikłe zainteresowanie Polaków własną przeszłością. Tak się składa, że mam unikalną wiedzę w tym zakresie jako tłumacz dokumentów procesu katyńskiego przeciw Rosji przed Trybunałem w Strasburgu. Zainteresowanie tym procesem w Polsce latami było absolutnie zerowe. Gazety odnotowały wyrok, a pewna miła studentka go pięknie przetłumaczyła, wszystkie sto kilkadziesiąt stron. Pełnomocnik skarżących, prof. Kamiński, wydał niedawno o tym procesie książkę, nie do znalezienia nigdzie. Ale ponad rok później, w 2013 r. Izba Wielka wydała z kolei wyrok swój, nieco poszerzony[5]. Tego na polski nie tłumaczył już nikt. Według mojej wiedzy, ostateczny wyrok Trybunału w Strasburgu w sprawie Katynia do dziś jest dostępny tylko w językach angielskim, francuskim i... rumuńskim.
 
Gdzie już nawet śmiechem mogiła nie czczona…
 
Prorocze.
 
Nie mam z tego powodu pretensji i żalu. Nie mi oceniać. I szkoda na to, i nie ma na to czasu. Nie zapędzę nikogo do nauki historii, nawet gdybym chciał. Patriotyzm rozumiany tradycyjnie wymaga wprawdzie znajomości historii; bywała jednak i zakłamywana, a bodaj najczęściej – przerabiana na kolejny wentyl bezpieczeństwa. Gdy się zastanowić, patriotyzm ma lub mieć winien formy jednak współczesne, dotyczyć wyzwań współczesnych. Nie jest równoznaczny z narodową czy państwową pamięcią, tożsamością, czy świadomością. Siłą rzeczy przywykłem tedy, i uwaga to tylko na poły zgryźliwa, że patriotyzm w Polsce świetnie obywa się bez wiedzy, pamięci, tożsamości, i świadomości.
 
 
Z tym większym biciem serca - by znów rzec zgryźliwie – odnotowałem więc wyłom w tym powszechnym braku pamięci. Kontrast między wiedzą o Katyniu i Wołyniu. Abstrahując od prawd, półprawd, g… prawd – prawd komsomolskich - rzuca się bowiem w oczy częstotliwość tematu rzezi wołyńskiej na portalach i w mediach społecznościowych. Z czegóż popularność ta może wynikać?
 
Pomińmy na chwilę, że zagadka to właściwie samowyjaśniająca (self-explanatory). Zastanówmy się nad odpowiedziami innymi.
 
Może chodzi o to, że Ukraina to kraj zaprzyjaźniony, sojuszniczy albo nawet bratni – niekoniecznie od razu (jak dla mnie) przez wspólnotę losu państw dawnej Rzeczpospolitej – innymi słowy, „swój”, a wobec „swoich” miewa się oczekiwania, pretensje i od „swoich” się wymaga? W odróżnieniu od obcych - Moskali, od których wymagać czegokolwiek nie ma sensu? No tak; ale wśród miłośników tematu ludobójstwa na Wołyniu ze świecą szukać kogoś, kto Ukraińców uważałby za „swoich”.
 
A może przez wojnę na Ukrainie aktualny i żywo rozpatrywany jest temat Ukrainy w ogóle? A razem z nim – chcąc nie chcąc – doświadczenia polskie? No dobrze; tylko dlaczego przy okazji najazdu Rosji na Ukrainę rozpatruje się temat Ukrainy i polskie doświadczenia Ukrainy, a nie temat Rosji i polskiego doświadczenia Rosji. Przy okazji agresji Rosji na Ukrainę mówi się o Ukrainie, ale ni słowa o Rosji. Gdzie logika? Niektórzy endecy dostrzegli ten aspekt fałszu swego położenia i próbowali zeń wybrnąć utrzymując, że to nie ich ojczyzna z wyboru napadła na Ukrainę. Nawet na Naszych Blogach były głosy, że „junta” prowadzi wojnę z „miłośnikami federalizacji Ukrainy” :) Pod naporem faktów argument ten ostatnio jakby się posypał; ale putinowski portal Nowy Ekran niczym J-23 do dziś nadaje o „wojnie domowej na Ukrainie”. 
 
Może więc rzecz w tym, że Ukraina nie „przeprosiła” za Wołyń? Argument to częsty. Ewidentnie też fałszywy. Przepraszali poszczególni ludzie, pisarze, duchowni, a niedawno w Warszawie prezydent Poroszenko. Doświadczenie wskazuje, że jedne przeprosiny prowadzą tylko do żądań kolejnych, a te do kolejnych itd. Nie ma więc punktu, w którym można by orzec, że przeprosin już dość – vide ponowione przeprosiny Bronisława Komorowskiego; widać przeprosiny pierwsze (Kwaśniewskiego) się nie przyjęły? Żądania przeprosin są pozorne; a w biznesie przeprosinowym żądającym idzie o co innego. O to samo, o co szło autorowi i targetowi słów o „narodzie sprawców”.
 
Nie chcę przez to dezawuować intencji przepraszających. To temat na odrębny artykuł. Rosji trzeba sprawiedliwie przyznać, że za Katyń i Golgotę Wschodu Duma przeprosiła w drodze uchwały; symbolicznie i bez realnych skutków – ale i nikt tych skutków ani nie czekał, ani ich braku się nie czepia. Nikt też nie żąda, by Rosja przepraszała co tydzień. Byłby to wszak dowód złej woli – tej samej, której pseudowołyniacy nie szczędzą Ukrainie.
 
Liczba ofiar ludobójstwa w wykonaniu części oddziałów UPA na Wołyniu, a nie całej UPA, a tym mniej wszystkich Ukraińców, i oczywiście nie ich dzieci, wnuków, prawnuków ani państwa ukraińskiego (którego wtedy nie było) jest kilkanaście do kilkudziesięciu procent niższa niż ofiar ludobójstwa zgotowanego Polakom przez państwo niemieckie. A tym bardziej państwo rosyjskie, nawet dziś zacierające ślady, a nadto winne kolejnych, współczesnych wojen napastniczych i nieskrywanych zbrodni wojennych. Ale pod adresem i Niemiec, i Rosji nie są kierowane pozorowane i niespełnialne żądania, pretensje, fałszerstwa, i niepoliczalna wrogość – ta której wynajęty polskojęzyczny margines nie szczędzi Ukrainie.
 
Wszystkie jego wymówki nie trzymają się więc kupy.
 
Is fecit cui prodest. Robi ten kto korzysta.
 
Wracamy więc do stwierdzenia, że nagły przypływ rzekomej pamięci o ludobójstwie na Wołyniu to zagadka samowyjaśniająca.


Mariusz CysewskiZwłoki żołnierzy ukraińskich wziętych do niewoli, a następnie zamordowanych po zdobyciu lotniska w Doniecku przez Rosjan w końcu stycznia 2015 r. Na zdjęciu: przed śmiercią mordercy związali ofiarom ręce. Zdjęcie to wykonał kilka tygodni później w lutym 2015 r. znany prorosyjski dziennikarz Alex Thomson. Zob. ]]>http://naszeblogi.pl/52815-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-egzekucje-i-bezczeszczenie-zwlok]]>

Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
]]>https://www.facebook.com/groups/517163485099279]]>
]]>https://sites.google.com/site/wolnyczyn]]>
]]>http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn]]>  
]]>http://mariuszcysewski.blogspot.com]]>  
]]>http://www.facebook.com/cysewski1]]>

Zobacz też:
]]>http://naszeblogi.pl/55284-wolyn-odpowiedzialnosc-zbiorowa-odpowiedzialnosc-panstw]]>
]]>http://naszeblogi.pl/55277-z-bandera-w-tle-polskie-historie-albo-histerie-antypolskie]]>
]]>http://naszeblogi.pl/55241-ksiadz-isakowicz-zaleski-paluje-w-onecie-kolejna-falszywka]]>
]]>http://naszeblogi.pl/54440-ksiadz-isakowicz-zaleski-rusza-do-boju-o-komsomolska-prawde]]>
]]>http://naszeblogi.pl/55053-v-kolumna-anna-wiejak-gwalci-prezydenta-andrzeja-dude]]>
]]>http://naszeblogi.pl/54742-polak-i-francuz-w-walkach-o-mariupol-za-wolnosc-naszawasza]]>
]]>http://naszeblogi.pl/45493-polski-banderowiec-z-bardzo-bardzo-wschodniej-polski]]>
]]>http://naszeblogi.pl/44921-wolny-czyn-z-kijowa-ukraina-na-barykadach]]>
]]>http://naszeblogi.pl/44997-jak-zwyciezylo-powstanie-na-ukrainie-film-z-majdanu]]>
]]>http://naszeblogi.pl/44973-za-wolnosc-nasza-i-wasza-na-majdanie-z-czarnymi-kozakami]]>
]]>http://naszeblogi.pl/55170-ranny-polski-czolgista-trafil-do-szpitala-w-winnicy]]>
]]>http://naszeblogi.pl/44854-do-broni]]>
]]>http://naszeblogi.pl/46856-ukrainska-pozyczka-wojenna]]>
]]>http://naszeblogi.pl/45583-slomka-o-znaczeniu-powstania-ukrainskiego-dla-polski]]>
]]>http://naszeblogi.pl/52839-adam-slomka-kandydat-na-prezydenta-sprzedajmy-bron-ukrainie]]>
]]>http://naszeblogi.pl/45851-polska-majdan-ukraina-konferencja-w-zabrzu-kwk-guido]]>
]]>http://naszeblogi.pl/47415-kozacka-slawa-wyzwanie-tyranii-moskwy]]>
]]>http://naszeblogi.pl/53511-ukrainska-historia-wojenna-z-kresow-jak-z-sienkiewicza]]>
]]>http://naszeblogi.pl/53650-ukrainski-ruch-oporu-na-terenach-okupowanych]]>
]]>http://naszeblogi.pl/52337-propaganda-moskwy-stare-lajdactwa-starych-lajdakow]]>
]]>http://naszeblogi.pl/52858-kociol-debalcewski]]>
]]>http://naszeblogi.pl/52387-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-wolnowacha]]>
]]>http://naszeblogi.pl/52406-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-mariupol]]>
]]>http://naszeblogi.pl/52447-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-tortury-i-egzekucje-jencow]]>
]]>http://naszeblogi.pl/52815-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-egzekucje-i-bezczeszczenie-zwlok]]>
]]>http://naszeblogi.pl/53600-wiec-choc-sie-speka-swiat-i-zadrzy-slonce-rodziny-jencow]]>
]]>http://naszeblogi.pl/52836-jency-obroncy-lotniska-w-doniecku-pomoc-dla-rodzin-pilne]]>

[1] „Badania historyczne nad genezą Drugiej Wojny Światowej przekonują nas, iż bez poprzedzającego jawną agresję ZSRR przeciwko RP tajnego układu o podziale ziem Polski między Rzeszę Niemiecką i ZSRR – 23 sierpnia 1939 – Druga Wojna Światowa w ogóle by nie wybuchła, przynajmniej w roku 1939” (J. Łojek, „Agresja 17 września 1939. Studium aspektów politycznych”, IW PAX, Warszawa 1990, s. 10).
[4] Oto co pisze Max Jamnicki po sąsiedzku na Naszych Blogach: „Nie dalej jak miesiąc temu rozmawiałem z patriotyczną uczennicą z tzw „ziem odzyskanych”. Ma kłopoty w szkole, w liceum, bo starła się z nauczycielem historii. O co? Na lekcji historii wykładał uczniom, że Jaruzelski był bohaterem i to on powinien być pochowany na Wawelu. Historia jak najbardziej świeża i prawdziwa. Pytam ją, czy chociaż po lekcjach dostała jakieś wsparcie od kogoś z klasy. Nie dostała od nikogo. Na tym etapie jesteśmy.” - ]]>http://naszeblogi.pl/55325-zniecierpliwienie]]>
[5] Janowiec and Others v. Russia (55508/07 and 29520/09), 21.10.2013.

