Znów represje w Nowym Sączu! Relacja filmowa (pełna)

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski
Kraj

23 października b.r. Sąd Rejonowy w Nowym Sączu – przewodniczy pani sędzia Renata Wajda - przystąpił do rozpatrzenia zażaleń Mariusza Szewczyka (sygn. II Kp 882/14) i Zygmunta Miernika (sygn. II Kp 881/14) na bezprawie milicji rosyjskiej, która rozbiła wiec patriotów pod pomnikiem Sowietów w Nowym Sączu 23 września b.r. Sąd utajnił posiedzenia, a nawet uzasadnienie orzeczenia, co skłoniło Zygmunta Miernika do złożenia wniosku o odsunięcie sędzi. Zebrani przeprowadzili przed sądem pikietę, znów rozbitą przez Rosjan (zatrzymywali oni również przypadkowych przechodniów). Oto obiecana pełna relacja filmowa z wydarzeń w Nowym Sączu 23 października. Opis wydarzeń zawiera skarga Krzysztofa Bzdyla do Rzecznika Praw Obywatelskich (poniżej).  

 

 

Skarga do Rzecznika Praw Obywatelskich

W dniu 23.10.2014 przebywałem w Nowym Sączu i byłem obecny na rozprawie w Sądzie Rejonowym o godz. 13.00 w przedmiocie rozpoznania zażalenia na brutalne zatrzymanie ZYGMUNTA MIERNIKA (z wleczeniem po chodniku) przez policję  w dniu 27 września 2014 r. pod obeliskiem sowieckich zbrodniarzy w Nowym Sączu przy alei Wolności. Sędzia Renata Wajda wydała decyzję o utajnieniu rozprawy wbrew obowiązującemu prawu. O 13.37 do sądu wkroczyła uzbrojona policja pod dowództwem starszego sierżanta Macieja Drzymały z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu i zablokowała wejście na salę rozpraw.  Policja nie potrafiła odpowiedzieć na proste pytanie, kto im wydał to polecenie (imiennie). Policjanci odmówili również odpowiedzi na pytanie,  czy na polecenie sędziego będą do nas strzelać. Nie wpuszczono na rozprawę sądową przedstawicieli środowisk kombatantów, weteranów i więźniów politycznych, co spowodowało protest pokrzywdzonego Zygmunta Miernika, który nie zgodził się na utajnianie  i złożył wniosek o odsunięcie sędzi Renaty Wajdy  od prowadzenia sprawy.

Bezpośrednio po tym wydarzeniu przed budynkiem Sądu  Rejonowego o godz. 13.55 odbyła się pikieta jako protest przeciwko łamaniu Konstytucji RP art. 45 i podstawowych praw człowieka gwarantowanych także przez Unię Europejską.  Pikieta zakończyła się o godz. 14.20. Następnie wraz z innymi uczestnikami pikiety udałem się w kierunku dworca autobusowego. Grupa ta liczyła około 10 osób. Przemarszowi towarzyszyły piosenki niepodległościowe (Orlątko, Pułkownik Kula-Lis, Pierwsza Brygada, A gdy na wojenkę szli Ojczyźnie służyć). Rozdawano również przechodniom śpiewnik z tymi pieśniami.  O godzinie 14.39 na alei Wolności pod wielkim bilbordem wyborczym członków Prawa i Sprawiedliwości Ryszarda Nowaka i Jerzego Gwiżdża (prezydent i z-ca prez. Nowego Sącza) uczestnicy patriotycznego przemarszu  zostali brutalnie zaatakowani przez ok. 50 osobową grupę  policjantów z wydziału prewencji i referatu patrolowo-interwencyjnego, zachowujących się jak bandyci, albo Zomowcy z czasów stanu wojennego w PRL. Akcją wleczenia na legitymowanie dowodził „zomowiec” w stopniu podinspektora  Krzysztof Chochliński.   Mogę stwierdzić, że nawet w PRL nie potraktowano mnie tak brutalnie jak obecnie, a przecież  byłem więziony przez ponad dwa lata w siedmiu ciężkich więzieniach. Podaję ich nazwy: więzienie przy ul. Rakowieckiej w Warszawie, więzienie w Nowym Wiśniczu, więzienie Montelupich w Krakowie, Racibórz, Strzelce Opolskie, Kłodzko i Strzelin. Bandyci w mundurach policji wlekli mnie za ręce i za nogi do radiowozu. Podobnie potraktowano pozostałe osoby.   W trakcie tej akcji policjanci uszkodzili  również  sprzęt nagłaśniający będący naszą własnością.  Szczególnie agresywnie zachowywał  się podczas tej akcji  starszy sierżant Maciej Drzymała z Komendy Miejskiej Policji w Nowy Sączu.  W małym mieście zgromadzono do bicia i zastraszania byłych więźniów politycznych około 50 „zomowców” i około 15 radiowozów i samochodów policyjnych.

