W POLIN szkolą  anarchistów

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Dużo ostatnio na naszych łamach o suwerenności i wolności, a w zasadzie o ich deficycie. Właściwie przekonujemy się o tym niemal każdego dnia. Jedyny z tego pożytek jest taki, że nawet część ślepo zakochanych w Unii Europejskiej pięknoduchów zaczyna rozumieć, że w naszym przypadku określenie, wolny jak ptak, oznacza ptaka siedzącego w klatce, który owszem może się poruszać, ale tylko w pewnych ściśle określonych granicach, a o swobodnym lataniu nawet nie może pomarzyć. Niestety w 1989 roku po tak zwanym upadku komunizmu wykorzystano te kilka dekad naszego podporządkowania Moskwie i potraktowano nas jak ptaki wychowane w klatce, które zupełnie już nie wiedzą, co znaczy być prawdziwie wolnymi. Przeniesiono nas po prostu do nieco większej i ładniejszej klatki wmawiając, że to jest ta prawdziwa i upragniona wolność. Organizatorzy tego przedstawienia myśleli zapewne, że wolność wykoślawionym komunizmem Polakom jest tak potrzebna jak wolność prasy analfabetom. Ta pogarda pseudo elit III RP do naszego narodu trwała przez niemal trzy dekady. Niestety wygląda na to, że do prawdziwej wolności musimy dopiero dorosnąć.

 

Dużo i krytycznie piszę o tak zwanych czerwono-różowych elitach III RP, ale nie zapominajmy, że przez cały czas po 1989 roku obok nich istniały w polskiej polityce także elity prawicowe, które choć nie rządziły to delikatnie mówiąc również nie grzeszyły mądrością i dalekowzrocznością. To one wspierały niektóre pomysły i projekty, które od samego początku groziły Polsce opłakanymi konsekwencjami. Co najgorsze, skutków tych złych decyzji nie da się już cofnąć, przynajmniej w przewidywalnej przyszłości. Totalitarna lewacka inżynieria społeczna wprowadziła poprawność polityczną, która bardzo ułatwia rządzenie narodami Europy i dyscyplinowanie polityków, którzy próbują się z tego nowego totalitaryzmu wyrwać. Mówiąc o tych złych decyzjach wspieranych na przykład przez polityków PiS w tym braci Kaczyńskich była budowa Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i to w sytuacji, kiedy w Polsce nie ma do dziś Muzeum Historii Polski z prawdziwego zdarzenia.

 

A teraz krótka informacja, która ukazała się w ostatnich dniach. Jak się dowiadujemy jeszcze w tym miesiącu finansowana przez Georga Sorosa, Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar zorganizują szkolenie dla sędziowskiej „kasty nadzwyczajnych ludzi” na temat formułowania pytań prejudycjalnych do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z siedzibą w Luksemburgu. Przekładając to z polskiego na nasze chodzi o uczenie sędziów jak mają dosypywać paliwa do Brukselskiej lokomotywy, aby ta mogła dalej rozjeżdżać polskie reformy, które są niezbędne dla zwiększenia suwerenności naszego państwa. Na dziś chodzi o reformę sądownictwa, a przecież już słynna włoska dziennikarka i pisarka, Oriana Fallaci pisała, że: „Wolność oddzielona od sprawiedliwości jest tylko połową wolności”. Wygląda więc na to, że Berlin i Bruksela są skłonne zgodzić się tylko na tę jedną połowę wolności i suwerenności Polski. Ale nie informacja o tym szkoleniu najbardziej mną wstrząsnęła. Okazuje się, że warsztaty ze szkodzenia Polsce odbędą się w Muzeum Żydów Polskich POLIN. Oto treść zaproszenia: „Szanowni Państwo, w imieniu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka uprzejmie zapraszam Państwa do udziału w praktycznych warsztatach na temat formułowania pytań prejudycjalnych do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Warsztaty odbędą się w ramach II Kongresu Praw Obywatelskich organizowanego przez Rzecznika Praw Obywatelskich (14 grudnia 2018 r., 11.40-13.10, Muzeum Historii Żydów Polskich) i zostaną przeprowadzone przez prof. Agnieszkę Frąckowiak-Adamską (Uniwersytet Wrocławski), dr. Marcina Szweda (Helsińska Fundacja Praw Człowieka) oraz adw. Katarzynę Wiśniewską (Helsińska Fundacja Praw Człowieka). Z poważaniem, dr Marcin Szwed”.

