Mamamadzi Owsiak a strajki polskich górników

Obrazek użytkownika Lotna
Kraj

Głupota czy celowe działanie?

 

 

Temat zastępczy, a przynajmniej drugorzędny, pt. Owsiak jest wałkowany od dobrych kilku dni przez blogosferę. Podczas gdy o trwającej od co najmniej zeszłego roku fali protestów i strajków górniczych, nie można się doczytać niemalże ani słowa.

 

Zastanawiam się, czy podejmowanie i wałkowanie tematu Owsiaka, a wałkowaniem tematu nazywam pisanie prowokacyjnych artykułów mających na celu posianie zwątpienia wśród czytelników w ich własne  wartości moralne i etyczne i doszukiwanie się tzw. „drugiej strony”, tam, gdzie jej po prostu nie ma -  jest działaniem celowym? Efektem takiego wałkowania tematu jest zajmowanie czasu i energii blogosfery problemem, który budzi kontrowersje i tym samym działa na emocje - zamiast skupienia tejże blogosfery na działaniu mogącym przynieść realne efekty, czy choćby na rzetelnej informacji dotyczącej spraw najwyższej wagi dla istnienia naszej Ojczyzny jako suwerennego państwa.

 

Wszystkim, którzy już Polskę opłakali i pożegnali się w myślach z ideą niepodległego państwa polskiego, przypominam, że nie wszystko jeszcze zostało stracone, nie wszystko zostało sprywatyzowane – czyli rozkradzione, a dóbr, które jeszcze pozostały należy bronić zębami i pazurami i stawać w szranki z tymi, którzy mają najbardziej osobiste powody do tego, aby ich bronić, czyli w tym wypadku z górnikami, którzy stracą pracę w wypadku, gdy ostatnie polskie kopalnie zostaną zamknięte.

 

Nie dalej jak wczoraj przeczytałam, że owsiakowa "orkiestra budzi w nas poczucie jedności narodu. Dociera za granicę, przypomina mieszkającym tam rodakom, że też są Polakami. To też jest znacząca wartość."

 

Ludzie, trzymajcie mnie! Sześdziesięcioletni błazen w czerwonych gaciach i żółtych okularach ma mi przypominać o tym, że jestem Polką??

 

Po pierwrwsze nikt mi o tym nie musi przypominać, a poza tym, indywiduum, które tak wygląda, które reprezentuje, propaguje i finansuje demoralizację polskiej młodzieży, okradając przy tym łatwowiernych, budzi we mnie wstręt, smutek i zażenowanie, a nie poczucie polskości. Wstydziłabym się komukolwiek powiedzieć, że Owsiak jest moim rodakiem. Rzekomo.

 

Jeśli takie "róbta co chceta" typy są potrzebne Polakom, aby wzbudzić poczucie jedności Narodu, to doprawdy Polska już dogorywa.

 

I chyba faktycznie tak jest, szczególnie jeśli chodzi o polską inteligencję, która właśnie przecież wypowiada się w polskiej blogosferze i która wydaje się być kompletnie oderwana od tego, co dzieje się pośród tzw. przez komunistów „mas ludu pracującego” – rolników, robotników i drobnych przedsiębiorców. Która, tak samo jak okupujący Polskę rząd, nie jest w stanie stanąć po stronie tegoż ludu, a co gorsza, prawdopodobnie nie ma nawet bladego pojęcia o jego osamotnionej walce o ich kawałek Polski i ich godziwą w Niej egzystencję.

 

Jeśli trochę poszperać w Sieci, można się dowiedzieć o górniczych protestach w przededniu Barbórki (św. Barbara jest patronką górników, a imieniny Barbary przypadają 4 grudnia)

 

„Jutro Barbórka. W kopalniach trwają protesty”

 

http://www.radio90.pl/jutro-barborka-w-kopalniach-trwaja-protesty.html

 

 „W głębokim kryzysie górnictwa węgla kamiennego pracownicy branży będą 4 grudnia świętowali tradycyjne święto – Barbórkę. Jeszcze trzy lata temu spółki węglowe chwaliły się wielomilionowymi zyskami. Teraz jest tak źle, że znów mówi się o likwidacji kopalń.”