 

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.9 (14 głosów)

Komentarze

ponownie stara się pan wybielać rezunów i wymazać z pamięci Polaków ukraińskie zbrodnie na Wołyniu. Nikt nie kwestionuje proporcji pomordowanych Polaków w czasie wojen i rozbiorów. Chodzi zupełnie o co innego, coś czego pan nie chce zauważyć, lub udaje, że nie widzi pomimo tego, że panu się to pokazuje. Nasi odwieczni wrogowie, zarówno Rosja jak i Niemcy do mordowania Polaków używali swoich wojsk, nie byli to ludzie z którymi Polacy rozmawiali wcześniej "przez płot", to nie byli sąsiedzi. Jednak proporcja ukraińskich okrucieństw znacznie przewyższa rosyjskie i niemieckie. Oczywiście, że były przypadki barbarzyńskich mordów dokonane przez Niemców i Rosjan, Niemcy też wrzucali dzieci do palących się domów, lub palili stodoły wypełnione ludźmi ale jak wspomniałem nie byli to sąsiedzi mordowanych Polaków, zaś ilość polskich dzieci pomordowanych w tak okrutny sposób nie znajduje odpowiednika w historii świata. W swoim kolejnym wpisie zamieścił pan zdjęcia ukraińskich żołnieży i zwierząt wzbudzające sympatię i współczucie, przypominam, że banderowcy na Wołyniu podpalali stajnie, obory i chlewy a ryk palących się zwierząt niósł się wtedy po okolicy. Zapewne zapyta się pan co wspólnego z tym wszystkim mają dzisiejsi Ukraińcy, odpowiem krótko, do dzisiaj czczą bandziorów i stawiają im pomniki. Pisze pan, że wielu Ukraińców przeprosiło za te zbrodnie, co z tego, że zrobił to jakiś pisarz czy poeta, to powinien zrobić ukraiński rząd, ukraiński parlament. Polacy nie rzyczą też sobie aby ukraińscy studenci, studiujący w Polsce za pieniądze podatnika z dumą na twarzy fotografowali się na polskiej ziemi z banderowską flagą a niektórzy nawet odgrażali się nam. Czy do tej pory nie dotarło do pana to, że Polacy żyjący na Ukrainie, żyją tam w ciągłym strachu. Zaledwie kilka dni temu Jarosław Kaczyński przemawiając w Klubie Ronina powiedział, że w Polsce powinien powstać ruch mający na celu sprowadzenie do Polski wszystkich Polaków mieszkających za wschodnią granicą, ponieważ jak się wyraził, "Polacy tam mieszkający nie mają szans".  Dokończenia tego co dalej chciał powiedzieć można się domyślać. Do Polski przyjęto w ostatnich miesiącach pięćset ukraińskich rodzin, nie wpuszcza się natomiast Polaków. Ukraińcy są także masowo przyjmowani do polskiej policyjnej szkoły, nad tym też warto jest zastanowić się. Gdy napisałem, że prof. Andrzej Nowak powiedział, że obawia się o los Polaków mieszkających na Ukrainie, nazwał mnie pan kłamcą a gdy dwukrotnie udowodniłem, że nie kłamię nabrał pan wody w usta. Napisałem też o Polce, która na spowiedzi wyznała księdzu, że nawet jej mąż nie wie, że jest Polką, ponieważ boi się jemu do tego przyznać, napisał pan wtedy, że wypisuję niedorzeczności. Tłumaczył pan wtedy, że księdza obowiązuje tajemnica spowiedzi, to jest dopiero niedorzecznośc pisać w ten sposób, przecież ten ksiądz nie powiedział jak ona się nazywa. Księża często w swoich kazaniach nawiązują do tego co słyszeli na spowiedziach. Napisał pan także, że nie wszyscy członkowie UPA mordowali na Wołyniu, oczywiście ma pan rację bo i jak banderowiec przebywający we wschodniej Ukrainie mógł mordować na Wołyniu i w lubelskim. Wielu ludzi uważa, że nie powinnismy angażować się w wojnę na Ukrainie, ponieważ jesteśmy słabi i możemy ściągnąć na Polskę jakieś nieszczęście. Sama wojna jest też dziwna, bo i co to za wojna skoro Rosja jest największym partnerem handlowym Rosji a sam Poroszenko remontuje w swojej stoczni rosyjskie statki. Dodać też należy, że z ukraińskiej armii zdezerterowało już 30 tys. żołnierzy. Proszę też udowodnić, że Poroszenko przebywając w Warszawie przeprosił Polaków za ukraińskie zbrodnie! Ukraiński parlament zatwierdził ustawę, że nawet mówienie źle o UPA będzie karane. Dziwnym jest też to, że należy pan do obrońcow Leszka Moczulskiego, człowieka który obalając rząd Jana Olsszewskiego wraz z Wałesą i Tuskiem przyczynił się do obecnych nieszczęść milionów Polaków. Poniżej zamieszczam dodatkowe informacje o Moczulskim świadczące o tym, że jest to człowiek Komorowskiego. Na zakończenie chciałbym zapytać pana dlaczego zaśmieca pan polski język pomimo tego, że potrafi pan dobrze pisać po polsku, co to znaczy "o co szło autorowi i targetowi słów o narodzie sprawców", co to za dziwoląg to "targetowi"?

http://wpolityce.pl/polityka/254386-komorowski-gwarantem-zmiany-tak-twierdzi-moczulski-byl-reprezentantem-ruchu-odnowy-srodowiska-politycznego

Vote up!
12
Vote down!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1484153

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika tadman został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Krótk. Psn tr tj ntk t swsty sndż, tk rzpznn bjm, czyl c mżn jż psć, czym czsw jszcz n. Z rkmndcję nchj psłżą krśln tr stswn przz brdz płdng kmnttr JzL.

Vote up!
6
Vote down!
-12
#1484157

Tad i manie( prześladowczy), dziekuje za uznanie i rekomendacje to wielki zaszczyt nie tylko dla mnie

miłego "wekendu"

Vote up!
10
Vote down!
-1
#1484158

Te... J-23... Rubelki się skończą wkrótce :)))

Vote up!
8
Vote down!
-8

Mariusz Cysewski

#1484160

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika tadman został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Gratulacje, tak pisze obrońca prawa w III RP. Na moje opisanie tutejszego działania, bez dalszych wniosków leci najpierw "Te", potem zarzut o agenturalność, a później, że jest ona rosyjskiej proweniencji. Dziękuję za takiego obrońcę prawa w III RP, którego maniery zbieżne są z manierami sotniarzy. Ten sam sznyt.

Vote up!
6
Vote down!
-11
#1484169

Wy, sowieci, nie macie żadnego prawa głosu w Polsce.

O "manierach" tawariszcz chciał? A może najpierw o egzekucjach jeńców wojennych?

Vote up!
9
Vote down!
-10

Mariusz Cysewski

#1484170

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tadman został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1484174

Wiesz, że Józio jest jeszcze gorszy!

kolejny raz dzięki tadzieńku za uznanie, nikt w to nie wątpi, te juski to juz tak mają , operuja jezykiem zbirów

Ave.Amigo

Vote up!
9
Vote down!
-2
#1484176

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika tadman został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

N zrzmłś, chdz prznsn wg z sb n nnych. Józ jst t przysłwwy.

Vote up!
5
Vote down!
-11
#1484180

ależ ja zrozumiałem, zrozumiałem, tylko jednego dalej nie rozumiem dlaczego tym "przysłowiowym" nie jest Tadzio

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1484181

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika tadman został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Józś, znw nc n rzmsz. Psłm j, węc jst Józś. Tyl.

Vote up!
4
Vote down!
-11
#1484199

.... panie Mariuszu, jeśli można coś zasugerować ? .... Niech pan robi swoje.

Sam fakt, że dotyka pan tak drażliwej sprawy- już  zasługuje na szacunek.

Ja mam tylko jedno pytanie do pańskich adwersarzy  :

Gdzie byliście i dlaczego nic nie pisaliście na tematy Polsko- Ukraińskie w okresie "kwitnięcia" PRL.

Chciałbym aby byla jasność.....ja nigdy nie wybaczę tzw> "Wołynia" Ukraińcom.....ale wiem, że są i daj Bóg - jak najdłużej -

naturalną tamą dla Polski - przed ruską ZARAZĄ !!!

pozdrawiam,

Marek S

Vote up!
13
Vote down!
-4
#1484177

"Gdzie byliście i dlaczego nic nie pisaliście na tematy Polsko- Ukraińskie w okresie "kwitnięcia" PRL."

są dokładnie w tym samym miejscu co i teraz, nie jest łatwo "opuścić" grono polakożerców, ruskich kundli i zwykłych Płatnych Zdrajców Pachołków Rosji, "centrala" nie pozwoli,nie pozwoli

 

Vote up!
8
Vote down!
-3
#1484178

za zaliczenie mnie do tego "szlachetnego" grona ruskich kundli i zdrajców. Za czasów "kwitnięcia" PRL-u też o tym mówiliśmy, tylko w mniejszym gronie, nie było wtedy internetu. Za tamtych czasów nie słyszałem o stawianiu pomników rezunom i groźbach ich potomków pod adresem Polaków, to na razie tyle.

Vote up!
6
Vote down!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1484231

nie no Romanie, nie, nie przesadzaj, być może zbyt ogólnikowo o tym napisałem ale akurat Ciebie nie "brałem pod uwage"

jesli sie poczułeś obrażony to przepraszam

Vote up!
5
Vote down!
0
#1484233

Za daleko sięgasz. Spytaj dlaczego nie pisali o tym jak Ukrainą rządził przydupas Putina Janukowycz - który w sprawie gloryfikacji UPA robił dokładnie to samo co Poroszenko.

Chyba wszystko jasne?

Vote up!
11
Vote down!
-2
#1484211

.... wiesz Urszulo?..... "oni" i tak są łaskawi, że nie nazywą nas Żydami :-))))

To jest smutne i przerażjące, jak duża jest grupa naszych rodaków, którzy  położyli   "lachę" na naszą historię.

pozdrawiam

Marek S.

Vote up!
11
Vote down!
-1
#1484216

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tadman nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

A Juszczenko to gips?

Vote up!
4
Vote down!
-7
#1484222

Oba teksty, i ten pierwszy o banderowcach i drugi o sowietach, powstały w 2009 roku, a były opublikowane w dziale onetowego Dziennikarstwa Obywatelskiego:

 

  Na bezrybiu i rak ryba.

 

 Jak dobrze mieć narodowych bohaterów. My  Polacy, nie potrafimy docenić tego faktu, bo u nas jest takie bogactwo narodowych herosów, że kartek w kalendarzu by zabrakło, jeślibyśmy chcieli uczcić każdego z nich w osobnym dniu. Taki naród – takie geny i stąd chwała ciągnąca się od wieków.

  Zestarzeli się już najmłodsi ze świadków okropnych wydarzeń rozgrywających się podczas ostatniej wojny na terenach „ bywszej  Polszy”. Zarosły  pospiesznie kopane doły, których nawet ekshumować nikt się nie kwapi, bo zgroza nie pozwala.

  Nie zobaczyłoby się tam poukładanych jak  „katyńskie zapałki”  kości wojskowych, ale  wołające o pomstę do nieba,   niedbale rzucone szczątki dzieci, kobiet i starców.  Leżą tam od prawie siedemdziesięciu lat i czekają cierpliwie na swoją kolej do pamięci  i serc potomnych rodaków i …zabójców.

 Kim byli ci „waleczni”, co to z babami i dziećmi walczyli? Jakie to wichry wolności dęły w ich żagle, że  b a n d e r a  ich okrętów  popłynęła po morzu  krwi , setek tysięcy bezbronnej polskiej ludności?

 Ukraińcy twierdzą, że to byli ich bohaterowie. Dzielni patrioci, co to rzezią  nauczyć chcieli „polskich intruzów” nowej , zrodzonej w ich  wyobraźni, niepodległej Ukrainy.

 Podpisali cyrograf z demonem i piekła już się nie bali wcale.

    Nazwali się banderowcami, bo ich ideałem  stał się  Stepan Bandera. Człowiek,  który zapragnął własnego państwa za wszelką cenę.  Płacił za to drogo przez całe życie. Zapłatą były : aresztowania, więzienie, tułaczka i poniewierka, ale i  obciążające sumienie…  skrytobójstwa, intrygi, knowania,  wreszcie – masowe zbrodnie wojenne znienawidzonej polskiej ludności, których  był inspiratorem i zleceniodawcą .

     Chciał wolnej Ukrainy, ale porzucił ją, kiedy ta, znalazła się w stalinowskiej niewoli „wyzwolenia”,  dla wygodnych, powojennych Niemiec, żyjąc tam pod fałszywym nazwiskiem jako… Polak -  Stefan Popiel  ( O ironio losu!)

Nie walczył o wolną Ukrainę do ostatniej kropli własnej krwi. Wolał przelać hektolitry cudzej.

 Według naszych polskich standardów nie jest to bohater. Nawet  nasza młodociana „Inka” wytrwała do końca, w swojej walce o wolną  i niepodległą Polskę.

