Socjologia złodziejstwa - konferencja.

Obrazek użytkownika Leszek Smyrski
Idee

Suma abstrakcyjnie zdefiniowanych pieniędzy na świecie wynosi w przybliżeniu 1 trylion dolarów = 1'000'000'000'000'000. Jest to liczba szesnastocyfrowa. Każda z tych cyfr jest znacząca, ponieważ nawet jeśli na ostatnim miejscu znalazłby się jeden dolar, to istnieje bardzo duża grupa ludzi, dla których jeden dolar to istotna kwota.

Kiedy ułożymy zdefiniowane przez Luhmanna wartości na osi współrzędnych, musimy uznać że tylko pieniądz i władza mogą dążyć do nieskończoności. Prawda i miłość muszą zawrzeć się w przedziale 0-1. Determinuje to sposób zapisu, który musi posługiwać się liczbami nieskończenie małymi w tym przedziale.

szesnaście cyfr nastąpi po przecinku, każda kolejna będzie miała coraz mniejsze znaczenie dla odbiorcy. W systemie informatycznym jakim jest światowy system społeczny informacja o tym czy w Iraku była broń masowej zagłady, co było bezpośrednim pretekstem ataku Stanów Zjednoczonych możemy zdefiniować na 8 miejscu. Rozliczenia fundacji dysponującej majątkiem publicznym rzędu milionów złotych na 12. Prawidłowość zaksięgowania faktury na kwotę 4000 na 14 miejscu. Banalne pożyczenie 20 złotych i nie oddawanie przez lata aż do zapomnienia, czy bezzwrotne pożyczenie książki to działanie na pozycji 17 miejscu po przecinku.

Afery typu Amber Gold czy reprywatyzacja w Warszawie to mniej więcej 10 miejsce po przecinku. Prawdopodobnie większość z państwa oglądała żałosny spektakl z posiedzenia w sprawie tej afery. Występujący tam funkcjonariusze publiczni dawali nam pokaz swoich kompetencji. Mamy jednak do rozstrzygnięcia poważną kwestię. Czy byli przestępcami uczestniczącymi w zmowie, czy niekompetentnymi urzędnikami którzy zostali przyjęci do pracy przez innych niekompetentnych urzędników.

Obie opcje wyglądają kiepsko. Ale to nie powód do rozpaczy. To motywacja do poszukiwania odpowiedzi.

Zapraszam na konferencję 6 czerwca w Krakowie.

Wstępnie zgodzili się swoje referaty wygłosić między innymi:

Jan Śpiewak – były prezes stowarzyszenia „Miasto jest nasze”. Człowiek który jako pierwszy nagłaśniał problem złodziejstwa.

Piotr Ikonowicz - człowiek który również nagłaśniał ten problem i skutki społeczne jakie z niego wynikały.

Pan profesor Andrzej Zybertowicz nie przyjedzie, ale spodziewamy się kogoś z jego zespołu.

Profesor Kieżun wyraził żal że z powodu stanu zdrowia nie może przybyć, ale chce otrzymać materiały z konferencji.

Zainteresowanych udziałem w konferencji zapraszamy do kontaktu. Organizacyjnie i logistycznie prowadzi ją firma „Sophia” z Katowic. Na stronie organizatora jest ulotka dotycząca konferencji:

]]>https://www.facebook.com/events/259443611164011/]]>

Serdecznie zapraszamy.

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (5 głosów)