Przywódca narodu

Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

 

 

 

 

 

 

 

Dla celów nadrzędnych, za jakie uważam budowę mocy państwa i spójności narodu, a także dla celów geostrategicznych niezmiernie ważne jest posiadanie wyrazistego przywódcy narodu.

Na chwilę obecną, co uważam za duży błąd, Rzeczypospolita nie może się takim przywódcą wykazać.
Nie ma więc w obiegu światowym, a także w dużym stopniu w zrozumieniu Polaków, takiej klasycznej i niezbędnej tożsamości polskiej, jak Rosja to Putin, USA to zawsze prezydent – dzisiaj Donald Trump, Francja to Macron, Węgry to Orban i Turcja to Erdogan.
Nieco trudniej jest w przypadku Niemiec, bo jak nie tak dawno można było powiedzieć, że Niemcy to Adenauer, lub Niemcy to Helmut Kohl, dzisiaj Angela Merkel jest tylko wykonawcą, przekaźnikiem silnych grup interesu, w tym również nie niemieckich.

Oczywiście szereg państw nie pretendujących aktualnie do odgrywania roli w geopolityce nie potrzebuje wyrazistych przywódców, więc trudno nam przywołać, kto jest takim w Hiszpanii, w Indiach, czy nawet Japonii.
Lecz chyba nie mamy wątpliwości i nie jest to jakaś mania wielkości – Polska ma swój ważny historyczny moment, może tylko chwilę i będzie od jej właśnie geostrategii zależało, czy powstanie nowy, bardziej sprawiedliwy ład w Europie.
To nie tylko wielki projekt Trójmorza, jednoczący europejskie kraje wschodniej flanki i przesuwający środek ciężkości kontynentu dalej od Atlantyku, ale także wstępne projekty reaktywowania pradawnego Jedwabnego Szlaku w momencie, gdy Chiny stały się drugą światową potęgą, czy tworzenie nowych wielkich szlaków komunikacyjnych, jak Port Centralny, Via Carpatii a i rozbudowa portów morskich. Taka strategia pozwalałaby Polsce stworzyć niezbędną równowagę, a może i zwornik, pomiędzy wielkimi konkurentami – USA i Chinami.

Więc co w przyszłości będzie się mówić i jak nazywać Polskę początków XXI wieku?
Polska Dudy? Polska Morawieckiego?
II Rzeczpospolitą, podobnie jak premier Morawiecki, budował i przekształcał premier Grabski, oraz wicepremier Kwiatkowski. Jednakże chyba nikt nie ma wątpliwości, że II RP jest i pozostanie Polską Piłsudskiego. Bo on był faktycznym przywódcą i nie wahał się stawać na czele narodu.

My tu w kraju, a także wszyscy profesjonalnie zainteresowani na świecie, nie mamy żadnych wątpliwości, że faktyczną osobą decydującą w polskiej polityce jest Jarosław Kaczyński.
Wiemy także, że nawet jako lider rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość, został wyłącznie szeregowym posłem na Sejm. Nawet nie jest szefem klubu.
A przecież swobodnie mógłby być prezydentem, premierem, czy choćby marszałkiem Sejmu.
Faktycznie w 2015, czasie wyborów i przejęcia władzy z rąk PO+PSL, Kaczyński miał silny negatywny elektorat. Ogólnie też wiadomo, że woli on w cieniu być ideologiem, strategiem i teoretykiem.

Mamy rok 2019. Trzy lata rządów Dobrej Zmiany musiało przekonać większość rodaków, może za wyjątkiem zatwardziałej Targowicy na usługach, że po raz pierwszy od transformacji mamy do czynienia z wiarygodną władzą. Nie dość, że ma bardzo dobry program dla kraju i obywateli, że kroczy we właściwym kierunku, to przez ten krótki okres rządów władza ta udowodniła, że nie oszukuje, nie obiecuje a potem nie dotrzymuje słowa i, co bardzo ważne, potrafi dokładnie liczyć, a co zarobi, stara się dać jak najliczniejszym grupom Polaków. A poprzez wewnętrzną politykę inkluzywną prowadzi do zlikwidowania podziału na Polskę biedną i bogatą.

Dlatego właśnie w tym ważnym roku wyborczym proszę Jarosława Kaczyńskiego, by stanął oficjalnie na czele, jako przywódca narodu polskiego.


To jest potrzebne Polakom dzisiaj i także wzrastającej roli Rzeczypospolitej na międzynarodowej arenie.

Powiem więcej -uważam, że jest to dziejowa konieczność.

Proszę także wszystkich przyjaciół i zaufanych współpracowników i wszystkich, na których Prezes może polegać, by do tego skromnego apelu się przyłączyli.

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:16)

Komentarze

Tym razem temat jest  poważny

Tym razem temat jest  poważny. To niewątpliwie przyciągnie antypisowców i rozpoczną swój chocholi taniec kpin, bluzgów i "mądrych uwag".

Mądre prowadzenie polityki nie jest zajęciem dla domorosłych amatorów i mędrców stołowych z imienin u cioci Kasi.

Trzeba przyswoić i pojąć wiele egzotycznych naukowych określeń. Zdecydowanie najważniejszym do którego się tu odwołuję jest dystrybucja szacunku.

Warto też wiedzieć czym jest gra o sumie zerowej.

Niestety wielu przyzwoitych internautów jest pod wpływem dystrakcji percepcyjnej i nie są w stanie widzieć całego panoramicznego obrazu polskiej geostrategii w obecnej geopolityce.

 

Serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1583086

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

panMarek

#1583147

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Siódma rano a ty już nawalony jak warszawski dorożkarz :)))

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-13

http://trybeus.blogspot.com/

#1583089

Aha,

dzisiaj ty masz dyżur.

Gdzie reszta?

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-5

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1583101

Jak widzisz neonowy desant ścierwojadów szaleje.
Brak mi tu tego parcha SL, czy dupodaja Zakutego Łba.
A przecież założył ten warszawski "tzwel" swoje konto
A tymi tutejszymi czubami się nie przejmuj
To lemingowy plankton

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-4

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1583114

jprd
admin się zjawił
no to jak teraz nazwiemy tą czwórkę wybranych w oparach absurdów.
qrwa,złodziej ,warszawski cwel i ten... no ten, no ten
gorol nizinny ,palacz w neonowym krematorium
No co wykastrowany adminie, wklejamy tekst o tym krematorium

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-6

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1583113

Szkoda, że Kiszczak z Jaruzelskim zdechli.
Pewnie Schetynadla znalazłby im jedynki do europarlamentu jak dla Millera .
Dziwię się, że Urbanowi nic się nie dostało. Pewnie kandyduje do sejmu.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-3

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1583115

Czyżby zupełnie nieświadomie przyłączał się Pan do targowicy, która szydzi z Kaczyńskiego zarzucając mu brak pewnych umiejętności? Nasz Kaczyński to intelektualista, który ceni są sobie spokój , prywatność i bycie w cieniu. Jest wtedy najbardziej twórczy w swojej działalności. Najbliżej mu wtedy do ideału króla-filozofa Platona. Osoba Kaczyńskiego nic by zyskała po przerobieniu na dyktatora-clebrytę, marszałka sejmu, czy premiera, a nawet wiele by straciła. Polska by wtedy straciła. A Polska przecież musi rosnąć w siłę trochę w cieniu i ustroniu, aby wrogom zbytnio nie rzucało się to w oczy.

 

Pozdrawiam,

 

 

 

 

 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-4

AgnieszkaS

#1583116

Można PiS nie lubić, ale prospołeczne efekty ich rządów przebijają osiągnięcia każdej z ekip po 1989 r. Jeśli mimo to w sondażach remisują z totalną opozycją, to przez BRAK REPOLONIZACJI MEDIÓW.Mamy w Nowej Polsce w dalszym ciągu V Kolumnę i obrona jest trudna, bo dotyczy manipulacji w umysłach.
Michnik tez dobrze wiedział gdzie się ulokować.

W efekcie 8/10 informacji docierających do Polaków stawia rządzących w złym świetle.
A mamy najszybszy w Europie wzrost gosp. Najniższy w historii III RP deficyt - w 2018 0,5% PKB. Pierwszy raz od kilkunastu lat dług publiczny poniżej 50% PKB. Najszybszy od 2007 roku wzrost płac, jeden z najniższych w UE wskaźników inflacji.
A ci fetujący sondaż dla GoWna, proszeni są o wzięcie leku uspokajającego ze sobą. Będzie zdziwienie i to bolesne!

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
-2
#1583118

"Można PiS nie lubić, ale prospołeczne efekty ich rządów przebijają osiągnięcia każdej z ekip po 1989 r."

To jest bardzo przykry fakt dla opozycji. Im lepiej się dzieje w polskiej ekonomii, tym gorzej dla nich.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-3

AgnieszkaS

#1583130

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

panMarek

#1583149

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Tk dzł Twrzystw Wzjmnj drcj d Mnsów ;-)

kryw kmntrz, b sę m n pdbją.

Mżn by rzc, ż &qt;Npprwn&qt; stsją tzw. chów kltkwy.

Żnd

P.S. D tg wjśc n strnę są lczn przy kżdym wjśc tg smg żytkwnk n rz jk w nnych prtlch w cl sztczng pdbjn glądlnśc.

panMarek

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7
#1583274

Pani Agnieszko,

 

ja lubię Prezesa Kaczyńskiego i szanuję.Lecz jak  się powiedziało A, to trzeba powiedzieć B.

W całym systemie geopolityki, od którego nie uciekniemy, tworząc kraj poetów i filozofów, istnieją bardzo ważne zasady, do których musimy się stosować, czy tego chcemy, czy nie.

Bez wyrazistego przywódcy, rozpoczną się poszukiwania kogoś, kto lukę w dystrybucji potrafi wypełnić.