  Ci siwowłosi ukraińscy kombatanci UPA, boją się umierać z grzechem dzieciobójstwa na sumieniu i myślą naiwnie, że jak świat uzna Banderę bohaterem to i oni się dokleją do tej lichej i wątpliwej chwały, zamazując dokonane przez siebie zbrodnie na polskiej ludności Wołynia.

 

 Nad grobem stoisz starcze?

Nie szkodzi!

  Warto cię ukarać chociażby w twojej ostatniej chwili życia. Dopóki jeszcze gdzieś istnieją, poniewierają się te ludzkie wraki – ostatni już świadkowie i ofiary twoich bezecnych czynów.

  Tak jest sprawiedliwie, bo nie wolno ci odejść z tego świata w aureoli poważania i szacunku. Nie zasłużyłeś na to, ani ty, ani tobie podobni –  emerytowani „panowie życia i śmierci”.

  Przyłożona do potylicy lufa pistoletu była łaskawa – powiesz. Dobijała cierpiących w konaniu , a ty tylko ulgę przynosiłeś w swej humanitarnej dobroci. Naprawiałeś fuszerkę plutonu egzekucyjnego, który psuł sprawną pracę machiny śmierci.

  Powiesz, że twoi koledzy bywali okrutniejsi, bo kazali zasypywać żywe jeszcze – poranione ciała, sycąc przy tym swój głód zbrodni – pogardzasz takimi, to byli mordercy – powiadasz, a ty tylko wykonywałeś rozkazy.

  Sam byłeś jak ten zimny, śliski , śmiercionośny przedmiot. Nie było rozkazu by myśleć , więc nie myślałeś. Jako zdyscyplinowany oficer rzetelnie wykonywałeś tylko podane ci polecenia.

  Czy rzeczywiście, tylko rozkazy? Skąd więc wiemy o przekupstwach, łapówkach, wybijanych trupom złotych zębach, opróżnianych dyskretnie kieszeniach rozstrzeliwanych ofiar, rabowanych z cenniejszego wyposażenia domach To też było na rozkaz?

  Takie bajki, to sobie możecie opowiadać we własnych krajach nobliwi emeryci  „niezwyciężonej armii”.

 Polska  była sceną w teatrze tych działań. Wiemy o was więcej niż wasi rodacy i to nas trzeba pytać o prawdę, a my ją opowiemy - szczegółowo i obiektywnie.

   Tylko, czy  aby chcecie ją  znać….

  

 

 

Vote up!
8
Vote down!
-3
#1484246

Ale podpadliśmy "polskim patriotom", gdy piszemy o tych zbrodniach i bronimy pamięci pomordowanych Polaków jesteśmy wyzywani od ruskich kundli itp., nie potrafię tego zrozumieć. Dlaczego tak bardzo denerwuje ich pisanie o tych, którzy jak piszesz walczyli z "babami i dziećmi", oni nawet nie walczyli, te "baby i dzieci" były całkowicie bezbronne. Banderowcy ćwiartowali bezbronne dzieci, tak nie zabija się nawet zwierząt. Niektórzy myślą, że jeżeli spotkali lub znają dobrego Ukraińca czy Ukrainkę to ze strony Ukrainy nic nam nie grozi. Jarosław Kaczyński zdaje sobie sprawę z zagrożenia Polaków mieszkających na wschód od naszej granicy, wie więcej od nas i dlatego głośno powiedział, że powinien powstać narodowy ruch sprowadzenia Polaków zza tej granicy do Polski. Ukraina też nie musi być strefą buforową, trzeba brać pod uwagę możliwość dogadania się jej z Rosją i Niemcami przeciwko nam a wtedy znajdziemy się w strasznej sytuacji. Aby ochronić Polskę przed najgorszymi ewentualnościami należy zwracać uwagę na to co niekoniecznie musi się stać ale może. Osobiście nie widzę pozytywnych sygnałów od naszych płd.-wschodnich sąsiadów mówiących o tym, że nic nam nie grozi z ich strony.

Pozdrawiam, Roman.

 

Vote up!
10
Vote down!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1484264

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika tadman został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

zamiast sprowadzać Polaków z Ukrainy i wyludniać te tereny to powinniśmy wspomagać w miejsce ukraińskich studentów, którzy odpłacaja sie nam fotografiami z tryzubem to te i dodatkowe pieniądze powinniśmy przekazywać na te wszystkie babcie na głodowych rentach, czy emeryturach, pomagać studiować młodym Polakom, wspierać darmowymi poradami prawnymi, organizować kolonie w Polsce, czyli pomagać materialnie i mentalnie, Zaznajamiać z naszą kultura, historią, Uczulić ich, że jak będzie źle to schronienie znajdą właśnie tu, ale pamiętajmy, że Polak tam to bezcenna wartość, ale nie można ich zostawić samych sobie.

Vote up!
4
Vote down!
-9
#1484265

Taak, to niezłe rżęnie głupa, zwłaszcza, że nie miała Pani nic do powiedzenia na temat liderów i partii ukraińskich. Przecież "Swoboda" działa na Ukrainie od 1991 roku... a znienawidzony przez putasów lider Tiahnybok jest jej szefem od 2004r. Od początku mają niemal ten sam program i odwołania do UPA! 

Ja Pani powiem dlaczego wcześniej była cisza o "Swobodzie". Od momentu kiedy lideruje jej Tiahnybok, partia po zdobyciu mandatów, złożyła w ichnim sejmie kilkanascie ciekawych antyruskich i patriotycznych ustawowych postulatów - tej lekcji za Panią nie odrobię - proszę poszukać o co zaczęła walczyć "Swoboda". No i wtedy Putin zawył na cały świat, a za nim jego psy, właśnie o banderowcach i odwołaniach do UPA ...ino zapomniał dodać o kontekście :)

Ja nie mam zamiaru udzielać Pani lekcji na temat najnowszej historii Ukrainy, zachęcam do studiów, i naukę  zwłaszcza kontekstowego myślenia.

 

PS.

Tylko proszę mi nie pisać, że wybielam banderowskich zbrodniarzy i ich zbrodnie. Bo nie o zbrodniarzach tu rozmawiamy tylko współczesnych politykach.

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1484473

Gdybym była zawodową dziennikarką, zapewne "monitorowałabym" sytuację od początku. Jednak, na litość...ja dopiero od 2005 roku mam internet! Komentarzy, które pisałam na forach nie przytoczę, bo dawno przepadły, a teksty zaczęłam umieszczać stosunkowo późno. 

 Przyznam też, że długo łudziłam się co do Ukraińców. Nie tylko ja.Lata propagandy socjalistycznej zrobiły swoje. Pamiętam, kiedy, za Wałęsy, wyjeżdżały z Polski oddziały sowieckie, na dworcu dziennikarka zadała pytanie jednemu z żołnierzy: Czy, po pobycie w Polsce, gdzie służba przebiegła w ścisłym sojuszu z wojskiem polskim, wyobraża sobie, by kiedykolwiek mógł stanąć przeciw Polakom, jako przeciwnik? Żołnierz odparł bez namysłu, że on akurat jest Ukraińcem, nie Rosjaninem, i nie będzie miał wątpliwości, jeśli dostanie taki rozkaz. Dziennikarka zaniemówiła.Bąknęła coś bez sensu i zmieniła temat. Pamiętam twarz tego młodego Ukraińca. Pamiętam jego butną facjatę...

Miałam nadzieję, że Lech Kaczyński doprowadzi do unormowania stosunków z Ukrainą. Nie dał rady i on. Nawet ta nieszczęsna wystawa  o Rzezi Wołyńskiej nie doszła do skutku. Czerwono-czarni nie dopuścili.  

Powiem nawet, że wcale się nie zdziwię, kiedy po latach się okaże, że i banderowcy maczali łapy w smoleńskiej tragedii. Ten dziwny Kola, czy inny Jura - auto nagrania, co to go mieli zasztyletować na kijowskim lotnisku! Coś ucichło wszystko nagle, choć filmik do dzisiaj istnieje i budzi emocje. 

Wczoraj była rocznica śmierci Pierackiego.To też był wielki orędownik przyjaźni z Ukraińcami. Tak samo jak Hołówko.

Ech, szkoda gadać.

Vote up!
6
Vote down!
-3
#1484581

No tak, ale ja uważnie czytałam wszystkie ostatnie Pani wpisy na temat Ukrainy... i te ktegoryczne stwierdzenia. Dzisiaj Pani pisze, że nie śledziła / nie śledzi tamtejszej polityki wewnętrznej i polityków ukraińskich, skąd więc takie nieprzyjemne wnioski? Bez takiej analizy jest Pani ofiarą naszej i ruskiej propagandy, bo i w Polsce nie brakuje wschodnich przydupasów - choćby JKM, namawiający Polaków do uznania aneksji Krymu i rozbioru Ukrainy wspólnie z Rosją.

Ja próbowałam porozmawiać na NP.pl o dzisiejszej Ukrainie i naszych racjach - niestety, dyskusje zdominowało oszołomstwo, ujmę to delikatnie, bo ciśnie sie na usta znacznie gorsze określenie.

Jak Pani myśli, który z dzisiejszych polityków ukraińskich okazał się najcwańszy i zdobywa serca Ukraińców,  ma więc coraz większą szansę na zdobycie władzy? Moim zdaniem to właśnie Ołeh Tiahnybok i jego "Swoboda". Czy Pani wie dlaczego? Jak Pani myśli, dlaczego tacy politycy jak: Buzek, Bracia Kaczyńscy, Sikorski i Komorowski spotykali i spotykają się z Tiahnybokiem jako godnym partnerem do rozmów w sprawie Ukrainy?

 

Vote up!
6
Vote down!
-3
#1484606

To, że nie śledziłam wtedy polityki ukraińskiej, nie oznacza braku wiedzy na temat tego, co działo się na Ukrainie.Czytałam dużo, oglądałam reportaże, słuchałam wywiadów, polemik. Powstawała też coraz bardziej obszerna i  literatura na temat historii polskich Kresów. Sami świadkowie tamtych czasów także.

Którzy politycy są najpopularniejsi dzisiaj na Ukrainie?  Oczywiście, że ci którzy głoszą lotne hasła. Takimi są słowa o "wielkim narodzie ukraińskim", chwale jego zasług i oręża, niepospolitej zdolności i odwiecznej "kozackiej chwale". Kto nie lubi takich słów? Kto nie czerpie z nich inspiracji?

Ukraina dla Ukraińców, bo oni zawsze tam byli. Nas - Polaków, na Kresach nie było! Ciut ciut tylko, a i to z międzywojennego osadnictwa.Taka propaganda stwarza doskonałe warunki dla demagogów.

http://niepoprawni.pl/blog/5734/polesia-czar-uspi-wolynskie-upiory

Ukraińcy od Tiahnyboka, jak go nazywasz, to głównie mieszkańcy byłej Galicji. Oni już są pewni swojej wyjątkowości. Przekonał ich do niej ten właśnie przywódca, a jego samego, idee propagowane przez OUN UPA. Tamci, nieżyjący już dzisiaj "ojcowie-założyciele" równali Ukraińców z niemiecką "rasą nadludzi". Śmiech mnie ogarnia, kiedy czytam komentarze naszych rodaków, usiłujących wmówić Polakom, że przecież Ukraińcy to Słowianie. Niech zapytają wprost Tiahnyboka, czy innych banderowców, co myślą na temat tej identyfikacji.

Nie wiem, czy czytałaś mój wpis "Czerwone rajstopy"? Opowiadam tam o pewnym incydencie z udziałem dwóch Ukrainek. Kiedy, słysząc że są ze Lwowa, zapytałam je o ewentualne "polskie korzenie", ich reakcja była niezbyt przyjemna. Zaprzeczyły tak gwałtownie, jakbym je zapytała o chorobę weneryczną. I jeszcze, na marginesie. Jako kobieta zrozumiesz. Nigdy jeszcze nikt nie "mierzył mnie od stóp do głów" tak niechętnym, zawistnym wzrokiem jak one. Oczywiście, bardzo dyskretnie, kiedy nie patrzyłam. Ich twarze odbijały się jednak w szybach autobusu, którym jechałyśmy.

A ja im wtedy bezinteresownie pomagałam!

 Ulo Ujejska, to co dzieje się dzisiaj na Ukrainie woła o pomstę do Nieba.To, co działo się niegdyś na Ukrainie, wołało o pomstę do Nieba. To, co dziać się będzie wkrótce na Ukrainie, będzie wołać o pomstę do Nieba.

Niech więc Ukraińcy prowadzą swoje rozliczenia z Niebem, a nas - Polaków, niech w końcu zostawią w spokoju. Tak będzie najlepiej.

