Zapalmy Światło Wolności!

Obrazek użytkownika maciej1965
Historia

Tym razem apel. Właśnie dziś mija 38 lat od zamachu stanu Jaruzelskiego i wprowadzenia w Polsce tzw. stanu wojennego. Pociągnął on za sobą morze ludzkie krzywdy, od morderstw dokonanych przez komunistów na górnikach, zaangażowanych w niepodległość księży i działaczy opozycji demokratycznej po internowania, aresztowania, liczne pobicia, wyrzucanie z pracy i szkół itp. 

W hołdzie ofiarom zbrodni komunistycznych IPN wezwał dziś do zapalenia o 19:00 świecy w naszych oknach. Ale daje nam też inną możliwość - zapalenie wirtualnego światełka w Internecie. 

Możemy się do tego dołączyć - wystarczy kliknąć w obrazek płonącej świecy poniżej. Mały gest, ale wiele znaczy...

]]>]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Właśnie umieściłem w oknie, światełko elektryczne więc żaden wiatr nie zdmuchnie.

Vote up!
8
Vote down!
0

michael

#1611626

Vote up!
7
Vote down!
0
#1611627

Przywódca wszelkich bandziorów i zdrajców tow. i agent Jaruzelski miał skromny żołnierski pogrzeb (cyt. z tow. prof. Nałęcza)

On i jego towarzysze broni z IW, UB, LWP, KBW „chowali” Fieldorfa, Pileckiego, „Żelaznego”, „Jastrzębia”, „Łupaszkę”, „Inkę” + 120 tys. pozostałych następującą metodą:

- niemiecki mundur
- kula w potylicę
- transport zwłok w workach pod przykryciem furmankę około północy
- pochówek warstwowy z posypaniem wapnem
- zasypanie ziemią
- maskowanie miejsca pod płotem w tym ułożenie trawy dla niepoznaki

A, bym zapomniał. Żołnierzowi Rzeczpospolitej „Lalkowi” po zamordowaniu Go w 1962 odrąbali głowę i zakopali w gnoju.

Może by tak zastosować zasadę wzajemności?

Vote up!
8
Vote down!
0

panMarek

#1611633

Ale na szczęście nie jesteśmy aż tak zdegenerowani.

Vote up!
8
Vote down!
0

michael

#1611639

Serwus maciej1965 Wielkie dzięki za ten b. cenny wpis, a szczególnie za tę płonącą świecę IPN. Kiliknąłem i mam w sercu wielką radość, iż mogłem choćby tak symbolicznie być obecny w tej walce o prawdę i pamięć. Naturalnie świeca w moim oknie też już płonie i będzie tak aż do północy! Wieczna pamięć bohaterom Solidarności i Stanu Wojennego. A Tym którzy oddali swoje życie lub już odeszli: O dobry Jezu popatrz jak Ich kochamy, jak chcemy o Nich pamiętać. Nie pominaj przeto na Ich słabości owego ziemskiego życia i przyjmij miłosiernie Ich może jeszcze pielgrzymujące dusze do radości Niebieskiego Jerusalem. Amen

Vote up!
7
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1611641

Przed chwilą zajrzałem na stronę IPN. Jest 635 kliknięć. Tylko. A akcja dotyczy całego kraju. Kraju, w którym w 1981 roku do Solidarności należało 10 milionów ludzi. Mój wpis ma w tej chwili 222 odsłony. Możliwe, że jakieś 150-200 kliknięć na stronie IPN to moja zasługa. Odnośnik zamieściłem jeszcze na dwu prowadzonych przeze mnie stronach, ale tam dziennie wpada 1-4 osób, jak jest ruch. O akcji pisała Niezalezna.pl, choć nie podali adresu. 

I tylko 635 kliknięć...

Vote up!
4
Vote down!
0

M-)

#1611646

Od wczoraj liczba odsłon mojego wpisu podwoiła się, czyli wzrosła o ponad 200. Światełek Pamięci przybyło 32 . Tak trudno kliknąć w link... :-(

Vote up!
3
Vote down!
0

M-)

#1611685