Publikując ten apel zwracam uwagę na bardzo ważny element prawidłowego sprawowania władzy - jest to dystrybucja szacunku. Czy uważacie państwo, że jest w RP postać tak istotna, jak Jarosław Kaczyński, w której ten szacunek narodu, oraz zagranicznych nacji należałoby ulokować? Czy nie słyszycie w sejmie z ust wrogów PISu istotnej zbitki pojęciowej " jak to jest, że zwykły poseł Kaczyński ... "? To deprecjonowanie idzie w świat i zagranica jest zdezorientowana.
Tak więc należyta dystrybucja szacunku jest ważnym i niezbędnym aspektem sprawowania władzy.
A ja niestety poza Jarosławem Kaczyńskim nie widzę nikogo innego, który by na to zasługiwał.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1583119

Owszem Kaczyński mógłby wzorem Putina jeździć na oklep na niedźwiedziu i co kilka lat przemieniać się z premiera w prezydenta, ale czy to przyniosłoby mu szacunek w kraju i za granicą? Rozeszłoby się po świecie, że wyłoniła się w Polsce jawna  dyktatura zagrażająca EU. Tusk rzuciłby się przez Odrę aby ratować ojczyznę. Armie Kodziarzy ruszyłyby do ataku.

  Wrogowie Kaczyńskiego po prostu marzą o tym aby on poczuł się zdeprecjonowany i popełnił ten błąd. Ci w koszulkach "konstytucja" i żydowscy demokraci za granicą nie mogą się doczekać aby opublikować wizerunek Kaczyńskiego z wąsami Piłsudskiego, a może nawet Hitlera.  To byłby początek naszego końca. Nie dajmy się sprowokować targowicy.

 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-4

AgnieszkaS

#1583127

Dziękuję pani za uwagi.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1583129

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

panMarek

#1583155

Po zapoznaniu się z mądrościami opozycji ja też przekształciłam się w zwolenniczkę sanacji.

Szanowny napisał:

"(…)Ziuk Bandzior-Piłsudski chce wpier…. naród polski w kolejną tragedię jak to zrobił Piłsudski swoimi działaniami w ’39 roku."

Józef Piłsudski zmarł w 1935 roku i z tej oczywistej przyczyny nie mógł prowadzić żadnych działań  cztery lata później.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-4

AgnieszkaS

#1583161

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

panMarek

#1583171

panMarek,

widzę, że naczytałeś się oszołomskich stronek i lubujesz się w kocopołach ale czy łaskawie mógłbyś chociaż powstrzymac się od antypolskich szuryzmów? co innego mieć swoją foliarską opinię o dzisiejszym świecie, typu Polska rządzona przez spisek 6mln Żydów, zaś co innego obsrywać moją Polskę wypisując brednie historyczne znane z wrogiej propagandy. nie widzisz, że i sobie krzywdę tym robisz? kto ci to wszystko włożył do głowy, biedaku, skadś to wszystko pozbierał, nieszczęsny, pewnie jeszcze z radością odkrywania prawdy. a do nauki przysiąść, to nie łaska- i to w czasach internetu?

                                Proszę się nie mądrzyć a trochę poczytać na te tematy.

 

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1583259

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

panMarek

#1583276

Nazwiska znane :D no imponujące "panie bez nazwiska", sami historycy wojskowości, profesury z roli kawalerii w kampanii wrześniowej. Absolutnym przypadkiem wykazywali wszelkie możliwe błędy, są więc równie obiektywni co rzetelni :D zabrakło jeszcze Korwina, Brauna i Ziemkiewicza. Albo od razu Mossakowskiego.Na pewno głęboko przestudiowałeś zagadnienie i nie ma problemu sięgnąć na półkę i cyknąć fotke z odpowiednim cytatem, przecież nie wkleileś sobie tytulow z netu. Jakie to proste było w '39- starczyło wcześniej ruszyc suwak jak w grze komputerowej a wygrana bylaby w garści (oczywiście, całe eko z infrą i głębią terytorium samo by się zrobilo, tak AK na rozkaz). Można też było zbudować bombę atomową. Ale to wszystko wina masona, Zyda i agenta trzech wywiadow, byle panMarek z netu byłby lepszy

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1583333

Chyba cie żle obrzezali,aż do nasadki mózgowej.W Moskwie tak rzezają czy w Hajfie? "Panie" Marek.....

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Mateo

#1583365

racja.

uzupełnię- opozycje dostałyby argument, jak to kaczor- dyktator stanął jawnie na czele.

nie jest też taki młody.

nie jest też taki genialny, łagodnie mówiąc- szybko by został ośmieszony a z nim cała opcja rządząca.

no i nie takie ma plany, delegując część władzy na innych i pompując frakcję morawiecko-podobną.

czas na młodszych.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1583258

Może Naczelnik nie ma dzieci, konta w banku i prawa jazdy. Ale jemu i Mariuszowi Kamińskiego tylko ufam na tej pożal się Boże polskiej scenie politycznej. Dopóki Jaro kieruje PIS-em mój głos idzie do tej partii.
Nie ma innej możliwości.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

White Lives Matter

#1583323

Pan Prezes jest perfekcyjny w roli, która od lat wykonuje - po co to zmieniać...?

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1583123

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Archiwum X został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Pn Przs ptrf tylk skłócć nród Plsk,  bcy jg src, b p tym c rb - śmm twrdzc, ż n jst Plkm. Km jst przs? N pwn n jst Żydm, pwn jst Chzrm. Gj n pwnn nsć jrmłk.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-14
#1583125

//Pan Prezes potrafi tylko skłucić naród//

a do szkoły to ty chodziło???

8-)))))))))

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-4

White Lives Matter

#1583126

chodziło.

Najpierw była to gminna szkółka dla mało rozgarniętych prelegentów komunistycznej PZPR.

A później szybkie szkolenie dla  sowieckich politruków na portalu znanym jako ścierwoneonówka...

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1583251

Wanker ,Sód,Scumbag,Tosser

to tylko niektóre określenia D.Tuska w dzisiejszej prasie brytyjskiej.

A wszystko to ma związek z rzekomym listem jaki otrzymał od 6 letniej Sophie, zaniepokojonej zbliżającej się dacie opuszczenie przez W.B członkostwa w Unii Europejskiej.

To nie pierwszy list od dzieci jaki miał otrzymac Tusk.

Pamiętamy list od znanego "dzieciaka" Tomasza Lisa ,adresowany jako 13 latek zaniepokojony sytuacja w Polsce.

Na TT burza po zamieszczeniu listu, ale już na pytania do Tuska nie ma jego odpowiedzi.

Jego asystent zapytany przez dziennikarza o nazwisko dziewczynki z z głupim uśmieszkiem odparł że nie może tego ujawnić

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1583131

Dawno temu, prawdziwie miłujący pokój przywódca radziecki Jurij Andropow, też na takie listy odpowiadał. Był to słynny list od amerykańskiej uczennicy Samanthy Smith, a wiadomo, że przywódcy tego do dzisiaj miłującego pokój narodu są dla Tuska wzorem i przykładem do naśladowania

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1583134

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

panMarek

#1583138

Głosując na PiS, głosuję na Kaczyńskiego. Uważam jednak, że bardzo dobrze, że zszedł z pierwszej linii frontu i nie jest ustawicznie szarpany za brak konta, niewyprasowane spodnie czy inne bzdety.  Głównym moim zmartwieniem jest, to aby jak najdłużej pozostawał w zdrowiu, bo klasy polityczne zeszły calkiem na manowce w ciągu ostatnich lat, głownie podczas rządów PO.  Również w PiS są politycy róznego formatu i brak Kaczyńskiego, dyscyplinującego członków tej partii mógłby doprowadzić do zapaści. Dobrze by było, by Kaczyński zostawił następcę zorientowanego patriotycznie, posiadającego wizję rozwoju Polski, uczciwego i potrafiącego rządzić.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-3
#1583133

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

panMarek

#1583145

Szanowny panie.
PISofobia to nieuleczalna choroba więc rozumiem te frustrację.
Jak widzę każdy portal ma u siebie takie "postacie"
8-))))))))
Pozdrawiam

 

ps.

na dobranoc.....

CBOS 7-14 III (po uwzględnieniu niezdecydowanych)

PIS 51,9 % (+7,2 %) = 316 mandatów

PO 23,6 % (+9,0 %)

Kukiz 5,9 %

Reszta pod kreską.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

White Lives Matter

#1583228

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

panMarek

#1583243

//CBOS to macka bezpieki do działań doraźnych.//

Jeśli tak to Kantar na 100% jest ekspozyturą  GRU i MOSAD-u
Masz tu dzisiejszy sondaż

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

White Lives Matter

#1583321

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

panMarek

#1583136

Nie rozniosą, nie sa zbyt popularni.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2
#1583142

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

panMarek

#1583146

Od kogo?

Od tzw. "wolnościowych", czyli liberałów gospodarczych - głosujących na wolny rynek, Korwina, Brauna i Liroya.  Oni stanowią zdecydowaną mniejszość. 

Ci mądrzejsi wiedzą, że w realnym świecie nie ma czegoś takiego jak "wolny rynek". Załóżmy, że wygrają. Wtedy polskie dzieci będą chodziły głodne, a oligarchia rozkwitnie u nas tak, jak w Rosji. Nie sądzę aby Polacy byli  na tyle nieroztropni by zagłosować wbrew własnemu interesowi. 

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-5

AgnieszkaS

#1583151

PiS - Jarosław Kaczyński, spełnił wiele obietnic wyborczych, ale nie spełnił istotnych oczekiwań swoich wyborców. W "pewnych obszarach" nawet zawiódł. Można to różnie rozważać i oceniać. To co było dobre dla społeczeństwa warto kontynuować w następnej kadencji. Jednak PiS dalej sam nie pociągnie dobrych zmian. Jeżeli Pan Jarosław Kaczyński ma w sobie Ducha Polskiego, to  pojawienie się KONFEDERACJI na scenie politycznej nie będzie dla niego konkurencją tylko nową szansą na te istotne reformy. Warto już teraz przed wyborami szukać porozumień, bo wrogów wewnętrznych i zewnętrznych "mamy dostatek".

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

RAK

#1583154

Moje oczekiwania spełnił, lub spełnia.

Bo ja jestem cierpliwy i pojmuję przeciwności, z którymi trzeba walczyć.

Dla ludzi niecierpliwych rzeczywiście nie spełnił. Jeszcze...

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-5

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1583168

Moje oczekiwania spełnił, lub spełnia.

Bo ja jestem cierpliwy i pojmuję przeciwności, z którymi trzeba walczyć.

