ZAMACH– słowo, które 10 kwietnia 2010 roku zeszło do podziemia

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

 

Spora część polskiego społeczeństwa słusznie wyraziła oburzenie po zaproszeniu przez Bronisława Komorowskiego na posiedzenie RBN renegata i sowieckiego pachołka, Wojciecha Jaruzelskiego.

Jednak opinii publicznej umknęło inne, równie bulwersujące wydarzenie.

W czerwcu 2010 roku p.o. Prezydenta, Komorowski odznaczył rosyjskiego ambasadora Władimira Grinina, który odegrał niebagatelną rolę w dyplomatycznej intrydze mającej na celu podzielenie uroczystości katyńskich na dwie części.

Rosyjski ambasador kłamał publicznie przed kamerami mówiąc, że nic nie jest mu wiadome o planach prezydenta Lecha Kaczyńskiego dotyczących wizyty w Katyniu w dniu 10 kwietnia 2010 roku, choć jak się później okazało list z prezydenckiej kancelarii od dawna leżał na jego biurku.

Dyplomata w randze ambasadora jak wiadomo nie ma możliwości samowolnego działania i wszystkie jego ruchy są wynikiem poleceń z centrali. Dlatego bardzo dziwi awansowanie Grinina na ambasadora Rosji w Niemczech oraz nagradzanie go przez obecne polskie władze. O wiernopoddańczych gestach wobec szefa rosyjskiej dyplomacji, Ławrowa lepiej nawet ze wstydu nie wspominać.

Zamiast wezwać Grinina na dywanik i udzielić mu reprymendy lub zwyczajnie odwołać, jako kłamcę i uczestnika podejrzanej gry, z jakiś nieznanych i niejasnych publicznie powodów posypały się na rosyjskiego dyplomatę same zaszczyty.

Jeśli chodzi o Władimira Putina to takie posunięcia nikogo nie powinny dziwić.

Andriej Ługowoj, oficjalnie oskarżony przez brytyjską prokuraturę o zamordowanie w listopadzie 2006 roku Aleksandra Litwinienki , nie dość, że żyje sobie spokojnie w Rosji to jeszcze na dodatek został przez Putina odznaczony i zasiada w dumie.

Im więcej pojawia się w sprawie katastrofy smoleńskiej znaków zapytania, tym głośniej atakuje się wszystkich tych, którzy głośno i zgodnie ze zdrowym rozsądkiem i logiką rozważają możliwość zamachu.

W piętnowaniu „oszołomów” prym wiedzie oczywiście środowisko Gazety Wyborczej, a szczytem zakłamania, wyjątkowej obłudy i podłości był opublikowany już 16 kwietnia artykuł Piotra Stasińskiego pisany z pozycji „obrońcy czci” śp. Lecha Kaczyńskiego.

Warto przytoczyć fragment jednego z najbardziej fałszywych i tym samym podłych tekstów owego pana:

Gazeta Wyborcza 16-04-2010

„Litania niedorzecznych podejrzeń i oskarżeń - sugestia rosyjskiego zamachu, nad którą dyskutanci się rozwodzili - brzmiała jak piekielna kampania polityczna przeciwko państwu. Była też wymierzona w szanse na polsko-rosyjskie pojednanie, które niespodziewanie wzrosły po tragedii smoleńskiej.

Pospieszalski, Krasnodębski i Gwiazda uczynili zmarłego prezydenta wspólnikiem własnych obsesji. Znieważyli go, czyniąc zeń patrona swych podłych myśli. Ten sabat czarownic odbywa się w telewizji publicznej, którą wszyscy utrzymujemy. To musi być publicznie napiętnowane".

Według Stasińskiego dopiero słowo „zamach” znieważyło prezydenta.

Nie nazywanie go chamem, durniem, alkoholikiem, chorym na Alzhaimera, czy sprawcą katastrofy poprzez wywieranie nacisków na pilota, ale właśnie hipoteza zamachu brana pod uwagę w całym cywilizowanym świecie w wypadku, kiedy dochodzi do katastrofy lotniczej.