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1484622

- A niby kto? Żydzi, jak wmawia nam to kacapska propaganda?

Może zatem Rosjanie to Słowianie, co?

- Tym bardziej nie: http://1do10.blogspot.com/2014/04/rosjanie-to-nie-sowianie.html

Vote up!
3
Vote down!
-2

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1484634

Nie wiem, czy to kacapska propaganda, czy raczej niemiecka. Fakt, że banderowcom się podobała:

http://ciekawostkihistoryczne.pl/2012/09/20/ukraincy-sa-w-rzeczywistosci-niemcami-sekret-ukrainskiej-dywizji-waffen-ss/

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1484647

Oooo, cieszę się że zauważasz na Ukrainie czwartego gracza czyli Niemcy :)

Jest jeszcze dwóch super ważnych, ale o tym może się jeszcze zgadamy.

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1484651

opiewany w praskich piosenkach podwórkowych. Bierze się takiego pod mankiet, prowadzi na spelunę, pije się z nim i baluje, a potem bidak budzi się gdzies w rynsztoku, obolałay, oskubany i na kacu.

Widać tak już musi być, że doświadczyć ma wszystkiego, żeby znów powrócić tam, gdzie jego miejsce. U boku Brata. Jednak dużo wody jeszcze upłynie...

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1484663

Ok. jesteśmy na TY :)

No i nic nie piszesz o dzisiejszych politykach i ich polityce wewnętrnej w kontekscie wojny, o ich motywacji ... czyli nic nie zrozumiałaś, albo inaczej, doskonale wiesz co sie dzieje i uciekasz w  przysłowiowy "Wołyń", bo prawda jest zbyt oczywista? Prawda niewygodna do Twoich tez, niewygodna dla Putina, niewygodna dla naszych zdrajców? 

A teraz fakty:

Ostrze postbanderyzmu od początku wymierzone jest przede wszystkim w Rosję, w rosyjski imperializm na Ukrainie. UPA/OUN walczyła także z rosyjskim sowieckim zniewoleniem - to do tego się dzisiaj odwołują nacjonaliści mając wojnę z Rosją. Rykoszetem obrywa także Polska, nasze poczucie historycznej sprawiedliwości, nasze krzywdy i ofiary tej  wołyńskiej rzezi. Dlatego prosiłam, poszukaj jakie cele / postulaty wysunęli ci "postbanderowcy" w swoich propozycjach ustawowych. Poszukałaś? Chyba nie, bo  nadal straszysz nas "Wołyniem". Oczywiście żadnego nacjonalizmu lekceważyć nie wolno, zwłaszcza tam, ale ... jeśli Putinowi i co niektórym polaczkom, uda się wepchnąć "Swobodę" i Tiahnyboka w  antypolskie "buty banderowca", to on w nie wejdzie przyciśnięty do muru w walce o niepodległość Ukrainy. Będzie maiał za sobą Niemcy i Putina - przeciwko Polsce. Chcesz tego?

Jaka jest nasza, polska racja stanu w tym przypadku? Genialnie wyłożył to opluwany tu przez przygłupów Jerzy Targalski, cytuję:

Możemy tylko starać się wpłynąć aby:

1. Inaczej rozłożyli akcenty, np. Niebiańska sotnia i Petlura jako ważniejsi

2. Reinterpretowali integralny nacjonalizm i nie starali się go imitować, czyli żeby z przeszłością to nie miało nic wspólnego.

Inna kwestia to rozdymanie Bandery przez ugrupowania radykalne, które przegrały wybory, bo to jest nośnik ich wpływów.

W tym kierunku będzie działać też agentura by dostarczyć paliwa:

1. idiotom

2. maniakom

3. nacjonalistom anty ukraińskim

4. ludziom niezorientowanym

5. własnej agenturze w krajach ościennych.

Na sprawie ukraińskiej wiele osób w Polsce chce zbić kapitał jako obrońcy przed banderowskim zagrożeniem, celują w tym najbardziej radykalni i marginalni endecy i moczarowcy z NE, itp.

 

O, już wiemy dlaczego Targalski jest opluwany i przez kogo. Odpowiedziałam tym cytatem także na brak Twojej odpowiedzi  na zadane pytania. Rozumiem Twoją motywację i argumentację doskonale, rozumiem milczenie - tylko że one mają sie nijak do rzeczywistości politycznej na Ukrainie, w Polsce i ogólnie w Europie.

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1484640

Jaka jest dzisiejsza polityka wewnętrzna Ukrainy, każdy widzi. Poroszenko dwoi się i troi, by wykazać, ze panuje nad sytuacją, ale prawda jest taka, jaką dało proroctwo jego prezydentury. To scena, kiedy mijany przez zmierzającego ku objęciu władzy Elekta żołnierz, wali się na ziemię wraz z karabinem. Poroszenko nie zatrzymał się nawet. Nie patrzył w tę stronę. Parł do przodu.

 I tak jest teraz. Ukraińcy umierają z niedostatku, biedy i strachu. Samowolki, rozboje, mordy polityczne, są na porządku dziennym. Protestujących rozpędza się bez pardonu, odmawiając im praw, o które ci ludzie sami walczyli na Majdanie. To tylko dzięki ich determinacji Poroszenko i reszta dopadli sterów państwa.

http://niepoprawni.pl/blog/5734/oni-pojda-dalej

 

 Na przykładzie naszych polskich doświadczeń, a mamy takie, możemy otwarcie mówić o łatwości z jaką szumowiny płyną wraz z wartkim nurtem czystej rzeki. Na fali słusznych protestów ukraińskiego społeczeństwa, popłynęły skrajnie niebezpieczne dla tego narodu, ciemne, cuchnące i ponure odpady, śmieci i łajno.

http://niepoprawni.pl/blog/5734/hola-szanowne-towarystwo

 

 Nie trzeba było długo czekać, by rzeka słusznego gniewu rozlała się po kraju. Woda, jak to woda, szybko wsiąka w ziemię, (mądrość a’ la KomorowskiJ)ale szumowiny pozostają na powierzchni i przechodzą w fazę rozrostu gnilnego. O, matko, ale zabrnęłam!

Krótko mówiąc: G… zawsze wypływa!

 

 A przecież, to nie tak miało być!

http://niepoprawni.pl/blog/5734/chytry-dwa-razy-traci

 

 W pilnym tempie wprowadzono plan awaryjny, obliczony na rozległą ławicę skutków ubocznych. Czego się jednak nie robi, kiedy wartość zysku przekracza rachunek strat:

http://niepoprawni.pl/blog/5734/apel

 

 

Skutki tego pojawiły się prawie natychmiast:

http://niepoprawni.pl/blog/5734/co-widzisz-horpyno

 

http://niepoprawni.pl/blog/5734/jaki-plon-da-kulikowe-pole

 

I tak dalej, i tak dalej…

 

 

 

Piszesz Ulo Ujejska, że „możemy tylko starać się wpłynąć na Ukraińców, by inaczej rozłożyli akcenty, np. Niebiańska Sotnia i Petlura jako najważniejsi.”

 Chyba sama nie wierzysz, w to co piszesz. Klamka już zapadła. Oni już wybrali Banderę i banderyzm. I w dodatku są z tego dumni. A władze nie będą promować Niebiańskiej Sotni, bo w jej interesie leży, by śledztwo wyjaśniające jak doszło do tej krwawej ofiary, nie zostało dokończone. Petlura zaś był ponoć „żydożercą”i psułoby to poprawne relacje, jakie królują ostatnio na kijowskich salonach.

 

Żeby nie wyjść na wroga nacji ukraińskiej, przypomnę swój apel, który do nich onegdaj skierowałam:

http://niepoprawni.pl/blog/5734/do-was-wolam-0

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1484660

Ja podzielam wszystkie Twoje obawy... ale wierzę, że przyzwoitych ludzi jest na świecie najwięcej ... jak to śpiewał Niemen.

Przez kilkadziesiąt lat w Polsce tępiono pamięć o Żołnierzach Wyklętych ... nie udało się komunie, Naród ocalił ich bohaterstwo i pamięć o nim. Polacy zrzucili oprawców z pomników i stawiają dziś na nich Naszych Bohaterów. Dlatego wierzę, że ofiara Niebiańskiej Sotni płynąca z najszlachetniejszych pobódek nie pójdzie w zapomnienie, i ostatecznie, to oni będą kiedyś na Pomnikach a nie banderowcy. Już dzisiaj Ukraińcy obalają pomniki sowieckich oprawców. To Niebiańska Sotnia będzie kiedyś przykładem patriotyzmu  dla kolejnych pokoleń Ukraińców - ja w to wierzę.

 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1484688

Między innymi pani U. umieszcza jako polityków godnych zaufania p. Sikorskiego, Komorowskiego czy Buzka. To samo świadczy już o tym kim jest pani U.. Wspomina o jeszcze jednym takim co krzyczał "sława Ukrainie i sława herojam" pod czarno czerwonymi sztandarami rok temu. Od tego czasu chyba zoriętował się, że walnął przepotężne głupstwo. Obawiam się, że dla niego te okrzyki były początkiem końca kariery. W dalszym ciągu pozostaje bardzo dobrym strategiem, ale, pierwszy rząd już nie jest dla niego, bo Polacy mu tego napewno nie zapomną. Tak samo jak nie zapomną tańca na grobach w Katyniu panu K. i nie zapomną spluwania na groby pomordowanych na Kresach przez wielu "osłów" RP. Przypomnimy o tym. I nie zapomną spluwania na groby i tańca na grobach pomordowanych Polaków na Kresach przez proupowskie lobby, choćby na tym forum.

Ruś to nie Ukraina! A Ukraina to nie Ruś! Nawet na Ukrainie nie wszyscy mordowali. A najtragiczniejsze, i jednocześnie potworne głupie są nawoływania proupowkiego lobby do tego aby zapomnieć zbrodnie bo "nowi" nacjonaliści spod znaku prawego sektora czy partii Swoboda to zupełne baranki, kochające Polskę i Polaków. Tylko lobby proupowskie zapomina o objetnicach Jarosza i Tiahnyboka zrobienia Polakom drugiego Wołynia czy Katynia, zapominają, że wielu Polaków boi się przyznać do tego, że są Polakami. Ot baranki. Można by się nawet nabrać na te baranie przykrycie, gdyby nie to warczenie, pokazywanie kłów i wilcze ślepia.

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
-4

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1484623

ktoś Ci płaci za powtarzanie tych bredni?

//Ruś to nie Ukraina//

- A niby co? Rosja? 

Oczywiście, że Ruś Kijowska nie pokrywa się z obecnym państwem Ukraina, ale Ruś Kijowska dała podwaliny pod to państwo. 

Pisałem Ci już o tym wcześniej, ale jakbyś dostał pomroczności jasnej i cały czas powtarzasz swoje urojenia, jakby Ci się płyta zacięła.

Doucz się w końcu!

 

Vote up!
3
Vote down!
-3

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1484633

Ruś od wiek wieków jest Rusią, Ukraina to sztuczny twór, tak jak galicja. Ruś Kijowska mówisz. Hm, a nie odbiły Ci się o uszy Grody Czerwieńskie?, Ruś Biała, Suzdalsko-Włodzimierska, Nowogroszka, Ruś Czarna. Ruś Kijowska był tylą jedną z wielu.

A teraz poczytajmy co piszą inni:

" Współczesna Ukraina dla mnie bierze się z Kozacczyzny zaporoskiej - ma ona korzenie "ludowe" i swoją kulturę bierze nie tyle z Rusi Kijowskiej, co z kultury Kozaków. Na dobre ukraińskość powstaje w XIX wieku. Odwołania do Rusi Kijowskiej są anachronizmem, tak jak pretensje Słowaków do dziedzictwa państwa wielkomorawskiego, czy Rumunów do starożytnych Daków."

Drogi MC jesteś poprostu marnym manipulatorem i kompletnym malutkim ignorantem

Vote up!
6
Vote down!
-4

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1484644

//Ukraina to sztuczny twór//

Kończę dyskusję z Tobą, bo to nie ma sensu. Powtarzasz brednie z Russia Today i liczysz na to że ktoś się na to złapie? 

Widać też że wszystko już Ci się miesza - piszesz do Mariusza Cysewskiego a dyskutujesz ze mną. Lepiej będzie jak porozmawiasz teraz sam ze sobą - jak kacap z kacapem.

