13 grudnia - czas rekomunizacji...

Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

13 grudnia. Jakim trzeba być ignorantem a może bardziej arogantem, żeby właśnie w rocznicę wprowadzenia przez komunistycznych zbrodniarzy stanu wojennego przywracać ulicom nazwy powiązane z tym zbrodniczym systemem? Jak bardzo trzeba być pozbawionym empatii, żeby w taką rocznicę likwidować nazwę ulicy poświęconą ofiarom mordu na Kopalni "Wujek"? 

A Trzaskowski właśnie to zrobił...

Przypominam sobie 13 grudnia 1981 roku. I dni, które go poprzedzały oraz które po nim nastały. W owym czasie byłem nastolatkiem i naiwnie wydawało mi się, że to już koniec komuny. Bo takiego ruchu, jak 10-milionowa Solidarność nie ruszą. Bo ludzie mają dość tego niewydolnego systemu. Polska była prawie wolna... Niestety, po 13 grudnia ta wizja się zawaliła. Po karnawale "Solidarności" szczególnie silnie odczuwało się bezradność wobec panoszącej się komuny. Bo na chwilę schowali się, nie było ich widać. A teraz wrócili ze zdwojoną siłą. WRON, PRON, SB, MO, ZOMO, PZPR - to wszystko zaczęło wciskać się z powrotem w codzienne życie. I to była ówczesna rekomunizacja. 

A dziś? Trzaskowski bezczelnie odmawia prawa do usunięcia symboli wieloletniego zniewolenia. Że popierają go sądy? Dziś już to nic dziwnego, w końcu od dawna pokazują, że ich niezawisłość polega jedynie na tym, że nikt żadnego sędziego jeszcze nie powiesił. Bo co do sympatii większości członków "nadzwyczajnej kasty" to trudno się nie domyślać nawet największym optymistom. 

Czy więc nic się nie da zrobić? 

Kolejny raz twierdzę, że NSA nie uchylił ustawy dekomuniazcyjnej, a jedynie wykazał błąd (według własnego widzimisie) w jej realizacji. Tak więc po pierwsze Wojewoda powinien wydać nowe zarządzenie zastępcze, tym razem literalnie według zastrzeżeń sądu uzasadniając swoją decyzję. Chyba, że samorząd wcześniej zdąży sam zmienić nazwy kontrowersyjnych ulic - jak im się nie podoba Lech Kaczyński, to nich zamiast AL ulica nazywa się np. Przekrętasów, ale komunę się wyeliminuje. Dalej uważam, że NSA wydając swój wyrok wbrew treści ustawy złamał Konstytucję, bo według niej musi orzekać zgodnie z ustawami. I chyba tym powinni się zająć decydenci z Ministerstwa Sprawiedliwości.

A przy okazji, jeśli radni PO podejmują uchwałę przywracającą dotychczasowych patronów ulic, to powinni zostać postawieni w stan oskarżenia z paragrafu o propagowaniu ustroju totalitarnego. Przywrócenie starych nazw łamie nie tylko ustawę dekomunizacyjną, ale też i prawo zakazujące propagowania ustroju totalitarnego. I znowu, odpowiednie władze powinny złożyć takie wnioski o ściganie do prokuratury. Nie dajmy im spokoju. W końcu sędziowie muszą właściwie zareagować, tak jak sędzina w koszulce KONSTYTUCJA, by się zupełnie nie skompromitować musiała skazać Lecha Wałęsę.

To się naprawdę da zrobić! I ludzie tego oczekują.

Jeśli Trzaskowski jest tak prawomocny i wytyka braki formalne przy zmianach ulic, to może się okazać, że Pl. Wolności w Warszawie powinien wrócić do swojej poprzedniej nazwy sprzed 1945 roku, a więc do "Adolf Hitler Platz". Jestem przekonany, że po II wojnie zmieniając jego nazwę nie dotrzymano wszelkich niezbędnych procedur i nie otrzymano odpowiedniej opinii historyków, która uzasadniała by zmianę patrona placu. To powyższe to oczywiście śmiech przez łzy...