Ta histeryczna reakcja rządzących i zaprzyjaźnionych z nimi mediów na słowo „zamach” i rozdawanie razów połączone z coraz bardziej widoczna białą gorączką, wbrew intencjom wszystkich wystraszonych tym słowem, potęguje jeszcze bardziej podejrzenia.

Zamiast rozwiewać wątpliwości, te ataki coraz częściej przywodzą na myśl przysłowie mówiące, że „w domu wisielca nie mówi się o sznurze”.Wszyscy wiedzą, o co chodzi, ale w dobrym tonie jest udawanie, że śmierć nastąpiła w zupełnie inny i „cywilizowany” sposób, a o całej sprawie najlepiej jak najszybciej zapomnieć chowając kłopotliwe zwłoki gdzieś na uboczu, pod samym murem cmentarza.

Choć z prorządowych mediów w błyskawicznym tempie znikają wszystkie programy i dziennikarze drążący na poważnie temat katastrofy smoleńskiej, dyskusja wśród Polaków nie cichnie, lecz ku przerażeniu establishmentu III RP wręcz się nasila, wprost proporcjonalnie do pojawiających się, co chwilę nowych znaków zapytania.

Chwała nam za to, że istnieją jeszcze w Polsce silne przyczółki, które nie obawiają się zadawania trudnych pytań i zdają sobie doskonale sprawę z czegoś, o czym współczesny świat zdaje się zapominać.

Ktoś kiedyś powiedział, że:

„Zaborcze oko Kremla jest zdolne tylko do rozróżnienia między poddanymi i wrogami i nic poza tym. Albo jesteś im posłuszny i w takim wypadku jesteś ich poddanym, albo odmawiasz posłuszeństwa i w takim wypadku jesteś wrogiem”

Obawiam się, że cała tajemna wiedza o smoleńskiej katastrofie dana nam od razu byłaby dla nas nie do udźwignięcia i nie do zniesienia. Opatrzność czuwa nad nami i dozuje powoli straszliwą prawdę w odpowiednich dawkach.

„Rzeczywistość jest do zniesienia, gdyż niecała dana jest w doświadczeniu. Albo dana niejednocześnie. Dociera do nas w ułamkach zdarzeń, w strzępach relacji...”

Zofia Nałkowska
 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

w Smoleńsku wyjdzie na jaw, ale faktycznie, znam wiele osób, które - dopuszczając w głowie i taką możliwość - wpadają w przerażenie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#125278

Alexola

...KTOS KIEDYS POWIEDZIAŁ KTO NIE Z NAMI TEN PRZECIW NAM
[BODAJZE TO SŁOWA GEORGA BUSHA PO 09/11.]

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Alexola

#125423

- "rzeczywistość jest gorsza niż się nam wydaje"

- "sprawy nie doglądane natychmiast mają się gorzej"

- "podaj łajdakowi dłoń to Ci zeżre całe ramię"

itd itd

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#125289

I to jest dowód na to że nie mówiąc o zamachu  ,głośno milczymy.

Bo najgłośniejsza jest cisza.

Z fanatyzmem od początku mówie ;"To był zamach"

Przeciez Andolina słowem nie wspomniała czy i jaki jest rezultat badań wykluczających zamach.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#125325

cytuję:

"Pospieszalski, Krasnodębski i Gwiazda uczynili zmarłego prezydenta wspólnikiem własnych obsesji. Znieważyli go, czyniąc zeń patrona swych podłych myśli. Ten sabat czarownic odbywa się w telewizji publicznej, którą wszyscy utrzymujemy. To musi być publicznie napiętnowane"."

koniec cytatu...