Dla ludzi niecierpliwych rzeczywiście nie spełnił. Jeszcze...

 

weź Janusz, chłopie, się nie ośmieszaj.

jako wierny czytelnik wiem dobrze, co żeś wypisywał i to po różnych portalach,

zupełnie inaczej, niż twierdzisz.

po kiego robisz z siebie taką faryzejską chorągiewkę? piszesz tylko po to, by podpasowało w danej chwili?

nawet teraz przeczysz sam sobie- kaczor ma stanąć na czele jako genialny wódz- i co, spełnił te twoje oczekiwania?

nie i nie spełni.

naprawdę myślisz, że nikt nie zauważy, jak się sam ośmieszasz?

 

a teraz podziękuj ;)

 

(agent z Łubianki)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1583260

Są tacy, według których Kaczyński obietnic nie spełnił. Im się zapewne wydaje, że rząd może wszystko i posiada tajemniczą lampę Aladyna. Wystarczy jedno potarcie i już wszelkie obietnice są spełnione w ułamku sekundy. Psuło się latami, a naprawia w mgnieniu oka. To jest wyobrażenie świata pochodzące z bajek dla dzieci. Dorośli powinni wiedzieć i rozumieć więcej.

Szanowny RAK jest niezadowolony. Cóż, jakoś to przeżyjemy. Najważniejsze, że większość społeczeństwa jest zadowolona.

 

A co do naiwnej sugestii, iż pojawienie się Konfederacji jest nową szansą dla PiS-u i reform, to śmiem twierdzić, że jest dokładnie odwrotnie. Im dalej od Konfederatów, tym lepiej dla rządu i reform. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

AgnieszkaS

#1583233

Czas najwyższy by RN się trochę ogarnął,powinni "pogadać" z Kukizem i w kierunku rozmów z PiS trzeba zmierzać. Nie dzielić się i nie krytykować w sieci. Tylko zacząć nawiązywać konkretne porozumienia.
Czy stać ich na to.
Myślę że wątpię
8-)))))

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2

White Lives Matter

#1583236

..od końca 2017 roku może decydować już tylko o ruchach palcem w bucie, a dowodami na to jest ciąg wydarzeń od września 2017 r kiedy to niejaki sierżancina MOSSADu J. Daniels zwołął pierwsze posiedzenie przyszłego "rządu" bez udziału Jarosława Kaczyńskiego. I taki "rząd" oczywiście powstał co J. Kaczyński nie "robiąc łaski" (może jedynie "laskę") musiał bezdyskusyjnie zaakceptować. A jego "wiarygodna władza" : - gdzie jest obietnica ujawnienia "Aneksu" do Raportu o WSI? Gdzie jest obietnica o powstaniu z kolan Polski? Gdzie jest obietnica oprowadzeniu Polski ku suwerenności? Gdzie jest obietnica o rozwoju polskiego przemysłu? Gdzie jest obietnica o "godziwych zarobkach"? Podwyższanie stawki godzinowej to nie to samo co "godziwe zarobki" - najczęściej zarabia się jeszcze mniej.  TYLKO RUCH NARODOWY ODZYSKA POLSKĘ DLA POLAKÓW! (Czy cenzura poprawności na "niepoprawnych" ponownie usunie ten komentarz tak jak wczorajszy?)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-12

antyleming

#1583159

Przejęcie władzy przez Ruch Narodowy spowodowałoby upadek  społeczny i gospodarczy. Dopiero zaczęłaby się emigracja na Zachód. Cóż mogą zaoferować takie oryginały jak Braun czy Krowin Mike Polakom? W pierwszej kolejności zlikwidowanie ZUS i programu 500+.

Ludzie zastanówcie się, co piszecie. 

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-5

AgnieszkaS

#1583160

Proszę przypomnieć Pani Agnieszko czytelnikom, ile już lat ojciec założyciel nowej Konfederacji Korwin Mikke jest w polityce i jakie są jego sukcesy i osiągnięcia.

Ja go dobrze pamiętam z przed 26 lat, jak pośrednio swoim wnioskiem w Sejmie w sprawie listy Macierewicza, doprowadził do akcji likwidacji rządu Jana Olszewskiego.

Pytanie - czy zrobił to umyślnie, czy ze swojej niby sprytnej głupoty?

Naszym ważnym zadaniem jest ostrzeganie młodszych przed wpływem tych dziwnych, destrukcyjnych osobników.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1583167

Korwin-Mikke wielokrotnie zbierał głosy młodych, następnie przed samymi wyborami palnął coś głupiego a to o dzieciach niepelnosprawnych a to  coś seksistowskiego o kobietach, jego wyborcy nie szli do urn, a glosy sie zmarnowały. Nie zbudowal przez te wszystkie lata żadnej stabilnej partii, a jego zwolennicy kolejno odchodzili. Tak jakby miał za zadanie skanalizowąć i zmarnować zaangażowanie młodych wyborców.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1583183

"Naszym ważnym zadaniem jest ostrzeganie młodszych przed wpływem tych dziwnych, destrukcyjnych osobników."

Ja osobiście odbieram ich jako "ekstrawaganckich błaznów". 

--------------------------

Korwin Mikke ma tylko jeden cel w swojej działalności. Tym celem jest Korwin Mikke, a nie naród, jak to się niektórym, z gatunku bardzo naiwnych, wydaje.

 

Pozdrawiam Pana,

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

AgnieszkaS

#1583224

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

panMarek

#1583174

Pan chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że ZUS to jedna szuflada, a NFZ to inna i w konkretnych przypadkach, gdy jedna i ta sama sprawa powinna być załatwiona przez obie instytucje, dochodzi do zamieszania wskutek podwójnych kompetencji. Tego niestety nie da się załatwić jednym kliknięciem.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3
#1583178

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

P tym wps sądzę, ż Pn rzm, l jszcz mnj d mn.

panMarek

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-9
#1583245

Powtarzam po raz kolejny, że największym nieszczęściem dla RN są jego przywódcy.

Przez kilka dobrych lat nie potrafili i nie potrafią przekuć sukcesu jakim jest MN w sukces wyborczy.

To są gówniarze którzy nie zasługują na miano Narodowców.

 

 

Niestety nowego Dmowskiego tam nie znajde. Tylko szkoda wielu bardzo porządnych ludzi którzy są w RN. Ja mam sympatie narodowe ale przecież nie zagłosuję na Bosaka. Bo to idiota

Jeśli POwróci, to narodowcy będą w rezerwatach.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-4
#1583197

I masz Józefie zupełną rację.

Na razie to harcerze w krótkich spodniach + stary wyjadacz +zakręcony.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1583213

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nazywając kogoś gówniarzem sam nim się stajesz. 

O panu Krzysztofie Bosaku zawsze miałem świetne zdanie. Pan Krzysztof Bosak to jest taki samorodek, coś na wzór Romana Dmowskiego. Sprawia wielkie wrażenie swoją erudycją, kulturą i obeznaniem historycznym.
Dla przykładu, to nad takim Petru, Schetyną, Sasinem czy Pomaską, to góruje on tak, jak góruje Mont Everest góruje nad Górką Śmieciową, na warszawskim Moczydle czy Czerniakowie.
 

Dotyczy pozostałej części: Towarzystwa Wzajemnej Adoracji Od Minusów ;-)

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-9

panMarek

#1583246

Proszę się nie przejmować minusami. Wolnorynkowi przyjaciele Rosji z Neon24 rozpoczynają swoją działalność o tej porze wieczornej i dostanie Pan dużo plusów. 

Ja widzę jeden pozytywny aspekt pojawienia się "Konfederatów" na polskiej scenie politycznej. Zachód żyjący od kilku lat w strachu przed faszyzmem, po przyjrzeniu się bliżej "Konfederatom", zacznie poważniej traktować obecny polski rząd i będziemy mieli z tego same korzyści. Może uda się posunąć pewne pilne sprawy naprzód.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

AgnieszkaS

#1583250

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Szanowna Pani, goni w piętkę, nie wiedząc, że na Neon24 zablokowano mnie 6 lat temu. 

Mój ostatni komentarz był z panMarek 29.10.2013 01:52:55. Od tego czasu tam nie bywałem.

Tam panują podobne stosunki jak tu.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

panMarek

#1583308

Dlatego ważne z punktu widzenia wyborów jesiennych będą wybory w maju i to jak się rozłożą siły. Potem będzie można myśleć dalej. Z obecnych sondaży nic nie wynika. Więcej będziemy wiedzieć latem. Nie twierdzę, że RN musi wejść w koalicje z PiS ale to powinna być jedna z wielu opcji.

Jak na razie to wg sondażu Rzeczpospolitej w wyborach do sejmu wygrywa PIS z 40 proc. poparcia.

A ile ma partia Bosaka czy Korwina?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

White Lives Matter

#1583237

Ten komentarz to właśnie wspomniana dystrakcja percepcyjna. Wielu zostało "zaprogramowanych" do myślenia w określony sposób, wykluczając w ten sposób swoją własną analizę i wnioskowanie.

Poglądy, które się posiada, nieświadomie są narzucone z zewnątrz. Robią to dosyć zręczni manipulatorzy pokroju Michalkiewicza, Korwina, czy Brauna. Młodzi, bez wykształconych silnych hamulców bezpieczeństwa, dają im się zwodzić na manowce od lat.

To właśnie ta dystrakcja.

[ "...Wegner przedstawia teorię paradoksalnych procesów kontroli umysłu. Dystrakcja jest tu warunkiem sine qua non tłumienia myśli. Według autora tłumienie dokonuje się dzięki działaniu dwóch procesów: procesu poszukiwania dystraktorów (zwanego też procesem operacyjnym) oraz procesu monitorującego występowanie unikanej treści. Działanie pierwszego z procesów polega na znajdowaniu treści innych niż ta niechciana i wypełnianiu nimi umysłu."  http://www.ejournals.eu/pliki/art/10530/  ]

Proszę walczyć i się obudzić.

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1583166

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Jdyny pwżny głs w tj dysksj. Jdn c ptrfą n tych npwżnych t klpć mnsm cnzrwć cdz słw. T n m nc mrytryczng. Srdczn pzdrwm, pkłny

panMarek

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-10
#1583172

Bardzo bym prosił, by pan wylewał swoje frustracje i namiętności w innym miejscu. Nic mądrego na razie pan nie wnosi, tylko uprawia pan partyjną propagandę i to w sposób dość bezrozumny.

