Polityczna mądrość

Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

Zacznijmy na początek od głupoty.

Putin nie jest dobrym szachistą, choć myśli, że jest. On już znajduje się na takich wyżynach megalomanii, że uważa się za mistrza we wszystkim. Tymczasem jest zadufanym partaczem, który właśnie może spieprzył misterną akcję, którą jego dziadkowie z NKWD przygotowywali na wszelki wypadek tuż po wojnie w 1947 roku.

To była sprytna zasadzka przygotowywana przez bolszewickich i ubeckich Żydów na wypadek gdyby kiedyś Polaczki chciały podskoczyć i wywinąć się z matni, jaką kiedyś kiedyś zastawiono, czyniąc z Rzeczypospolitej wiecznego niewolnika tych, co na prawdę rozdają karty – Rusków, Niemców i Żydów.

 

A ten zadufany kagiebista spalił akcję, wyskakując w fatalnym dla siebie i sprawy momencie, z fałszywą narracją o uczestnictwie Polski, która po cichu, wraz z Hitlerem wywołała wojnę i gdyby nie dzielny naród radziecki i ojciec narodu Stalin, to kto wie, jak by się dla świata skończyło.

Tymi durnymi przemowami strzelił jak kulą w płot. Albo towarzyszu Putin trzeba było atakować w roku 2001, jak zakłamany szubrawiec Jan Gross, na rozkaz Starszych Braci, rozpoczął fazę drugą procesu nieustannej dyfamacji RP, celem ograbienia jej ze wszystkiego, a najlepiej wygumkowania jej z mapy świata, albo poczekać jeszcze, aż ponownie światowa opinia zacznie uważać Polaków za naród przeklęty, bandycki, złodziejski (akcja – Jedź do Polski – twój samochód już tam jest), skrajnie debilny (ilu polskich elektryków potrzeba, by wymienić żarówkę w lampie nad stołem? Pięciu. Jeden trzyma żarówkę, a czterech kręci stołem.).

Teraz mimo wysiłków wewnętrznych i zewnętrznych wrogów naszej ojczyzny, coś drgnęło i świat patrzy już bardziej sceptycznie na te wieczne plucie na Polskę.

Tak, że towarzyszu Putin, nie ważne co powiesz jeszcze i jak będziesz zgrywał uczciwego i mądrego przywódcę, na tej imprezce organizowanej przez twego żydowskiego kolesia Mośka Kantora w jerozolimskim instytucie Yad Vashem, też wściekłego na Polskę, bo mu zdmuchnęli sprzed nosa świetny interes wykupu polskiej chemii.

Świat już sobie o tobie towarzyszu opinię wyrobił. Wie, że jesteś głupi i jesteś złym człowiekiem. Tyle lat trzymasz się tej władzy i dosłownie nic dobrego dla nikogo, czy to swoich, czy nie swoich nie zrobiłeś.

 

Jesteś obecnie najlepszą egzemplifikacją politycznej głupoty. Taki matołek na sterydach – ojciec chrzestny spadających samolotów, wybuchających okrętów, odwiecznej ruskiej biedy i wszechobecnej korupcji. Wrzód na dupie dla wszystkich sąsiadów, którego nawet taki mędrzec jak przywódca Białorusi potrafił wyru...ć. Patron sportowców na pastylkach i morderca każdego, kto się nie podoba.

 

..........

 

Polityczną mądrością wysokich lotów w minionym tygodniu wykazał się prezydent USA, Donald Trump.

Pokazał, jak minimalnym kosztem osiągnąć maksymalny zysk.

 

Iran jest niebezpiecznym, bo nie grającym według światowych reguł, nieobliczalnym i rozfanatyzowanym państwem.

A najgorszą tam i najniebezpieczniejszą postacią była druga osoba w państwie – generał Kasem Sulejmani, inteligentny i krwiożerczy psychopata – koordynator islamskiego terroryzmu, dowódca najbardziej okrutnych tajnych służb w strukturach budzącego przerażenie na Bliskim Wschodzie Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Gość ubabrany w krwi zamordowanych po łokcie.

