Nazistowski antynazista...

Obrazek użytkownika maciej1965
Historia

Prezydent Komorowski odbył swoją ostatnią podróż zagraniczną. Odwiedził Niemcy, gdzie pochwalił zamachowców na Hitlera z 1944 roku. W tym Clausa von Stauffenberga. Porównał ich działalność do Powstania Warszawskiego: „W jakiejś mierze polski zryw niepodległościowy 1 sierpnia 1944 r. wpisuje się (niezależnie od intencji) także w ten kalendarz wydarzeń, w których funkcjonuje tradycja 20 lipca 1944 r., a więc tradycja zamachu na Hitlera”.

Jako historyk zapomniał tylko, że spiskowcy przeciwko Hitlerowi, w tym gloryfikowany teraz przez Niemców Stauffenberg, to jego gorliwi ideowi współpracownicy. To ludzie, którzy nas, Polaków, traktowali jako podludzi, a na swojego wodza rękę podnieśli wyłącznie dlatego, że Hitler okazał się na tyle nieudolnym strategiem, iż zaczęli tracić wcześniejsze zdobycze a dodatkowo ich III Rzeszy zaczęła grozić totalna klęska. Wcześniej gorliwie walczyli za Führera i Reich w kampanii wrześniowej, mordowali Polaków i Żydów, grabili i niszczyli wszystko, co im w ręce wpadło. Zapewne porównanie ich do AK, a ich zamachu do Powstania Warszawskiego, potraktowali by jako osobistą zniewagę. Co więcej, gdyby ich zamach się udał, a im w jakiś sposób udało by się powstrzymać sowiecką i aliancką ofensywę, zapewne równie gorliwie mordowali by Polaków jak przed zamachem. Gloryfikacja takich ludzi przez polskiego prezydenta to już nawet nie kolejna gafa. To coś znacznie gorszego...

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:16)

Komentarze

Donald Tusk po zakończeniu kadencji kajzera Europy będzie robił za krasnala u Angeli Merkel w ogródku. Ale nie wiedziałem że potrzebuje ona do tego dwóch krasnali.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1487241

to hitleryzm i żaden puder "nazizm" nie pomoże.

 

Po niemiecku niech sobie będzie nazi/nazizm ale po polsku jest - hitlerowiec/hitleryzm i tak powinno zostać.

Bo za 20 lat, po kluzikowej terapii edukacyjnej młodzi Polacy będą myśleli, że naziści to jacyś Marsjanie...

 

Apeluję byśmy nie używali tego sztucznego terminu  "nazizm".

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1487243

co działo się w Niemczech, a potem na świecie w latach 1933-1945 stosunkowo najlepiej. Oznacza "Narodowy Socjalizm", co oczywiście bardzo nie podoba się wszelkiej maści lewicy. Dlatego, szczególnie na wschodzie, było i jest na siłę zastępowane słowem "faszyzm". I tu jest podstawowe zakłamywanie historii - zrzucenie winy za zbrodnie hitlerowskich Niemiec na faszystów, którzy owszem występowali, ale we Włoszech i Hiszpanii.

Dlaczego będę bronił słowa "nazizm"? Ano, dlatego, że jest to nazwa własna nadana sobie przez samych Niemców. Już w polskiej gazecie (Przewodnik Katolicki) z 1933 roku czytam o bojówkach NSDAP - mówiących o sobie "nazi".

Dla mnie właśnie określenie hitleryzm brzmi sztucznie, bo wiąże zbrodniczą ideologię z jednym człowiekiem. A on nie działał w próżni. Możemy mówić "hitlerowskie Niemcy", bo dotyczy to pewnego okresu w historii tego kraju - gdy rządził nim Adolf Hitler. Ale, czy zamachowców z 1944 roku możemy nazwać hitlerowcami? Przecież dokonali zamachu na Hitlera! Ale nazistami i owszem - wyznawali ideologię narodowo-socjalistyczną kierującą ich ku zbrodniom.

Zgadzam się natomiast w pełni z Tobą, że używanie słowa "nazizm" bez kontekstu Niemiec wypacza pamięć historyczną. Te dwa słowa: nazizm i Niemcy, powinny być zawsze wymawiane razem, aby ludzie pamiętali, kto konkretnie dał się opanować tą zbrodniczą ideologią i kto w jej imię podpalił świat. Trzeba wyraźnie podkreślać, że naziści to Niemcy.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1487250

Wizyta Komorowskiego w Niemczech to kolejny skandal tego rezydenta.

Dziękuję serdecznie za tak ważny wpis dla Niepoprawnych.

                                        Serdeczności wiele

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Aleksander Szumanski

#1487256

Język polski - a język to nie tylko język ale i bagaż historyczny - nie zna sformułować "nazi", "nazizm". Stąd mój taki, a nie inny komentarz. Komentarz Polaka !