 

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/energetyka/barborka-2014-r-w-glebokim-kryzysie-gornictwa/q9y07

 

„Dyrekcja kopalni Kazimierz-Juliusz ostrzega protestujących górników przed konsekwencjami ich zachowania. Albo strajk zostanie przerwany, albo górnicy stracą pracę. Przypomnijmy, że akcja górników trwa już ponad dobę - około 100 mężczyzn nie wyjechało na powierzchnię i protestuje w podziemiach kopalni.”

 

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/strajk-gornikow-dyrekcja-kopalni-ostrzegaalbo-przerwa-protest-albo-straca-prace_424544.html

 

„Grupa około 200 górników ze Śląska zablokowała w środę pociągi z importowanym z Rosji węglem na przejściu granicznym Braniewo-Mamonowo.”

 

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/gornicy-zablokowali-granice-z-rosja-nie-przepuszczaja-pociagow-z-rosyjskim-weglem_424344.html

 

„Na Śląsku wrze. Strajkuje kilka tysięcy pracowników kopalń Kompanii Węglawej.81 dzień !!! głodowo strajkują górnicy kopalni soli w Inowrocławiu.”

 

http://niepoprawni.pl/blog/yagon-12/badzmy-dzis-z-gornikami

 

 „Zerwano negocjacje górniczych związkowców z przedstawicielami rządu Ewy Kopacz. Rozmowy w Katowicach trwały niespełna dwie godziny. Przedstawiciele związków uznali, że reprezentanci rządu nie mieli pełnomocnictw do podpisania porozumienia w imieniu rządu.”

 

 http://wiadomosci.onet.pl/kraj/fiasko-negocjacji-gorniczych-zwiazkowcow-z-rzadem-bedzie-wielki-protest/3w9sk

 

 „Górnicy ZABLOKOWALI POCIĄGI w Katowicach! Czekają na Ewę Kopacz”

 

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/strajk-gornikow-wyszli-na-tory-w-katowicach-i-czekaja-na-ewe-kopacz_506561.html

 

 „Górnicy z kopalni „Sośnica – Makoszowy” w niedzielę będą kontynuować swój protest w obronie zakładu. O godz. 10.00 planowana jest pikieta przed bramą główną kopalni na Polu Zachód.”

 

http://nowinyzabrzanskie.pl/aktualnosci/protest-trwa-niedziele-msze-pikieta/

 

I tak dalej, niezliczona ilość artykułów na temat walki górników o zachowanie polskich kopalń, w których niejednokotnie pracowało wiele generacji i które teraz, uznane, podobnie jak wcześniej wiele polskich przedsiębiorstw, za nieopłacalne, mają zostać zamknięte, a praca, duma i dorobek wielu pokoleń, na który składa się również cała infrastruktura, budownictwo, a także działalność społeczna i kulturalna pracowników kopalń i ich rodzin, ma pójść w zapomienie. Przecież kopalnia to także mieszkania dla rodzin pracowników, sklepy, szkoły, żłobki, przedszkola, zakłady usługowe, restauracje, biblioteki, kina, centra kulturalne, stadiony, pływalnie. etc. To także ludzie pracujący w tych ośrodkach.

 

Zamykanie plskich, rzekomo nierentownych kopalń, wiąże się z całkowitym uzależnieniem Polski od obcych źródeł energii, a także z podwyżkami cen tej energii, której odbiorcami jest także zainfekowana marazmem polska inteligencja, która nie docenia, ani nawet nie dostrzega zmagań polskich Górników o wolną Polskę.

 

Podyskutujmy więc o Owsiaku.

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:18)

Komentarze

Nie mogę nic więcej, więc różaniec i post.

15 stycznia w czwartek w Warszawie rozprawa w sprawie protestu w siedzibie PKW - godz. 10:00 przybywajcie!

