Konieczna ochrona środowiska akademickiego przed zanieczyszczeniami emitowanymi przez Gazetę Wyboczą

Obrazek użytkownika Józef Wieczorek
Kraj

 

Muszę wyrazić głęboką dezaprobatę dla artykułów Gazety Wyborczej pt. „Prywatny Park Wyklętych” — Kraków z dnia 24.07.2015 r. i „W Parku Jordana ławki odwracają się przodem do pomników” (28.07.2015 r.) – gazety niestety czytanej i przyswajanej bezkrytycznie przez „polską” inteligencję, także akademicką, niezdolną do samodzielnego myślenia i formującą sobie podobne udyplomowione masy bezkrytyczne. Nie mogę zatem pominąć milczeniem haniebnych tekstów GW do przyswojenia także masom akademickim przedłożonych.

Artykuły te są nie tylko niewybrednym atakiem na Prezesa Towarzystwa Parku im. dr Henryka Jordana – Kazimierza Cholewę, ale także na pamięć żołnierzy niezłomnych walczących o niepodległą Polskę, wyklętych w systemie komunistycznym i wyklinanym do dnia dzisiejszego przez niektóre środowiska, co wynika z treści artykułów w Gazecie Wyborczej.

To atak także na wszystkich Wielkich Polaków uhonorowanych w Galerii Wielkich Polaków XX wieku, których tak bardzo nienawidzi Gazeta Wyborcza. GW alarmuje, że nawet ławki w Parku Jordana odwrócone są przodem, a nie tyłem do pomników znienawidzonych przez GW Polaków, w tym do pomnika św. Maksymiliana Kolbe !

Czy może być większa degradacja nie tylko polskości, lecz i człowieczeństwa ? Kto się nie odwraca tyłem do zamęczonych na śmierć – ten dla GW jest godzien potępienia.

Same tytuły artykułów świadczą, że dziennikarz nie wie o czym pisze. Na samym wstępie dokumentuje, że nie odróżnia cmentarza od panteonu pamięci o wielkich Polakach, który zaprojektował jeszcze w czasach zaborów dr H. Jordan, a kontynuuje z uporem godnym podziwu obecny Prezes Towarzystwa. Celowo wprowadza w błąd obywateli nie znających parku, że pomniki ‚niewłaściwych’ dla GW postaci utrudniają korzystanie z części rozrywkowej, że ograniczają przestrzeń ‚zabawową’ czy edukacyjną parku, gdy tymczasem taka interpretacja może co najwyżej świadczyć o utracie kontaktu z rzeczywistością.

To, że postacie na pomniki zatwierdzane przez Radę Miasta dobrane są znakomicie świadczą nie tylko ich życiorysy, ale także coraz większe tłumy krakowian i to coraz młodszych, biorące udział w uroczystościach odsłaniania pomników i z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Każdy Polak o elementarnej chociażby wiedzy wie, że wielu z tych żołnierzy walczących o Polskę nie ma nawet grobu, gdy ich katów chowa się do dziś z honorami bez protestów ze strony GW.

Pamięć o Polakach, którzy zginęli za wolną Polskę jest obowiązkiem wszystkich Polaków i Galeria Wielkich Polaków XX wieku w Parku Jordana jest spełnieniem tego obowiązku.

Dzięki Galerii Wielkich Polaków XX wieku młodzież może się dowiedzieć, nieraz po raz pierwszy, o postaciach, o których z zakłamanych podręczników szkolnych jej nie uczono.

Park Jordana podobnie jak w czasach H. Jordana jest nie tylko rejonem rekreacji, ale i szkołą historii pod gołym niebem.

Natomiast artykuły GW wpisują się w haniebną walkę z pamięcią o najgodniejszych z Polaków, o których gwiazdy GW ( często z tytułami profesorskimi !) nieraz wypowiadają się z pogardą.

Ponadto trzeba podkreślić, że zawłaszczanie przestrzeni publicznej, także parkowej, w różnych miastach Polski, na koszmarne zwykle pomniki ciemiężycieli i zdrajców Polski wcale GW nie przeszkadza – wręcz przeciwnie.