 

Jednocześnie Iran ma w głębokim poważaniu pokojowe dążenia, międzynarodowe traktaty i umowy. Nieustannie się zbroi. Pracuje w tajemnicy nad konstrukcją broni atomowej. Sieje ferment na całym obszarze – Palestyna, Liban, Syria, Jemen, czy Irak.

 

Jak załatwić, przynajmniej na jakiś czas, problem Iranu szybko i elegancko, korzystając własnie z politycznej mądrości?

Własnie w minionym tygodniu pokazał to amerykański przywódca i jego ludzie.

 

Dobra robota wywiadowcza prowadziła Sulejmaniego jak na sznurku. Było o wiele łatwiej niż z Bin Ladenem, bo ten tutaj, generał psychopata był megalomanem, wierzył w swoją potęgę daną od szyickiego Allaha, przez co był nieostrożny. Wystarczyło poczekać, aż znajdzie się na terytorium blisko amerykańskich baz, w tym konkretnym przypadku – lotnisko Bagdad, Irak, gdzie już w pogotowiu był dron bojowy i jednym strzałem wykonać egzekucję.

Było dodatkowe premium. W tym samym ataku zginął również przywódca oddziałów szyickiej milicji w Iraku, też paskudny bandzior Abu al- Muhandis. I jeszcze paru pomniejszych generałów i pułkowników.

 

To oczywiście wywołało ogromną wściekłość w Teheranie. Islamskim zwyczajem mężczyźni zaczęli się tam wspólnie podniecać – wściekać się, wymachiwać rękoma, tańczyć i palic flagi USA i Izraela. Normalka. Przy okazji stratowano kilkadziesiąt osób na ulicach i najprawdopodobniej zestrzelono w panice, myśląc, że to amerykańska inwazja, ukraiński samolot tuż po starcie, zabijając 176 osób.

 

Iran, żeby zachować twarz i uspokoić swój lud, musiał zareagować, zdając sobie sprawę, że po drugiej stronie nie ma już lewackiego mięczaka Obamy, tylko zwariowanego twardziela, który nie wiadomo jak może odpowiedzieć w kolejnym ataku.

Zaaranżowali więc na pokaz dla swoich taki cyrk rakietowego ataku na dwie amerykańskie bazy w Iraku, w sposób, że nikogo nie zabili, a nadto niewiele zniszczyli. Jak później podano, niektóre rakiety spadały nawet 40 km od bazy.

 

Łaskawca Trump łagodnie i ze zrozumieniem potraktował ten honorowy rewanż wroga, a żeby do głowy głupie myśli nie przychodziły Iranowi, docisnął im pasa dodatkowymi sankcjami.

Niech teraz sami kombinują.

Lecz już bez największego zagrożenia dla zachodu – generała Kasema Suleimaniego.

 

Historycy już oznajmiają, że schemat operacji był powtórzeniem epizodu z II WŚ – "Operation Vengeance"(Operacja zemsta), gdzie

po raz pierwszy w historii Amerykanie dokonali egzekucji ważnego dowódcy obcego państwa, admirała Isoroku Yamamoto.

 

 

I jeszcze jedno. Wściekłe lewactwo, które tym bardziej nienawidzi i usiłuje zniszczyć przeciwnika, im bardziej się jemu powodzi, szydzą z niego i ośmieszają na wszelkie sposoby.

 

O Donaldzie Trumpie nie powiedzą inaczej, jak Facet z Mopem na Głowie. Cóż... lewactwo nigdy nie znało się na modzie i nie miało stylu.

 

...........

 

A naszego prezydenta Andrzeja Dudę już od samego początku takie same lewactwo (bo oni wszyscy na świecie pracują dla jednej Centrali) nazywało Maliniak.

Faktycznie jest nieco narcyzowaty, pucułowaty i jak ten Maliniak z serialu Gruzy "Czterdziestolatek", lubi gadać.

A warszawskie wąskie rurki bez skarpetek i z manicure, nie wiem dlaczego nazwali go Adrian. Jakieś grupowe, enigmatyczne obelgi, które nie wiem z kogo kpią. Tak samo, jak sobie dworują ze mnie – Janusza.