Te bandyckie zachowania policji nowosądeckiej muszą się skończyć. Oczekuję, że Pani Rzecznik Praw Obywatelskich dr hab. Irena Lipowicz przestanie przekazywać skargi na policję do policji, a  przeprowadzi sama  skuteczne i rzetelne dochodzenie. Moja poprzednia skarga na policję w Nowym Sączu z dnia 2.10.2014 r. przekazana do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, jako rezultat przyniosła jeszcze bardziej brutalne zachowanie policjantów z Nowego Sącza. Mam nadzieję, że tym razem  sprawa bandytów w mundurach policyjnych znajdzie swój epilog w sądzie, jak również otrzymam wyczerpującą odpowiedź,  jak Rzecznik Praw Obywatelskich zamierza takim aktom bezprawia przeciwdziałać. Nadmieniam, że zbiry policyjne podobnie postępowały podczas manifestacji w dniu 27.09.2014 pod obeliskiem ku czci sowieckich zbrodniarzy. Na okoliczność tego również złożyłem skargę do Rzecznika.

I jeszcze jedna uwaga. Czy Rzecznik Praw Obywatelskich dr hab. Irena Lipowicz czeka, aż ktoś z nas byłych więźniów politycznych w wyniku brutalnego pobicia stanie się inwalidą, albo zostanie zamordowany w nieustalonych bliżej okolicznościach przez policję w Nowym Sączu. Wkrótce, bo 9 listopada będziemy tam organizować kolejną manifestację, aby doprowadzić do usunięcia pomnika okupacyjnej zbrodniczej Armii Czerwonej. Liczę na to, że Pani położy kres bezprawiu i bezkarności policyjnej w Nowym Sączu.

Skargę tę upublicznię w środkach masowego przekazu.

Nazwiska wszystkich świadków są znane policji, bo legitymowała i spisywała nas wszystkich.

 

Krzysztof Bzdyl – prezes Związku Konfederatów Polski Niepodległej 1979-89, przedstawiciel Prezydium Zarządu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Małopolska oraz Małopolskiej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych ostatniej kadencji

 

Więcej o staraniach o usunięcie pomnika Sowietów w Nowym Sączu:

]]>http://naszeblogi.pl/49821-nowy-sacz-obszerna-relacja-filmowa-wolnego-czynu]]>

]]>http://www.sadeczanin.info/wiadomosci,5/dziekujemy-za-taki-pomnik-kolejny-protest-przeciwko-bohaterom-armii-czerwonej,64214#!prettyPhoto]]>

]]>http://naszeblogi.pl/49703-nowy-sacz-relacja-represjonowanych]]>

]]>http://pressmix.eu/index.php/2014/10/24/nowosadecki-prl-sad-chroni-policje-a-ta-napada-na-wiec-wyborczy/]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (17 głosów)

Komentarze

zgłoszenia  jak i  potwierdzenia.Tak   jest  w całej Europie a polskie przepisy prawne regulują  takie procedury.Nie komentuję i nie krytykuję  demonstrantów jak i wiecu gdyż to jest ich prawem do krytyki.Na wiecu wyborczym protestujący  zapomnieli tylko wspomnieć o biedzie i płatnych lekach dla dzieci w Polsce,co jest ważniejsze aniżeli pomniki w Polsce.To wzbudza moją krytykę przeciw demonstrantom.Przykro mi ale takie manipulacje mnie jak i mieszkańców Polski  nie interesują.Odważni   faceci a nie protestują przeciw przykładowo odbieraniu dzieci w Polsce?

