Stan wojenny: poznaj prawdziwą historię

Obrazek użytkownika idź Pod Prąd
Historia

Polecamy państwu wspaniałą inicjatywę młodzieży z portalu TwójRuch.net: Sztafeta Pokoleń:

Cytat ze strony:

Często nie doceniamy swoich rodziców, a przecież każdy z nich jest chodzącym świadkiem historii. Twój Ruch uruchamia nowy projekt – SZTAFETA POKOLEŃ, który pomoże nam to zobaczyć. Proponujemy, by każdy z nas przeprowadził wywiad ze swoimi bliskimi, rodzicami. Jako pierwszy temat proponujemy wspomnienia z 13 grudnia 1981r.

Relacje Twoich rodziców możesz spisać, nagrać na dyktafon lub kamerę (dołącz zdjęcia z tamtych czasów). Nasze relacje będziemy prezentować na Twoim Ruchu i w zaprzyjaźnionych mediach oraz utworzymy z nich archiwum żywej historii.

W dalszej perspektywie projekt rozszerzymy na inne wydarzenia naszej najnowszej historii, np. wywiad z dziadkami o czasach stalinowskich. Uwiecznij rodziców dla swoich dzieci. Teraz Ty przejmujesz pałeczkę w sztafecie pokoleń.

Szczegóły akcji: http://twojruch.net/archiwum/item/213-sztafeta-pokole%C5%84-ogolnopolski-projekt-tr

Film promocyjny:

Pierwsze nagrania. Ciekawe i poruszające:

"Żeby ta niewola zabolała, trzeba znać smak wolności"

Córka wojskowego:

9-latek:

11-latek:

Działacz "Solidarności":

Gorąco zachęcamy do przyłączenia się.

Brak głosów

Komentarze

syn od lat zmusza swojego dziadka/mojego ojca/,aby spisywał wspomnienia z czasów wojny w podlubelskiej wsi.Czytamy i płaczemy,nawet byliśmy ostatnio na tych terenach,szukając korzeni,czytaliśmy księgi parafialne.To ogromna przygoda,ale też frapująca historia,odkrywanie na nowo siebie.Warto!

Vote up!
0
Vote down!
0
#314555