NARADKA... też tak macie?

Obrazek użytkownika Krispin
Kraj

Uderz w stół a nożyce... i tak dalej. Też Państwo tak macie? Ale nie obrażajmy nożyc. Tym razem odezwał się nasz – piszę bez cudzysłowu, ale on tam jest, jest na pewno – nasz oksfordczyk. Hłe, hłe Mellechowicz... pardon, to oczywiście żart, chodzi o Sikorskiego. Radka lub Radosława – to zależy, czy cieszy się sławą, czy też nie, a ten sławny nie jest i już nie będzie. Skończy raczej w niesławie (może nawet w Nieświeżu). On, posiadacz dyplomu Master of Arts z Pembroke College, jest niezłym artystą – co zresztą nieraz już udowodnił.

 

Radosław Sikorski
]]>@sikorskiradek]]>
Wziąłem trzecia dawkę a czip od Gates'a nada nie działa. Mapy google nadal muszę odpalać na telefonie a mruganie oczyma nie zmienia kanałów w telewizorze. Też Państwo tak macie? Co nie pykło?
2:04 PM · Sep 17, 2021·Twitter

 

Jak na wszechstronnie wykształconego dżentelmena trochę dziwny język, nie wspominając o interpunkcji (z którą wielu jest na bakier) i pisowni odmiany nazwiska Billa - z apostrofem. Ale nie o to teraz chodzi. Z tego dziwacznego wpisu może wynikać, że nasz (tak, tak, w cudzysłowie) wykształciuch uważa, że „chip od Gatesa” to jakiś wymysł, czyli teoria spiskowa. Może wypadało zapytać najpierw „kolegów” z Oksfordu, a jak nie to przynajmniej pociągnąć za język hrabiego Ponimirskiego? Żorż bliżej Mieszka... to znaczy bliżej zamieszkuje – łatwiej o kontakt i po angielsku nie trzeba się porozumiewać.

 

Bezprzewodowy implant medyczny wielkości ziarnka ryżu[1]

 

Może wtedy nasz – tak, tak, cudzysłów jest w dalszym ciągu – oksfordczyk dowiedziałby się, że badania nad takim czipem trwają od wielu lat. Opisywano to w fachowej literaturze, są na ten temat setki artykułów. To już nie są teorie spiskowe, To fakty. Największym problemem było zasilanie, bo baterie – nawet te najmniejsze - nadal są jednak zbyt duże. Ale odkąd inżynierowie w Stanford wymyślili bezpieczny sposób przekazywania energii do chipów medycznych w ciele, wszystko się zmieniło. Mówimy o chipach mierzonych nawet w nanometrach. Też państwo tak macie, że ich nie widzicie?

 

Glaxo – jeden z największych koncernów farmaceutycznych świata – od dawna opracowuje implanty nerwowe wielkości ziarna ryżu (jak na zdjęciu powyżej), a nawet mniejsze (ciekawe, prawda?). które „można umocować bezpośrednio do nerwów w celu leczenia chorób i wspomagania lub zastępowania leków. Dzięki wewnętrznym bateriom, wysyłającym maleńkie impulsy elektryczne, te implanty mogą zmieniać sygnały nerwowe”[1], aby wpływać na to, co dzieje się w organizmie człowieka.

 

Oczywiście wpływać pozytywnie, bo nikt nigdy nie zechciałby użyć tej metody w innych celach (a nóż wymyślono przecież do krojenia szynki i chleba). Dlatego naukowcy marzą o tym dniu, w którym choroby można będzie leczyć elektroniką, a nie lekami. Oczywiście tylko leczyć, nie szkodzić. To leki mogą szkodzić – dlatego przed ich użyciem należy poradzić się lekarza lub specjalisty. Z czipem już nie trzeba się będzie radzić. Radzio tego nie wie? Radzi bylibysmy się tego dowiedzieć.

 

]]>Stanford engineer invents safe way to transfer energy to medical chips in the body >>>]]>

 

Ale wróćmy do naszego (tak, tak...) bohatera. Co jakiś czas ma „artystyczną” wenę – usprawiedliwioną dyplomem – i coś zaprezentuje. Bardziej jakiś twór niż u-wór (notabene Radek coraz bardziej wygląda jak po-twór z ustami w kształcie odwróconej podkowy – nie jestem pewien, czy na szczęście). A ja wtedy wspominam pierwszy rymowany European – jemu właśnie poświęcony. Kilka, które potem napisałem, było dość krótkich. Ale... alle... alee... nawet w krótkiej formie da się zawrzeć sporo treści. Też państwo tak macie?


 

NARADKA W BUFECIE

Zaiste Euro Pean jest to niesłychany
Kiedyś w parlamencie zderzyły się dwa dzbany
W bufecie palnął do Sikorskiego Halicki:
- „Macierz, co ją skubiemy, to kraj katolicki.
Użycz mię wiedzy, wszak doświadczeniaś miał różne”.
- „Wybacz, ale nie przeleję z pustego w próżne”.
A żeby nie mielić ozorem po próżnicy
Szybko po wódeczce nalali do szklanicy.
Próżno się ten trudzi, kto pożąda mądrości,
Szukając po grobach, gdzie zgnilizna już gości.

 

Z cyklu Europeany (#01)

Inne Peany >>>

]]>RymyNaTenCzas >>>]]>

 

* * *

[1] ]]>Bezprzewodowy implant medyczny jest mniejszy niż ziarno ryżu ]]>

[2] ]]>Glaxo opracowuje implanty nerwowe wielkości ziarna ryżu, aby zwalczać choroby ]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (12 głosów)

Komentarze

to wyjątkowo podła i nikczemna kanalia... Nie znoszę...

Vote up!
10
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1631001

...w PE, co niby nas reprezentują.

Vote up!
10
Vote down!
-1

Krispin z Lamanczy

#1631002

Grupę Bilderberg   - fajfus-goj-patałach wżeniony w żydowską-amerykańską rodzinę...

Vote up!
8
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1631015

   Witam! Lubię obserwować sikorki, jak zimą zajadają wiszącą słoninę w moim karmiku. Co do tej Sikorki, to jego facjata i krzywy śliniotok przygłupa, budzi moje obrzydzenie.

Vote up!
8
Vote down!
0

ronin

#1631012

...czego nie da się powiedzieć o tym typie. To raczej farbowany lis. Skojarzenie z redaktorem nieprzypadkowe,

Vote up!
6
Vote down!
-1

Krispin z Lamanczy

#1631091