Taka polityka ‚antyhistoryczna’ i antypolska jaką prezentuje GW takimi tekstami nie była stosowana w Krakowie, nawet wtedy kiedy Polski nie było na mapach.

Najwyższy czas aby GW zaprzestała zaśmiecania przestrzeni publicznej takimi tekstami, a środowiska akademickie – najwyższy czas – aby poszły po rozum do głowy – a jeśli tej drogi nie są w stanie znaleźć, aby zostały przeniesione w stan nieszkodliwości, bo swoją postawą wspierającą GW negatywnie oddziałują na młodzież akademicką.

]]>Patriotyczny Park Jordana na celowniku Gazety Wyborczej !]]>

]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/07/25/patriotyczny-park-jordana-na-celowniku-gazety-wyborczej/]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

Trzeba wiele pracy by antypolska gazeta, stała się co najwyżej "gazetą niszową". 

Vote up!
4
Vote down!
0

#1488830

używany wybitnie w jednym celu... a swoją drogą muszą wybitnie w piętke gonic skoro juz takie prowokacje im zostały

Vote up!
4
Vote down!
0
#1488838

Zamiast pieprzyć, jojczyć i zawracać dupę.... Ma możnych protektorów ? Ma ! To czemu w proteście na Aleję Wielkich Polaków XX w. w Parku Jordana nie kiwnęla nawet palcem w celu stworzenia Alei Wielkich Lewaków ? Bufetowa nawet wyskoczy z majtek żeby u gł.konserwatora załatwić miejsce na Krakowskim przed Pałacem Prezydenckim.

Eksponować platfonsy też mają kogo - Jaruzelski, Kulczyk, nawet Wałęsa (noblista przecież), ucieśniony przez wymiar sprawiedliwości człowiek honoru Kiszczak, kilku jakichś WSI-owych generałów Siemoniak chował z honorami państwowymi. Poza tym czemu żywym nie wystawić jakiegoś popiersia ? Taki Bronek Komorowski to co najmniej trzy powinien mieć z mety! Już za każdy honoris causa mu się popiersie należy, nie wspominając o posadzonych dębach (na każdą dziesiątkę obelisk mu się należy jak psu micha), nie wspominając o racjonalizacji - racjonalizacji, polskiej ortografii, macania kur itd. A prezydęt Europy, Donald ? Podobno bardzo wyalienowany, bardzo osamotniony w tej Bruxelce jest, języków nie zna, jego etykieta dyplomatyczna wciąż jest na poziomie menela z "Rancha", o empatii i sztuce komunikacji nie wspominając.Graś woli frytki i browar, no siara totalna ! Już tylko za te cierpienia ex Słońca Peru, Mojżesza, cudotwórcy itd. jakaś figurka choćby wielkości krasnala ogrodowego mu się w takiej alei należy.

Michnik serca nie ma ! Ani rozumu ! Sobie też przecież  mógłby popiersie walnąć - jak wali wódę i rechocze z Kiszczakiem i Wałęsą. Ku pamięci potomnych...

Durnie w tej GW się gnieżdżą, durnie ! Mielić ozorem każdy głupi potrafi...

 

Pozdrawiam Autora i Komentatorów, a  pomysł michniku za friku odstępuju.

 

Vote up!
4
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1488853

Kilka lat temu wracałem z Warszawy do USA, miałem przesiadkę we Frankfurcie. Na pokład "małego" samolotu wsiadło razem ze mną czterech Polaków odstrzelonych w garnitury, białe koszule i krawaty, przypuszczam, że byli to inżynierowie lecący służbowo do Niemiec. Wchodząc na pokład, każdy z nich chwycił z namaszczeniem darmową GW a w czasie lotu z bardzo poważnymi minami zagłębili się w teksty wysmażone przez wrogich Polsce "redachtorów", zapewne z naczelnym włącznie. Nie mogłem wdać się w dyskusję z nimi ponieważ siedzieli dwa rzędy przede mną, ale patrzyłem na nich z politowaniem i smutno mi było. Szkoleni a jednocześnie durni jak przysłowiowe buty.

Vote up!
3
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1488861