Ja mam 50 Euro... A wy?...

Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

Donald Tusk wypuścił spot. Wyjątkowo perfidny i kłamliwy. Taki cieknący jadem.

Najpierw kusi nas banknotem 50 Euro, Potem pokazuje, że może ich być więcej, bo cała paleta, razem 18 mln. Euro. A potem jeszcze, że na stadionie zmieści się 3222 takich palet i, że jest to 58 mld, Euro. To pieniądze z naszego PKO, czekające niecierpliwie, żebyśmy je sobie wzięli. W konkluzji łże, że Polacy nie dostają tych pieniędzy, bo PiS ich nie chce. Bo "jedyny powód, dla którego po te pieniądze nie możecie sięgnąć, to jest ich kompletnie niezrozumiały upór." Tak jakby to nie jego jego parteikameraden z EPL bezprawnie blokowali od ponad pół roku wypłatę tych funduszy, bo nie podoba im się obecny rząd Rzeczpospolitej. Trudno o większą hipokryzję.

Na czym niby ma polegać ten niezrozumiały upór PiS-u? Na tym, że legalnie wybrany rząd nie chce oddać władzy popieranej przez urzędników unijnych oPOzycji? Że reformuje państwo, poprawia sytuację materialną obywateli, stara się uprzątnąć sądowniczą Stajnię Augiasza?

A co to niby ma wspólnego z funduszem, na który przecież się składamy, a z którego pieniądze są prawem kaduka wstrzymywane? I to bez podania uzasadnienia, bo ich wstrzymanie na podstawie klauzuli o praworządności  było by legalnie jedynie możliwe, gdybyśmy ... wydawali je niezgodnie z prawem (sic!).

I jeszcze dno zdanie Tuska na zakończenie spotu: "To nie patrioci, to idioci". To tak, jakby uznawał nas za idiotów, którzy nie potrafią zorientować się, kto w rzeczywistości stoi za okradaniem Polski i Polaków z należnych im funduszy. Złodziej woła: "Łapać złodzieja!".

Za ]]>Niezalezna.pl]]> (tam też można zobaczyć oryginalny spot).

Muszę jednak dodać, że sam spot od strony graficzno-montażowej mi się spodobał. Kompozycja graficzna przemawia do odbiorcy. Tylko ten podkład dźwiękowy... Jakby Tusk mówił prawdę, to przekaz byłby wyjątkowo jasny i klarowny. Ja nie potrafię, ale może ktoś potrafiłby podłożyć pod niego właściwy dźwięk. 

I tak na początku:

- Widzicie ten banknocik? Ja mam frajerzy, a wy nie macie! A co, może chcecie dotknąć? 

- A tu cała paleta. W końcu jako Król Europy nieźle zarabiałem. A i emeryturka niemała. Ale tu i tak jest trochę więcej, niż zarobiłem.

(Tu można puścić oryginalny tekst, mówiący ile pieniędzy mieści się na palecie, ile palet na stadionie i ile to w sumie forsy. Również tekst o tym, że czekają one na Polaków i że od półmroku powinny płynąć... - tu Donald akurat nie mijał się z prawdą) 

- Od pół roku te pieniądze powinny płynąć do waszych firm, do waszych budżetów rodzinnych. 

- Jedyny powód, dla którego te pieniądze nie płyną, to jest bezprawne przetrzymywanie polskiego KPO przez Komisję Europejską pod pretekstem braku praworządności. Praworządności, której nikt nie zdefiniował, co więcej, która według TSUE poprzez zastosowanie identycznych przepisów, w jednych krajach jest łamana a w innych nie. 

- I trzeba uczciwie powiedzieć, za tą blokadą stoją politycy EPL, partii, której ja jestem przewodniczącym  Ich celem jest nie jakaś tam praworządność, ale jak się wypowiedziała jedna z komisarzy, zagłodzenie finansowe Polski. Bo oni liczą, i ja też, że w ten sposób uda im się obalić konserwatywny rząd PiS-u i przywrócić do władzy Platformę, która z powrotem rzuci Polskę na kolana przed niewybieralnymi eurokratami.

- I liczę, że nie będziecie patriotami, ale tak wielkimi idiotami, że ponownie pomożecie nam wrócić do władzy i do końca zdemontować "ten kraj"...

 

PS. 

A może to Euro na paletach w rzeczywistości wygląda tak:

 

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)

Komentarze

  Tusk powinien przedstawić paletę pieniędzy skradzionych z emerytom z OFE...

Vote up!
2
Vote down!
0

ronin

#1641109

  Tusk powinien przedstawić paletę pieniędzy skradzionych z emerytom z OFE...Nawet ich nie zamrozi...50 ojro, to chyba tyle mu zostało z "Amber Gold"...

Vote up!
2
Vote down!
0

ronin

#1641110