Niech teksty niemieckie idą w świat z "nazi", "nazizm". W Polsce nie ma "nazistowskich obozów koncentracyjnych". Są "hitlerowskie obozy koncemtracyjne" u tak powinno zostać. Do niedawna w tekstach niemieckich odnośnie Oświęcimia, Treblinki i i. stało jak byk - "deutsche konzentrazion lager". Nagle państwo niemieckie zmieniło ich nazwę zamieniając "deutsche" na "nazi"... No do jasnej cholery ! Puder niech szwaby sypią ale reszta świata, a zwłaszcza najbardziej przez nich poszkodowani, najbardziej przez nich wytrzebieni niech nie pomagają szwabskiej propagandzie w falszowaniu historii narodów  lingwistycznymi szpagatami i piruetami.

Wybacz Macieju ! Ale krew mnie zalała słuchając Makreli kilka dni temu - "to JA zadecyduję o Grecji"... To tylko malusieńki epizodzik  w historii współczesnej Europy ale...?  Jaki jest bilans historyczny dziś?  Kto dziś rządzi w Brukseli? Kto dziś rządzi w Warszawie ? W Atenach, Lizbonie, Madrycie, Rzymie itd.? I kto ciągnie z tego największe korzyści ?  Kto w ogóle rządzi unijną Europą ? Kto pindoli najgłośniej  o sankcjach dla Moskwy za Ukrainę i jednocześnie pod stołem z tą że Moskwą się układa? Makrela miała jaja ale je straciła i dziś jest taką samą prostytutką jak Tusk, Kopacz, Komorowski !

No, qrde, jeszcze 15-20 lat takiej propagandy o "nazi", a państwo niemieckie... wystąpi przed światem w roli ofiary II wojny światowej bo Westerplatte pierwsze strzelało do niosącego pokój "Schlezwiga Holsteina", bo miliony Polaków, Zydów, Czechów, Francuzów, Rosjan i innych, bestialsko wymordowały w Oświęcimiach, Treblinkach, Buchenwaldach  setki niewinnych obywateli niemieckich !

 

...Niech państwo niemieckie  poprawia, naprawia swój wizerunek, pudrując swych hitlerowców, swych esesmanów na Marsjan z plemienia "nazi", ale Polska i Polacy nie mają  obowiązku im w tym pomagać! Nikt - żadne państwo, żaden naród, nie mają żadnego obowiązku państwi niemieckiemu w tym pomagać !

 

Historia nie znosi i nie toleruje pudru. Historia nie kończy się na "wczoraj". Ona "jutro" zacznie tylko zapisywać kolejną kartę. Ręka, skreślająca "hitleryzm" i wpisująca w jego miejsce przypudrowany "nazizm" może pozostanie anonimowa ale Historia o tym nie zapomni.

Historia zna tyle języków ile narodów żyło na Ziemi od początku jej istnienia i żyć będzie dopóki Ziemia kręci się. Historii nikt nie oszukał i nie oszuka. Nie pomagajmy oszustom, którzy przy pomocy lingwistycznych i innych sztuczek chcą oszukać Historię bo... to jest tylko oszukiwanie samych siebie i działanie na własną szkodę. W przypadku wybielania zbrodni hitlerowskich nazizmem, jest to działanie na szkodę swej Ojczyzny i swego Narodu. 

A puder IV Rzeszy dla "nazi"... Co z tego, że Angela dziś skwapliwie przysypuje hakenkreuz gdy jutro rozwieje go wiatr, a resztki wypali słońce, zmyją deszcze i symbol hitlerowskiej III Rzeszy znów będzie nagi ?

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1487320

należy słowa "nazizm" używać zawsze do pary ze słowem Niemcy. Notabene używając określenia "hitlerowcy" podobnie rozmywamy odpowiedzialność Niemców za zbrodnie III Rzeszy. Przecież ci "hitlerowcy" nie wzięli się z kosmosu. Hitler nie przywiózł ich sobie z Wiednia. A, co więcej, teraz Niemcy mogą twierdzić, że ich kulturalny naród opętał... Austriak!

Obawiam się, że niemiecka polityka historyczna równie dobrze będzie żonglowała określeniem "hitlerowski" jak "nazistowski", żeby zdjąć odium winy z Niemców. Poza tym słusznie zauważasz, że stosując słowo "nazizm" Niemcy próbują się ukryć za anonimowymi nazistami. I, że stosują tę sztuczkę wobec całego świata. Czy polski puryzm językowy im w tym przeszkodzi? Czy pisząc "hitlerowcy" zamiast "naziści" dotrzemy do czytelników w USA, Anglii, Francji itp?

Dlatego nie krusząc kopii o to, czy "hitlerowski" czy "nazistowski", uważam, że każdy z tych przymiotników należy uzupełnić słowem "niemiecki". I uparcie stosować zapis: "hitlerowskie Niemcy" lub "nazistowskie Niemcy", żeby te dwa słowa były nierozerwalne, były synonimami. Wtedy możemy wyraźnie wskazać winnych zbrodni II wojny światowej.

