zmiany w dyplomacji - od zaraz!

Obrazek użytkownika Lu-Bicz
Blog

27. 05. 2016

   Trwa agresja sił wrogich suwerenności Rzeczypospolitej za granicą. Niestety, z milczącym udziałem polskich przedstawicielstw dyplomatycznych. A może też inspiracją tu i ówdzie?

   Wydaje się, że zaproszenie tzw. komisji Weneckiej do pilnowania demokracji w Polsce nie było największym błędem ministra spraw zagranicznych - W. Waszczykowskiego. Mianowanie na dyrektora zarządzającego kadrami D. Wiśniewskiego przez szefa MSZ, głównego hamulcowego zmian personalnych to dopero kwiatek. Polityka kadrowa tego człowieka polega na tym, że wrodzy polskiej racji stanu dyrektorzy zostają ambasadorami i vice versa.

   W naszej służbie zagranicznej na wysokich stanowiskach zatrudnionych jest ponad 60 absolwentów sowieckiego MGiMO - ludzi o przeoranych antypolskością mentalnościach. Absolwenci tego rosyjskiego instytutu nadal pełnią funkcje ambasadorów w tak ważnych dla Rzeczypospolitej państwach jak: mających ambicje mocarstwowe Chinach i Indiach, bliskich nam Węgrzech i Turcji, roponośnej Arabii Saudyjskiej, groźnej dla światowego pokoju Korei Pn, Francji...

   Ponoć Pan Prezes, Jarosław Kaczyński i Pani Premier - Beata Szydło coraz bardziej niecierpliwią się brakiem dobrej zmiany w polskiej dyplomacji. Blokowany jest awans młodych Polaków oddanych Rzeczypospolitej, także patriotycznych sił Polonii w służbie polskiej racji stanu.

   Czas położyć kres dyplomatycznej zgniliźnie!

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

Czym "zasłużył" się dla Polski Ryszard Schnepf, że do tej pory nie został jeszcze wymieniony? Ten człowiek jawnie i bezczelnie szkodzi Polsce od lat, jego ojciec Maksymilian  Schnepf, zdrajca Polski, był żydowskim komunistą, należał do antypolskiej KPP, był pułkownikiem stalinowskiej Informacji Wojskowej. Zarówno Polacy w Polsce jak i Polonia domagają się odpowiedzi na pytanie zawarte w pierwszym zdaniu, niestety do tej pory tej odpowiedzi nie otrzymują. Co kryje się za tą ciszą?- zapewne szantaże i groźby.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1513953

... postanowienie z Magdalenki, które było bardzo aktualne podczas tzw. transformacji ustrojowej z zastosowaniem "grubej kreski". A brzmiało ono tak: "my nie ruszamy waszych, a wy naszych"
Wydaje się, że jest ono nadal aktualne w odniesieniu do dyplomatów. Lobby komunistyczno-żydowskie ma się na tych wysokich szczeblach bardzo dobrze. Zatem pojawiają się pytania:

1) Kto konkretnie pociąga za sznurki Witolda Waszczykowskiego?
2) Jak dalece jest rozprzestrzeniona w sektorach społeczno-polityczno-gospodarczych działalność lobby komunistyczno-żydowskiego w Polsce?  

Jeśli poznamy odpowiedzi na te nurtujące nas pytania, będzie nam łatwiej wspierać "dobrą zmianę" prowadzoną przez rząd Beaty Szydło.

Myślę, że trzeba będzie napisać list otwarty do Pani Przemier Beaty Szydło i Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z zapytaniem o nominowanie (bądź utrzymywanie na stanowiskach ambasad) "nietrafionych" ambasadorów RP. Ciekawi mnie, czy się z tego wytłumaczą. A jeśli tak, to jakich argumentów użyją w odniesieniu do słuszności swych decyzji w przedmiotowym temacie.

 

Pozdrawiam,

Satyr 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1513962

Przyjacielu... Twoje analizy mieszczą się w pożądanym racją stanu kierunku. Także wnioski... Pozdrawiam i zachęcam do lektury moich innych blogów zwykle publikowanuych w piątki...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Lu-Bicz

#1514269

Przyjacielu... Schnepfa już u Was od paru dni nie ma i chwała Bogu. Lepiej późno niż wcale. Swoją drogą mój śp. wujek, uciekinier polityczny z Polski Ludowej do USA na emigracji przybrał nazwisko" Roman". Pozdrawiam i zachęcam do dalszych odwiedzin mojego bloga. Zwykle publikuję w piątki.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Lu-Bicz

#1514268