===

bo już nie wiem, czy to jest cytat z GW czy słowa autora - kokosa26"

===

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#125334

To dalsza część cytatu. Niestety nie z mojej winy nie ma kursywy

pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#125336

wyjaśnienie przyjmuję do wiadomości ale nie rozumiem, dlaczego nie możesz uzupełnić ( poprawić ) cytatu ?

jako autor tekstu masz do tego prawo...

===

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#125343

Myślisz, że nie próbowałem tego poprawić?

Mimo zaznaczenia całego fragmentu jako kursywa, wychodzi tak jak widać. To nie pierwszy raz się zdarza.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#125360

Teraz kolej na Order Orła Białego dla tow. Anodiny!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#125411

To jest adekwatne określenie i doskonale tłumaczy (ale nie usprawiedliwia) ich irracjonalne zachowanie nie tylko w kwestii katastrofy smoleńskiej.

Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#125441

została publicznie obiektywnie udowodniona. Co zrobi wtedy nasz kraj? Nawet gdyby PIS był przy władzy. Co możemy zrobić po trzech latach destrukcji państwa przez Polszewików? Czy piszący tu bedą w stanie porzucić względnie sopkojne życie i tą namiastkę dobrobytu jaki mamy. Zaryzykować wszystko życie swoje i swoich dzieci chwycić za broń i wygrać albo polec? Patrząc na siebie obawiam się że odpuścimy.

------

Ciężko wyznać: Na taką miłość nas skazali, taką przebodli nas Ojczyzną... Z. Herbert

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#125469

Przepraszam , ze powiem dosadnie:  nie pieprz . Tu przede wszystkim chodzi nie o wojnę z Rosja , a o czystkę u siebie. O przywrócenie podstawowych wartości ludzkich. szacunku dla samych siebie , dla Polski i polaków, dla honoru , przyzwoitości itd. Po to by nasze dzieci uczyły się w szkołach polskości , a nie poprawności, żeby uczyli je nauczyciele  patrioci, a nie byli SBcy, , żeby rządzili nami Polacy ,  dla których ważne jest dobro Narodu , a nie POlacy dla których ważna jest sama władza i słupki sondaży, którzy kłamstwo i łajdactwo uczynili swoją prawdą , żeby skończyć, a przynajmniej ograniczyć ogłupianie ludzi , a przede wszystkim młodych w mediach, żeby winni mordu ponieśli zasłużona karę.  To wszystko i dużo więcej zależy od tego czy prawda o zamachu zostanie publicznie udowodniona.

Na koniec - nie chciałem Cie obrazić. Ale nie zdzierżyłem jak powtarzasz argumenty niektórych "autorytetów". Przyjm przeprosiny.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#125490

nad możliwymi scenariuszami gdy w koncu prawda wyjdzie na jaw. Klasyczna wojna to jeden z nich. Nie zrozum mnie żle jestem jak najbardziej na ujawnieniu prawdy o zamachu bez wzgledu jakie konsekwencjie przyniesie to naszej Ojczyźnie.

-------

Ciężko wyznać: Na taką miłość nas skazali, taką przebodli nas Ojczyzną... Z. Herbert

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#125527

Mam prośbę panie koncerz, nie strasz pan Polaków wojną??? Bo dziś, są międzynarodowe trybunały, które roztrzygają takie soprawy??? Składa się wniosek sądowy i sciganie o ludobjstwo do trybunału np.w Hadze i każdy ma prawo do obrony??? Nie wierzę, by takie międzynarodowe oskarżenie, mogło być zlekceważone przez państwo oskarżonego, niezależnie kim jest oskarżony. Powaga państwa na arenie międzynarodowej, jest najważniejsza. Mordercy w cywilizowanym świecie, muszą być ukarani. Każdy, kto traktuje indywidualne zbrodnie, wywołaniem wojny, to musiałby zamknąć natychmiast granice państwa albo zamknąć się w domu??? Co dziś możemy zauważyć, że coraz mniej mężów stanu, odwiedza Moskwę i to już jest efekt Smoleńska i mataczenia??? Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#125519

zaufania do Zachodu jego instytucji. Historia pokazuje, że na Zachód nie ma co liczyć. Pozdrawiam

