Proszę wstać, sąd z kiełbasą w rękawie idzie!

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Tak się dzisiaj zastanawiam czy to sędziowie nagle zaczęli na potęgę kraść czy może nastąpiła zmiana klimatu i opinia publiczna jest dzisiaj o tych skandalach informowana? Sędzia z Wrocławia wraz z żoną kradną elektronikę, a sędzia ze Szczecina zawinął z budowlanego marketu jakąś część do wkrętarki. Z kolei pani sędzia z Łodzi postanowiła ukraść spodnie w łódzkiej „Manufakturze”. Skromniejszy był sędzia z Tarnobrzega, który ze sklepu spożywczego próbował wynieść kawałek kiełbasy wartości 6 zł., ukrywając go rękawie. Żaby było śmieszniej, na słynnym już kongresie sędziów to towarzystwo okazało się być tak zadowolone i dumne z siebie, że nazwało się „nadzwyczajna kastą ludzi”. Jest jeszcze w tym wszystkim coś bardziej bulwersującego. Ci  przyłapani na gorącym uczynku złodzieje nie mieli oporów by zasłaniać się immunitetem i pokazywać policjantom swoje legitymacje sędziowskie. Gdzie dbałość o reputację całej korporacji? Gdzie poczucie wstydu? Jak wiemy zdarzali się posłowie, którzy zatrzymani za jakieś wykroczenia drogowe bez zastanowienia płacili mandaty nie informując, że są parlamentarzystami wyposażonymi w immunitet. Właśnie to bezczelne zasłanianie się sędziowskim immunitetem więcej nam mówi o fatalnej kondycji moralno-etycznej tej kasty niż same kradzieże.

 

Skoro więc sędziowie bez żadnych oporów pokazują stróżom prawa swoje legitymacje i zasłaniają się immunitetem to ja chciałbym zaapelować do nich o jeszcze większą otwartość i szczerość. Proponuje aby przedstawiciele tej nadzwyczajnej kasty ludzi udawali się na złodziejskie wyprawy w togach. Będzie to zagranie fair ponieważ ochrona sklepu od razu będzie widziała, że trzeba wzmóc czujność, a taki sędzia-złodziej w razie przechytrzenia ochrony będzie mógł zmieścić pod togą i wynieść większą ilość łupów. Wiem, że to trochę ryzykowna gra, ale bardziej uczciwa i dostarczająca silniejszych dreszczyków emocji obu stronom zabawy w policjantów i złodziei. Już widzę oczyma wyobraźni zarejestrowane przez kamery monitoringu sceny uciekającego zygzakiem i mylącego pościg sędziego odzianego w togę z fioletowym żabotem. Ile w tym natchnienia dla scenarzystów i filmowych reżyserów. Szkoda, że nie żyje już nieodżałowany Stanisław Bareja.  

 

Zastanawiam się jak to wszystko mieści się w psychice i mentalności takiego sędziego-złodzieja. Rano wstaje idzie do pracy a właściwie na państwową służbę i tam wydaje wyroki także na złodziei. Później zdejmuje łańcuch z orłem w koronie i po fajrancie je sobie obiadek, po czym rusza do marketu by sobie coś ukraść. Dręczy mnie kolejne pytanie. Jaki sędzia miałby sądzić przyłapanego na kradzieży kumpla po fachu? Ten najmniej pazerny od kiełbasy w rękawie?  Choć piszę momentami w dosyć humorystyczny sposób to jednak wszystkie ujawnione przypadki budzą moje przerażenie połączone z niedowierzaniem.

 