Rozumiem, że jako schorowany/inwalida odczuwa pan niedosyt pomocy ze strony władzy. Lecz w czasie szamba służby zdrowia robionego przez Kopacz i Arłukowicza też był pan tak wściekły?

W tej chwili nie potrafi się pan merytorycznie do mego artykułu ustosunkować

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1583176

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

panMarek

#1583179

Synku - my się znamy?

Pańskie opinie są kompletnie niemiarodajne i proszę wybaczyć głupie.

I niech Pan mnie nie obciąża  swoimi umysłowymi ograniczeniami, nie pozwalającym Panu pojąć coś bardziej skomplikowanego niż codzienna sieczka.

Jeżeli ma Pan faktycznie te pieniądze na koncie i ma na to wszelkie dowody, to życzę sukcesu!

Jeżeli jednak tylko myśli Pan, że ma, bo czegoś nie doczytał, albo tak, jak tutaj, nie zrozumiał, to marnie to widzę.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1583180

Chorobliwą nienawiść do Kaczynskiego i PIS-u powduje że niektórym zwoje mózgowe prostują się w zastraszającym tempie.
Olej tych KOD-omitow i przedtawicieli narodu wybranego.

Szkoda czasu

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-5
#1583194

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

&qt;Jz z Lndyn&qt; nc mn n wsz sę rwsz d psn pmówń:

- n żywę żdnj - l t żdnj - nnwśc d J. Kczyńskg

- n żywę żdnj - l t żdnj - nnwśc d PS (nwt n nch głswłm sttn w drgj trz n Ddę)

- bck KD mm w głębk pgrdz

węc p c szczjsz.

śmszsz sę tylk. 

panMarek

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-10
#1583209

Ale czego chce RN dzisiaj?!
Mając świadomość, iż ma słabe szansę na wygranie(sic) wyborów, przyczyniając się do przegranej PIS, faktycznie działa na korzyść Wrogów Polski.
Zamiast budować swoją siłę i potencjał polityczny prowadzi niezrozumiała politykę. PO jest wrogiem a nie PIS.
Czy oni to kiedykolwiek zrozumia

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

White Lives Matter

#1583238

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jaki synku? Mam ponad 60 lat i z Twoją żoną nie spałem więc jaki synku? (Patelni też po bruku razem nie ciągaliśmy).

A o moje pieniądze się nie martw. Fakt, że są one mityczne skoro przysyła mi taką informację PiS na firmowym papierze ZUS tym niemniej mam takowe potwierdzeni nawet do dwóch miejsc po przecinku. 

Zalecałbym skupić się nad tymi nazwijmy to "felietonami" bo na razie niczym się nie różnią od propagandy "WtyleWizji".

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-8

panMarek

#1583208

Zwrot "synku"jest odpowiedzią na pogardliwe tykanie.

Mam przyjaciół z którymi jestem blisko i dyskutantów, którzy muszą sobie na szacunek zasłużyć.

Więc, jeśli to nie jest obce, proszę pewnych norm przestrzegać.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1583214

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

panMarek

#1583247

Mam Januszu takie skojarzenie, że pod tym jego nickiem kryje się takie internetowe ścierwo i antypolski parch, czyli Wrzodak.
Często w sieci pojawia się ta męska qrwa z Ursusa po przybranymi nickami.
To stara dobra szkoła złodzieja SL.
Ale i waszawskiego cwela Zawisze vel Zakuty Łeb też bym nie wykluczył

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1583328

Obawiam się, żę mam odmienne zdanie, z kilku powodów.

Najważniejszy to ten, że choć komentuję politykę, to staram się unikać komentowania na bieżąco, żeby nie popaść w bieżączkę polityczno-emocjonalną, nakręcaną przez internet. Jeżeli już, to interpretuję długofalowe procesy, Ponadto co innego interpretować politykę, a co innego podejmować polityczne decyzje. Dlatego nie zaryzykowałbym doradzania politykom co mają zrobić konkretnie w danej sytuacji.

Skoro więć Kaczyński zreygnował z bezpośredniego udziału w tworzeniu polityki, to miał po temu poważne powody. Polacy w swojej masie nie dojrzeli jeszcze do normalnej działalności politycznej, co widać w sondażach.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1583177

Kaczyński po 2010 miał ogromne powody by nawet odejść całkiem z polityki. lecz ludzie z mojego pokolenia są twardzi.

Wytrzymał, władzę twardo dzierżył, choć odsunął się w cień. Ja to w pełni rozumiem i akceptuję.

Jednakże właśnie dzisiaj, pół roku przed ponowną walką o dobrą zmianę, uważam, że symbolicznie powinien stanąć na czele. Najprościej jako premier, a za rok desygnować np. Beatę Szydło na prezydenta. Taka konfiguracja najlepiej wpisuje się w polską geostrategię.

Gdyby jeszcze Morawieckiego udało się zrobić komisarzem UE...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1583181

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

N rz t pn Kczyńsk kc przz żydm wydj p 200 000 zł n dprwy sędzm, którzy p dwóch tygdnch wrcją d prcy, l dprw n zwrcją. 

Pn Mchlkwcz pdjrzw PS Kczyńskg cś grszg, mnwc t, ż pdpsl cś żydm w sprw CT447 (300 000 000 000$) n mją śmłśc pwdzć tym nrdw. Std stwk z Ntnch, czy Ktzm sttn gdz t zbłysnęl płmnnym ptrtyzmm brną plskg hnr.

Prwd jst tk, ż pństw plsk pd wdzą PS n tylk n rdz sb z jdnym żydm prf. Grbwskm, l dł tm żydw 500 000 zł n t &qt;dzł&qt; pmwjąc Plków.

T jst prwdzwy prblm.

panMarek

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-10
#1583215

Pan te wiadomości, wątpliwej wartości, z rękawa, jak sztukmistrz, wyciąga? Ja nie wiem kto kucał i gdzie. Być może Pan tu opowiada historie jak pewien Grzesio-kłamczuch z wierszyka Tuwima.1*

"I jeden oficer tez wrzucał,
Wysoki - wysoki,
Taki wysoki, ze jak wrzucał to kucał."

Pan Michalkiewicz również jest znany z nieprawdopodobnych opowieści. Jego felietony, na temat podejrzeń i wyobrażeń autora, polecam miłośnikom fikcji literackiej.

Zarzuty robi się na podstawie faktów, a nie dlatego, że się komuś tak wydawało, a ktoś inny coś przypuszczał lub podejrzewał.

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5

AgnieszkaS

#1583218

"Na razie to pan Kaczyński kuca przez żydami i wydaje po 200 000 zł na odprawy sędziom, którzy po dwóch tygodniach wracają do pracy, ale odpraw nie zwracają. " /panMarek/

 

Odpowiedź na zarzut:

"Łącznie suma wypłaconych już w lipcu a potem wrześniu odpraw to 3 miliony 225 tysięcy złotych. Według wstępnej decyzji sędziowie prawdopodobnie nie będą ich musieli zwracać, bo większość i tak niebawem ze względu na wiek kończy pracę w sądzie. Sędzia Henryk Gradzik już np. 2 stycznia przyszłego roku kończy 72 lata i jego przejście w stan spoczynku jest nieuchronne. Przechodząc na emeryturę sędziowie, którym odprawy już wypłacono po prostu już ich nie dostaną.
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-batalia-o-sady/fakty/news-sedziowie-sn-nie-beda-zwracac-odpraw-to-ponad-3-mln-zlotych,nId,2648620
 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5

AgnieszkaS

#1583220

ACt447 jest niezgodny z obowiązującymi prawami, a Polski rząd rozpoczynając oficjalne negocjacje na ten temat z Amerykanami nadałby wartość prawną ACT447, czyli działał wbrew własnym interesom.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4

AgnieszkaS

#1583221

Pani Agnieszko,

szanowny oponent Pani zdecydowanie nie ma pojęcia co ACT447 mówi i zaleca. Tam nie ma słowa o zwrocie jakichś pieniądzach do spłacenia przez PL.

Widzi Pani, z czym ma się do czynienia w blogosferze -na fakty, dowody i dokumenty - wyssane z palca idiotyzmy.

Michalkiewicza już od dawna podobnie oceniam. Ma talent krasomówczy, tylko łże, jak ten Kapuściński o obcych krajach.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1583223

Działalność tych plotkarzy jest bardzo destruktywna. Ich wypowiedzi stanowią 50% fałszu w Internecie.

Niestety, część społeczeństwa traktuje je jako źródło wiedzy.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-5

AgnieszkaS

#1583234

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

panMarek

#1583242

Nie należę do "towarzystwa wzajemnej adoracji". To były moje pierwsze wpisy na blogu Pana 'jazgdyni".

Nie potrzebne mi są wyjaśnienia Katarzyny Treter-Sierpińskiej. Znam język angielski bardzo dobrze.

Link do Ustawy na stronie Kongresu USA:

https://www.congress.gov/bill/115th-congress/senate-bill/447

--------------

Pompeo jest marionetką sprzedająca się różnego rodzaju lobby i niewątpliwie będąca na usługach amerykańskich Żydów. Cóż, sam Trump służy Żydom jak tylko może. Mimo wszystko nasz kraj zyskuje więcej w stosunkach z USA Trumpa niż USA Obamy, lub innych demokratów.

Kłamstwa o Polsce i Polakach pisze się w Ameryce od dziesiątek lat. Dopiero obecny rząd próbował coś w tej sprawie zrobić.Spotkało go za to potępienie ze strony moich rodaków w kraju. A ci patrzą na rzeczywistość mając Polskę jako pępek świata- sama to kiedyś robiłam- dlatego ich percepcja jest wyjątkowo naiwna.

 

 

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4

AgnieszkaS

#1583248

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

panMarek

#1583249

To z tego, iż niepotrzebne mi są czyjeś interpretacje.

A że w "Koziej Wólce" mówią tak o kobietach, to mnie nie dziwi.