Vote up!
5
Vote down!
-6
#1447880

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Marek Lipski (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

gdy piszę o odbieraniu dzieci w Polsce bez wyroków a o czym  demonstranci na wiecu wyborczym zapomnieli gdyż Lipski był nieobecny.Dobrze  że krytycy systemu  w Polsce zapominają o biedzie w Polsce i obozach pracy w Polsce.W ten sposób  przedstawiają  swój  regionalny patriotyzm ale dla mediów.Przykro  mi  ale nawet frakcje polityczne od centrum na prawo o tym zapominają.To strasznie boli Polonię w EU i na świecie że od lewicy do prawicy wielu nie protestuje przeciw   fatalnej  sytuacji w Oświacie jak i w Służbie Zdrowia.Czy mają w dalszym ciągu problemy z pamięcią?Proszę mi wybaczyć moją repetycję.Ona nie jest złośliwa.Czytam inne portale blogierskie w Polsce a tam  są już   tematy tabu co stawia niepoprawni.pl na piedestale portali blogierskich,piszącym o  biedzie i dramacie polskiego Narodu w Polsce.Wstyd i  hańba dla regionalnych patriotów od   lewicy  do  prawicy w Polsce.

Vote up!
3
Vote down!
-6
#1447892

Dla Polaków w sensie zbiorowości nic nie ma (albo nie powinno być) ważniejszego niż wolność, niepodległość. Treść tego filmu wiąże się ściśle z wolnością, a z niepodległością związek jest luźniejszy ale i niewątpliwy. Oczywiście ma pan prawo uważać inaczej i wzywać do zajmowania się oświatą i dziećmi itd. tym bardziej że to też są, mniej ważne, ale też problemy.

Nawet powiem, że nie pan pierwszy, bo od 25 lat (albo 75) nonstop ktoś chce, by Polacy zajmowali się problemami mniej ważnymi.  Partie magdalenkowe od lewa do prawa mają pełne gęby tych problemów mniej ważnych. Żadna za to nie podejmie wyzwań najważniejszych. Może się pan zapisać.

Problemy mniej ważne są mniej ważne też dlatego, że rozwiązać ich się nie da bez wolności i niepodległości. Choćbyś pan porozwiązywał problemy wszystkich dzieci, to przyjdzie taka Ewa Kopacz i podpisze parę umów przez które te dzieci nie będą miały pracy, bo prąd będzie za drogi; albo się nawet w ogóle nie urodzą. Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
0

Mariusz Cysewski

#1447941

zołnierzy aby chronić przed Moskwą,z którą administracja USA za kulisami wspópracuje?

 

Szanowny Panie,bardzo cenię   sobie   Pana opinie,  poglądy.Podziwiam od dawna.Znamy się nie od dzisiaj.

Teraz  napiszę  nie  jako Hobby Bloger tylko jako  Marek Lipski,  również  jako  profesjonalny i   z trudnym  charakterem   infobroker.

Szanowny Panie,spróbuję   wyjaśnić Panu  z nadzieją na Pana zrozumienie.

Proszę mi wierzyć że marketing  polityczny nie jest sferą ,której nie znam.

Konkretnie:Gdzie były  hasła  na Video?

::::::::

-Ręce precz od polskich dzieci.

-Stop porywaniom dzieci w Polsce bez wyroków.

-Koniec znęcania się nad rodzinami z dziećmi niepełnosprawnymi..

-Natychmiast leki bez opłat dla dzieci w Polsce..

-Zlikwidować obozy pracy w Polsce 2014.

-STOP  niewolnictwu  płacowemu  w Polsce 2014.

-Emeryci w Polsce to  nie bydło.Precz z podatkami dla emerytów.

-Mleko dla dzieci w szkołach.

-Precz z głodem w Polsce.

-Mieszkania dla mniej zamożnych zamiast ruder i baraków.

-Bronić polskie dzieci w Sądach Rodzinnych w Polsce  i nie wysyłać do Niemiec czy Francji.

-Zabronić zabierania dzieci  w Polsce przez niemiecki  JUGENDAMT.

-Stop selekcji dzieci w Polsce.

-Bezpłatna medyczna profilaktyka dla dzieci w szkołach.

-Zwiększyć pensje Policji w Polsce.

-STOP Korupcji w Polsce.