 

Prezydent Duda i jego doradcy również popisali się dojrzałą polityczną mądrością. I to na dodatek w odpowiedzi na tą kretyńską głupotę kagiebisty Putina, który usiłował rozpętać antypolską histerię. O czym napisałem powyżej.

 

Po tym jak Putin przed swoim narodowym zgromadzeniem stroił jak zwykle srogie miny i prężył muskuły na sterydach zatwierdzonych przez ruski Komitet Olimpijski, plując i chamsko łżąc jak pies o wywołaniu II WŚ przez Polskę i jej odwiecznym antysemityzmie, a w tym samym czasie nasz ukochany marszałek Senatu Grodzki prowadził czułe tete-a-tete z ruskim, nie mniej chamskim i aroganckim niż jego szef. Ambasadorem Andriejewem, zwyczajowe, teraz już lewackie, jak i prawackie, rusofilskie środowiska zaczęły wrzeszczeć i podpuszczać: - Panie prezydencie! Andrzej, Andrzej! (tym razem już nie Adrian, czy Maliniak) – daj odpór Putinowi! Powiedz mu tak, aż mu w pięty pójdzie!

A gdy prezydent milczał i nie reagował na "żądania narodu", by dać ruskiemu popalić, zaczęli go oskarżać i wrzeszczeć na nową nutę: - Dlaczego prezydent milczy na taką zniewagę? Musi odpowiedzieć! Nie ma godności i honoru! Tchórz! Maliniak! Adrian! Marionetka!

 

Czy tylko połowa tych wrzaskunów, czy więcej, czy mniej, nie wiedziała, że jest to właśnie ruch, na który szachista Putin liczył, a reszta, już od dawna sterowani z Moskwy agenci i zdrajcy mieli rozkazy?

 

A prezydent Duda właśnie w imię politycznej mądrości i polskiej racji stanu milczał, pozostawiając sobie możliwość najlepszej odpowiedzi po przemówieniu Putina 23 stycznia w Izraelu, w Instytucie Yad Vashem, gdzie nie wiemy, jakie jeszcze kłamstwo wysmaży. I co najważniejsze, jak nie może odpowiedzieć w Izraelu tuż po Putinie, to będzie miał taką możliwość 27 stycznia w Auschwitz, w obecności kilkudziesięciu głów państwa i gdy kamery całego świata będą na niego skierowane.

 

Nie tylko że Andrzej Duda cały czas milczy nie dając Putinowi szansy na dalszą polemikę, to także podjął znamienną decyzję – nie przyjął zaproszenia i odmówił udziału w izraelskich uroczystościach, jak wspomniany Mosiek Kantor odmówił mu prawa głosu i nasz prezydent siedziałby jak niemy łabędź, gdy ruski niemianowany car będzie plugawił i poniżał Polskę. A to byłaby dyplomatyczna i wizerunkowa katastrofa.

Putina 27 stycznia tym razem w Auschwitz nie będzie. Lecz będzie wielkie światowe audytorium. Polski prezydent będzie miał olbrzymią szansę by pokazać opinii światowej prawdę o roli ZSRR i Stalina w rozpętaniu II Wojny Światowej; o tragedii Polski od 1 września 1939 po barbarzyńskim napadzie Niemiec na nas i o jeszcze większej tragedii, gdy parę dni później, 17 września, sowieci nas najechali ze wschodu. I o morderstwach, o Katyniu, wywozach za Ural. A potem, pod koniec wojny, gdy Armia Czerwona "wyzwalała" Polskę, mordując tysiącami polskich patriotów – w tym Żołnierzy Niezłomnych i przedwojenną elitę, jaka jeszcze przeżyła po hitlerowskich eksterminacjach. I na koniec – o 45 leniej okupacji kraju przez radzieckich towarzyszy.