Sądząc po awatarze, symbol św. Jerzego, to może być nawet nie polska wólka, tylko ruskaja derewnia.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-5

AgnieszkaS

#1583253

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

&ndsh; N przyjmę d pn tg bnknt, gdyż jst fłszywy &ndsh; pwdzł ksjr kbc, któr chcł wpłcć n swj knt 100 SD.

N t słw kbt:

&ndsh; Nprwę, fłszywy bnknt!?

jj, t znczy, ż zstłm zgwłcn.

 

Zkchnym d nprzytmnśc w PS zmst rgmntów - których n mją - wystrczą nwktywy: rskj drwn, plsk wólk, rsk gnt, ... Ptn

panMarek

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-10
#1583254

Człowiek, który ubliża rozmówcy(kobiecie) cytując powiastkę o milczącym psie pisze o inwektywach?

Trzeba samemu zachować kulturalne normy dyskusji, a następnie robić zarzuty innym. Ja nie jestem zainteresowana prostackimi dowcipami. 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4

AgnieszkaS

#1583255

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

panMarek

#1583263

Pani Agnieszko
Każdy portal ma swoich Napoleonów.
Nie inaczej jest i w tym "przypadku"
Swoją droga jak żywo jego "argumenty" przypominają mi znanych pojebańców z Neonu niejakiego Zawisze czy inną qrwe sowiecką Wrzodaka.Dwie szmaty.
O złodzieju Ruszkiewiczu wspominać nie mam zamiaru.To tylko parch
Proszę się jednak tym kretynem nie przejmować.Idiota.
Inwektywy odziedziczył po dziadkch przywiezionych do Polski na sowieckich tankach
Ciekawe czy jego matka też jest/była naroślą wokół pizdy. Jestem w 100% przekonany że tak
Czyli nic nowego

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4
#1583297

Czekam jeszcze dzień. A w poniedziałek sprawdzę z moimi prawnikami, czy można zaskarżyć portal za dopuszczanie do obscenicznych tekstów.

Nie wiem, ale będę próbował. Co za rynsztok i gnojówa.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1583303

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Tylko żeby były z korzeniami "twoje prawniki". Takie koszerne. 

A do poniedziałku to jeszcze puknij się w łeb kilka razy frajerze z MO a nie gdyni.

P.S. Obsceniczyny to ty jesteś na tym zdjęciu, jak jakiś lump z petem.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

panMarek

#1583306

Napisał Pan:

"Każdy portal ma swoich Napoleonów."

Pan tej osobie pochlebia. To jest najzwyklejszy neofaszysta.

Pozdrawiam,

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

AgnieszkaS

#1583309

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

No i właśnie po tym poznajemy żydowinkę.

Wcześniej czy później zacznie ubliżać od "faszystów". 

Potem zapewne sfinansuje imieniny Hitlera jak żydziaki z TVN.

Tak się zastanawiałem dlaczego tu jest takie polowanie z nagonką i minusami. 

Ta Pani to wyjaśniła.

Szalom Agnieszka "od neofaszystów".

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

panMarek

#1583311

Agnieszko

Jeśli on zamiast penisa ma tyłka jakąś narośl ,to nie dziw się że ma kompleks wobec kobiet
Zwykły Neonowy troll, wpadł tu  na chwilę i skończy jak ci wcześniejsi.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1583325

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ale nic tak nie otwiera oczu jak prawda!

Poznaj fragment pozycji ks. dr Stanisława Trzeciaka z 1939 r. – „Talmud o gojach a kwestia żydowska w Polsce” którą autor dedykuje Młodzieży Polskiej jako drogowskaz, zadanie do wytężonej pracy, dla »podniesienia Polski w z wyż«:

 

Rozdz. LVI - INSTYTUCJA ESTEREK

Oprócz złota, którego używają stale żydzi w dążeniu do swych celów,

posługują się jeszcze i kobietami. To są dwa wypróbowane żydowskie środki,

których stosownie do okoliczności używają, o ile napotykająna jakieś trudności

prywatne czy narodowe. O ile żyd nie ma dostępu przez pieniądze, to posyła

żydówkę, a później szantażując, dochodzi do celu, bo jak mówi Karol Marks

0 żydach, u nich "nawet stosunek mężczyzny do kobiety itp. staje się przedmio

tem handlu! Kobietami robi się interesy"626.

Oprócz tego rodzaju korupcyjnych czy też wprost demoralizacyjnych środków,

posługująsię jeszcze żydzi kobietami, podsuwając je w różnej formie niby

"przypadkowo" za żony młodym ludziom, których kariera świetnie się zapowiada,

albo też nawet żonatym na wysokich stanowiskach, by w ten sposób

mieć dobry wywiad i wpływy, ponadto, by w razie potrzeby paraliżować zamierzenia

przećiwżydowskie. Widzimy to tak w historii narodu żydowskiego, jak

1 w życiu codziennym.

Na dowód zaś tego, że nie sąto pojedyncze wypadki, ale akcja systematyczna

i z góry przemyślana, możemy przytoczyć "Mowę rabina o gojach", gdzie

powiedziano:

"Musimy o tym myśleć, by ułatwić związki małżeńskie między żydami

i chrześcijanami, bo naród żydowski może przez to tylko zyskiwać, nie ponosząc

żadnej szkody. Wprowadzenie w pewnym stopniu nieczystej krwi do naszego

narodu, przez Boga wybranego, nie może go zniszczyć, a nasze córki zyskują

przez te małżeństwa stosunki z rodzinami, które posiadają potęgę i wpływy.

Drogą wymiany za nasze pieniądze zyskujemy wpływ na nasze otoczenie.

625)

Dzieje Polski t. III, str. 232; T. Mścisławski, Wojsko Polskie, a żydzi. Warszawa, 1923;

Kazimierz Dołęga, Żydzi w czasie walk o niepodległość Polski. Poznań 1937.

318

626) Karol Marks, W kwestii żydowskiej. Warszawa 1938. Instytut Wydawniczy

"Renaissance", str. 51. (Przekład z oryginału niemieckiego, z wydania Marks, Engels

Gesamtausgabe Frankfurt a. M. 1927.

319

LVI. Instytucja Esterek

Przyjaźń z chrześcijanami nie sprowadzi nas z drogi, którąśmy sobie nakreślili,

przeciwnie, dzięki zręczności uczyni nas ich panami".

W "Mowie" na cmentarzu w Pradze po przytoczeniu uzasadnienia konieczności

wolnych związków między żydami i chrześcijanami dodano: "chrześcijańskie

pokrewieństwo nie wywiera na nas żadnego wpływu, ale my wywieramy

na nich".

My Polacy wiemy o tym dobrze ze smutnego doświadczenia 20 lat Polski

Odrodzonej, kiedy zmiana żon stała się wprost modną, kiedy rodziny rozbijane

zbyt często przez żydówki, kiedy żydówki w rodzinach polskich stały się wprost

gangreną i plagą dla katolickiego i narodowego życia polskiego.

Ze względów zaś obronności państwa małżeństwo, czy pożycie z żydówką,

powinno być wprost naj surowiej ścigane, bo czyż można liczyć na zachowanie

tajemnic państwowych czy wojskowych u ludzi, którzy z żydówkami żyją?

Obcy wywiad może je przecież genialnie dla swoich celów użyć, a może je

nawet z góry już w tym celu posłał.

Dlatego to nowe ustawodawstwo polskie musi uważać żonatych, czy żyjących

z żydówkami, jako żydów i od wszelkich urzędów związanych z tajemnicami

państwowymi, czy z wojska usunąć.

Gdyby żydzi gwałt na to podnieśli, to im odpowiemy, że to mądre prawo,

tak doniosłe pod względem religijnym, narodowym i państwowym od nich tylko

pochodzi, my się od nich uczymy. Wprowadzili je odnowiciele państwa żydowskiego,

Ezdrasz i Nechemiasz po powrocie części żydów z niewoli babilońskiej.

Zakładając podstawy życia państwowego, zaczęli od wzmocnienia ducha religijnego

i od uzdrowienia życia rodzinnego.

Toteż zaraz na wstępie, rozkazał kapłan Ezdrasz wszystkim swym współwyznawcom,

by porzucili żony obcych narodów627.

Przeprowadzając następnie Nechemiasz czystkę pod tym względem w narodzie,

napotkał nie tylko wśród kapłanów, ale nawet w rodzinie arcykapłana

żonatych z obcymi. Manasses mianowicie, brat arcykapłana Jadduy żonaty był

z Nikazo, córką Sanaballetesa, namiestnika Samarii. Nechemiasz "wygnał go

od siebie"628.

Bliższe szczegóły o tym wygnaniu opowiada Flawiusz, że Manassesowi

postawiono jako warunek, albo ma porzucić obcej narodowości żonę, albo zrzec

się arcykapłaństwa. "Nie dopuszczono go też do świątyni, bo starszyzna żydowska

bunt przeciw niemu urządziła, uważając, że za jego przykładem poszliby

LVI. Instytucja Esterek

i inni i w ten sposób otwarto by drzwi i bramy do stosunków z gojami, wiedzieli

bowiem zbyt dobrze, że przekroczenia prawa małżeńskiego i małżeństwa z kobietami

obcymi, były przyczyną wszystkiego ich cierpienia i poprzedniej niewoli"

629.

Manasses wybrał wprawdzie żonę, ale musiał zrzec się arcykapłaństwa

w Jeruzalem. Inni porzucili żony z obcych narodów i pozostali na swoich urzędach.

Surowe to prawo wprowadził Ezdrasz i Nechemiasz dla ratowania

rodziny i duszy narodu.

Jeśli Flawiusz mówi, że rozbijanie życia rodzinnego sprowadziło wszystkie

nieszczęścia na naród żydowski i następnie niewolę, to my możemy również

zastosować to do naszego narodu, bo przecież czasy poprzedzające upadek

Polski, to czasy rozluźnienia życia rodzinnego i upadek moralności, przyszła

półwiekowa niewola, a w Odrodzonej Polsce rozluźnienie życia rodzinnego

wprost przerażające, szczególniej w sferach wyższych i najwyższych tak, że

z dawnymi znajomymi witając się po dłuższym niewidzeniu się, zachować

potrzeba zwyczaje dobrego arabskiego tonu, że nie należy pytać się o zdrowie

żony, boby zapytany był w kłopotliwym położeniu, nie wiedząc, o którąsię pyta.