Za Niezalezna.pl

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:15)

Komentarze

Czy naprawdę kogoś to dziwi? Przypomnę, Rafał to gość, który potrzebującej kobiecie dał 20groszy
Mnie już nie zdziwi nawet to, jakby przywrócił patrona Pałacu Kultury.Żal mi uczciwych warszawiaków głosujących na Patryka Jakiego. Reszty ani odrobinę

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1577086

 Choć martwi mnie los prawdziwych Warszawiaków, którzy dotkliwie odczują finansową szarżę na ich kasę przez pupila i następcy HGW, to nie ukrywam, że cieszy mnie fakt iż Ci co na niego głosowali na zasadzie każdy lepszy niż sympatyk PiS, mają za swoje!  

 A rekomunizacja to konsekwentne działanie PO, które ramię w ramię z aparatczykami poprzedniego totalitarnego systemu otwarcie w blasku fleszy i w obecności kamer publicznie żądali obalenia demokratycznie wybranego rządu PiS (jakoś unijnym brukselczykom to nie przeszkadzało i nie uważali tego za łamanie prawa i konstytucji!)

 Nie mam złudzeń, że to dopiero początek kilkuletniego wstrzymania rozwoju Warszawy...

... a "warszawiak" Trzaskowski zatańczył Warszawiakom krakowiaka, którego głównym krokiem jest taniec w kółko z podskokami... choć poprzednio w Krakowie na szczęście dla Krakusów mu nie wyszło.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#1577104

na życzenie lemingów

 

po dumnym warszawiaku

nastał głupszy niż głupi

to na życzenie lemingów

stolicę oprych łupi

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1577087

 Po dumnym Warszawiaku (Kaczyńskim) była jeszcze sprzedawczyk HGW co Tobie umknęło!

Po dumnym Warszawiaku

PO Warszawę łupi

Wyszły szakale z krzaków

Kto ich popiera ten głupi!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#1577105

gdyż urzędnik za nic nie odpowiada, więc można mu skoczyć tam gdzie ...itd. Jeśli założysz spółkę cywilną i będziesz handlował rzodkiewkami, to wówczas odpowiadasz całym swoim majątkiem, natomiast gdy jesteś urzędnikiem i swą decyzją przyniesiesz szkodę na kilka milionów to odpowiada państwo, czyli my wszyscy. I nie ma silnych, aby to zmienić, mimo, iż ustawy się w Polsce produkuje jak ciepłe bułeczki (zanim wystygnie już jest nowa).

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1577096

to już Polin, a nie Polska, to może i pomyśleli by inaczej, a może nawet i reakcja byłaby inna.

No, ale ludziska myślą,  że ten teatr, to tak na prawdę. Myślą tak, bo zostawili im atrapę państwa i kilka rodzajów Cepelii.

Może ktoś tu ( a przecież tyle wykształconych,  ba ! nawet naukowcy) zdefiniował by , co to jest państwo  i jakie ma mieć atrybuty. I następnie kilka refleksji do obecnej

tzw. III RP.

Dla przypomnienia, przecież PRL również uznano na arenie międzynarodowej jako państwo .

Może trzeba by pomyśleć i na nowo zdefiniować kto to jest od np.100 lat, ta arena międzynarodowa...

A może nawet i trochę więcej niż 100 lat ? ...

Bo chyba coś tu się nie zgadza  :-))))))))

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

chris

#1577109

Z dokumentów i opisu zdarzeń zawartych w książce Sł. Cenckiewicza - Atomowy szpieg, wynika klarowna odpowiedź na temat stanu wojennego z 13 grudnia A.D. 1981. Wynika z nich, że Bolszewicka kanalia, Jaruzelski "13 Grudnia" oczyszczał (prostował św. Jan) sowietom drogi przemarszu dla drugiego rzutu Armii Czerwonej pod planowany napad na "Zapad". Tyle i tylko tyle. I niech to w końcu dotrze do wszystkich mądrali, niech to przyjmą do wiadomości i zamilkną z tymi swoimi przemyśleniami o "mniejszym źle". Żaden patriotyzm, żadne mniejsze zło to nie było, tylko było to udrożnianie dróg przemarszu dla Armii Czerwonej i oczyszczanie zaplecza frontu z kontrrewolucjoniera (solidarnościowca). Nic więcej.