A gdy już wolność odzyskaliśmy prezydent może powiedzieć o Tragedii Smoleńskiej, którą Polacy nadal uważają z Mord Smoleński. Może też powiedzieć i powinien powiedzieć o Kłamstwie w Jedwabnem, gdzie wynajęty kłamca i oszust Jan Gross rozpoczął zmasowany atak na Polskę, czyniąc z Polaków złych i barbarzyńskich ludzi, którzy "antysemityzm wyssali z mlekiem matki".

 

Oto co można uczynić dla kraju posługując się polityczną mądrością, a nie działając pochopnie, impulsywnie i emocjonalnie.

 

............

 

Niestety w naszej polityce – mówmy to wyraźnie – w służbie dla Polski i Polaków, jest ciągle jeszcze dużo głupców i sprzedawczyków za judaszowe talary ze wschodu i zachodu.

Ich zadaniem jest destrukcja i chaos. I uleganie ich podszeptom, czy żądaniom to wyłącznie polityczna głupota. Niech się oburzają, że rząd, czy partia u władzy z nimi nie konsultuje swych działań. Niech się najpierw wykażą dobą wolą, udowodnią, że służą całemu krajowi i wszystkim obywatelom, to wtedy będzie można ich się zapytać o zdanie.

 

 

.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.2 (20 głosów)

Komentarze

//O Donaldzie Trumpie nie powiedzą inaczej, jak Facet z Mopem na Głowie.//

Wydaje mi się że lepiej mieć "mopa na głowie" niźli własne odchody .....w kretyńskiej "głowie" .....zwanej  dalej czerepem

 

Vote up!
15
Vote down!
-1
#1614388

Kryptokomuniści i ich zwolennicy uwielbiają przekręcanie nazwisk, nicków, czy wymyślanie obraźliwych określeń. Tak leczą swoje frustracje i kompleksy z dzieciństwa.

Tak więc ja jestem ja z dyni, a ty pisek. No piaskownica.

Vote up!
12
Vote down!
-3

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1614393

Dobre podsumowanie caloksztaltu tej sprawy. Dalem tylko 4 ze wzgledu na slownictwo.

"Kryptokomuniści i ich zwolennicy uwielbiają przekręcanie nazwisk, nicków, czy wymyślanie obraźliwych określeń. Tak leczą swoje frustracje i kompleksy z dzieciństwa."

To jest bardzo precyzyjne okreslenie niektorych komentarzy.

Dziekuje.

Vote up!
9
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1614400

I już po wojnie USA - Iran czyli jak było do przewidzenia. Iran dostał po brudnych łapach, beżowe bandyty nadal orbitują w poszukiwaniu dziewic i Iran zrozumiał, że żarty się skończyły. Gdyby Polską rządzili tacy gieroje jak Winnicki, Bosak, Budka czy Kosiniak Kamysz bylibyśmy już poza sojuszem z USA zdani na łaskę Putina.

Vote up!
12
Vote down!
-1
#1614418

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika kontrik został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Już po kolejnej wojnie? W poprzednim styczniu też miała być. 

To może chociaż Żydy już opanowały Polskę? Przecież po wyborach miały dostać latyfundia na osadnictwo za 447.

Vote up!
2
Vote down!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1614425

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Mmy t klk kryptkmnstów przkręcjących nzwsk, nck.

Hmpty Dmpty, 

Hsky.

Tzsz/Wnd Wrsk,

ndy-ndy zwny &qt;Ścrwnnówką&qt;

zwdzny

T czystj krw kryptkmnśc. Frstrcj z pwnścą t jst, l czy kmplksy z dzcństw t jż n wm. N pwn t fcc c z wk pdstwówk mysłw n wyrśl. B wtdy nrmln dzck wyrst z przzywnk. Mój nczycl przyspsbn brnng dkłdn t krślł &qt;Jj glć d pskwncy&qt;.

Vote up!
4
Vote down!
-11
#1614404

innych post. Mam nadzieję, że inni bezpodstawnie przez ciebie obrażani od wielu miesięcy dokonają również zgłoszenia.

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1614459

i propagandystę z filorosyjskiej ścierwoneonówki co mu bolszewia "zwisa" na czerwono...

