Anatomia szaleństwa

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Objawy salonowej wścieklizny nasilają się i szczerze mówiąc, nigdy nie sądziłem, że Michnik, jeżeli chodzi o stopień obłędu tak szybko dogoni Stefana Niesiołowskiego. To nie znaczy, że ja wcześniej myślałem, że on jest bardziej umiarkowany. Ja sądziłem, że on jest bardziej inteligentny i ostrożny oraz potrafi się lepiej maskować. Ojciec Redaktor już bez żadnych kamuflaży zachowuje się dzisiaj jak treser chwalący i podziwiający swojego czworonożnego podopiecznego tylko wtedy, kiedy ten karnie wykonuje jego polecenia i skacze przez płonące obręcze oraz tarza się przed nim w oczekiwaniu na jakiś smakołyk. Jeżeli jednak zwierzęciu zapachnie nagle wolność - z miejsca staje się ono dla tresera nieodpowiedzialnym głupim bydlęciem. Jednym słowem dobrze jest tylko wtedy, kiedy szkolony zwierzak zaakceptuje niewolę i zabije w sobie pragnienie wolności. Treser Michnik jest wściekły widząc, że posłuszeństwa odmawiają mu już nie tylko tresowane przez lata zwierzęta, ale i przysłowiowy pies z kulawą nogą nie reaguje już na jego histeryczne komendy. W oczach topnieje też publika cyrku przy Czerskiej.
 
Po paru tygodniach od wyborczej klęski salonu „Adam naszych czasów” w końcu przestał miotać się nocami w mokrej pościeli i wyszedł, aby przemówić do ludu ze swojej „Wyborczej” ambony. Nieprawdziwe okazały się plotki o załamanym psychicznie Michniku, który nie reaguje już na żadne zewnętrzne bodźce i tępym wzrokiem wpatruje się w lustro powtarzając bez końca”: Miałeś Adamie złoty róg… Po tygodniach milczenia i w obliczu pierwszej próby wyprowadzenia ludzi na ulicę przez klientelę restauracji „Sowa&Przyjaciele” -  w końcu ocknął się i napisał:  Odtąd demokracja w Polsce zmierzać będzie nieuchronnie ku państwu dekoracji obsadzanych przez pisowskich aparatczyków.  Nie o taką Polskę walczyli ludzie opozycji demokratycznej; nie za taką cierpieli represje. Polska wolność jest krok po kroku zadeptywana. Postępuje proces putinizacji polskiej demokracji, pełzający zamach stanu. […] Powtórzmy jednak za Stanisławem Jerzym Lecem: "Sumienie rodzi się czasem z jego wyrzutów". Niech to będzie nauczka dla nas wszystkich. Przez nasze wybory lub zaniechania Polską rządzi mafia polityczna.  
 
To bardzo charakterystyczne. Michnik jak zwykle wypowiada się w imieniu wszystkich ludzi opozycji demokratycznej. Jakim prawem? Czy miał też na myśli tych, którzy walczyli o wolną Polskę, a dzisiaj zbierają aluminiowe puszki po śmietnikach i chętnie splunęliby mu prosto w twarz? Czy wziął pod uwagę tych wszystkich wydymanych i oszukanych przez tak zwanych doradców „Solidarności” typu Kuroń, Geremek i Mazowiecki? To ci wystawieni do wiatru przez Kiszczaka i Michnika od lat mówią dzisiejszymi słowami Ojca Redaktora: Nie o taką Polskę walczyli ludzie opozycji demokratycznej; nie za taką cierpieli represje. Dodajmy też, że nie za walczącą z Kościołem i patriotyzmem Polskę Michnika ginął ks. Jerzy Popiełuszko i mordowani w cieniu okrągłego stołu księża Zych, Suchowolec i Niedzielak. Michnik nie ma prawa wypowiadać się w imieniu wszystkich ludzi antykomunistycznej opozycji. A co do użytego przez niego cytatu to przypomnę, że ten sam Jerzy Lec chyba już dawno temu przewidział upadek naczelnego „Wyborczej” wieszcząc: Trzy­małem szczęście za ogon; wyr­wało się, zos­ta­wiając mi w ręku pióro, którym piszę – i ostrzegając: Niech so­bie ten przy­pis przeczy­ta eli­ta, że każda śmietan­ka na de­ser jest bita.
 