Co do "przywódcy" Solidarności to tego nikt nie powie głośno, że Wałęsa zrobił karierę, bo SB i MSW spłacało wobec niego dług wdzięczności za wyprowadzenie 15 grudnia 1970 r. robotników pod hasłem „Idziemy uwolnić naszych kolegów”, pod kule LWP i MO w Gdyni. Było to konieczne do przewrotu i usunięcia Gomółki. To była umowa ustna, bo takich zbrodni nawet komuniści nie zapisywali w aktach. Stoczniowcy sami by nie wyszli z tej stoczni bo i po co? Łatwiej chyba strajkować na swoim terenie niż w kiszce ulicy. To jest cała tajemnica tego zbrodniczego gnoja-robola i tych morderców z PRL-owskiej bezpieki na najwyższym szczeblu. Reszta była konsekwencją tego zbrodniczego czynu. POŁĄCZYŁA ICH WSPÓLNA ZBRODNIA I WSPÓLNA TAJEMNICA. Rozumiecie już teraz o co chodzi? Dlaczego tak trzymają się razem? Dlaczego Wałęsy nigdy nie pobili i pozwalali mu fikać? Jaśniej trochę?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

panMarek

#1577124

Niezalezna.pl podała treść protestu:

"W nawiązaniu do hańbiącej decyzji władz Warszawy o przywróceniu komunistycznych patronów ulic stolicy w imieniu Stowarzyszenia Rodzin Żołnierzy Wyklętych stanowczo protestujemy przeciwko temu faktowi.

Uważamy, że komunizm w Polsce w latach 1939-1989 był systemem zbrodniczym i dalsze honorowanie również w przestrzeni publicznej zbrodniarzy, funkcjonariuszy i działaczy tego okresu nie ma jakiegokolwiek usprawiedliwienia i jest z gruntu szkodliwe dla społeczeństwa naszego kraju. Przypominamy, że propagowanie symboli i idei komunistycznych tak jak niemiecko-nazistowskich jest w Polsce zabronione i karane. Zakaz ten dotyczy również gloryfikacji osób będących funkcjonariuszami tych systemów. Podobnie jak nie wyobrażamy sobie nazywania ulic nazwiskami żołnierzy SS czy funkcjonariuszy NSDAP, tak też nie godzimy się na nazywanie ich mianem sowieckich aparatczyków. Ponadto nie zastosowanie się do Ustawy z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy jednostek organizacyjnych, jednostek pomocniczych gminy, budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz pomniki przez władze Warszawy dowodzi daleko posuniętej anarchii.

Domagamy się, by obecni patroni – wśród nich Żołnierze Wyklęci i działacze opozycji antykomunistycznej pozostali nadal patronami stołecznych ulic.

Zarząd Stowarzyszenia Rodzin Żołnierzy Wyklętych:
Tadeusz Płużański
Maryla Ścibor-Marchocka
Marek Franczak
Jan Suchora
Robert Wodyński"

 

Wyróżniłem w jego treści jedno zdanie. Uważam, że jeśli prokuratura nie zajmie się tym z urzędu, Stowarzyszenie powinno złożyć odpowiedni wniosek o ściganie Trzaskowskiego i wszystkich radnych, którzy głosowali za przywróceniem komunistycznych nazw. Co innego tryb nadania nowych nazw, a co innego przywracanie starych. Może to i metoda, żeby szkodnika Trzaskowskiego zastąpić na stanowisku prezydenta Warszawy komisarzem. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1577166

że nic nie wiem jakoby pan Czaskoski był warszawiakiem. Być może zagubił się tutaj i wziął udział w imprezie wyborczej przez całkowity przypadek.  Sugeruję aby ktoś był uprzejmy wskazać mu właściwą drogę w strony z których pochodzi. Zapewne są to strony z których pochodzą też takie postaci jak Teodor Duracz czy aktywisci Armii Ludowej. 

Honic (wyjątkowo złośliwie).

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1577226