Vote up!
3
Vote down!
-2

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1484648

Dokładnie, to miesza mu się "kopiuj /wklej" - sam nic nie ma do powiedzenia na ten temat. :))))

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1484649

No cóż, jak to w przysłowiu  ...putasowskie psy szczekają a karawana wolności idzie dalej :))))

 

Miałeś okazję porozmawiać ze mną na polskie i ukraińskie tematy w sposób merytoryczny i poważny, wolałeś putasić i smrodzić - więc dzisiaj napiszę ci jeszcze raz: ...putasowskie psy szczekają a karawana wolności idzie dalej !

Żegnam :)

 

PS.

Polacy się między sobą dogadają, a później z Ukraińcami - nic już nie ugrasz - taki nastał klimat.

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1484645

Dla mnie Ojczyzna to Polska, nie wiem co jest dla pani Ojczyzną, i dopuki pani się zdecyduje który z krajów Polska czy Ukraina jest dla pani Ojczyzną, dpopuki będzie zajmowała stanowisko bezwzględnego popierania proupowskiego lobby w Polsce, nie będzie punktu stycznego do jakiejkolwiek dyskusji.

Dlategojeżeli pani spróbuje znowu swoich proupowskich girek musi się pani spodziewać odpowiedzi. W żadnym wypadku nie będzie to odpowidź chamska czy w waszym stylu. Będzie to odpowiedź dezauwująca pani lub kogo innego kłamstwa lub pospolite idiotyzmy.

 A więc ja nie nie mówię żegnaj. Mówię do usłyszenia.

Vote up!
6
Vote down!
-4

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1484653

Na Berdyczów misiu ...

Aby ze mną kiedyś pogadać musisz spełnić trzy warunki:

1. Przestać mnie oczerniać i zmyślać głodne kawałki na mój temat

2. Przestać kłamać i uprawiać putasowską propagndę

3. No i musisz przeprosić nie tylko mnie ... WSZYSTKICH.

 

... wtedy rozpatrzę prośbę, a na dziś: żegnaj misiu, bierz bilecik na Berdyczów i odlatuj :)

Vote up!
6
Vote down!
-3
#1484658

A gdzież to pani U. nabrała takiej ogłady towarzyskiej, takiego górnolotnego sposobu wyrażania swoich myśli? Bo jak na osobę wykształconą, co to rozopowiadała wszem i wobec, jezyk i sposób wyrażania myśli typowy, może nie tyle z czworaków, ile z "galicyjskiej chutorowej ślachty". To zaś tłumaczyłoby wszystko.

A zatem, jeszcze raz do usłyszenia.

Vote up!
3
Vote down!
-4

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1484680

Przeczytaj jeszcze raz, jak nic nie zrozumiałeś
Za bardzo przesiąknąłeś Neon-em, tam też, jak się komentarz nie podoba to doszukują się jak przypiąć łatę osobie, która ten komentarz napisała. Nie wysilaj się, bo ci żyłka pęknie.

Vote up!
8
Vote down!
-2
#1484171

Józio, nie wszyscy, którzy zwalczają proupowskie lobby na tym forum "udzielali" się na neonie. Natomiast można powiedzieć, że wielu z grupy do której Ty należysz udzielało się tam dość mocno, z tego co "słyszę".Zmienili horągiewkę w momencie kiedy zostali pogonieni przez spirytusa, a dlaczego zostali pogonieni? Napewno nie dlatego, że byli zbyt pryncypialni. 

A tak zupełnie przy okazji chciałbym się rozprawić z następnym mitem proupowskiego lobby. Mitem jakoby Ukraina zasłaniała Polskę przez agresją Putina. Putin, jeśli zechce zrobić agresję na Polskę to ma o wiele łatwiejsze zadanie uderzając  przez niechronioną granicę z enklawą Królewiecką, naszpikowaną sprzętem i wojskami rosyjskimi do tego stopnia, że nie ma gdzie wyskoczyć za swoją potrzebą bo wszystkie lasy, laski i zagajniki są zajęte. Granica morska wynosi 22 kilometry, granica lądowa 210 kilometrów. Odległość od tej granicy do Warszawy to 253 kilometry, co dla samochodu jest ok 3 godziny jazdy. 

I druga Granica z Białorusią, również naszpikowaną sprzętem i wojskami rosyjskimi wynosi, lądowa 418 kilometrów. Odłegłość od granicy do Warszawy to "aż" 182 kilometry czyli ok. 2.5 godziny jazdy samochodem. 

Niestey te ok 30 tys żołnierzy zdolnych do boju nie wystarczy do osłony północnej flanki, zostawiając całkowicie odsłoniętą wschodnią, a gdzie północno-wschodnia i zachodnia?

I jeszcze jedno. Czy uważasz, że Ukraińska armia przyszłaby Polsce z pomocą? Jestem więcej jak pewny, że weszliby w porozumieniu z Rosją "odbierać" swoje. Tzn. Jasło, Przemyśl. Chełm, Lublin, Rzeszów czy Kraków. Litwini zapewne wybraliby się "odbierać" Augustów i okolice, Białorusini Podlasie a Niemcy Śląsk, Pomorze, Ziemię Lubuską i Poznańskie, nie mówiąc już o Warmii i Mazurach, o ile nie wcześniej nie przypadłyby te ziemie zwycięskiej armii czerwonej, a następnie nastąpiłaby unia Ukrainy z Rosją. Tylko, przypomnij mi, jakiego państwa zabrakłoby na mapach? Czy teraz zdajesz sobie sprawę w co chcesz wepchnąć Polskę i Polaków? Dla kogo nieświadomie pracujesz, mam nadzieję, bo wielu z Twoich współpracowników pracuje nad takim scenariuszem bardzo świadomie i usilnie.

załączam pozdrowienia i życzę szybkiego wytrzeźwienia.

Vote up!
5
Vote down!
-4

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1484636

Witaj Jurandzie,

no tak po Twoim argumencie odnosnie ewentualnego desantu Ruskich nie ma zadnych komentarzy.

O czym, to swiadczy ?

ano o tym, ze te wszystkie argumenty pro ukrainskich adwersarzy na tym portalu mozna o dupe potluc...

Zajmuja sie oni dobrem Ukrainy, zapominajac o interesie naszego kraju i przede wszystkim o masakrze na Wolyniu

i dzisiejszych Ukraincach, ktorzy w wiekszosci sa nam co najmniej nieprzychylni.

Czynia to jednak calkiem perwersyjnie, bo argumentuje, ze to jest dla dobra Rzeczpospolitej.

 

Od lat pomagam konkretnym polskim rodzinow na dzisiejszej Ltwie, dzisiejszej Bialorusi i dzisiejszej Ukrainie.

Co jakis czas odwiedzam te tereny. To co chce nam przekazac gospodarz blogu & proukrainska korporacja na tym portalu,

to sa bzdury i indoktrynacja upo - wskich nacjonalistow.

. Kazdego, kto okresla inaczej niz Panstwa stanowisko uznajecie za rusofila i to w dosyc niewyszukany sposob.

Zachowujecie sie jak banderowcy, albo ich potomkowie, bo nie spotkalem jeszcze Polaka ze wschodu,

ktory taka wrecz miloscia dazylby Ukraincow, a to juz samo w sobie o czyms swiadczy,

czy tez chociazby moze zastanowic. Bo do czasu  Rzezi Wolynskiej stosunki byly jako tako poprawne...,

ale po tym czasie, to raczej juz nie. Wasza indoktrynacja jest poprostu zalosna.

Wlasnie Jurand , ( a ja rowniez kilka razy)  udowodnil, co jest oczywista oczywistoscia,

ze Rusek moze u nas pojawic sie niemalze z szybkoscia swiatla i Ukraina nie ma tu nic do rzeczy.

Wiec sprawa staje sie bardzo przejrzysta, stanowicie tutaj banderowski przyczolek, 

jestescie ramienie tej zbrodniczej oraganizacji jaka jest UPA innego wytlumaczenia nie widze.

Wasza zacieklosc w komentarzach, wasza bezpardonowa walka o interesy Ukrainy jest zbyt czytelna,

by mozna to bylo jedynie zakwalifikowac jako swojego rodzaju sympatie dla tego Narodu.

 

Nie mozna bowiem prowadzic jakis dyskusji o polityce, czy tez innych problemach obcego panstwa,

nad glowami barbarzynsko pomordowanych rodakow...nasi bestialsko umeczeni Polacy i ci Polacy,

ktorzy od dziesiatkow lat na Ukrainie  nie sa calkiem przyjemnie traktowani, sa nam blizsi,

niz jakiekolwiek ukrainskie interesy.

Bo MY - Pani Ula Ujeska, Panie Cysewski, Panie MS i pozostali z waszej ferajny,

bo MY jestesmy Polakami, a nie Ukraincam,i to jest ta subtelna roznica.

 

 

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-2

chris

#1484657

Raczyłeś mnie wymienić w złym kontekście więc zapytam:

W którym miejscu dałam wyraz temu (cytat poproszę), że zapominam o interesach Polski, że jestem  wrogo do Ojczyzny ustawiona?

 

Masz godzinę na odpowiedź - jeśli nie znajdziesz... to czy będe mogła pisać o takich jak Ty; Pospolita internetowa świnia dorabiająca bezpodstawnie kocią gębę każdemu uczestnikowi dyskusji ?

 

PS.

No i masz pałę za pisanie oszczerstw..

Vote up!
6
Vote down!
-4
#1484659

Pani forma jezykowa jest nieodpowiednia.

Swego czasu skarzyla sie Pani na chamstwo adwersarzy, ktorzy z pania wymieniali poglady.

Jak to sie ma do Pani obecnych standartow ?

Cala Pani tworczoscia w powyzszym temacie wpisuje sie Pani w gloryfikacje Ukrainy..

zachlystuje sie Pani wewnetrznymi politycznymi zagrywkami w tym obcym kraju,

a bezpardonowo spaceruje nad komentarzami matki trzech corek, ktora wyraznie pisze w jaki sposob dzisiejsi Ukraincy

traktuja Polakow. Takich przykladow mozna mnozyc.

Pania nie interesuja  jakie nastawienie maja dzisiejsi Ukraincy do Polakow. Prosze sama poczytac wlasne komentarze.

Bezustannie straszy Pani Ruskami i pisze o Ukraincach. Bardzo, ale to bardzo rzadko pada slowo Polak.

To jest oscienny, ale obcy kraj Pani Ujejska, a ponadto czesciowo lezy na naszej ziemi.

Czy to Pani nie przeszkadza, czy tez nie interesuje ?

Malo tego, oni chca jeszcze Przemysl, a nawet wiecej...

 

adwersarz Cysewki pisze tak:

cyt: Jako Polak oddaję honory żołnierzom UPA, walczącym o wolność swego kraju.

 

i Pani swoimi komentarzami bezustannie popiera Ukraine,

wiec co mozna o tym wszystkim myslec Pani Ujejska ?

Pani pisala, ze jest z Kresow Wschodnich, ja znam wielu Polakow z Kresow,

zaden Ukrainca nie chwali, wiec ?

Ponadto, gdy jest Pani z Kresow, to gdzie milosc do Ojczyzny?

Tam byla i jest RZECZPOSPOLITA Pani Ujejska, czy to jest PANI swiadome???

Pani Ujejska !!! z jakich Kresiow Pani przybyla ??? Pani Ujejska...

Natomioast znam rowniez ukrainskich przesiedlencow mieszkajacych na Pomorzu

i Ci z kolei, jako obywatele naszego Panstwa nie daza Polakow wielka miloscia...

Wiec, co ja mam sadzic o tej Pani pisaninie, Pani Ujejska ? co ja mam sadzic ?

Skoro Pani jako podobno Kresowianka wylewa tutaj na portalu wiele serca dla Ukrainy,

ale jakos nie slysze o Kresach i Polakach... wiec powtarzam, co ja mam sadzic o tej Pani postawie ?

 

Jezeli Jurand, matkatrzechcorek, ja i pare innych jest zniesmaczony tymi gloryfikacjami UPA,

to leca z Panstwa strony potezne joby i wyzwiska od rusofobow, niemalze od zdrajcow, oszolomow,

to powtarzam, co ja mam o tym sadzic i o Pani rowniez , Pani Ujejska ?

Po ktorej stronie Panstwo stoicie ? prosze jasno sie opowiedziec, tylko prosze bez demagogii, ze Rusek

i takie tam..., bo to jest pieprzenie o dupie Maryni, Pani Ujejska. To sa wewnetrze sprawy Ukraincow,

a nie Polakow. Polacy w dzisiejszej Ukrainie, nie maja lekkiego zycia,

wiec O CZYM PANI PISZE , PANI UJEJSKA ????

Prosze pomyslec o Polakach, ktorzy na niektorych terenach Ukrainy maja bardzo ciezkie zycie !!!!

P A N I   U J E J S K A !