Otóż chcąc utrwalić podstawy naszego Państwa, musimy przy jego odbudowie

zwrócić szczególną uwagę na uzdrowienie rodziny. Musimy prawo

kościelne wzmocnić surowymi przepisami państwowymi i za wzorem żydów,

przeprowadzić czystkę w narodzie, żądając bezwzględnie usunięcia żydówek,

stawiając jako warunek, albo usunięcie żydówki, albo usunięcie z urzędu —

albo teka, albo rebeka! Tego wymagajątak względy religijne, jak narodowe, jak

również i państwowe.

Uczmy się od żydów i w tym, co dobre naśladujmy ich. Tym więcej możemy

prawo Ezdrasza i Nechemiasza zachować, bo ono jako starotestamentalne,

należy do naszych religijnych podstaw, jakkolwiek obcymi są tutaj dla nas żydzi.

627)

_____________________________________________________________

I. Esdrae 10, 11, 17 i 19.

II Esdr. 13,28. 629) Antt. XI. 8, 2.

320

 

Przeczytaj książkę "„Talmud o gojach a kwestia żydowska w Polsce” a poznasz prawdę.

Pamiętaj: i Ty możesz być jak ks. dr Stanisław Trzeciak!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7

panMarek

#1583327

"pojebańców, qrwe, szmaty, parch, kretynem, idiota, pizdy"... To tyla w krótkim tekściku niejakiego "józia"
Zażydzania języka i portalu przez icków, również tych z Londynu, ciąg dalszy.

Panie "Gawrion", zwrócę się do Pana w języku, który jak widać , jest na portalu promowany, obficie punktowany i przez Pana niezwykle łaskawie tolerowany. Panie "Gawrion, rusz Pan dupę i zrób coś z tym "londyńskim, zawiedzonym" chamstwem !!.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6
#1583335

Bądź uczciwy.

To, co przytoczyłeś to słowa, które Józiu cytuje, a autorem jest niejaki panMarek.

Też dołączam się do apelu do Gawriona - rusz dupę, zanim ci portal zniszczą!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1583372

Jestem uczciwy, a to nie jest cytat. To język jakiego ten XXX używa tu od zawsze. Jest tu kilka osób, którzy bezkarnie i nagminnie używają wulgarnego języka. Nie rozumiem masowego punktowania ich tekstów. Kim są ludzie, którzy te punkty im dają ?. W jakim kierunku my idziemy?. To miał być portal patriotyczny, a ci ludzie robią z tego jeden,wielki prymitywny śmietnik. Tak trudno to zauważyć?.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1583375

Widzę, że chcemy tego samego. Ale jak to zrobić? Społeczność która nie ma kontroli, która by nadzorowała i dyscyplinowała zawsze zmierza do anarchii i upadku. I na samym początku do upadku obyczajów, kultury i moralności. Zgłaszam regularnie te kloaczne plugastwa do redakcji - odpowiedzi, lub tylko jakiejś reakcji nie otrzymałem. Domyślam się przyczyn. Tak czy inaczej portal coraz mniej jest patriotycznym, a coraz bardziej słabą kalką onetów, itp.

Powtórzę za tobą - CZY TAK TRUDNO TO ZAUWAŻYĆ?!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1583376

a zgłosiłeś podpierdalaczu tego parcha który każe się tytułować panem (o zgrozo)

o kim piszę ? 

pewnie sputnikowy/neonowy pajacu wiesz
i WYPAD z tego bloga

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1583380

Jest 10:31.

Koniec przerwy. Kolejne kible czekają do umycia na poziomach 20 - 30. Koniec przerwy. Wracaj do roboty, bo potrącą funciaka albo dwa. 

 

Polecam też ten wpis z bluzgami "Jozio z Londynu" Pani "katarzyna.tarnawska". Proszę, niech się Pani zapozna, weźmie pod rozwagę i nie poucza mnie więcej.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

panMarek

#1583383

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Gawrion twierdzi że nie ma jeszcze 40-tki...to oznaczałoby więc , że to szczaw, który z mirabelką prowadzą ten portal.

To również tłumaczyłoby ...skąd takie problemy z moralnością , z rozeznaniem co dobre a co złe, co mądre i co głupie, co wypada a co nie.  Taki  młokos, poza drupalową inteligencją, nie wie nic o życiu, o kulturze, o przyzwoitości. Dlatego banda londyńskich "pojebańców" może tu bezkarnie harcować. Potrafią załatwić błyskawicznie każdą merytoryczną dyskusję , obrazić wszystkich..poza "swoimi", popierać największych idiotów.. A to Polska właśnie......

A nam się zdawało, że ON wciąż gra...że to portal patriotyczny...a to echo grało.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1583389

Przykre to, ale pani swoją postawą również przykłada rękę do spodlenia tego portalu.

Fakt, raczej nie jest pani wulgarna tylko złośliwa i zadufana.

Chociaż też coś takiego lubi pani napisać:   Dlatego banda londyńskich "pojebańców" może tu bezkarnie harcować.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1583392

" banda londyńskich "pojebańców" może tu bezkarnie harcować."

a ty stara ropucho skąd jestes 

Tworki?

Kobierzyn?

A może jak twój kocha Braun z Tel Avivu

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1583438

w sporej potrzebie

 

jest w sporej potrzebie

może się znajdzie ktoś

kto ją naprędce wyje... 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1583445

chyba tylko pies sołtysa 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1583446

Polecam też ten wpis z bluzgami "Jozio z Londynu" Pani "katarzyna.tarnawska". Proszę, niech się Pani zapozna, weźmie pod rozwagę i nie poucza mnie więcej.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

panMarek

#1583397

Polecam też ten wpis z bluzgami "Jozio z Londynu" Pani "katarzyna.tarnawska". Proszę, niech się Pani zapozna, weźmie pod rozwagę i nie poucza mnie więcej.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

panMarek

#1583398

Orientacja seksualna to osobista sprawa każdego człowieka.
Ale to naprawdę skrajny przypadek aż takiej nienawiści do kobiet.
I na dodatek ma w nicku "pan"
Żenujące.

Jaką naroślą są twoja mama,żona,siostra czy ewentualnie córka
Poznamy odpowiedź

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

White Lives Matter

#1583316

Patrzę, czytam i oczom nie wierzę!

Ten "wyszukany" styl, ten wysoce "kulturalny" poziom! To "bogate" słownictwo, elegancki język...

Muszę się zgodzić - kobiety to głupsze istoty niż mężczyźni - nie nadają się do dyskusji z nimi, bo przecież - nigdy żadna kobieta nie straciła głowy dla foremnej męskiej pupy, dla zgrabnych, męskich nóg ani dla prominentnego, męskiego... nie, nie biustu, a torsu. 

No i wreszcie - ta "wspaniała" "dowodowa" literatura na temat Piłsudskiego i sanacji. Ci "teoretycy sztabowcy", czyli Suchodolski (czyżby synalek Kazimierza - czołowego "pedagoga" peerelowskiego?), Nicpoń, Michalkiewicz, Cywińska... Wyborowe grono polityków i strategów. Że co? Że nie? To na jakich fachowców pan się właściwie powołujesz? 

Oraz te "mądrości" jak to "przez Piłsudskiego" ponieśliśmy tak ogromne straty, walcząc w wojnie obronnej 1939.

Chybaś pan, panie Marek, nawet Suchodolskiego nie doczytał - bo on także zauważa że nasze (polskie!) straty w tej wojnie spowodowane były atakiem z dwu stron. To pewnie także problem czytania ze zrozumieniem - podobnie jak Verita (stąd ten wspólny "syndrom nienawiści" wobec Piłsudskiego). A tutaj jeszcze ciekawostka - z czasu I WŚ: w bitwie o Gallipoli tureccy obrońcy stracili 87 tys. zabitych,165 tys. rannych, podczas gdy atakujące wojska Ententy "tylko" 44 tys. zabitych, 97 tys. rannych. Jak to więc jest z pańską wiedzą o taktyce i teorii wojskowej.

Jeśli pan zechcesz, na przyszłość, kogoś pouczać - wpierw sam się pan doucz!

Po tych "rewelacjach" zarobiłeś pan szereg jedynek także ode mnie. A ponieważ wciąż jestem "w biegu" - być może, nie czytając - zacznę stawiać panu jedynki - za sam nick. Na razie - solidnieś pan na to zapracował!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1583340

Staropolskie przysłowie mówi: „nie lituj się nad dziadem, bo dziad jak odżyje to cię torbą zabije”. Dotyczy to w szczególności kobiet – pasożytów i rozsadników nieszczęść.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

panMarek

#1583349

Półwysep Gallipoli to niewielki obszar na terenie dzisiejszej Turcji. Dobrze, pani Katarzyno, że Pani przypomniała o desancie z 25 kwietnia 1915 r. (walki trwały do 9 stycznia 1916 r.) żołnierzy z Australian and New Zeland Army Corps (ANZAC). Na Gallipoli do walk dołączyli także żołnierze Wielkiej Brytanii, Francji i Indii. Niemal każdy coś słyszał o bitwie nad Sommą i pod Verdun natomiast o krwawych walkach na półwyspie Gallipoli słyszało niewielu. 

Dodam, że oprócz podanych przez Panią strat – (zabitych i porażonych), wielu żołnierzy chorowało z powodu kiepskich warunków sanitarnych na półwyspie, głównie na gorączkę, biegunkę i dyzenterię. Ocenia się, że do powyższych strat należy dołączyć około 145 tys. zgonów z tych powodów wśród samych tylko żołnierzy brytyjskich.

Na marginesie.

Winston Churchill żądał podwojenia liczby wojsk oraz rozszerzenia działań na lądzie. Przeciwnik okazał się jednak silniejszy od jego woli. Alianci nie zdołali scalić przyczółków. Turecka pogarda dla śmierci budziła respekt. Tylko w sierpniu 1915 r. bilans ofiar wyniósł ok. 2,3 tys. Australijczyków i ponad 7 tys. Turków. Symbolem ich oporu jest postać kaprala Seyita, który służąc w baterii dział 240 mm, taszczył pociski o wadze ponad 200 kg.