(informacja z portalu Blogpress)

"Podajemy terminy rozpraw w sprawie protestu w PKW przeciw fałszerstwom wyborczym. Rozprawy odbywają się w X Wydziale Karnym, Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieście przy al. Marszałkowskiej 82/84 w Warszawie (wejście od ŻURAWIEJ).

Proces przeciwko Hannie Dobrowolskiej i Grzegorzowi Braunowi

15 stycznia 2015, godz.10, sala 242- oskarżeni Hanna Dobrowolska i Grzegorz Braun"

Nie siedżmy bezczynnie, niech każdy robi, co może.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1
#1460240

Stop niszczeniu przemysłu Polskiego, i całej Polski, zaplanowanego przez żydo ubecje, wsPOmaganym przez POlsko języcznych zdrajców z PO-PSL i RP.

Stop dla haraczu dla Niemców i Żydów, który ma być wypłacony za pozostawione mienie.

Stop dla prywatyzacji Polskich lasów.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1460242

łże-media i psełdo-sądy aż do skutku.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1460358

Nie omija to prawicy choć są bliscy

Nam ,którzy o Polsce myślą jednoznacznie

Niestety chęć zaistnienia widać znacznie

Klepie się o tzw. "dupie maryni"

Byle było co pisać o dzikiej świni

Jeśli ta tendencja będzie ciągle  trwała

To Polska będzie coraz niżej spadała

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1460241

W obydwóch tematach jakże dziś ważnych, mamy do czynienia z ludzkimi hienami. Jeden żerujący na ludzkich nieszczęsciach, drudzy to hieny obdzierających z godności ludzi tak ciężko pracujących

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1460243

ale i z narażeniem życia, bo wypadki w kopalniach zdarzają się na porządku dziennym.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Lotna

 

#1460294

Wrzuce tu jednak kamyczek do tego ogródka, do dzis wsród społeczeństwa panuje taka opinia że zarabiają dobrze i podobnych niebezpiecznych zawodów jest wiecej. Epoka Gierka odbija się czkawką do dziś - specjalne dodatki, 13-nastki, 14 -nastki, własne sklepy, talony itd.itp Dlatego wśród ludzi dzis nie zawsze znajduja zrozumienie - niestety

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1460298

Śledząc przekaz mainstreamowy można zauwazyć, że temat protestu górniczego jest oawiany niejako "obok" najwazniejszych informacji i niemal zawsze podaje się jednocześnie informację o tym, że owe kopalnie (przenaczone do likwidacji) są bankrutem i generują milionowe straty. Jakos nikt nie pyta dlaczego polskie górnictwo nagle stało się nieopłacalne, t.j. dlaczego mamy tak drogi węgiel. A odpowiedź na to pytanie jest kluczowa, bowiem moim zdaniem celowo niszczy się polski przemnysł wydobywczy (w tym wypadku węgla kamiennego) poprzez nadmierne opodatkowanie wydobycia węgla, dopuszczenie do importu taniego i gorszego węgla z np. Rosji a przede wszystkim poprzez podpisanie przez premier E. Kopacz (bodajże w paźddzierniku 2014 roku) niekorzystnego dla Polski pakietu klimatycznego. Ten własnie pakiet klimatyczny jest tak naprawdę skierowany przede wszystkim przeciw Polsce i Kopaczowa spełnia żądania zniemczonej UE. 

 

Mam nadzieję, że górnicy nie dadzą się wykołować Kopaczynie, ale musi tez pomóc cała Polska, musimy pomóc my wszyscy, którym zależy na naszej Ojczyźnie. Dość już niszczenia naszej Polski!!!

