Rosyjskie ćwiczenia w dalekiej syberii.

Obrazek użytkownika jjr
Blog

Widok z kanapy.

Gdy włączyłem komputer, aby podzielić się z państwem  wpadły mi w oko dwie oceny rosyjskiego wojska. Rosyjskie ćwiczenia przestraszyły Profesora Szeremietiewa.Pan Profesor przestraszył się liczby czołgów rosyjskich, (komputer przy włączaniu wyświetla mi automatycznie tytułową stronę portalu W polityce.pl gdzie była ta zajawka jego artykułu.

Nie czytałem więcej co miał do powiedzenia bo chciałem się akurat podzielić wiadomościami co  Chińczycy sądzą na ten temat. Filmik na ten temat oglądałem przed chwilą leżąc na kanapie w telewizorze na you tubie. Wiadomo wszystkim że wieści oglądane z kanapy są dużo przyjemniejsze niż te z taboretu. Tak było i tym razem.

(Niech ktoś mi powie że nie istnieje Genius Locji, czy palec boży. Siadasz aby coś napisać i samoczynnie się włącza na ten temat inna opinia).

Ćwiczenia oceniał jakiś strateg chiński. Stan techniczny i strategia rosyjska ocena gorzej niż niedostateczna. Co gorsze te stare czołgi pomieszane z nowymi, ciężkie z lekkimi jadą razem w całej swej masie co powoduję, że szybkość armii równa się szybkości. najstarszego.najwolniejszego czołgu.

Refleksja chińczyka była taka, że obecnie dla chińczyków armia ta nie stanowi najmniejszej przeszkody. Szybko objadą ją i pojadą sobie dalej gdzie chcą. Te czołgi i ta strategia sięga czasów wielkiej wojny ojczyźnianej stwierdził chiński strateg. Odniosłem wrażenie, że powziął decyzję że Chińczycy powinni planować dojście do Moskwy, a nie do Uralu.

Na filmiku zaznaczał czerwonym kółkiem stare gruchoty jadące pomieszane z tymi lepszymi i szybszymi.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)

Komentarze

Cokolwiek, gdziekolwiek piszą o armii rosyjskiej to w samych superlatywach. Malo się nie z...ją. Jedni z radości, inni ze strachu. A tu, bęc. Jest jak jest. Zawsze powtarzałem, że jest po prostu biedna i nigdy nie była tak słaba jak obecnie. Gdy byli silni to się tym za bardzo nie chwalili.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1572880