No i teraz przechodzimy do dogonionego przez Michnika, Stefana Niesiołowskiego, który tak mówił o demonstracji pod domem Jarosława Kaczyńskiego w rocznicę stanu wojennego: W związku z tym demonstracja będzie taka, jak pod domem Jaruzelskiego, bo tam jest władza. Demonstracje będą też przed tym nowym Komitetem Centralnym na Nowogrodzkiej. Być może to się skończy spaleniem tej siedziby, tak jak palono komitety PZPR, tak być może zapłonie komitet PiS-u.  
Z kolei w sejmie w wypowiedzi dla reportera TVN24 Niesiołowski oznajmił: Nasza broń, ludzi walczących o demokrację, jest jak w stanie wojennym - ulica! Demonstracje uliczne! I pomoc zagraniczna. Nie rozumiem naszej reprezentacji w PE - na co oni czekają? Co jeszcze musi się stać, żeby Unia Europejska w to wkroczyła?!           

Ten sam niezrównoważony Stefan, dokładnie rok temu, kiedy rządziła jego formacja polityczna tak mówił o PiS-ie podczas konferencji prasowej: To cyniczne, nieuczciwe - jest to działania szkodliwe dla demokracji, by przy pomocy burd ulicznych zmienić wynik wyborów.
Więc jak to jest? Wystarczyła demokratyczna wymiana władzy by się im wszystkim w pacynach poprzestawiało? Dzisiaj sami nawołują nie tylko do wyjścia na ulice, ale i do podpaleń? Bogu dzięki wiadomo od lat, że to podpalanie i wysadzanie za bardzo w życiu Niesiołowskiemu nie wychodziło i jako nieudaczny detonator-piroman trafił w PRL-u za kratki denuncjując podczas pierwszego przesłuchania swoją narzeczoną i kolegów z organizacji „Ruch”.
 
Jak widać mamy do czynienia z jedną wielką szkodliwą bandą obłudników, oszustów i faryzeuszy, którzy nie mogą pogodzić się z sytuacją, kiedy po przeszło ćwierćwieczu spod krzywych ryjów usuwa się im koryta i paśniki. Oni ostatnią szansę ocalenia okrągłostołowego układu widzą w wyprowadzeniu ludzi na ulice i czerpania pełnymi garściami z zagranicznej „bratniej pomocy”. O to im chodzi, a nie o demokrację, którą wycierają sobie dzisiaj zakłamane gęby. To nie rzekomo „zadeptywana polskość i demokracja” ich boli, ale wyrywane im z rąk złodziejskie łupy i oligarchiczne pozycje, na jakich ustawili się przez ostatnie ćwierćwiecze. Polityczna mafia Adamie Michniku to wy – antypolskie pasożyty przerażone utratą żywiciela, na którego organizmie żerują. Wystraszone sitwy trzęsące powiatami i województwami oraz Warszafka okupowana przez salonowe kolesiostwo – nawołujące histerycznym chórem: Ludzie, wyjdźcie na ulice i pod hasłami obrony demokracji, czym prędzej odzyskajcie nam dostęp do koryta!
Oto współcześni Radziwiłłowie - zaprzańcy zdolni do zdrady i wsparcia każdej obcej interwencji, która umożliwi im odzyskanie wpływów i władzy. To oni niecały miesiąc od zaprzysiężenia gabinetu Beaty Szydło, który tak naprawdę jeszcze nie zaczął na dobre rządzić - w ostatni weekend wyprowadzili ludzi na ulice bezwstydnie odwołując się do czasów komuny, kiedy opór stawiany władzy kończył się pobiciem przez nieznanych sprawców, więzieniem, a nawet śmiercią. Oto ”obrońcy demokracji” niezdolni do zaakceptowania demokratycznego wyboru Polaków. Lewacka i w swojej mentalności bolszewicka hołota, która, aby odzyskać wpływy i władzę gotowa jest podpalić Polskę. W minioną sobotę czerwona hołota próbowała się policzyć i wysondować czy jest w stanie w przyszłości wywołać antyrządowe zamieszki – jednak na tle Marszu Wolności i Solidarności wypadli żałośnie. Pozostaje im jedynie żebrać o interwencję z zewnątrz, bo jak mówi poeta:
Bo taka dusza w czynowniku
Która mu każe jak kundlowi
Za przygarść rubli jak srebrników
Podobnym stać się Judaszowi

