Wyborczy beton

Obrazek użytkownika Lu-Bicz
Blog

27.11.2015

   Dosyć nieoczekiwanie zatelefonowała do mnie prawie 90-letnia ciocia z małego miasteczka w kujawsko-pomorskiem. Moja matka chrzestna. Mimo dosyć rzadkich kontaktów / życzenia świąteczne, raz do roku kontakt bezpośredni / ważna dla mnie osoba.

  Intencja Jej kontaktu telefonicznego była jedna - polityka. Zażądała żebym więcej Jej nie przywoził swoich artykułów publicystycznych i gazet w których piszę. Stwierdziła, że chociaż mam " dobre pióro" to służę sprawie "nikczemnej" bo PiS-owskiej.Jakaś tam moja kultura wewnętrzna i szacunek do starszej, bliskiej mi kobiety pozwoliły na wysłuchanie monologu nienawiści i epitetów przez ileś tam minut pod adresem PiS-u.

   To zdarzenie miało dla mnie jednak dość istotne znaczenie socjologiczne. Otóż w swoim środowisku znam trochę osób z elektoratu PO. W różnym wieku,różnej płci, zróżnicowanego wykształcenia... Są pewne elementy, które ich łączą:

1/ Antypisowska fobia uniemożliwiająca elastyczność myślenia

2/ Brak jakiejkolwiek możliwości dyskusji na argumenty

3/ Propagandowe monologi wyłącznie w kolorze czarno-białym

4/ Bezkrytyczna służba mediom głównego rynsztoka, zwłaszcza TVN i "Wyborczej"

5/ Wstępna deklaracja: " jestem wierząca" by zaraz stwierdzić, że za całe zło odpowiada " przede wszystkim Kościół". Nie rozumieją, że są częścią" tego" Kościoła.

   Co sądzą o tej diagnozie inni użytkownicy naszego serwisu internetowego?

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

bo prawdziwe.

W okresie stanu wojennego, a również w czasie poprzedzającym - wielu było starszych ludzi "edukowanych" przez telewizornię. Mówiliśmy o nich "telewizyjni" lub "telewizjerzy".

Choć na przykład młodzi, 16-tolatkowie, mieli wówczas bardzo dobre, prawidłowe rozeznanie rzeczywistości politycznej. Co z nich "wyrosło"? Ze smutkiem stwierdzam, że np. moja Córa (dziś 48-letnia, w Walii) "indoktrynowana" przez GóWnianą - ma obecnie poglądy zbliżone do Aarona Schechtera (choć Żydow "nie uważa").

Ale - jest dowodem na fakt, że propaganda to następny, po wojennym armamentarium, niebezpieczny rodzaj broni!

Stąd - niezwykle ważne "odpolitycznienie" Telewizji Publicznej i wszelkich dostępnych mediów, zaprzestanie dotacji dla "szczekaczek" typu GóWniana oraz rozwój blogosfery prawicowej.

Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1500047

Szanowna Pani...

 To szczera prawda. Myślę jednak, że na odwrót od braku logicznego myślenia te dwie recepty: odebranie im TV publicznej i rozwój naszej blogosfery nie wystarczą. Co jeszcze? Będę wdzięczny za dalsze recenzje moich myśli przez Szanowną Panią

Lu-Bicz

Vote up!
0
Vote down!
0

Lu-Bicz

#1500732

dotyczy on zwłaszcza bliskich ludzi starszych, którzy ze względu na wiek i/lub brak innej aktywności wiele czasu spędzają przed telewizorem. Ta propaganda powoduje że nie umieją rozpoznać co jest prawdą a co fałszem. Analogiczne zjawisko przed kilku laty wynikło z akcji internetowej wynalezionej przez PO - typu "zabierz babci dowód", "PiS to obciach" itp. w stosunku do ludzi młodych (głównie kilkunastoletnich). Tę szansę towarzystwo z PO ma już za sobą, a niezależne media internetowe są - jak to wszędzie widzimy - rozwinięte.

Chcę powiedzieć że wśród osób starszych, bardzo przeze mnie szanowanych, też są takie których poglądy stanowią odwzorowanie programów telewizyjnych ostatnich ośmiu lat. Nic na to nie poradzimy (albo prawie nic). Jedyne wyjście, to doprowadzić do normalności media "państwowe". Prywatne wtedy pójdą za nimi ze względów ekonomicznych. I "babcie" spędzające pół dnia przed telewizorem same nie zauważą jak zmądrzeją...

Vote up!
6
Vote down!
0
#1500067

Myślę, że zgoda na odmóżdżenie dotyczy nie tylko najstarszych obywateli RP ale i młodszych. Zwłaszcza tych 40-50paro letnich. Ludzi nie będących '"u koryta", jeszcze w dobrej dyspozycji psychicznej/ a przynajmniej bez Alzheimera/. Wierzysz, że ich choroba antynarodowa jest uleczalna? 

Ufam, że jeszcze będziesz komentował moje myśli

 Lu-Bicz

Vote up!
0
Vote down!
0

Lu-Bicz

#1500733

Propaganda jest jak narkotyk ! Są ludzie, którzy umrą bez porannej porcji protez myślowych.

Vote up!
3
Vote down!
0

#1500120

Smutna kontastacja...Nie widzisz mozliwości " wyleczenia się" chociażby dla części ich wyborczego betonu?

Wyrażam ufność, że jeszcze będziesz komentować moje przemyślenia

Lu-Bicz

Vote up!
0
Vote down!
0

Lu-Bicz

#1500734

Ja już takich w swoim otoczeniu nie mam. Ponieważ polityka ma wpływ na codzienność każdego człowieka wystarczy uswiadomić właśnie w ten sposób. Dla każdego co innego jest najważniejsze , co innego mniej istotne. Ale raczej trudno spotkać kogoś dla kogo najważniejsze byłyby propagandowe targety. Pomijając zarządy spółek skarbu państwa,zatrudnionych nepotycznie w administracji ,żyjących z ustawianych przetargów czy zasilanych z budżetu lub zagranicy fundacji to nie ma właściwie żadnej grupy interesów ,dla której układ rządzący od 25 lat cokolwiek by zrobił .Są jeszcze przestępcy i zestrachani własną niechlubną przeszłością ,których każdy przejaw normalizacji odpycha ale takimi nie warto się przejmować. 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1500131

Jednak tu chodzi przede wszystkim o głosowania- czyny mające wplyw na moje i Twoje życie. Prawda, raju na ziemi nie bedzie pod żadną opcją polityczną. mamy jednak prawo liczyc NA WIĘCEJ prawdy, sprawiedliwoścci, dobra itp na tym świecie w naszej wspólnocie

 Ufam ,że jeszcze będziesz komentował moje myśli

 Lu - Bicz

Vote up!
0
Vote down!
0

Lu-Bicz

#1500735