Do takich sowieckich politruków nic logicznego nie dotrze - bo albo wierzą w antypolski bolszewizm, albo im za to płacą...

Vote up!
8
Vote down!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1614506

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

trudna dla ciebie sprawa. Jazgdyni stwierdził iż ci co przekręcają nazwiska to "kryptokomuniści", ja się z nim zgodziłem i wymieniłem tych, co notorycznie przekręcają nazwiska, nicki. To jest czysta prawda o wymienionych, a prawda boli na tyle, że bezpodstawnie od miesięcy obrażałeś kobiety nazywając je idiotkami, innych bolgerów i ty masz czelność innym to wmawiać? Pomówienia to twoja specjalność, czyż nie?

Vote up!
2
Vote down!
-7
#1614519

  Witam! Do zwolenników "Konfederacji" chyba już dotarło, kim naprawdę i co reprezentuje ta partyjka. To podobna namiastka "palikociarni", Póżniej Kukiz 15, a teraz w nowej nazwie montowni byłych służb komuny, aby urwać głosy wyborcze PISu, aby przypadkiem nie przelało się na powstanie nowej Polskiej Konstytucji, aby wreszcie przeprowadzić oczekiwaną lustrację i dekomunizację w Polsce. Wywdziękiem naocznym, zachowanie Korwina przy aklamacji sejmu przeciw próbom zakłamywania prawdy historycznej przez Rosję. I jak tu nie mówić o zdradliwej bolszewickiej onucy i agenturze wpływu. Pozdrawiam!

Vote up!
9
Vote down!
-1

ronin

#1614523

  Witaj! Do zwolenników "Konfederacji" chyba już dotarło, kim naprawdę i co reprezentuje ta partyjka. To podobna namiastka "palikociarni", Póżniej Kukiz 15, a teraz w nowej nazwie montowni byłych służb komuny, aby urwać głosy wyborcze PISu, aby przypadkiem nie przelało się na powstanie nowej Polskiej Konstytucji, aby wreszcie przeprowadzić oczekiwaną lustrację i dekomunizację w Polsce. Wywdziękiem naocznym, zachowanie Korwina przy aklamacji sejmu przeciw próbom zakłamywania prawdy historycznej przez Rosję. I jak tu nie mówić o zdradliwej bolszewickiej onucy i agenturze wpływu. Sorry...powieliło...Pozdrawiam!

Vote up!
8
Vote down!
-1

ronin

#1614524

Mikroskopijny generał i dowódca swoich gaci, w myślach arcygenerał i mędrzec, niejaki Ruszczyk Bez Mopa na Głowie, cierpi po śmierci zbrodniarza Sulejmaniego. Bo właściwie powinien on być zgłoszony do pokojowej nagrody Nobla.

Tak m.in pisze:

"Zabicie perskiego Generała to właśnie taki przypadek. On nie tylko kierował bitwą, on robił wszystko, żeby ją zakończyć. Jak wynika z oświadczeń premiera Iraku Suleymani podjął się, na prosbę samego Trumpa, misji dyplomatycznej i wracał z Arabii Saudyjskiej. "

 

Przestańcie ryczeć ze śmiechu. Ten nasz Ruszczyk ciężko pracuje w fabryce idiotów. Każdy by zgłupiał.

Vote up!
11
Vote down!
-4

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1614395

Kolejny "pers generał" na orbicie?
Co oni mają z tymi odlotami i po czym
Po wodzie z wiaderka od mopa
8-)))))

Vote up!
12
Vote down!
-2
#1614398

 cierpiał na nieprzemijające delirium tremens?

A może to jakaś stała cecha tego nazistowsko-bolszewickiego politruka, że stale musi łgać, bo cierpi na ciężkie kretyńsko-bolszewickie omamy i iluzje, wzrokowe i słuchowe...