Artykuł opublikowany w Warszawskiej Gazecie
Świąteczne numery ]]>Warszawskiej Gazety]]> i ]]>Polski Niepodległej]]> już jutro w kioskach

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (16 głosów)

Komentarze

Witam Pana! Wlasnie dziwnym zbiegiem okolicznosci poruszyl Pan temat ,o ktorym zaledwie pare godzin temu rozmawialem z zona! Temat nienawisci i opluwania Zjednoczonej Prawicy przez opozycje! Jakze normalnie wygladaja rzeczowe wypowiedzi prezydenta,premiera,poslow prawicy na tle tego pieniackiego cwaniactwa obecnej opozycji! Ta cholota zapomniala,ze zostala wybrana ,aby sluzyc narodowi i Polsce,a nie reprezentowac i dbac o szemrane interesy finansjery! Pozdrawiam!

Vote up!
8
Vote down!
0

ronin

#1502867

11.11. POmnijcie wy żydo-ubeckie ścierwa, z jaką siłą będziecie mieli do czynienia.

A w tedy już nie będzie zmiłuj się.

Vote up!
6
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1502871

Czterowiersz z końca tekstu to najlepsza pointa dla pokazania morza obłudy i chamstwa elyty...oni rzeczywiscie uważają,że im sie nalezy...przecież nie darmo komunistka Holland wrzeszczała - "chodzi nam po prostu by było jak było"...

Vote up!
6
Vote down!
0

Yagon 12

#1502873

Na witrynie http://www.kurnik.pl w grudniu br.  na żółtym tle pojawiają się (kolejne już) "druki ulotne".

Ta propaganda ma jeden cel - wzbudzić duże emocje i kumulować nagonkę na demokratycznie wybrane władze RP.

Czy taka działalność jest legalna?

Uważam, że w rozdziałach XXIX i XXXI KK jest wystarczająco wiele paragrafów by w stosunku do autorów niegodziwości podjąć postępowanie wyjaśniające z urzędu?

ps

Proszę nie likwidować witryny bo na BBO zamiast gry są jeno awanse :-))

 

Vote up!
3
Vote down!
0

casium

#1502875

Nie ma się co dziwić. Żydowskie, wybiórcze scierwo Aarona Szechtera straciło rzekę pieniędzy, płynących przez ćwierćwiecze z reklam i ogłoszeń rządowych agencji i ministerstw. Teraz będą dążyć wszelkimi siłami do sypania rządowi PIS piasku w koła i szkodzenia wizerunkowi Polski. Polska dla Aarona to nic nie warty kraj, co innego niż ten rodzimy z dziada pradziada Izrael

Vote up!
2
Vote down!
0

anty bolszewik

#1502934

Niech wychodzą na ulicę i niech każdy może zobaczyć czym ten sort wyłoniony drogą negatywnej selekcji jest. Przez ćwierć wieku byli całkiem bezkarni ,jedynie nielojalność była karana - najpierw przez odsunięcie od podziału łupów a przy recydywie przez wykluczenie z bandy.To teraz działa na ich niekorzyść ,bo jeden przez drugiego chcą zdemonstrować swoją przynależność , władza się wymknęła, sms-sy z centrali nie płyną i wszystkie krety i szczury boją się tkwić w ukryciu aby to nie zostało przyjęte jako próba obrócenia choragiewki, nie spotkało z dintojrą. Ich siłą była osłona z góry i możliwość niejawnego działania pod osłoną medialnych ciemności,pomijanych tematów i eliminacji dociekliwych. Wyciągnięci na ulicę wygladają groteskowo i cokolwiek tam robią świadczy tylko przeciw nim. I jest w tym znacząca symbolika - wyszli spod żyrandola i tkwią pod latarnią(czyli tam gdzie ich miejsce) . 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1502974