Pozdrawiam

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-2

krzysztofjaw

#1460248

ze trudno uwierzyc w zdeterminowany zryw narodu w obronie czegokolwiek co polskie, czy nawet w obronie samej ojczyzny. Do tego doprowadzily rzady libertynow -wash brain- pranie mozgow. Polacy zostali zneutralizowani, poprostu wszyscy, wszystko i wszystkich maja w przyslowiowej dupie - honor, patriotyzm, ojczyzne. Nic, zostalo tylko stado bezmyslnej holoty, niestety przykro to pisac o rodakach, ale tak wyglada prawda. Przepraszam wszystkich patriotow bo sa i tacy ktorzy gotowi zycie sa oddac za ojczyzne, ale ilu ich jest?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1460266

Kopalnie to ostatnie duże skupisko tzw "robotników wielkoprzemysłowych" dlatego zdradziecka wadza PO stara się je spacyfikopwać, pozamykać, bo zostali już tylko oni. Już tylko Górnicy mogą kontynuować zryw Stczniowców, a ta "wadza" pomimo całej arogancji poprostu ma portki pełne "strachu", że Górnicy się obudzą i pójdą śladem Stoczniowców. Dla PO, PSL i innych byłby to koniec.

Inną sprawą jest pora roku, kiedy premira kopaczka wybrała termin. Styczeń, zimno, mrozy, wybitnie nieodpowiednia pora do ulicznych wystąpień, do strajków. Można przecież zamknąć elektrownie z braku paliwa, a winą obciążyć Górników. Tylko wybór pory roku wskazuje na to, że akcja kopaczki była planowana od dość dawna, a ci co uwierzyli w jej zapewnienia są poprostu śmieszni.

 Jeszcze jedno. Apel do Górników. Przestańcie reagować na posunięcia tej bandy. Teraz nie jest czas na strajki, a jeżeli to bardzo długotrwałe strajki okupacyjne, conajmniej do maja. Przygotujcie się do bardzo, ale to bardzo zdecydowanej akcji choćby w na 3 maja, ale wtedy już nie ma zmiłuj się, albo wóz, albo przewóz. W najgorszym przypadku cały ten nierząd musi znależć się wtedy w więzieniu. Pamiętajcie. Pozostaliście tylko WY! Tylko WY możecie coś zmienić!

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-2

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1460277

"Pozostaliście tylko WY! Tylko WY możecie coś zmienić!

Nie, nie tylko. Można wymieniać długo: bezrobotni i ci, co za pracą wyjechali; głodujący emeryci i chorzy skazani na wymarcie; współcześni niewolnicy na śmieciowych umowach; rolnicy ... Problem tkwi w jednym i tylko w jednym: Kiedy stracą cierpliwość...

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1460297

Może wtedy, kiedy prąd będzie 2 razy droższy

http://www.klamstwakopacz.pl/

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Lotna

 

#1460307

Jedyną w miarę zorganizowaną siłę stanowią już tylko górnicy, i tylko oni mogą cokolwiek zrobić! Wymieniłeś wielu innych, ale są słabi, niezorganizowani, a co za tym idzie nie są w stanie działać jako grupa. Oni wszyscy już stracili cierpliwość, ale nie są zaciśniętą pięścią, są jak rozłożona dłoń, a każdyz palcy rozłożonej dłoni może być złamany osobno. Rozłożona dłoń nie zrobi nikomu krzywdy, rozsypie się przy większym podmuchu.

Kto jest w stanie cokolwiek osiągnąć? Tylko zorganizowana, stojąca pod ścianą, zdecydowana grupa. Nikt inny. Kopaczka o tym bardzo dobrze wie. Ciekawy jestem jak się rozwinie sytuacja. Kto wystąpi w roli strażaka.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1460341

Ależ ja się z tym zgadzam. Tylko pozostaje pytanie, nawet jak stanie cały region (mają przkład Wałbrzycha) ...: Gdzie reszta Polski? Bo nie ma solidaryzmu, jak w 1980. Ludzi nie stać na taki zryw, zostali zmanipulowani, zastraszeni. Dlatego piszę o utracie cierpliwości, wtedy nastąpi wybuch niezadowolenia, już nie do zatrzymania. I wtedy pozostanie pytanie - kto go zagospodaruje?  Czy nie pod tym kątem niektórzy uparcie niszczą autorytet JK, by nie był to On?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1460436