-STOP terrorowi Czeczenów w Polsce wschodniej.(Kliniki i szpitale mają takie informacje).

-Bracia Policjanci,ochraniajcie polskie dzieci przed handlarzami dzieci w Polsce(Przykład z Gniezna).

-Precz z  kryterium  dochodowym  dla mniej zamożnych.

-Obiady dla wszystkich dzieci w szkołach bez żebrania w MOPS.

-Precz z  bonami  na zakup żywności w Nowym Sączu.

-Nie jesteśmy azylantami:świadczenia pieniężne zamiast bonów.

-Zmniejszyć opłatę za pobyt w domu pomocy społecznej.

-Precz z opłatami dla mniej zamożnych za  podręczniki.

-MOPS od poniedziałku do piątku.(W Nowym Sączu tylko poniedziałek i wtorek)

Szanowny Panie,jak  Pan wie  dzielę  moje  życie  na prywatne czyli na Hobby Blogi  i na zawodowe.

 

Moje   refleksje   nie   są   przeciw  Panu  czy  akcjom  politycznym Państwa i państwa frakcji politycznej.

Powtarzam. Fundamentem   rozwoju Europy  zachoniej  jest oświata,nauka,służba zdrowia.

Polska i jej mieszkańcy ale i  Narody okupowanej Europy mają szanse przetrwać jeśli  oświata będzie  na wysokim poziomie,z odpowiednią edukacją i  pozwalającą   przetrwać Narodom Europy i Polski ,Służbą Zdrowia,która z  kolei  pozwoli  zablokować  dramat i tragedię demograficzną  w  Polsce.

 

___________

Bardzo serdecznie Pana pozdrawiam.

Marek Lipski.
.

 

-

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1447994

„Czy wiec wyborczy miał pisemne zezwolenie?”

Oto rutynowe pytanie służb FSB podczas tłumienia wieców opozycji anty-putinowskiej w Rosji.

 

„Demonstracja wymaga zgłoszenia jak i potwierdzenia.”

TAK - w demokratycznym i wolnym państwie. W naszych warunkach wygląda to ciągle jak oderwany kawałek tekstu „uzasadniającego” orzeczenie kapturowych sądów czasu PRL. I przypomina jak żywo ferowanie wyroków przez putinowski wymiar „sprawiedliwości” przeciwko "nielegalnym" zgromadzeniom dysydentow rosyjskich.

 

„Tak jest w całej Europie a polskie przepisy prawne regulują takie procedury.”

Nie często „w całej Europie" narodów system prawny państwa jest w stanie walki z narodem.

 

„Nie komentuję i nie krytykuję demonstrantów jak i wiecu gdyż to jest ich prawem do krytyki.”

Doradzałabym się zdecydować: mieli więc prawo czy nie mieli prawa?

 

„Na wiecu wyborczym protestujący zapomnieli tylko wspomnieć o biedzie i płatnych lekach dla dzieci w Polsce,co jest ważniejsze aniżeli pomniki w Polsce.”

Protest, aby był efektywny, powinien być zogniskowany na konkretnym problemie. Pan Lipski ma pełne prawo do demonstrowania własnego, osobistego niezadowolenia w wybranym przez siebie miejscu i czasie. Pozwolę sobie tutaj dodać, że Jeśli Polska nie bedzie wolna i demokratyczna, to darmowych leków dla dzieci nie przybędzie. I pytanie - czy widzial Autor komentarza jak „polski” rząd traktuje polskie rodziny z niepełnosprawnymi dziećmi? Serię zdjęć publikował w tych dniach Nasz Dziennik.

 

„To wzbudza moją krytykę przeciw demonstrantom.”

„Nie komentuję i nie krytykuję demonstrantów ... ” - dopiero co deklarował Autor komentarza.

 

„Przykro mi ale takie manipulacje mnie jak i mieszkańców Polski nie interesują.”

Radziłabym mówić tylko za siebie.

 

„Odważni faceci a nie protestują przeciw przykładowo odbieraniu dzieci w Polsce?”

Pozwólmy ludziom samym wybierać cel ich protestu.