 

A przy okazji zwrócę uwagę na to, że gdybym napisał w tytule wpisu: "Hitlerowski antyhitlerowiec", to wobec faktu pisania o zamachu na Hitlera, było by to co najmniej karkołomne określenie. Po polsku też nie brzmi mi to najlepiej.

I jeszcze jedna uwaga. Muszę się przyznać, że pisząc post w pierwszej chwili miałem już wpisany tytuł: "Faszystowski antyfaszysta". Ale szybko złapałem się za głowę, co za bzdury wypisuję. Skąd faszyści w hitlerowskich Niemczech? Tak mocno mamy wdrukowane w umysły twierdzenia komunistycznej propagandy, że w Niemczech Hitlera był faszyzm a nie narodowy socjalizm, że odruchowo się im poddajemy. I tu też tkwi niebezpieczeństwo, Bo to polityka historyczna drugiej strony, niestety, wyjątkowo skuteczna...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1487339

 Tak  jak  Komorowski  w  Polsce  zamazuje  historię  Polski,  tak  Niemcy  wciskają  kit  o  jakiś  nazistach.  Czy  to  ufo  napadło  na  połowę  świata  i  go  wymordowało  ?  Niemcy  napadli  na  Polskę  z  premedytacją   i  z  planem  zawłaszczenia  naszej  Ojczyzny.  W  wojnie  brali  udział  wszyscy  Niemcy ,  kobiety  niemieckie,  dzieci  niemieckie . W  celu  eksterminacji  narodów.  Niemcy  w  Polsce  pobudowali  obozy  śmierci  i    planowo  i  masowo  mordowali  ludzi  różnych  nacji,  palili  w  piecach. Zbrodnię  można  wybaczyć,  ale  nigdy  o  niej  nie  wolno  zapomnieć. Nie  dajmy  sie  uśpić  Niemcom,  musimy  mieć   ograniczone  zaufanie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1487295

z Komorowskiego taki sam historyk jak przezydĘt. Zreo pojęcia, rozwagi, pomysłu, tylko bełkot z podsunietej kartki. Jakie to szczęście,że ta kreatura odchodzi...ale pownien być postawiony przed sądem - choćby za Smoleńsk...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1487275

Komorowski,  Tusk,  Kopacz   .  Rodacy  musimy  sie  domagać    postawienia  przed  Trybunałem  Stanu  , zdrajców  Polski.  Komorowski -  WSI  .  Tusk  za  zdradę  narodu  polskiego.  Kopacz  za  zniszczenie  Służby  Zdrowia ,  wprowadzenie  eutanazji  narodu  polskiego.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1487296

tak se mysle,z glupia frant....skoro nazi okresleslenie hitlerowcow.moze zrobic taka wolte-

nazizm-nasizm jako okreslenie jedynej i poprawnej partii ogolnej milosci PO.okreslic ich jako NASISTOW.hehe.bo zawlaszczyli cala Polske i zrobiuli ja swoja,i jako swoja sprzedaja.co Wy na to?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

marekpolo

#1487328

Właśnie znalazłem na docinek.com:

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1487414

:D:D:D

 

Maćku - tak przy okazji, że tu jestem. Kopii nie kruszyliśmy ! Może byłam trochę ostra ale... grała we mnie trochę żyłka tłumacza.

No i ta polska krew....

Pozdrawiam.:):)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1487417

Za to każda merytoryczna dyskusja jest konstruktywna i to sobie cenię.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1487439

 Komorowski   chyba  nie  zdaje  sobie  sprawy,  albo  jest  tak  bezczelny, że  kpi  sobie  z  naszej  Ojczyzny.  Ośmiesza  nas  Polaków  i  Polskę  od  lat    .  Juz  mieliśmy  pijaka  żydowskiego  Kwaśniewskiego ,  który  przewracał  się  na  grobach  naszych  rodaków  w  Katyniu.  Dziś  ten  matoł  jedzie  do  Niemiec  i  ośmiesza  nas  w  oczach  świata.  Temu  człowiekowi  powinno  się  odebrac  obywatelstwo  za   brak  znajomosci  historii  naszej  Ojczyzny.  Niech  ten  palant  zniknie  nam  z  oczu ,  przynosi  hańbę  na  naród  polski.  Rodacy    nie  pozwólmy  dalej  poniżać  naszego  kraju,  pogońmy  to  czerwone  łajdactwo.Komorowskiemu  sie  pomieszało  w  głowie,  zbrodniarze  stali  sie  bohaterami  ,  bohaterowie  zbrodniarzami.  Z  jaką  tkliwością  i  wielkim  szacunkiem      żegnał  zbrodniarza  Jaruzelskiego  ,  to  już  nie  wymaga  komentarza.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1487441

Można mieć wątpliwości czy to była typowa gafa Bronka , czy też działanie zgodne z nową polityką historyczną naszego zachodniego sąsiada . Wojnę wywołali nazisiści z którymi bohatersko walczyli Niemcy, taki jest sens przekazu Bronka . 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

kanon24.pl

#1487519