 

Wchodzę na stronę internetową muzeum POLIN, aby sprawdzić jakie są zadanie tej placówki wzniesionej miedzy innymi za grube miliony wyciągnięte z kieszeni polskiego podatnika. Dodam, że placówki dofinansowywanej co roku kolejnymi milionami budżetowych dotacji. Chcę sprawdzić czy w tych zadaniach mieści się próba sparaliżowania polskiego sądownictwa, czyli mówiąc dosadniej zanarchizowanie naszego państwa. Czytam, że misją muzeum POLIN jest: „Przywracać i chronić pamięć historii Żydów polskich, przyczyniając się do wzajemnego zrozumienia i szacunku wśród Polaków i Żydów, społeczeństw Europy i świata”. A jaka jest wizja muzeum? Czytam dalej: „Tworzyć nowoczesne muzeum, centrum edukacji i kultury, platformę dialogu społecznego - instytucję oferującą głębokie doświadczenie i promującą nowe standardy obcowania z historią”. Jak widzimy na oficjalnej stronie muzeum POLIN nie ma ani słowa o tym, że zajmować się ono będzie szkodzeniem polskiemu państwu i udzielaniem pomocy wszystkim tym, którzy dążą do obalenia legalnego polskiego rządu wybranego z woli narodu w demokratycznych wyborach.   

 

Tylko wyjątkowi naiwniacy mogli uwierzyć, że Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN będzie normalną i uczciwą placówką historyczną. Przypomnę tylko opisywane już przeze mnie wydarzenia w muzeum, które były tylko pretekstami do ataku na Polskę i Polaków. Oto w dniach 25-27 października odbyła się tam konferencja zatytułowana, „Jak rozmawiać o Sprawiedliwych? Reprezentacje w kulturze, znaczenie w edukacji”. Stała się ona pretekstem do kolejnego haniebnego ataku na Polaków i Kościół. Oto mała próbka w wykonaniu uczestnika konferencji, Włodzimierza Paszyńskiego, byłego wiceprezydenta Warszawy: „Nie wolno zapominać, że ożywione po latach upiory antysemityzmu, węsząc różnorakie łupy, z radosną łatwością potrafią się wkomponować w krajobraz także i dziś. Tak zwany suweren ośmielony wstrzemięźliwą postawą Kościoła z niekłamaną radością brał i bierze udział w przygotowanych dlań igrzyskach”. Opisywałem już na łamach „Warszawskiej Gazety” zorganizowany w muzeum POLIN wykład prof. Uniwersytetu Warszawskiego, Michała Bilewicza zatytułowany: „Epidemie mowy nienawiści, Jak blisko Marca 68’ jesteśmy?” czy debatę „Obcy w domu. Wokół Marca 68’” z udziałem Adama Michnika i Jana Lityńskiego. Zarówno wykład jak i debata były tylko pretekstami do bezpardonowego ataku na „polskich antysemitów” nacjonalistów i PiS-owski rząd. Przy każdej okazji, kiedy Polaków atakuje się za nacjonalizm warto przypominać kłamcom i oszczercom te słowa Henryka Sienkiewicza: „Tylko nikczemne i złośliwe indywidua lub absolutni głupcy mogą porównywać nacjonalizm polski z charakterystycznym nacjonalizmem niemieckim lub czarnosecinnym rosyjskim. Nacjonalizm polski nie tuczył się nigdy cudzą krwią i łzami, nie smagał dzieci w szkołach, nie stawiał pomników katom. Zrodził się z bólu, największej tragedii dziejowej. Przelewał krew na rodzimych i na wszystkich innych polach bitew, gdzie tylko chodziło o wolność”.  

 

Jednak wydarzenia organizowane w muzeum POLIN, które w skrócie przypomniałem, przynajmniej próbowały udawać jakieś związki z historią i można było je na siłę podciągnąć pod statutową działalność muzeum. Jednak grudniowe warsztaty dla sędziów to już jest jawna bezczelna prowokacja i antypolska demonstracja oraz kolejny dowód na to, że za nasze pieniądze powstał i utrzymywany jest ośrodek obcej i wrogiej Polsce propagandy, który zachowuje się jak zagraniczna eksterytorialna placówka wyłączona spod jurysdykcji polskiego państwa.