Vote up!
12
Vote down!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1614405

Sejm przez aklamację podjął uchwałę w sprawie wyrażenia sprzeciwu wobec manipulowania faktami i zakłamywania historii przez ŁGARZA z Kremla

Vote up!
12
Vote down!
0

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1614409

"Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan"

Ja jedynie do powyższego motta sie odniosę. Osobiście widzęgo jako powód zbyt wielu cieprień i .... przegranych. Przegranych Polski, Polaków, albo tylko wielu zwykłych ludzi w ich zwykłym codziennym życiu.

Takie romantyczne hasło, a żródło tak ogromnych tragedii. W rzeczywistości wygrywają tylko ci którzy do walki doskonale się przygotują. Pozostali zostają zmieceni, zmiażdzeni, zgładzeni, czasem ich życie zamienia się w piekło, a czasem po prostu... tracą wszystko co mieli. Walczyć trzeba, ale mądrze i dobrze się do walki należy przygotować. Bez sporej szansy na wygraną walka jest głupotą.

Inne motto mówi: bitwy należy starannie wybierać. Podejmować tylko te które możemy wygrać. Najwięszą zaś sztuką jest umiejętność wygrywania bez walki.

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1614417

Masz racje. Slyszales o Lisowczykach?

Vote up!
4
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1614430

A kto nie poparł uchwały i ostentacyjnie siedział rozparty?

Choć może nie chciał ujawnić brązowej plamy na spodniach.

Vote up!
4
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1614509

Może i tak, choć niepotrzebnie ogłosiłes porażkę Putina. Już samo to, że może wywołać jakiś temat, może uznać za sukces, tak jak spotkanie w Jerozolimie, brak izolacji i cokolwiek. Nie żyję tym, więc nawet nie wiem, na użytek jakiej propagandy to było i w jakim celu, raczej wewnetrznej, bo że skalkulowane i przemyślane, to niemal pewne, a skoro tak, to widziano w tym zysk. Co mu zrobią, wyciągną kredki i nazwą klamczuszkiem aż się zapłacze? Czy pozgrzytają zębami a nie zmienią oficjalnej narracji w Rosji. Nawiasem mówiąc to Polska doprowadxila do wojny światowej, bo w swej obronie podpaliła Europe I z tego mozna być dumnym, że ugrano maxa z tego, co mozliwe. Lepsze to niż stałe plakac, że jakiś kacap czy Żyd znów coś powiedzial.

Vote up!
4
Vote down!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1614413

Porażka nie oznacza przegranej. On jeszcze długo będzie dla nas wrzodem na d. To wszawicy można się pozbyć umyciem głowy właściwą substancją, a taki reumatyzm jak Putin, ciągnie się latami. To znaczy - może jeszcze 3 - 5 lat.

Vote up!
5
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1614508

Wracając do meritum - jest w tym wszystkim jeden mały problem: czy w takim razie możemy rozpocząć legalne polowanie na Putina? Jeśli nieopacznie przeleci nad polską przestrzenią powietrzną lub blisko niej w drodze do kumpla w Paryżu, może jakaś mała rakietka, albo lepiej duża... Albo eskadra F16...?

Ten to ma dopiero na rękach, i jeszcze za paznokciami. No i knuje cały czas na nas i przyjaciół naszych.

Dał nam przykład Donald Trump jak zwyciężać mamy... 

Czy taki mam wyciągnąć wniosek z powyższego artykułu? Polowanie czas rozpocząć?

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1614414

Na czym to polowanie miałoby polegać? Na eksterminacji osobnika?

Narodowy honor nie pozwala nam działać jego metodami.

Ja sądzę, ze należy cierpliwie poczekać. Wkrótce jego ludzie sami go zjedzą. Zobaczysz.

Vote up!
4
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1614507

Prezydent Estonii, Kersti Kaljulaid, odesłała butelkę wina musującego, wyprodukowanego na zaanektowanym przez Rosję Krymie. Otrzymała ją prezencie od Ambasady Rosji w Tallinie.

Vote up!
14
Vote down!
-1
#1614415

Dzielna kobieta.

I zapewne dumna i uczciwa.

Vote up!
5
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1614505

Dupotylcom Putlerka kłamcy z NEon24 tradycyjnie po minusie.

