Zabrudzona biel i czerwień

Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Oskarżanie przedstawicieli polskich elit o szowinizm narodowy, nacjonalizm, czy choćby patriotyzm byłoby wobec nich bardzo niesprawiedliwe. Trzeba przyznać, że nasze medialno-biznesowo-polityczne gwiazdy najczęściej "pochylają się z bardzo krytyczną troską" nad własnym krajem i jego mieszkańcami.

---------------------------------------------------------

Do narodowych symboli też nie mają zbyt czołobitnego stosunku. Te wszystkie, podobno puste, symbolizmy potęguja w nich wrażenie, że nasze przywiązanie do Ojczyzny jest jakieś nadmiernie "bogoojczyźniane", martyrologiczne, ponure... Gwiazdy chętnie dzielą się też swoimi opiniami jakoby Polacy nie umieli świętować, bawić się zgodnie z duchem "nowoczesnego patriotyzmu". Największe autorytety medialne nie ustają w wysiłkach aby choć trochę nas unowocześnić. Z coraz lepszym skutkiem.

Odpowiedniego stosunku do Ojczyzny uczy nas już nie tylko Kupa z TVN, ale i polskie sądy!

Dzięki nim wiemy na przykład, że nie znieważa się symbolu narodowego "poprzez wkładanie miniatur polskich flag w atrapy psich kup" .

Dlaczego orzeczenie dotyczy jedynie miniatur polskich flag?

Możliwe, że jest to ostzregawcza sugestia, iż takie samo postępowanie z flagami o innych barwach może już być uznane przez sąd za przestępstwo...

----------------------------------------------------------

Wywieszane w oknach biało-czerwone flagi mają coraz częściej jakieś zabrudzenia. Czy to nie ślady brudnych łap "nowoczesnych patriotów"?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Żółwiu! zabrudzenia!?
To ohydne plamy, zacieki po łapskach Michnika i jego wiernych uczni!/ów/.
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#36614