 

Niezapomniany „Kisiel”, Stefan Kisielewski mówił, że: „Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju”. Cytat ten często wykorzystujemy, kiedy chcemy skrytykować rządzących, którzy nieudolnie próbują likwidować szkody, które sami spowodowali. Do powstania na terytorium polskiego państwa i to w samej jego stolicy antypolskiej żydowskiej placówki niestety przyczynili się także politycy mieniący się prawicowymi. Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że patrząc z dzisiejszej perspektywy jest to placówka wroga Polsce i Polakom i niestety nieusuwalna gdyż każda próba jej likwidacji wywołałaby niewyobrażalny medialny i polityczny światowy jazgot. Myślę, że nawet odebranie muzeum POLIN corocznej dotacji budżetowej jest mało prawdopodobne z powodu klangoru jaki by się rozległ od Waszyngtonu przez Berlin, Brukselę aż po Jerozolimę. Jednym słowem tak jak już kiedyś pisałem, sami zapłaciliśmy za sznur, na którym teraz nas wieszają szczerząc zęby w szyderczym uśmiechu świadczącym o całkowitym poczuciu bezkarności. Podsumowując jednym zdaniem, „sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało”.

 

Artykuł ukazał się w „Warszawskiej Gazecie”       

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:16)

Komentarze

Chociażby złoto ci dał

Lepiej wierzyć losowi

Byleby Bóg go nam słał

 

Żyd to nacja pokrętna

Dowód niejeden nam dał

A na lichwie majętna

Jeżeliś u niego spał

Pozdrawiam

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1576964

To już zapomnij by im zaufać, pokazali gdzie mają swoich wyborców.

Nie wiem co jest gorsze, oficjalnie działać przeciw Polsce jak to robią totalni syfiarze, wspierając euro-burdel, czy po cichu jak to robi zażydzony PiS.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1576978

...też wolę wroga....niż fałszywego dobrodzieja...co rozdaje na lewo i prawo+++  Teraz do prądu+ A zadłużenie rośnie.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1576979

Metoda PiSu wydaje się skuteczniejsza gdyż przy okazji usypia i blokuje naturalne odruchy obronne i potrzeba znacznie więcej czasu aby większość się zorientowała co jest grane. Efekt totalnych syfiarzy jest odwrotny - od razu budzi sprzeciw zdrowej części narodu.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1576991

... "w ramach wzajemności" trzeba zażądać ,by w Izraelu powołano muzeum Polaków ratujących Żydów podczas II WŚ i zorganizować tam szkolenie dla tamtejszych sędziów ,co do np. "wolności przepływu ludzi , tunelami Hamasu"

Trochę przerysowana analogia w celu "uwypuklenia" problemu ,ale chyba zachowująca istotę sprawy  .

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1576965

...nie układać się z żydami bo nie uznają sprawiedliwych zasad. Trzymać się od nich jak najdalej, żadnych interesów.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1576980

Z każdej sytuacji jest wyjście, tylko trzeba mieć ochotę aby je znaleźć i wolę aby zrealizować. Problem w tym że obu brak. Nie w tym, iż coś tam knują w polinmuzeum (oni tak mają), ale w tym, że polski rząd ma związane ręce i zakneblowane usta. Fakt ów to jednoznaczne potwierdzenie tezy o tym, że jesteśmy krajem ... Czekajmy na "Złoty Róg)! W górę serca!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Apoloniusz

#1576973

Najlatwiej zwalac wszystko na Zydow (i cyklistow) - zrzuca to  odpowiedzialnosc za cale zlo w Polsce na innych (nie-Polakow).

A tymczasem na tle Europy - Polska to jeden z najbardziej  "narodowych" krajow - a i Zydow u nas mniej - niz we Francji czy Niemczech... Zauwazmy belki we wlasnych oczach - zamiast pokazywac slomki u obcych. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

mikolaj

#1576987

Żydów może mniej, ale im wyżej tym jakoś cudownie coraz więcej. Zresztą ile ich formalnie jest to trudno powiedzieć bo nasza ambasada wydaje polskie paszporty bez opamiętania. Nawiasem mówiąc weryfikacja tej działalności i anulowanie decyzji wydawanych z naruszeniem prawa to jedno z pilniejszych zadań polskiego rządu, gdyby taki kiedyś powstał oczywiście.