Ceną uporu lorda admiralicji oraz klęski jego koncepcji była dymisja. Przyszłemu premierowi zaoferowano stanowisko oficera średniego szczebla wojsk lądowych we Flandrii. Dla tak ambitnego człowieka było to upokorzenie. W okopach miał prowadzić kampanię przeciwko wszom. Media okrzyknęły go mianem „rzeźnika dardanelskiego”. Propaganda państw centralnych zajęła bardziej łagodne stanowisko. Popularne u nas określenie „osła dardanelskiego” pasowało do niego jak ulał twierdzi M. Woś.

PS

Gallipoli to również miejsce narodzin legendy pułkownika Mustafy Kemala, pierwszego prezydenta Republiki Tureckiej, zwanego ojcem wszystkich Turków – Atatürkiem. Współczesna armia turecka w przypadku wyjścia z NATO stanowić będzie twardy orzech do zgryzienia na Śródziemnomorskim Teatrze Wojennym.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

casium

#1583355

Tak, jak Pani pisze - prawie nikt nie pamięta historii bitwy o Dardanele. Gdy zaznajomiłam z nią "mego" Duńczyka - po prostu nie wierzył, m. in. w degradację Churchilla ("wszak Churchill to bohater"), a tej historii nie znał.

Inną ciekawostką jest przyczyna bitwy - czyli walka Anglii o zachowanie dostępu do Morza Śródziemnego (przez More Czarne i Marmara) - dla Rosji. My natomiast, w Europie, do dziś nie wiemy, jak wielkie straty ponieśli wówczas Turcy - również z braku higieny - krwawej biegunki (czerwonki, dyzenterii) i tyfusu brzusznego.

Atatürk "zeuropeizował" Turcję, z czego zresztą Turcja stopniowo wycofuje się na naszych oczach. Przyłączenie Turcji do NATO - może być problemem większym, niż myślimy.

A znów "na marginesie" - tym razem II WŚ - "ostatni amerykański kowboj" - generał Patton studiował historię taktyki wojen starożytnych i na tej taktyce opierał swoje działania w Afryce i w Europie.

Niestety, już nie żyją Ci z moich Bliskich, którzy byli biegli w Historii Nowożytnej - na tle Starożytności, którzy posiadali rzeczywiste wykształcenie w zakresie wojskowości. Bo gdy widzę/czytam te różne kryminało/pitavale jakoby historyczne, pisane, tworzone bez wiedzy o "materii", za to - pod określoną "publiczkę" - to nie wiem sama, jak reagować. Mądrzy przecież nie uwierzyliby, durniom - można wszystko wcisnąć i niczego nie da się wytłumaczyć.

Serdecznie pozdrawiam,

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1583401

Pani Agnieszko!

Doprowadziła Pani do tego, że 100% agencik się odkrył. To kolejny zamelinowany troll od sputnika z Olsztyna i Kaliningradu. Będzie się tu wymądrzał, bo mu za to płacą. Siedział cicho i jak potrzeba to robota uaktywnili. Teraz brygada Putinno ostro pracuje by wszystko pogmatwać. Nie w smak im ta dyskusja i mądre uwagi. Ich żywiołem jest bagno i burdel.

Ora bidula, jak może, lecz już mamy nabytą odporność na putynizm. Dużo tego było. Aż do wymiotów.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1583256

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

panMarek

#1583264

Na część pytań skąd czerpię informacje? Oczywiście od tych co posiadają prawdziwą wiedzę. Dla przykładu o Piłsudskim między innymi z:
W krainie sanacyjnych absurdów - Sławomir Suchodolski 
Czarna księga sanacji - Sławomir Suchodolski
Tomasz Ciołkowski – Józef Piłsudski bez retuszu AUTOGRAF
Piłsudski i sanacja – błędy i zbrodnie - Wśród autorów m.in. Stanisław Michalkiewicz, prof. Lech Wyszczelski, Jan Engelgard, prof. Artur Śliwiński, dr Marta Cywińska, Adam Śmiech, Anna Pruska-Wisznowska, Tomasz Ciołkowski, dr Mariusz Patey, Marcin Skalski
Henryk Nicpoń – Polowanie na Generała. Piłsudski kontra Rozwadowski Henryk Nicpoń – Polowanie na Generała. Piłsudski kontra Rozwadowski
Marcin Klimek – Mord belwederski czyli zabójstwo żandarma Koryzmy, ochroniarza Marszałka Piłsudskiego 
Ponura prawda o Piłsudskim – Henryk Pająk  (Wydanie II poprawione i uzupełnione)

Poza tym sami sobie wystawiacie świadectwo jak działa Towarzystwa Wzajemnej Adoracji Od Minusów ;-)

Ukrywa komentarze, bo się im nie podobają. Minusowanie - bo nowy się wdarł w to zapleśniałe towarzycho!

Można by rzec, że "Niepoprawni" stosują tzw. chów klatkowy.

Żenada

P.S. Do tego wejścia na stronę są liczone przy każdym wejściu tego samego użytkownika a nie raz jak w innych portalach w celu sztucznego podbijania oglądalności.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7

panMarek

#1583278

Te inwektywy to argument końcowy.Czy jeszcze będzie ich więcej

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

White Lives Matter

#1583318

Zestaw literatury o Piłsudskim to inwektywy?

Skąd to towarzystwo się tu tak dobrało.

Tylko jeden narodek jest tak zorganizowany, jak sądzę.

No, ale jak to mówią Rosjanie – „każdyj durak po swojemu z uma schodzi”.

 

P.S. pan(sic)marek - nazwiska też ludziom przekręcasz (sic)pało?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7

panMarek

#1583326

Pilne.

Michał Boni będzie teraz pracował w firmie kurierskiej. Nikt nie odmówi mu kompetencji. Bez wątpienia perfekcyjnie wszystko na czas doniesie.
8-))))))

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

White Lives Matter

#1583322

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Na pewno nie będzie rżnął głupa i klikał minusiki tak jak "Huski". 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7

panMarek

#1583350

Humpty Dumpty @ Wrzodak Z.

"Zastanawiam się, skąd u ciebie tyle zoologicznej nienawiści do Kaczyńskiego? czy stąd, że nazwał ciebie kiedyś "ruskim agentem", co trwale przylgnęło?

Tak samo nie cierpisz również Giertycha. Czy dlatego, że Polskę obiegło kiedyś jego powiedzenie, że mu się "Wrzodak na d..pie zrobił i musi go usunąć"?

Próbujesz retoryki antysemickiej, wyzywasz innych od Żydów, a tymczasem w rodzinny Ursusie różnie mówią o twoim pochodzeniu.

Dlatego tak głośno wrzeszczysz, żeby to ukryć, rebe Wrzodakołer?

---------------------------

 Link do wypowiedzi "czcigodnego" grona adminów, "szanownego" posła Wrzodaka i wspomagających ich trolli - Hadesa i Pedanta: 

http://obserwatorium.neon24.pl/post/148113,afera-birgfellnera

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6

AgnieszkaS

#1583352

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Czy Pani się czasami sufit na łeb nie zarwał?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

panMarek

#1583353

Wydaje się,że następny portal stracony.

Tu toczy się jakaś gra,której jeszcze nie rozumiem.

Dopuszczono,by jakiś paskudny robal oszalały z nienawiści do wszystkiego, nie wiem, może rzeczywiście ten idiota Wrzodak, lub ktoś z tego ruskiego szamba, zdołał zyskać poparcie redakcji i teraz dopuszcza się do świadomego rozwalenia niepoprawnych. Podczas gdy wielu innych przyzwoitych blogerów wycofało się, ja starałem nie dopuścić do destrukcji. Lecz coraz bardziej bezkarnie szalało tu antypolskie towarzystwo. Tym razem wygląda to na profesjonalną, zmasowaną akcję niszczącą po kolei portale, które jeszcze nie są w ich rękach. Coś dziwnego się dzieje  na wielu prawicowych forach. Pada Salon24 i nawet na naszych blogach jest dziwnie. Rezultaty wojny hybrydowej? Niszczenie prawicowej blogosfery?

Właściciel NP Gawrion nie reaguje na przekraczanie wszelkich barier i jak gdyby nic śmieje się internautom w twarz.

Starałem się być wierny czytelnikom, bo nasza prawa strona gwałtownie się kurczy. Jak tu widać, chyba ważne teksty oddane są trollom na niedopuszczenie do poważnych dyskusji. Nawet kosztem przyzwoitości i kultury.

Jak pani widzi, przeciwnik to ostatnie szambo i zepsute ścierwo. Wiedzą, że zdychają,lecz na koniec chcą zatruć co się da. Spokój i porządek w Polsce jest czymś z czym rozpaczliwie walczą. Nawet jeśli zostawią gruzy.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1583354

Jak nie rozumiesz to dzwoń do Jozio z Londynu a on pomoże.

Właśnie umył kible na poziomach 10 - 15 i ma 15 min. przerwy. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

panMarek

#1583378

a ciebie czubku używam jako mopa - 

a później muszę robić dezynfekcje taki smród

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4
#1583381

Polecam też ten wpis z bluzgami "Jozio z Londynu" Pani "katarzyna.tarnawska". Proszę, niech się Pani zapozna, weźmie pod rozwagę i nie poucza mnie więcej.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

panMarek

#1583399

Nie zaglądam na to ścierwomedium gdzie mnie tam przygarnął TomekParol, od czasu jak rozszyfrowałem "międzynarodową" karierę Opary, nadzór Wileckiego i przyjaźń z Wachowskim i gdy oddano je w brudne łapy dwukrotnie skazanego drobnego cwaniaczka Pomidora Ruszkiewicza i jego, jak nazywa - Gwiazdeczki, Astry/Patry Słupianek, oraz bidoka, niespełnionego gitarzysty, podgazdy z Rabki. Potem ten przestępca "mnie wywalił' w ramach czyszczenia Sputnika/Neonu z patriotów.

To  nadal silna tuba Putinlandu - ruskiej agentury z zakamuflowanym żydowskim elementem.

Jednakże skrupulatna i wiarygodna relacja blogera Humpty Dumpty i reakcja tego pomyleńca Wrzodaka Z. rzeczywiście wskazuje, że ten tutaj onucowaty osobnik o poziomie kałmuckiego czerwonoarmisty prawdopodobnie jest samym W.Z. lub jego wiernym klonem.