-----------

Ciężko wyznać: Na taką miłość nas skazali, taką przebodli nas Ojczyzną... Z. Herbert

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#125548

Fakty świadczą jednoznacznie o zamachu, ale dowody są skrzętnie zatajane przez Tuska i Putina. Jedyna szansa w Macierewiczu , Sakiewiczu , Rydzyku , polskiej mniejszości w kraju i za granicą i że uda się doprowadzić do podjecie śledztwa przez USA bo oni maja odpowiednia siłę przebicia.. Oby tak się stało , a winni przynajmniej po polskiej stronie zawiśli na stryczku ( dlaczego przynajmniej po polskiej stronie - bo ruscy to wrogowie , a "polacy" to zdrajcy). Co daj Boże Amen.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#125478

Warto było zobaczyć z bliska jak przez ten jeden dzień, dzień w którym ogłoszono ten haniebny raport, pokazał jak spanikowali, jak nie potrafili ogarnąć sytuacji. Jak czekali i czekali na instrukcje a czas upływał i trzeba było nawijać w TVN-anch... To było bardzo pouczajace zobaczyć jak reagują w sytuacji pełnego zaskoczenia. Jak nie potrafią spójnie rozkładać akcentów, jak się miotają w komentarzach, jak łamie się ich misternie zaplanowany front walki ideologicznej. To chyba dlatego Tusk wrócił na dzień, by zapamiętać kto co w międzyczasie spieprzył. I przypilnować toczących się spraw, uzgodnić stanowiska i opinie. Potrzebowali jednego dnia. Następny był już zorganizowany, już nie było watpliwości. Ochłonęli, i uspokoili się:"wszystko pod kontrolą". Warto było to zobaczyć. Powinnismy dobrze zapamiętać jak reagowali, jak działali. To się nam jeszcze przyda. Niebawem. Teraz widzć jakimi amatorami byli towarzysze PZPR w czasie kolejnych tzw przełomów w okresie dyktatury PZPRu. Ginie prezydent państwa polskiego a tu nic. Towarzysze Z PO i mediodajnie zachowują się jakby to była zwykła sprawa. Samolot spadł, sprawy powinny toczyć się zgodnie z umowa. Zginęli najwyżsi dowódcy - nieszkodzi. NIe będziemy z tego powodu zmieniać ustalonych zadań.

Nie wyobrażam sobie aby podobnie miało wyglądać śledztwo w przypadku na przykład takiej katastrofy premiera Hiszpanii,  czy dajmy na to Szwecji. Wyobraźmy sobie co wówczas działo by się w Rosji i jak prawdopodobnie wyglądało by śledztwo w takiej sprawie bazuąc na wiedzy jaką posiadamy na temat tych państw.

Jeśli jeszcze nie ma u nas stacjonujących wojsk rosyjskich dzisiaj to znaczy tylko tyle że nie znamy jedynie terminu od kiedy zaczną stacjonować. Na początek za unijne srebrniki tusek powinien jak najszybciej wyremontować koszary w kilku miejscowościach na Pomorzu i w rejonach zachodniej POlski aby godnie powitac wracających rzołnierzy radzieckich. Nie, to nie pomyłka. Nie ma już znaczenia jaką nazwą określimy naszych wybawicieli od ucisku jaki zgotowała nam unia europejska.  Wyzwolą nas bardzo chętnie. I chetnie pozbawią nas i złudzeń i wątpliwości jakie jeszcze co poniektórzy z naszych rodaków(?) miewają.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#125517

Jak to co??? Różne szumowiny polityczne zastanowią się, o ile uda im się dojść do władzy, czy władzy wolno Polakami bezkarnie pomiatać i ich poniżać.
Tu chodzi o zwyciężenie jaśniepanującej podłości, która staje się dominującą siłą.

contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#125559