 

i te joby, swinie i inne takie , to moze sobie Pani podarowac...na inne okazje...i innych przyjaciol...

najlepiej tych z UPA

i prosze mi jobow wiecej nie slac, bo traktuje Pania jak kobiete z odpowiednim szacunkiem,

ale gdy nadal bedzie Pani pisala jak baba z bazaru, to obsztorcowac rowniez umiem Pani Ujejska

i to tak, ze w piety Pani pojdzie!

Ja  nie jestem z Pcimia Dolnego, prosze o tym nigdy nie zapominac !

Pani tu nie ma jakiegos  kretyna przed soba, wiec prosze sie miarkowac, Pani UJEJSKA !

Vote up!
7
Vote down!
-2

chris

#1484669

Czyli nie poda Pan żadnego cytatu na dowód ? Bo takiego cytatu Pan nie znajdzie  - są tylko kłamstwa i  insynuacje interentowych świń.

 

PS.

I przyjmij Pan do wiadomości, że z neonowym szambem ( Pana i Juranda standard)  więcej nie dyskutuję ... poniał?

Vote up!
6
Vote down!
-4
#1484670

po rusku nie rozumiem...,

a gdy znajde troche czasu i najdzie mnie ochota, by sie w tym babrac, to wkleje elaborat Pani komentarzy...

tam , az pieje od zachwytow nad Ukaincami i podobno ich braterstwem do Polakow...

 

I mnie nie interesuje, gdzie kto pisze,tylko, co pisze...

i powtarzam, miarkuj sie Pani w slowach..., bo jak na razie, to sama pisze Pani rynsztokiem !

i gdy przebierze Pani miare, to wyleje go Pani na glowe..., ale tak, ze sie Pani nim zaksztusi, Pani Ujejska !

Powtarzam, na ulomka Pani nie trafila !

 

Vote up!
7
Vote down!
-2

chris

#1484673

Już jedna z twojej paczki  (wcześniej próbował Jurand)  niejaka lotna, miała aż dwa dni na odszukanie tego gdzie pochwalam zbrodnię i UPA, teraz ty chcesz misiu  spróbować? No to próbuj, a jakże, pośmiejemy się kolejny raz z internetowej świni która chciałaby oczernić  i nakłamać ... ino że nie ma realnych podstaw do tego.

Jestem spokojna o wynik :)

PS.

Pamiętaj misiu, cytaty mają być w całości, a nie zdania wyrwane z kontekstu, jak to czynili Jurand i lotana, no chyba że chcesz się już ośmieszyć doszczętnie, to manipuluj dalej ... ja będę bezlitosna.

Vote up!
6
Vote down!
-3
#1484675

nie zyczy sobie Pani zadnych dyskusji, wiec co to ma byc ?

honor sie Pani sfilcowal ?

Prosze przyjac do wiadomosci, ze nie mam ochoty...

i nie jestem dla Pani zadnym Misiem, czy kimkolwiek innym...

prosze sie raz na zawsze odemnie odstosunkowac !

Nie stoja za mna zadne lotne czy tez inne osoby, jestem tutaj, troche dluzej od Pani

i zawsze pisze w swoim imieniu.

I nie zycze sobie od zaraz zadnej impertynencji z Pani strony !

 

ps. i te czerwone minusy, to nie ode mnie,

ja nie znizam sie do podobnych praktyk,

nawet w stosunku do Pani !

 

Vote up!
6
Vote down!
-2

chris

#1484681

Czy ja z Tobą prowadziłam lub prowadzę jakąś dyskusję? Oczerniłeś mnie więc zareagowałam. Poprosiłam o dowody na Twoje kłamstwa, nie dałeś, ba, zacząłeś mnie straszyć, że jak będziesz miał czas  to podasz ... no to dawaj !

Czekam !

No chyba że przeprosisz i odwołasz te świństwa... bo akurat dla Ciebie zdobędę się na wyrozumiałość, bo chyba dałeś się podpuścić neonowym szambonurkom , więc ten jeden raz dla Ciebie wyjątkowo mogę :)

 

Przemyśl to.

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1484685

.... Urszulo, przeczytałem wszystkie Twoje komentarze w tym wątku .

Proszę .... powiedz - basta !

Nie doczekasz się odpowiedzi.

Teraz widzę,  że  " Lotna Brygada " - ma się znakomicie!

pozdrawiam

Marek

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1484722

Tak zrobię. Szkoda nafty.

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1484734

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika tadman został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Kaczki łykają wszystko, więc wydaje się Ci, że inni też. Piękna jest konstrukcja każdego komentarza, bo zaczyna się od kłamiesz, łżesz a potem jest jeszcze mocniej lub czasami jak w tym powyżej, czyli początek w miarę poczciwy, a w końcówce już ultimatum jak u terrorystów i "pospolita internetowa świnia".
Ta godzina to zbytnia rozrzutność, proponuję kwadrans i ani sekundy dłużej. :)))

 

Vote up!
3
Vote down!
-7
#1484747

http://niepoprawni.pl/comment/1484661#comment-1484661

Vote up!
4
Vote down!
0
#1484748

Józio, nie wszyscy, którzy zwalczają proupowskie lobby na tym forum "udzielali" się na neonie. Natomiast można powiedzieć, że wielu z grupy do której Ty należysz udzielało się tam dość mocno, z tego co "słyszę".Zmienili horągiewkę w momencie kiedy zostali pogonieni przez spirytusa, a dlaczego zostali pogonieni? Napewno nie dlatego, że byli zbyt pryncypialni. Dwa zdania i cztery kłamstwa, lub conajmniej mijanie sie z prawdą. Po pierwsze to nie zajmuj sie plotkami bo w Twoim wieku to juz nie przystoi. Po drugie NIKT NIGDY z rzeczonego portalu mnie nie wyrzucił, nigdy. Nie chce juz po raz enty o tym pisać, ale przypomnie Ci fakty. Byłem 2 razy (dwa razy) na tym portalu. Pierwszy raz miałem konto zaledwie 3 lub 4 dni, napisałem " towarzystwu" co o nich mysle i to ja KAZAŁEM zlikwidować konto.

Drugi raz założyłem konto tylko po to by zamieścić apel o ratowaniu lasów, bo nasi portalowi patrioci którzy tu wówczas się udzielali ale i tam, tego nie chcieli zrobić. Po zamieszczeniu apelu natychmiast zostałem "rozszyfrowany" przez blogerkę dwojga nick-ów , a to rozszyfrowanie polegało na tym że się pod apelem podpisałem Jozio z L. To co się potem działo można było ślredzić i na naszym portalu i ichniejszym. Wścieklizna naszych byłych blogerów Jinksa,Astry,Bibrusa, Rebeliantki a zwłaszcza Trybeusa osiągła szczytów Himalajów a chamstwo i obłuda pokazało wtedy własnie kim oni rzeczywiście byli. I po wymianie "uprzejmości" po raz drugi KAZAŁEM  zlikwidować konto. Nie będę tego tu wklejał całego wpisu, jeśli chcesz prześlę CI na p.w bo mam to w archiwum, co więcej w momencie gdy Ruszkiewicz dostał kopa w rzyć od Opary to moje konto zostało przywrócone, czy istnieje nadal tego nie wiem ale sprawdze.

Tyle wyjaśnieniem tego "słyszenia".

Pozdrawiam i pamietaj SKS postępuje

Vote up!
6
Vote down!
0
#1484697

No na tym to polega: "jedna baba drugiej neonowej babie ..." ciąg dalszy znasz :) I afera jak cholera.  Kłamstwa, oczernianie oraz głodne kawałki ad personam zamiast merytorycznej dyskusji, bo dyskusji być nie może, ma być nienawiść. A jak tylko przyciśniesz "babę" o dowody,  to albo podkula ogonek, albo pisze że słyszła że podobno, albo się ośmiesza manipulacjami zdaniem wyrwanym z kontekstu Twojej wypowiedzi  :)

Szkoda nafty, ale na oszczerstwa jednak trzeba reagować.

Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1484709

Ja mam "twarde" dowodu,  czyli skopiowany wpis (a tego sporo), a na naszym forum też w archiwum jest, właśnie go przegladałem.

Szkoda że kolega tego nie pamieta ale była to kilkudniowa "dyskusja"

Pozdrawiam Ulko - CZYM się :-)))))))

Vote up!
5
Vote down!
0
#1484711

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Wredka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Wredna do Bulu

#1484737

Ha ha ha, ale masz bajer, a kit wciskasz, jak dawnej szklarz do okien.

Uważaj bo zabajerujesz Józia, i potem nie da ci spokoju

Vote up!
8
Vote down!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1484742

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Wredka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Wredna do Bulu

#1484749

Zakochana modliszka z ciebie widzę, tu rzęsami figlarnie mrugniesz, to uśmiechem zniewolisz, a końcowy efekt, i tak jest znany, co się dzieje z amantem po spotkaniu z tobą.

Vote up!
6
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1484810

A przeczytałeś uważnie o co mi chodziło? Bo wydaje mi się, że totalnie niezrozumiałeś. To czy Ty byłeś (jesteś) na neonie to napeawdę g...o mnie obchodzi!!!!!!! Pisałem o Twoich kumplach z proupowskiego lobby, którzy to mają za złe komuś tam, że pisał czy pisze na neonie, opowiadając brednie na temat neonowskiego desantu. Zapomniał wół jak cielęciem był. Przecież wszyscy oni, ci dzisiejsi proupowscy paatrioci sąsiedniego kraju przeszli właśnie przez neon, włączając w to Ciebie, o czym nawet nie wiedziałem. Wiedziałem o innych. Moja przygoda z panem Oparą i Tomkiem Paruchem zakończyła się na etapie Nowego Ekranu i to w jego początkowym stadium rozwoju. Poprostu doszedłem do wniosku, że ten portal nie jest dla mnie, tak samo zresztą jak prawica.net. Czy z tego powodu mam mieć pretensje do ludzi yam piszących? Wyjaśnij mi dlaczego? Każdy pisze tam gdzie uważa. Każdy ma swoje przyczyny aby pisać tam lub gdzie indziej, lub też zamieszcza swoje wpisy na różnych portalach, a przedstawianie tego w złym świetle, wybacz, ale kojarzy mi się z kołtuństwem, a już najwyższym skurw....twem jest "wyrzucanie" blogierów czy komentatorów tylko dlatego, że mają inne poglądy czy piszą gdzie indziej. Niestety "Twoja" grupa proupowskich patriotów przypomina mi stado świń depczących i tratujących wszystko dookoła według zasady "Kto nie z Mieciem, tego zmieciem. Próbujecie zawłaszczyć niepoprawnych dla swojej proupowskiej propagandy. To się nie uda!!!!!!!

Nie zauważyłem abyś odniósł się do tego co jest naprawdę ważne w tym wpisie. Wybacz, ale takie traktowanie u was to norma. Piszecie o błachstkach, rzeczach nieistotnych, całkowicie ignorując rzeczy ważne i istotne! Najważniejsze jest dobro Ukrainy! A dobro Polski? A co to takiego ta Polska? Jak powiedział ów chłoptaś z Warszawy, to tylko przedłużenie Ukrainy i już niedługo jej nie będzie, wszędzie będzie Ukraina. Czy to również Twoje marzenie? Nie musisz odpowiadać!

Vote up!
5
Vote down!
-4

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1484738

Jurandzie, kolego, jak widzisz od dawna w tym temacie nic nie pisze, skad wzieła sie ta "moja  grupa" Znajdz jakis ostatni mój wpis w temacie UPA,Ukraina czy cokolwiek w tym temacie.

Stawiam flaszke jak znajdziesz. To co właściwie mam odpisac, co ?

Vote up!
7
Vote down!
0
#1484740

No nie mówiłam ?!

Jak przyłapiesz, zaraz zacznie zmyslać głodne kawałki i oczerniać. A poproś o dowody na te jego pierdoły które niby mają być w naszych wypowiedziach, bo od trzech miesięcy nie mogę się ich doczekać :)

Niestety nie ma i nie bedzie - a za chwilę putlerek powie, że nie ma o czym z Tobą rozmawiać, a inny bedzie mu klaskał :)

I jak tu sie nie śmiać ?

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1484745

Jak zauważyłeś "Twoja" napisałem w cudzysłowie. A dlaczego tak wogóle napisałem? Ponieważ wielokrotnie ich wspomagałeś, wcześniej bowiem atakowałeś "wspólnie i w porozumieniu" ludzi którzych jedynyną winą było to, że lobby zaatakowało. Odgryzali się, to i Tobie się dostało. No cóż, człowiek strzela, Pan Bóg kule nosi. Wówczas następował Twój odruch obronny i tak to szło, aż następował wybuch.