 

Pozdrawiam

 

https://www.google.pl/search?q=zdj%C4%99cia+rodzic%C3%B3w+niepe%C5%82nosprawnych+dzieci+Nasz+Dziennik&biw=1920&bih=1054&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=FPJPVJvsHcT8igLo34CQBA&ved=0CDQQ7Ak

Vote up!
10
Vote down!
-4

kassandra

#1447960

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Marek Lipski (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

1.Dysonans muzyczny  komentującego omijającego  dyskretnie ale z uśmiechem na twarzy ,przepisy prawne w EU zachodniej  i w Polsce.Policjant   rutynowo  zawsze  pyta  organizatorów wiecu czy demonstracji  o pisemne zezwolenie.

Tak samo w Berlinie czy w Nowym Sączu.W moim przypadku,policja  w Berlinie  zawsze pytała (z minimum 4 policjantów) gdyż   w rejestrze mieli informacje o mojej osobie,która zapłaciła do dzisiaj wiele tysięcy Euro kar w formie grzywien.Przypominam że w Niemczech nie ma policji rosyjskiej a komentarz oczekuje muzycznej fantazji.

(Cytat:Oto rutynowe pytanie służb FSB podczas tłumienia wieców opozycji anty-putinowskiej w Rosji)

2.Zezwolenie na demo  czy  na  wiec polityczny  oznacza  również prawo do krytyki czy protestu.

"Doradzałabym się zdecydować: mieli więc prawo czy nie mieli prawa?

 

3.Wiec wyborczy dla kandydata frakcji  politycznej wzbudził u  mnie wątpliwości gdyż nie wspomniał o łosie mniej zamożnych w Nowym Sączu.Dlatego  „To wzbudza moją krytykę przeciw demonstrantom.”Dlaczego nie było słowa  czy zdania że jako Polak  i kandydat  walczę również w obronie słabszych i mniej zamożnych  w Nowym Sączu?

 

4.Komentujący   proponuje  w komentarzu "Radziłabym mówić tylko za siebie".Czy to ma być prawne wyznanie miłości dla Brata w Wierze  czy  wolna    intepretacja faktów?Przecież na video są protesty przeciw ograniczaniu wolności słowa a komentujący zabrania mi pisać do Polaków w Polsce?

 

5.Dalej komentujący proponuje:Pozwólmy ludziom samym wybierać cel ich protestu.

Cel ich protestów? Przeciw Policji  czy administracji Nowego Sącza?Kto  czy co ma być "celem" protestów?

Proszę sobie wyobrazić  proces  sądowy w którym sędzia   wyczytuje  hasła polityczne protestujących z Nowego Sącza  jakie wymieniłem w innym komentarzu do tego artykułu. Prasa  w Polsce jak i media były by zaskoczone gdyż  hasła  programowe to nie są populistyczne  żądania  tylko fakty  realizowane od lat w EU zachodniej.

Czy EU zachodnia  by  protestowała  przeciw  sobie?Nie.

 

Przekazałem w dobrej wierze  informacje bez jazzowej interpretacji.Bez cienia ironii ale z humorem pomimo poważnego wiecu wyborczego.Dodam że często podawałem w internecie na Hobby Blogach ,informacje o bohaterze  wraz z video.Tutaj nie  mogę  podawać  linku  do innego mojego Blogu.(Regulamin).

 

______

Dobrej Nocy i pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
1
Vote down!
-3
#1448003

Kochani, nie tylko w celach edukacyjnych ale aby Młode Wilki w Polsce czyli młode pokolenie było poinformowane  o Nowym Sączu jak i  o frakcji politycznej,która ma odwagę   cywilną.Oni nie mają korzyści finansowych ze swojej walki a pomimo  tego reagują.Zastanów się czytelniku czy Ty też to potrafisz.

Dlaczego o tym piszę pomimo moich komentarzy?Takie  akcje powinny być w całej Polsce i w internecie aby obudzić polityków w Polsce i media piszące po polsku w Polsce.

Oczekujesz zmian?Przekaż artykuł do internetu.

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1448053

A tak naprawdę to chodzi o usunięcie "pomnika" okupantów w Nowym Saczu, który stoi bezprawnie nawet w świetle obecnego pokracznego prawa od ponad dziesięciu lat. I to tego jawnego bezprawia bronią zaciekle lokalne policyjne siły!   

Vote up!
4
Vote down!
0

jan patmo

#1448055