Moją wściekłość i odrazę budzi też postawa totalnej opozycji. Oni załamują ręce nad niepokojąco dużą częstotliwością wypadków z udziałem limuzyn BOR, a zupełnie nie interesują się kolejnymi kradzieżami dokonywanymi przez przedstawicieli korporacji sędziowskiej? 17 listopada Platforma Obywatelska powołała gabinet cieni, a wielu naiwnych myślało, że kończy się cyrk i zaczyna się nowa odsłona, w której merytoryczna opozycja idąc po rozum do głowy zacznie przedstawiać swoje pomysły na Polskę i konkretne projekty ustaw. Niestety nie ma szans abyśmy dowiedzieli się od nich jak uzdrowić polskie sądownictwo ponieważ członkowie gabinetu cieni podobnie jak w pamiętnej kampanii wyborczej postanowili jeździć po Polsce i tam organizować posiedzenia, tyle, że już nie rządu, ale gabinetu cieni. Ostatnio przedstawiciele tego gabinetu pajaców zameldowali się w Oświęcimiu organizując niebywała hucpę w związku z wypadkiem rządowej limuzyny. Czy Schetyna i spółka naprawdę wierzą, że w ten sposób zdobędą poparcie Polaków? Czy to może być poważna alternatywa dla rządów PiS? Czy uważają, że wygłodniały klient restauracji wybierze z karty dań watę na patyku zamiast schabowego? No ale tak naprawdę to ich problem. To nie mój cyrk i nie moi klauni. Ja mam spokojne sumienie, bo nigdy na tę żałosną ferajnę politycznych głupków i zawodowych koryciarzy nie głosowałem.     

 

Felieton opublikowany w tygodniku „Polska Niepodległa”(link is external)   

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:25)

Komentarze

dokonywac pospolitych kradziezy - to w calej tej sprawie nie jest wazna sprawa... kradziezy - ale podejscia sedziego do dobr materialnych.

Wyobrazmy sobie, ze taki sedzia dostanie "oferte" kilku tysiecy zl (wiec np. sto razy wiecej niz kawalek kielbasy) za "wydrukowanie" wyroku - z pewnoscia 99,9%  mozna stwierdzic, ze taki wyrok zapadnie zgodnie z zyczeniem dajacego " w lapke" sedziemu. To sie niestety dzieje w polskich sadach na codzien - i jest to najwazniejsza sprawa do rozwiazania.

W polskich sadach lapownictwo jest powszechne w prokuraturze rowniez... 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

mikolaj

#1533961

a kiełbasa kiełbasą. Ten, co miał apetyt na kiełbasę z pewnością nie zakosił pasztetówki. Ale się ta kasta rozbisurmaniła! Ciekawe, że żadnemu poprzedniemu min. sprawiedliwości to nie przeszkadzało. Może pan Budka by przypomniał, kto przed panem Ziobro dyrygował tym resortem, tak dla ogólnej wiadomości społeczeństwa, które z reguły ma krótką pamięć.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1533965

Mottem działan "totalnych" jest tylko pic i hucpa..a "nadzwyczajna kasta"...? No cóz - to ludzie wyprani z sumień za pieniądze, niestety publiczne...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1533994

Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Wahadło odbija coraz wyraźniej.

A  poza tym ostetni felieton - list do profesorka...Cud miód! A ta puenta! Czysta rozkosz intelektualna. Oby!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

marekwu

#1534012

czy sędziowie są wybierani w jakimś rodzaju demokratycznych wyborów? Nie przypominam sobie. Co więc mają wspólnego z demokracją o którą tak walczą kodofile i im podobni? Mamy do czynienia z sytuacją że grupa osób z założenia mająca rację, niekontrolowalna przez nikogo i nieusuwalna jest wyrazicielem idei "współrządzenia przez większość". I jest grupa która w to wierzy usilnie. To paranoja. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1534142

Chyba z byt lotny w "złodziejowaniu" był chyba ten sędzia od kiełbasy. Kiełbasę w rękaw chować ? Głupota.
Ja bym w galoty wędlinę schował i ewentualnie przy kasie wzwód nagły a nie powstrzymany markował.
A gdyby jakiś ochroniarz chciał mnie pomacać po spodniach to o molestowanie i mobbing bym go oskarżył a nie za immunitetem się chował.
Oj durny sędzia wędliniarz, durny.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1534158

taki wysyp to raczej nie przypadek.

jakby wyciągano wszelkie dawne grzeszki, to byłaby PiS-wska przygrywka przed reformą.

a tu jest tyle świeżych sprawek, że najpewniej takie procedery były powszechne ale nieujawniane za to duch czasów natchnął ludzi, że przestali tolerować immuniteciarzy.

bo jakże inaczej to wyjaśnić?

na złość innym zaczęli nagle kraść?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1534245