Wygrana PiS-u a sondaże exit poll...

Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

Właśnie ogłoszono oficjalne wyniki eurowyborów. Wygrał PiS z 45,38% głosów. Przebił Koalicję Europejską o prawie 7%. 

Wczoraj wieczorem nie wyglądało to tak różowo. Według sondaży exit poll PiS też wygrywał, ale zaledwie przewaga 3%. Po ogłoszeniu tych wyników Grzegorz Schetyna podsumował je stwierdzeniem, że poczekajmy na wyniki z komisji, może coś się zmieni. Brzmiało to tak, jak gdyby szef KE miał nadzieję na to, że rzeczywiste wyniki odwrócą kolejność i to KE okaże się zwycięzcą w wyborach. Przyznam, że chciałem w tym momencie powiedzieć panu Grzegorzowi, że jego nadzieje mogą się obrócić przeciwko niemu. Przyznam, że logicznie myśląc doszedłem do wniosku, iż łatwiej obsadzić ankieterami exit poll większe miasta, niż małe gminy. I, że nie spodziewałbym się ankieterów w komisji w małej wiosce, gdzie wyborców jest kilkudziesięciu. Zwykła ekonomia. A, jak wynika z poprzednich wyborów, popularność partii rządzącej jest rzeczywiście większa w mniejszych miejscowościach, które przez PO były raczej zaniedbywane, a obecnie są zrównywane szansami z dużymi miastami. W połączeniu z informacją o wysokiej frekwencji, można było dojść do wniosku, że w miejscach nie monitorowanych przez sondażownie przeważają wyborcy PiS-u. I dziś rano przekonałem się, że miałem rację.

Z drugiej strony, takie skoki wskazań sondażowni pokazuje, że nie do końca przygotowały się do wieczoru wyborczego. Jest też nauczką, że ich wskazania mogą wprowadzać nas w błąd. A czasem sugerować pewne zachowania w ramach prognoz samosprwadzających się. Nie bez powodu mówi się o owczym pędzie. 

A co do Koalicji Europejskiej, to spodziewałbym się, że te z trudem przez Schetynę składane puzzle teraz się rozsypią. Po pierwsze dlatego, że każda z partii ma swoje preferencje i pójdzie do innej frakcji w Parlamencie Europejskim. A po drugie, kiedy się przekonają, że w sumie mają mniej miejsc niż 5 lat temu, to zaczną się gryźć między sobą. Połączeni taśmą klejącą z napisem "antyPiS" nie mają żadnych innych wspólnych punktów zaczepienia. 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (23 głosy)

Komentarze

- komunistyczni bandyci po wielu przepoczwarzeniach z dzisiejszą nazwą platforma wariatów i KO (widzicie jak łatwo oszukać Polaków ? !) - dalej destabilizują nam Ojczyznę.

Proszę o podjęcie na forum tematu związanego z roboczą nazwą jak u mnie w tytule bo dziś dla Polski to najważniejsze zadanie !!!

Jedym ze sposobów jest tworzenie partii-klonów z nazwami bis,-czyli np. "Polskie PSL" albo "Lewica Polska" - do ogłupiania komunistów z zamiarem rozproszenia ich aby ich głosy poszły w "rozkurz".

Lepszy głos stracony niź oddany na czerwonego bandyte !

Napewno trzeba uderzyć w fundamenty ekonomiczne czerwonych ludobójców w czym może pomóc decyzja Międzynarodowego Trubunału o zrównaniu komunizmu z faszyzmem a wtedy zbrodnie nie podlegną przedawnieniu i na tej podstawie odbierzemy czerwonym mordercom ukradzione Polsce majątki.

Vote up!
21
Vote down!
-3

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1592253

Tu jest klucz do tego, co zdarzyło nam się obecnie... Zadam więc pytanie: a nie wydaje się Panu, że to była kolejna noc cudów nad urną? Bo mnie tak. Z 6,1% na 4,55%. To śmierdzi na kilometr. Zresztą nie tylko mnie. Oto link: https://www.youtube.com/watch?...
Dlatego byłbym ostrożny, czy nie zostaniemy w efekcie oskubani, otrzymując bazę w pakiecie z żydowskim raketem. Oby mi język skołczał!

Vote up!
6
Vote down!
-8

Zygmunt Korus

#1592320

Ogłoszenie:

Sprzedam białego konia.

~Donald Tusk

Vote up!
13
Vote down!
-4
#1592322

...czy nie bierzesz Zygmunt pod uwagę że to schetynowcy przeprowadzili ten manewr ... zobacz różnice wieś - miasto ...na wsiach by nie przeszło .. a w miastach mogli dorzucać i unieważniać jak chcieli.... i zrobili to zarówno PISowi jak i Konfederacji....zobaczymy statystyki głosów nieważnych i wszystko będzie jasne (fałszerstwa moim zdaniem na poziomie 7-8%)... I uważaj na język... pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
-2

zimny drań
 

#1592395

Zjazd Konfederacji z 6.1% na 4.5% sam w sobie nie jest znowu aż tak niemożliwy jeśli weźmiemy pod uwagę, że exit polls robi się w większych ośrodkach gdzie poparcie dla takich formacji jest zapewne znacznie większe niż w małych wsiach.
Problem polega na tym, że w takiej sytuacji podobnie (a nawet jeszcze bardziej) powinno było spaść pederastom, a jakoś nie spadło. To jest najdziwniejsze w tym wszystkim i może wskazywać, że komuś bardzo zależało na zaszczepieniu tego elementu na naszej scenie politycznej. Palikot z Grodzką wylądowali na śmietniku więc mamy kolejną próbę wprowadzenia wirusa.

A na marginesie - w pełni uczciwe wybory to uwierzę gdy kara za próbę fałszerstwa będzie wynosiła 25 lat bezwzględnego pozbawienia wolności i będzie to z całą stanowczością egzekwowane. Bo do tej pory chyba nikt nawet nie trafił za to do zwykłego aresztu.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1592518

Schetyna był przygotowany, że fałszerstwa przyniosą zwycięstwo....

ale skala poparcia dla Polaków przerosła oczekiwania zdrajców, rusofili i folksdojczów....;)

Vote up!
10
Vote down!
-3

zimny drań
 

#1592394