A do czego są zdolni gdy czują się całkowicie bezkarni i niczym nie skrępowani to już pokazały u nas czasy stalinowskie. Dzisiaj aż takiej swobody jeszcze nie mają, ale można mieć wątpliwości czy w razie czego sytuacja by się aby nie powtórzyła. Bądź co bądź święto Purim entuzjastycznie i z olbrzymią radością obchodzą do dzisiaj... To po prostu taka cywilizacja, która z naszą nie ma wiele wspólnego i wiele pojęć dla nas podstawowych im jest zwyczajnie obca. Kto tych fundamentalnych różnic mentalności nie uwzględnia jest skrajnie naiwny.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1576993

a nie wiesz co się dzieje na świecie. Poczytaj i posłuchaj co na ich temat pisze były profesor katolickiego uniwersytetu w stanie Indiana, E. Michael Jones. Nie wiesz kim jest Soros? Wiele lat temu do Szwecji poleciała amerykańska profesor żydowskiego pochodzenia Barbara Spectre po to aby uczyć Szwedów tolerancji. Widzisz chyba co się stało ze Szwecją. Lubisz się samobiczować, czyżby był to skutek pedagogiki wstydu "ćwiczonejonej" na Polakach przez Gazetę Wyborczą? O ich lojalności wobec Polski i współpracy z naszymi okupantami jeszcze z czasów rozbiorów nic nie słyszałeś? O ich nienawiści do chrześcijan nic nie słyszałeś, gdy rabini parę lat temu mieli spotkać się z papieżem zarządali aby on ukrył noszony na łańcuchu krzyż, bo ich obraża i nie mogą na niego patrzeć.

https://www.google.com/search?client=firefox-b-1&q=e.+michael+jones

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1577122

...tylko czemu świętujesz niepodległość - gdy do niepodległości droga daleka, idioto?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1576975

O ile chodzi o marsz, to jest to przecież krzyk o niepodległość do władz, które niepodległości nie świętując okazywały narodowi, że jej nie chcą.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1577044

"Jonny, to dla (do ?) ciebie. Jesteś tutaj premierem nas wszystkich."

 

 

 

 

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

casium

#1576982

Tak jak mówił Siwak

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1576985

darcie zostanie okrzykniete przez wiadome media jako okrzyki antysemiczne czy faszystowskie i tak wlasnie bedzie sie Polakow wolno grylowac, az do ostatniego, bo ktoz sie narazi i wyciagnie pomocna reke do ostygmatyzowanych przez zydowski NWO.

Tak ze kazdy protest przeciw antypolskim dzialaniom przed muzeum POLIN bedzie protestem antysemickim i likwidowanym z najwieksza zajadloscia i skutecznoscia obecnego systemu prawniczego.,a wszytko za nasze pieniadze ,no i niech mi ktos powie kto tu jest durniem zydzior czy goj.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1576990

Nas próbują gotować, a was w Kanadzie już dawno ugotowali na twardo, łącznie z wilkiem, tylko nie wiadomo, czy na kacapy! 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1576996

Jesli zaby od wilka nie odruzniasz raczyc

Tak prawde i rzeczywistac tu paczysz.

Nie jedne juz tu kacapskie gnidy me zemby wyrwac chcialy

ALE SIE ZESRALY!!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1577132

z wilka poeta

 

nie postawiłbym na to

grubszego zeta

ale z wilka będzie poeta

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1577135

"Myślę, że nawet odebranie muzeum POLIN corocznej dotacji budżetowej jest mało prawdopodobne z powodu klangoru..."

A ja myślę, że znaczenie lepsze niż odbieranie dotacji byłoby przejęcie kontroli nad tą placówką. Być może w tym celu trzeba zmienić jakiś statut albo ustawę, to już pole do popisu dla prawników. Tylko problem taki, że najpierw trzeba chcieć i o to się wszystko rozbija - co skądinąd zrozumiałe bo przecież nie po to się podkłada takie kukłcze jaja aby je zaraz neutralizować.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1576992