Wizyty asów neonowego ścierwa na NP są długoletnią tradycją. Najwidoczniej są  tak zadaniowani i opłacani. Popatrzymy sobie do ich KRS i jak tam idą biznesiki.

Przyzna pani, że ci ludzie są jednocześnie żałośni i śmieszni. Taki mongolski folklor.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1583363

Co za piękna polska mowa prawicowego, sfrustrowanego blogera.

Prawie Norwid a na pewno Słowacki.

Przypomnę, który to przygłup pouczał co do czystości języka?

Cyt. 1: "Zdecydowanie najważniejszym do którego się tu odwołuję jest dystrybucja szacunku."

Cyt. 2: "Jak widzisz neonowy desant ścierwojadów szaleje.
Brak mi tu tego parcha SL, czy dupodaja Zakutego Łba.
A przecież założył ten warszawski "tzwel" swoje konto
A tymi tutejszymi czubami się nie przejmuj
To lemingowy plankton
 

Polecam też ten wpis "jazgdyni" Pani "katarzyna.tarnawska". Proszę, niech się Pani zapozna, weźmie pod rozwagę i nie poucza mnie więcej.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6

panMarek

#1583382

Ponoć masz 60+
Siadłbyś sobie już na dupie.
Czy ty nie widzisz tego co z siebie wyrabiasz.
Żal mi cię, tak po ludzku,żal

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

White Lives Matter

#1583386

Polecam też ten wpis z bluzgami "Husky" Pani "katarzyna.tarnawska". Proszę, niech się Pani zapozna, weźmie pod rozwagę i nie poucza mnie więcej.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

panMarek

#1583395

O jakich to moich bluzgach piszesz ?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

White Lives Matter

#1583423

Januszu
Gorszego sqrwysyna niż ten SL w polskiej blogosferze nie znajdziesz.
Nie dość że cwel, (kochaś Zawiszy) to na dodatek zwykły złodziej.
Do dziś spora grupa neonowcow nie dostała zwrotu kasy jaką zebrał na "spółdzielnię"
To że to portal który jest we władaniu dzieci i wnuków sowieckich żołdaków przywiezionych na ruskich tankach to wiadomo.Nic nowego
A ten Wrzód to zwykły szmaciarz, który otoczony "opieką" dyrektorki portalu może bezkarnie wyzywać, to świadczy tylko o niej.Jebany kundel okradł załogę Ursusa i dziś rżenie pana, a tak naprawdę rżnie głupa większego niż jest
A dlaczego go tak broni, to wszyscy wiedzą.
Humpty Dumpty to znakomity bloger,ale ma wadę, nie dość że piszę prawdę to nie pozwoli sobą pomiatać, zwłaszcza taki sqrwionym parchom mieniących się adminami.
Mam nadzieję że kiedyś spotka go "los Boniego" i ten gnój SL zarobi z liścia aż mu odbyt w gardle stanie.
Ale masz rację zostawmy już te ścierwa (przypadkowo nazwanych ludzmi) na boku i róbmy tu swoje

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4
#1583384

Polecam też ten wpis z bluzgami "Jozio z Londynu" Pani "katarzyna.tarnawska". Proszę, niech się Pani zapozna, weźmie pod rozwagę i nie poucza mnie więcej.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

panMarek

#1583394

Na Neon poseł Wrzodak wszystko może. Posłowi wolno rzucać wulgaryzmami i epitetami w kogo zechce. Nigdy nie zostanie za to ukarany administracyjnie. Jeśli kogoś obrazi, administracja raczej zbanuje osobę przez wielmożnego posła publicznie oplutą. Poseł zachowuje się jak najgorszy arogant, jak  chamidło, jak ordynarny ćwok.

Słusznie Pan wspomniał, że to jest mongolski folklor. A na Neonie rzeczywiście panują mongolskie układy. 

 

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

AgnieszkaS

#1583448

Ten Wrzodak to tylko szmata przypadkowo zwana ludziem

Przydupas Astry więc o co chodzi

Zwykłe sowieckie bydło

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1583499

Miałem i ja "przygody" (tzn.bany) za "polemikę" z byłym posłem Wrzodakiem.
Niektórzy nadrabiają braki w ..... inwektywami.
Zresztą nie on jeden
8-)))))

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

White Lives Matter

#1583514

Ludzie dajcie spokój z tym sowieckim wszarzem.
To bydle dość się skompromitowało w życiu
Gnój bez wykształcenia, słynny autor listu do putina, któremu wielokrotnie wylizał już odbyt 
Antypolskie podle ścierwo

           

.
I dziwnym trafem kochaś wielkiej PATRidiotki szefowej Neonowego szamba
Ta kałmucka swołocz obraża tam innych bezkarnie co nie powinno nikogo dziwić zważywszy na skład administracji
Kurwa,złodziej i warszawski cwel.
Czyli nic nadzwyczajnego.
Właśnie ten warszawski cwel, to skrajny przykład dziecka UB-eka, a sam to jak można przeczytać w sieci to były SB-ek zweryfikowany negatywnie.
Zabrali mu esbecka emeryturę więc dziś piszę paszkwile na PIS i cieszy się jak skończony kretyn.
Kolejna szmata nie człowiek.
A i na dodatek parch żydowski niejaki SL też się dziś produkuje publikując wpis o tym jak mu źle w Polsce.
A Won ty szmato czerwona za Don.

Weź ty ścierwojadzie posmaruj dupę wazelina bo @Zakuty łeb lada moment przyjdzie i bedzie riki-tiki

 

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/185172,1,wrzodak-zygmunt.read?page=2&moduleId=4677

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1583594

"wszarz...bydle... Gnój... odbyt... ścierwo... szamba... swołocz... kurwa... cwel (x2)... kretyn... szmato... ścierwojadzie... dupę...

Miłej lektury Panie Gawrion, a wszyscy pałkarze "plusujcie" kumpla za jego niezwykle inteligentny tekst...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1583598

te ministrant
Idź do spowiedzi bo @panMarek sypie bluzgami a ty czytać musisz
Mówię ci idź
ps.
który to już twój powrót na portal bo się pogubiłem

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1583603

Też widziałem że wpisy tego blogera w nocy zostały skasowane.
Rankiem ten cwel je przywrócił (i następnie jak na kretyna przystało), odbanowal i udaje że to kłamstwo.
Bloger @puuuq napisał o tym notkę a ta męska qrwa zaraz dala mu jedynkę bo to nim ta notka.
Ale odpierdalają cyrk że głową mała.
No i oczywiście tematem jesteś Ty Agnieszko i bloger Husky.
Podoba mi się tłumaczenie małżeństwa Ruszkiewicz & Zawisza.

Ciekaw jestem który z nich to ON a który ONA.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5
#1583385

Polecam też ten wpis z bluzgami "Jozio z Londynu" Pani "katarzyna.tarnawska". Proszę, niech się Pani zapozna, weźmie pod rozwagę i nie poucza mnie więcej.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

panMarek

#1583396

Nie jest ważne co tam o mnie i Agnieszce piszą

Ważne że piszą i ..........niech piszą

8-))))))))

i niech nie zapominają !!!!!!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

White Lives Matter

#1583427

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

I taki właśnie jest poziom umysłowy mącicieli. 

Sam się określił.

Jest ich kilkoro, a zasmradzają potem swego wysiłku intelektualnego, cały ten portal.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

panMarek

#1583433

Bur***mama się na chwilę pojawiła
Pały postawiła i na Neon wróciła

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1583435

To jest jeszcze inna ciekawostka na tut. portalu. Dotychczas "łapałam" ukryte pałkowniczki na blogu. A co do minusów - jeśli na blogu jest obecny jeden bloger "trójpunktowy", a ja w ciągu minuty dostaję trzy minusy za 3 pkt. każdy - to ciekawe, kto tak punktuje? Mogę absolutnie wykluczyć Lotną, Veritę, Markową, Ościa, mimo że niegdyś stanowili "trzon" grupy minusującej mnie. Czyżbym się myliła, że tym razem to "panMarek"?

No i - pojawiła się "plusodajka" - stawia plusy, sześciopunktowe dla panMarka (po ośmiu latach uśpienia na blogu - nagle - "śpioch" się obudził). I tak - ten bloger zyskuje punkty - awansuje w randze komentatora, mimo że jego wpisy nie wnoszą żadnych wartości.

Niestety - jestem skłonna zgodzić się z p. Januszem Kamińskim - na blogu toczy się "gra" - o zniszczenie.

Tym razem "plusodajki" nie złapałam, ale mam dziwne podejrzenia, że jest to słynna "Patria-Astra". Obawiam się, że jeśli "organizacyjna filozofia" (wszyscy są "równi", acz niektórzy są "równiejsi") Gawriona nie ulegnie zmianie, to bardzo szybko wszyscy na blogu obudzimy się "z ręką w nocniku".

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1583519

Oczywiście że to ona daje te szóstki

Bo wie komu

Znajomy od lat, który twierdzi że na scierwomedium nie piszę.

Niech ma nawet najwyższą rangę, co i tak nie zmieni że to prosty     prostak

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1583520

Oczywiście istnieje taka możliwość na Neon. Można dokonać jednego kliknięcia i cały dorobek autora znika. Następnie można to odwrócić jednym kliknięciem i wszystko, co zniknęło, natychmiast się pojawi. Tamtejszy mafioso, J.R., jest łgarzem i awanturnikiem.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

AgnieszkaS

#1583440

Przepraszam Agnieszko za te słowa, ale 

on i ta jego żona Zawisza to tylko męskie kurwy są

A ten numer parcha Ruszkiewicza znamy tu od lat

Kawał buca reszta **uja

I wszystko to pod czujnym okiem podstarzałej damy z Kalisza

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2
#1583444

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Polecam też ten wpis z bluzgami "Jozio z Londynu" Pani "katarzyna.tarnawska". Proszę, niech się Pani zapozna, weźmie pod rozwagę i nie poucza mnie więcej.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

panMarek

#1583476

cwel... kretyna... męska kurwa...

No i takim oto "slangiem" chłopcy się między sobą porozumiewają...

A administracja ma to... ?. No właśnie... Czyżby w "dupie"...?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1583599