Jest troszkę lepiej: "Stanowiska w tej sprawie podjęły m.in. ZR Świętokrzyskiego, Podbeskidzia, Mazowsza, Małopolskiego, Podlaskiego, Wielkopolski Południowej, Miedziowego, a także Sekretariaty Branżowe Przemysłu Spożyczego, Chemicznego. Związkowcy solidaryzują się z walczącymi o zachowanie miejsc pracy i zachowanie górnictwa węgla kamiennego pracownikami. Popierają działania podejmowane przez Międzyzakładowy Komitet Protestacyjno - Strajkowy. Zgodnie podkreślają, że decyzja o zamknięciu kopalń jest wynikiem bezczynności, wieloletnich zaniechań  i niekompetencji rządu.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1460438

eutanazja Polski zastapi o wiele szybciej niz mozna bylos ie spodziewac.
Zydokmonu po 44 roku planowo niszczy badz przejmuje w swoje posiadanie wszytko co bylo w rekach Polakow.
Metoda jest znana,tkz.PRLowski DOMIAR wciaz jest skuteczna metoda.
Nierzad polski naklada na firme nowe zobowiazania finansowe po to by ta firme doprowadzic do bankructwa i poznij ja za bezcen sprzedac swoim.
Polski wegiel jest tylko dlatego drozszy od tego z zagranicy bo nierzad oblozyl go wielka akcyza.
Na sprowadzaniu niby tanszego towaru z zagranicy po 89 roku powstaly wielki fortuny ludzi zwiazanymi ze sluzbami i postPRLowskimi elitami.
Mafia weglowa to mafai sluzb postPRLowskich,ktora nie interesuje polski wegiel tylko ile mozna na tym zarobic, a zarabia sie na zlej jakosci weglu ruskim ,bo tam fedruja niemalze za niewolnicze stawki robotnicy z biednych bylych republik, a wlascicielami tych kopaln to sa kolesie z KGB czy GRU naszych z mafi weglowej.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4
#1460299

Górnicy są gotowi do ostrych protestów, niestety w sprawę zaczyna się angażować genialny kanalizator Jarosław Kaczyński i zamiast zmuszenia rządu do odejścia od idiotycznych pomysłów, wszystko może się zakończyć spacerkiem z kwiatkami i "moralnym zwycięstwem", oraz zamknięciem kopalń. Mam nadzieje że górnicy nie pozwolą Kaczyńskiemu mieszać się do tych spraw, jeśli tak, to przegrali... a odwracanie uwagi jest typowe dla wszelkich przejawów społecznego niezadowolenia, które się nie upartyjniło. Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1460360

...zaobserwował przebiegłość Kopaczówki - musieli by chłopaki naprawdę długo teraz wytrzymać, zakładając że dadzą radę to tym bardziej trzeba ich wzmocnić, oby na Miły Bóg pociągnęli za sobą resztę Polaków. Wiem jak ciężką mają pracę, tak jak i ja żegnają się z rodzinami oni jadąc pod ziemię ja na morze...twardzi są na pewno by tylko nie stracili ducha i woli walki - odpowiedzcie mi drodzy NP - czy myślicie o tym samym - jak by dali radę, CzyPolska poszła by za nimi? Czy to nie będzie wóz albo przewóz? Czy czasem nie będzie to podobnie jak kiedyś?? Czy w końcu Lemingi się obudzą?? - Górnicy są póki co bardzo osamotnieni...nie wiem co myśleć ale z tym rządem nie można inaczej tylko w jeden sposób...i albo teraz nastąpi jedność albo nie zostanie już nic.....

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

ardawl

#1460441

Owsiak co roku deprawuje nasze dzieci i to nie jest temat zastępczy, tylko nasza przyszłość.

A Śląsk o ile się nie mylę głosował na PO, teraz przejrzeli na oczy?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1460445

...wyborami a życie - życiem. Wydaje mi się że dobrze iż przejżeli na oczy - tym bardziej teraz mogą mieć większą siłę - (oby), do walki, zdradzeni i upokorzeni mogą mieć całkiem duży potencjał...czyli co? jednak jak by nie było można się obudzić....

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

ardawl

#1460446