Jeżeli uważasz, że to nie dla Ciebie, poprostu nie wspomagaj ich, nawet jak ktoś z tej strony "w świętym zapale" dołoży trochę Tobie. Pamiętaj, że to tylko za stare grzechy. Roześmiej się i ....daj sobie spokój.

Pozdrawiam i przepraszam jeśli poczuleś się urażony. Nie to było moją intencją.

Vote up!
5
Vote down!
-3

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1484746

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tadman nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Trafna diagnoza i przepysznie zobrazowana. :)

Vote up!
5
Vote down!
-7
#1484743

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Mariusz Cysewski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ty, Roman z USA... W USA nie wiedzą co to "target"? LOLLLLLL

Na szkoleniach ONR-u tego nie zjadziesz.

Taki to Roman z USA w Kujbyszewie :-))))))))

 

Vote up!
8
Vote down!
-11

Mariusz Cysewski

#1484161

Tylko tyle? Pytałem dlaczego zaśmiecasz polski język? Co się tyczy innych uwag, to jak zwykle, "woda w ustach" i nawet straszenie. BRAWO!

 

Vote up!
8
Vote down!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1484223

Zapomniałem dodać, że nie tak dawno temu napisałeś: dzisiaj do rezania bardziej skłonni są polskojęzyczni. Spytałem się ciebie wtedy,  jacy polskojęzyczni, marsajanie? Na to też nigdy nie odpowiedziałeś.

Vote up!
8
Vote down!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1484225

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika tadman został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Teksty Cysewskiego to wielokrotnie jeszcze zwykła nagonka na księży i narodowców. Pokrzywdzonymi zawsze są Ukraińcy, a nie Polacy.

Vote up!
5
Vote down!
-10
#1484227

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Mind Service nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

//państwa ukraińskiego którego wtedy nie było//

- i to jest sedno. Winni tych strasznych zbrodni są przede wszystkim ci, którzy rozpętali piekło II-ej Wojny Światowej: faszystowskie Niemcy i soviecka Rosja. Odpowiedzialność ponoszą państwa, które wtedy sprawowały porządek prawny na tym terytorium. Ukrainy wtedy tam nie było.

Rosja wraz Niemcami napadły na Polskę w '39 ub. wieku. Kto z Rosjan o tym dzisiaj pamięta? Zakłamują historię i bredzą o jakiejś wojnie ojczyźnianej, zapominając, że sami tę wojnę rozpoczęli, łamiąc tym samym pakty i zobowiązania. Zresztą czy są jakieś umowy międzynarodowe, których Rosja by nie złamała? Rosjanie są tak zakłamani, że nawet zakończenie II-ej wojny światowej przenieśli na dzień następny. I do tego ponadprzeciętnie głupi, dla przykładu rocznicę wybuchu Rewolucji Październikowej obchodzą w listopadzie.

Jak wiemy Niemcy odcięli się od hitlerowskiej spuścizny, natomiast Rosja nie uczyniła tego w stosunku do swoich zbrodniarzy jak Stalin i historia. Partia komunistyczna w Rosji, która obecnie ma wydźwięk faszystowski prze do wojny. Dzisiejsza Rosja jest skonfliktowana z wiekszością swoich sąsiadów, żeby wymienić tylko te najbardziej znane: napaść na Ukrainę i zagrabienie Krymu, napaść na Donbas i wspieranie tam terrorystów, którzy mordują cywilną ludność Ukrainy i stawiają opór operacji antyterrorystycznej; okupacja Naddniestrza, który to region należy do Mołdawii, napaść na Gruzję i obecna okupacja jednej trzeciej części tego państwa; napaść na Czeczenię i wymordowanie ok. 250 tys. ludności tego kraju, w tym w obozach koncentracyjnych, którzy Rosjanie tam załozyli; konflikt Rosji z Japonią o Kuryle, które to Rosja zagrabiła Japończykom po II-ej Wojnie Światowej; zagrabienie Królewca, jego okupacja od czasó II-ej WŚ i militaryzacja (Rosjanie trzymają tam broń atomową i siły uderzeniowe do dalszej ekspancji na Zachód). Tylko wtedy sąsiedzi Rosji mają spokój gdy są to państwa zwasalizowane i całkowicie podległe Moskwie, jak Białoruś, gdzie Rosjanie bez przeszkód trzymają swoje dywizje szykowane do inwazji na Europę.

Można długo wymieniać krzywdy i zbrodnie jakich dopuściła się Rosja wobec innych, w tym Polaków, jak łagry, zsyłki na Sybir, hodomor, przesiedlenia całych narodów, kolaboracja z żydami pochodzenia kchazarskiego, rozbiory Polski, Katyń, Smoleńsk, itd.

Konkluzja jest taka: Rosja to samo zło. Bez pokonania, rozbrojenia i rozczłonkowania tego mongolskiego tworu państwowego nie ma co marzyć o pokoju w Europie i na świecie.

Dlatego to powinno być najważniejszym naszym zadaniem. 

A Ukraina, jeśli walczy z naszym najwiekszym wrogiem - to jest naszym przyjacielem. I dlatego należy ją wspierać gospodarczo i na arenie międzynarodowej, finansować i zbroić.

Wszystko w tym temacie.

Vote up!
4
Vote down!
-5

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1484179

Merytoryczna dyskuskusja w wykonaniu pana Cysewskiego
 
"Te... J-23... Rubelki się skończą wkrótce
 
Wy, sowieci, nie macie żadnego prawa głosu w Polsce.
 
Ty, Roman z USA... W USA nie wiedzą co to "target"? LOLLLLLLNa szkoleniach ONR-u tego nie zjadziesz.Taki to Roman z USA w Kujbyszewie :-))))))))"
 
Rzucanie kalumii, obrzucanie wyzwiskami, mieszanie. Jaka dziwnie znajoma metoda.
 
A teraz co do samego wpisu. 
 
Myli się pan pisząc, że nikła jest wiedza na temat zbrodni bolszewickiej na Polakach w latach 1937-1938. W internecie znajdzie pan całe mnóstwo opracowań na ten temat. Nawet na tym forum ten temat był poruszany przez Alternatywę Konserwatywno-Narodową we wpisach z dnia 27 grudnia 2014 roku. Rachunek Krzywd narodu Polskiego. Rosja 1 - Ludobójstwa; Rosja 2 - Grabież.
 
Tak więc kto chce, ten wie. A kto nie chce, to i wołami go nie zaciągniesz.
 
Przepraszam, a do kogo ma pan pretensje, że "wyrok Trybunału w Strasburgu w sprawie Katynia do dziś jest dostępny tylko w językach angielskim, francuskim i... rumuńskim.". Wydaje mi się, że wybrał się pan pod zły adres.
 
Ukraina, powiada pan, osobiście mam drobny problem jak mam zakwalifikować Małopolskę Wschodnią, Wołyń, część Polesia i Podole. Ziemie napewno nie ukraińskie, gdzie prawowici mieszkańcy tych ziem, zarówno Polacy jak i Rusini zostali w ogromnej mierze wymordowani, a reszta została wypędzona lub uciekła ratując życie. Tylko tak gwoli przypomnienia. Mordowali bandyci z UPA, gdyby pan nie wiedział to nazywa się to Ukraińska Powstańcza Armia, i dla przypomnienia mordy upowskich bandytów nie zaczęły się w roku 1943, a w roku 1939, a rezuny wysługiwały się nie tylko Niemcom ale również sowieckiemu NKWD w latach 1939-1941 oraz w latach 1944-1956. O tym również pisała Alternatywa we wpisie Krzywdy Narodu Polskiego OUN/UPA.
 
Cały pański wpis można streścić w następujący sposób." A w Ameryce to murzynów biją." i to byłoby na tyle
Vote up!
11
Vote down!
-5

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1484182

Twoje manipulacje i kłamstwa na temat Ukrainy dostatecznie obnażyłem. Pokazałeś zresztą, że jesteś mentalnym kacapem i nie identyfikujesz się z porządkiem prawnym świata zachodniego oraz z wartościami jakie wyznajemy. Dlatego

Twoje argumenty nadają sie tylko do Russia Today albo Sputnika. Tyle są wiarygodne i przekonujące.

Nie potrafisz odpowiedzieć na mój komentarz: http://niepoprawni.pl/comment/1484125#comment-1484125 ?

- no właśnie.

Vote up!
6
Vote down!
-6

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1484183

Wszystko to bardzo ładnie wyłuszczyleś. Tylko za cholere nie mogę się połapać co ma do sprawy "zachodni porządek świata" Takie jakieś to dziwne i napuszone. Wartości jakie wyznajemy? Moje wartości są bardzo proste, Bóg, Honor, Ojczyzna. Nie jest godny mego szacunku ktoś kto wymordował moich braci i siostry i jeszcze się tym przechwala, plując mi w twarz!!!.

Bóg widzi, że jestem pokornego serca, ale nie mam najmniejszego zamiaru poddawać pod uderzenie trzeciego i czwartego policzka. Poprostu nie mam ich już, a nawet gdybym miał to odpowiedzią byłaby piącha między oczy. I w końcu Ojczyzna. Moja Ojczyzna to jest jej historia, to są groby, to są krzyże, o których nigdy nie zapomnę, bo jeśli zapomniałbym o nich Panie to Ty zapomnij o mnie. Mogę wybaczyć, jeśli ltoś o to poprosi o odpokutuje, Ale zapomnieć? Nigdy!!!!!!!! Nie mam zamiaru filozofować, nie mam zamiaru szukać przyjaciół wśród wrogów. Wróg jest wróg, choćby nie wiem jak pięknie opowiadał i obiecywał gruszki na wierzbie. Jest tylko jeden sprawdzian intencji. Po owocach ich poznacie. Owoców nie widać, a jeżeli już to bardzo zatrute i przegniłe.

Dosyć idiotyzmów za waszą i naszą, tylko nasza się liczy, tylko za naszą warto umierać, a inni niech umierają za swoją 

Co to zacz te sputniki czy russie today , nie wiem, przypuszczam, że jakieś tam szmatławce. A szmatłaców nigdy nie biorę do ręki.

Nie potrafisz odpowiedzieć......, a ileż razy można odpowiadać na to samo bredzenie? Odpowidź znajdziesz w moim komentarzu deczko wyżej Twojego, nie mówiąc już o kilkuset w innych miejscach, które praktycznie wyczerpują temat całkowicie. Poczytaj je sobie, tam znajdziesz odpowiedzi na dręczące Cię pytania, a jeśli w dalszym ciągu nic nie zrozumiesz, no cóż ja na to poradzę? Ucz się, może przyjdzie czas, że zrozumiesz.

Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Vote up!
10
Vote down!
-3

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1484196

Jeżeli już obnażyłeś cokolwiek, to pomijając inne aspekty obnażania, obnażyłeś tylko swoją całkowitą niewidzę odnośnie Ukrainy i stosunków polsko-ukraińskich. Próbujesz wszystko cokolwiek się stało przez ok 1200 lat historii praktycznie jednego Narodu, plemion Lechickich przed wiekami a Polaków i Rusinów w późniejszych wiekach naginać do swojego widzimisię. i praktycznie do jakiegoś tam nowo stworzonego narodu ukraińskiego, który istnieje tylko w wyobraźni nacjonalistów. Ruś jest zupełnie inna. Polacy i Rusini to jeden Naród.  Zastanow się.

Vote up!
9
Vote down!
-5

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1484200

Biedny człowieku, zamiast pisać o swoich urojeniach wystarczy że poszukasz informacji. Tutaj masz podstawowe dane odnośnie Ukrainy: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ukraina
 
Rusini, czyli Ukraińcy z Polakami to prawie jeden naród - masz rację. Ale nie z Rosjanami, którzy nawet nie są Słowianami tylko mongolską dziczą. 
 
Doucz się!
Vote up!
6
Vote down!
-6

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1484212

Dopiero teraz to odkryłeś? Ależ ja o tym trąbiłem już kilka lat temu! (Rzecz o Rosji i Roasjanach.) Następne Twoje "Odkrycie" Ukraińska SRR. I znowu się spóźniłeś. O tym, że Ukraina jest kontntynuatorką USRR, która była częścią składową ZSRR pisałem znowu ostatni raz kilka tygodni temu. Polacy i Rusini wychodzą z jednego Lechickiego pnia. O tym pisałem również. Ciekawe czym jeszcze mnie "zaskoczysz" a co pisałem kilka lub kilkanaście miesięcy temu.

A jeśli chodzi o wikipedię, to źródło to czasami trzeba bardzo dokładnie sprawdzać w innych źródłach. Bywa zawodne. Nie zawsze i nie wszystko jest w pełni wiarygodne lub podane w wystarczający sposób, albo wychodzące z niepewnych źródeł. Czasami nawet wprowadzające w błąd. W zależności od tego, kto to pisze.

I Orwell ma rację "mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem". Nie wszystkim się ta prawda podoba, bowiem prawda ma to do siebie, że jest czasami bardzo niewygodna, a każda próba nagięcia jej do swojego widzimisię przeważnie kończy się katastrofą dla naginającego. A tym przypadku, to Ty niestety jesteś tym naginającym. Myślę, że na tym zakończę dyskusję z Tobą, bo traci ona jakikolwiek sens. TY zostajesz przy swoim, ja przy swoim, i pożegnamy się.

Pozdrawiam i życzę przyjemnego dnia.

Vote up!
8
Vote down!
-6

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1484218

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Mind Service nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

i mieć poglądy jakie Ci pasują, ale nie wolno Ci innych wprowadzać w błąd! A to czynisz od dłuższego czasu.

Tu nie Rosja gdzie mongolska dzicz łyka wszystko co im car powie lub propaganda zapoda. Więc przystosuj się do cywilizacji, albo przenieś się tam, gdzie będziesz się czuł jak u siebie.

Vote up!
6
Vote down!
-7

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1484220

Jurandzie , Mindzie, przypominam że "wielki brat" patrzy i oby w dalszym ciagu dyskusji nie doszło do ataków na "noże" bo dział naruszeń tylko na to czeka:-))))))))))))))))))))))))

Vote up!
9
Vote down!
-2
#1484185

Spotkałem potomka SS-Galizien (syn)- szkoda gadać ONI SĄ NIEULECZALNI, a okrucieństwo mają w genach. Nic tu nie pomoże panie MC, szkoda że pan tego nie doznał osobiście.

Vote up!
7
Vote down!
-4
#1484576

Sądząc po wpisach to MC zna wielu osobiście.

Vote up!
5
Vote down!
-3

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1484619

I kim Ty jesteś?

A teraz napisz ile broni, żółnierzy i pieniędzy powinniśmy wysłać na Ukrainę, aby pokonać faszystowską Rosję dokonującą agresji na ten kraj? 

Vote up!
3
Vote down!
-3

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1484637

Broń, żołnierze, pieniądze? Masz ich w nadmiarze? To wysyłaj.  

A tak wogóle to naprawdę bardzo się dziwię, że jeszcze nie walczysz na Ukrainie, co Ty robisz w Polsce? Chyba, że chcesz wysłać innych na śmierć, a sam z dupą w tył? Znamy takich bohaterów, co to z okrzykiem na ustach, "no to weźmy się i zrobicie", stawali w ostatnich szeregach, żeby ich tylko nikt nie zauważył, no i w razie czego łatwiej uciekać.

Ja wysłałbym środki opatrunkowe, lekarstwa, ubrania, koce, żywność. Ogólnie mówiąc pomoć humanitarną. A poza tym objąłbym opieką konsularną wszystkich Polaków na ukrainie, wydałbym im paszporty polskie, a pomoc żywnościowa i pierwszej potrzeby szłaby przedewszystkim do nich.

Czy jeszcze coś?

Vote up!
6
Vote down!
-2

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1484646

Nikt z popierajacych Ukraine, nie zastanawia sie nad tym, ze dzisiejsza Ukraina aneksuje spore tereny II Rzeczpospolitej !

Tak samo jak czyni to Bialorus i Litwa. Naturalnie po 89 ` zaden  z naszych pseudorzadow nie podniosl tego tematu.

Kazdy zgadza sien na taka sytuacje, rowniez Panstwo tutaj, a ja zadaje proste pytanie dlaczego ?

Co stanowi o tym, ze nie mozemy rzadac swoich terenow? przeciez my ich dobrowolnie nie oddalismy.

Oczywiscie ZSRR itd.,ale  od wielu lat istnieje panstwo Ukraina. Nie slyszalem jednak,

by Ukraina chciala nam oddac choc piesc ziemi.

Jestescie tak pochlonieci polityka tego kraju, ze zapominacie o swoim. Pisalem w tym temacie juz o tym wczesniej,

pomoc humanitarna, owszem - jak najbardziej, ale zadne mieszanie sie do tego osciennego kraju.

Jezeli oddadza nasze tereny, nalezycie przeprosza i poprosza o wybaczenie, jezeli zniknie w ukrainskiej metalnosci

czesto spotykana wrogosc i pogarda do Polakow, to wowczas mozna mowic o zblizeniu naszych narodow.

A jezeli rozchodzi sie o polityke, ktora Panstwa tak tutaj zajmuje, to napisze, ze z Petrula zginela poprawnosc pomiedzy

naszymi narodami. Ja pamietam rowniez czasy PRL-u i owczesne nastawienie Ukraincow do Polakow,

no nie bylo, ono rozowe.

Jak mamy rozumiec  tak szeroko rozumiana pomoc dla Ukrainy , o ktora tak zabiegacie,

jezeli Ukraina jednoczesnie jest okupantem naszych terytoriow ?

Dlatego nie musze wytykac palcem, ani nie Pani Ujejskiej, ani MS, ani autorowi tego blogu w ktorym miejscu gloryfikuje

UPA, bo UPA to czesc dzisiejszej Ukrainy. Stawiam Ukraine,Bialorus, Litwe , Rosje, Niemcow w jednym rzedzie

dopoty, dopoki nie oddadza nam naszych terenow, no z wylaczeniem Niemiec..., tu akurat mamy jasnosc sytuacji,

chociaz tez kasaja po kostkach i pragna znowu odebrac nam kawalek Rzeczpospolitej.

Dziwie sie jak ta prawica szybko przechodzi do porzadku dziennego w przypadku okupacji naszych terytoriow.

Przeciez teraz nie ma juz sowietow. Teraz sa niezalezne panstwa.Bialorus, Litwa, Ukraina.

Ja nie slysze tutaj , by ktokolwiek podnosil ten temat. W zamian tego bardzo Panstwa zajmuje oscienne panstwo,

ktore ma z nami akurat nie wyjasnione kwestie historyczne, w tym terytorialne.

I bez obrazy Panie i Panowie, bo mi idzie o Rzeczpospolita, a nie personalia i urazy...

Moze Panstwu nie przeszkadza, ze dzisiejsza Ukraina do dzisiejszego dnia jest okupantem polskich terytoriow

,mi przeszkadza i boli. I tak rozumiem ten temat!

A, ze Rosja , jest rowniez naszym wrogiem, to rzecz zrozumiala. Ale, nie uwazam, ze mamy w tej sytuacji bronic Ukrainy,

gdy ona w tym samy czasie okupuje nasze tereny..., to zakrawa mi na jakies rozdwojenie jazni.

Jakos bardzo szybko akceptujecie porzadek historyczny, ktory byl tworzony, bez naszego udzialu.

 

I nie chce sluchac, ni czytac jako kontrargumenty o jakis Lotnych, neonowych ratlerkach, o jakis innych wynalazkach.

Mnie te miedzyinternetowe wojenki podjazdowe jakis ruskich, czy tez  innych prowokatorow nie interesuja,

ja pisze o interesie Rzeczpospolitej, a ta niczym w krzywym zwierciadle tutaj wystepuje...

 

 

 

Vote up!
3
Vote down!
0

chris

#1484775

Marku, 

Poki zaliczysz mnie do jakis "Lotnych brygad " czy innych prowokatorow, to przypominam Tobie,

ze w Warszawie podczas II wony sw. Ukraincy walczacy po stronie Niemcow, byli wyjatkowo okrutni w  stosunku

do naszych rodakow i zaden Warszawiak, ktory przezyl wojne nie dazy wielka sympatia Ukraincow, podobnie jak Ruskich,

czy Szkopow. Czy kazdy dzisiejszy Ukrainiec jest za to odpowiedzialny? naturalnie nie ! ale jako Narod,

gdy uporzadkuja sobie w koncu polityczna sytuacje we wlasnym kraju, to musza przeprosic Polakow za czyny ich ojcow,

czy dziadkow. Nie znam przypadkow, by Polacy walczyli po stronie Niemcow i rzneli Ukraicow we Lwowie, albo gdzies indziej.

I chyba nie zaliczymy komunistycznego wojska polskiego, ktore walczylo z UPA W Bieszczadach za polskie ludobojstwo na Ukraicach...

 

 

Vote up!
4
Vote down!
0

chris

#1484776

Krzysztofie, cholernie mi przykro ale Ciebie nie zaliczyłem do dziwnej " Lotnej Brygady" - sorry !

To, że tacy ludkowie są na naszym forum, to wiesz dobrze .

Jeśli chodzi o meritum, to zastanawim się dlaczego uparłeś się aby odnosić wrażenie , że masz inne zdanie na tematy geopolityczne, dotyczące Polski ?

Zapewniam Cię, że jak każdy Warszawiak - znam doskonale historię Polski i losów swojego miasta.

Wiem co robili Ukraińcy  w mundurach niemieckich z moimi ziomalami podczas Powstania Warszawskiego, wiem jakiej zbrodni dokonali na Wołyniu .

Ufam, że nadejdzie czas, że muszą nam zadośćuczynić. Ale ja jestem cierpliwy....

Należę do tej grupy Polaków którzy nie strzelają w plecy.

Czekam niech się obronią przed kacapem. A póżniej będą musieli wrócić do polskiego stołu.

Polska ma trzech odwiecznych wrogów : Niemca, Kacapa i Żyda.

Nie chcę aby nam przybył następny - Ukraina.....ale po co ja to piszę? przecie Ty to wiesz .

serdecznie pozdrawiam,

Marek

Vote up!
7
Vote down!
0
#1484779

No to sobie wyjasnilismy.

Przykro mi , ze wczoraj szturchnalem tutaj Towarzystwo, w tym rowniez Ule Ujejska, ale zylka mi pekla,

gdy od tygodni czytam to wszystko i wlasnie podobne nastawienie daje jakims ratlerka z neonu,

czy innych pro rosyjskich organow do atakow na prawice.

Przed kilkoma dniami pierwszy raz wszedlem na te nonowe portale i im podobne, no i krew mnie zalala,

gdy czytalem wlasnie paszkiwle na Ule, Satyra, Gawriona  i innych z tego portalu.

Zastanowilem sie co jest przyczyna ? no, ze kwestie ideowe, to zrozumiale, ale tam byly konkretne fakty...

jakies przyczulki pro-ukrainskie i takie tam...i tak wlasnie powstaja nieporozumienia, gdy na tym portalu piszacy daja

innym mozliwosc, by ich szkalowali. Daja mozliwosc, bo " wylewaja dziecko z kapiela "...

Mowimy prostym jezykiem tak- tak, nie - nie ! i wowczas nie ma zadnych niedomowien.

Dla mnie Ukrainiec zadnym bratem nie jest, nawet jezeli obecnie walczy z Ruskim.

Gdyby pochylili nisko glowe i przeprosili, gdyby konkretnie zadeklarowali, ze po zwycieskiej wojnie oddadza nasze tereny,

o to co innego... mozna rozmawiac, w takim aspekcie jest  miejsce na konolidacje...ale nie teraz, gdy dupa im sie trzesie...

to chca robic za braci...nagle pojednania i wielkie milosci...

Sami mamy burdel w kraju, Rzeczpospolitra na skraju przepasci, a tutaj glosy, by wsadzac reke w ogien

i znowu Polacy maja ginac za obce interesy...niektorzy sa bardzo rzutcy, by szafowac cudza krwia...

serdecznie pozdrawiam

Krzysztof

ps. i ja zadnego innego nastawienia geopolitycznego, nie mam.

Dla mnie Rzeczpospolita jest wazna, a nie jakies obce interesy.

Wydaje mi sie, ze pisze prostym jezykiem i bez niedomowien.

A gdzie wrog jest, to kazdy widzi i ja w zadne niejasne sytulacje nie wchodze.

Powtarzam koniec wkrecania Polakow w jakies swiatowe, czy europejskie zadymy,

bysmy znowu byli bez panstwa, albo nas calkiem wykonczyli...,

a np. jakas Ukraina bedzie nadal egzystowac i miec sie wysmienicie...

czy ktokolwiek inny...Polak musi myslec o Polakach i o Rzeczupospolitej,

a inni, to sie moga w kolejce ustawic, gdy bedzie nas stac, to zobaczymy...

 

Vote up!
5
Vote down!
0

chris

#1484783

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Wredka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Wredna do Bulu

#1484784