 

Vote up!
10
Vote down!
-4
#1614422

Na przykład głupi jak Robert Winnicki [link]. Nawet najgłupszy z polityków wie, że w sytuacjach kryzysowych, w szybko zmieniających się ciągach zdarzeń należy zachować szczególną uwagę i starannie weryfikować każdą informację.

Doświadczeni politycy wiedzą, że jeśli informację potwierdzają trzy niezależne wiarygodne źródła oraz ta informacja zostanie na nasze zlecenie potwierdzona przez wyspecjalizowane służby, to wtedy można ją uznać za prawdopodobną w stopniu umożliwiającym zaryzykowanie włączenia tej informacji do systemu ewaluacji danych, by umożliwić jej efektywną interpretację.

A Robert Winnicki bez żadnej weryfikacji publicznie posługuje się bez wahania antypolską interpretacją zasłyszanej wiadomości, bez jej zrozumienia i sprawdzenia, motywowany wyłącznie osobistą idiosynkrazją do polskiego Państwa. 

Stąd wniosek: Ten polityk jest albo głupi, albo niekompetentny, albo działa w złej wierze. Każda z tych trzech przesłanek jest wystarczająca do zdyskredytowania tego człowieka jako polityka. Taki jest niestety poziom reprezentacji politycznej niektórych partii, na których już postawiłem kreskę - skreślam ich, nie wiążąc z nimi żadnej pozytywnej nadziei.

Lepiej z mądrym stracić, niż ...

Vote up!
10
Vote down!
0

michael

#1614433

Musisz się Michaelu zastanowić nad możliwością zlikwidowania kwantyfikatora logicznego OR i zastąpieniem go AND lub NAND.

Szczególnie w tym zdaniu:

"Ten polityk jest albo głupi, albo niekompetentny, albo działa w złej wierze."

Ja uważam, że to jest tak:

TEN POLITYK JEST GŁUPI - I - NIEKOMPETENTNY - I - DZIAŁA W ZŁEJ WIERZE.

Taki leczniczy koktajl na zatwardzenie i hemoroidy.

Zdrowia.

Janusz

Vote up!
5
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1614504

i niekompetentny i działa w złej wierze. Zastosowanie "LUB" w tym kontekście jest jedynie publicystycznym środkiem wyrazu - w ten sposób pozostawiam czytelnikom swobodę w samodzielnego sformułowania własnej diagnozy.

  • Kariera pana Winnickiego jest widoczna od dawna i nigdy nie imponował staraniom o wzmocnienie swoich kompetencji. 
  • A z "OR" nie zrezygnujemy, ponieważ w realnym świecie istnieje wiele zdań logicznych, w których zastosowanie spójnika "lub" jest po prostu konieczne. Nie dotyczy to oczywiście wielu często widywanych polityków, którzy są na tyle głupi, że nie dostrzegają faktu swojej niekompetencji.
Vote up!
5
Vote down!
0

michael

#1614527

i niekompetentny i działa w złej wierze. Zastosowanie "LUB" w tym kontekście jest jedynie publicystycznym środkiem wyrazu - w ten sposób pozostawiam czytelnikom swobodę w samodzielnego sformułowania własnej diagnozy.

  • Kariera pana Winnickiego jest widoczna od dawna i nigdy nie imponował staraniom o wzmocnienie swoich kompetencji. 
  • A z "OR" nie zrezygnujemy, ponieważ w realnym świecie istnieje wiele zdań logicznych, w których zastosowanie spójnika "lub" jest po prostu konieczne. Nie dotyczy to oczywiście wielu często widywanych polityków, którzy są na tyle głupi, że nie dostrzegają faktu swojej niekompetencji.
Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1614528

Kopertnik spiskuje z Komisją Wenecką, a rząd ich olewa.
Dwie posłanki z KO z nienawiści do PiS załatwiają 2 mld dla TV PiS
Korwin opowiedział się po stronie ruskich wzmacniając nazwę "ruskie onuce"

Gang Olsena powinien pozwać opozycję za naruszenie praw autorskich

Vote up!
10
Vote down!
-1

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1614449

Witaj Nowy Kolego!

 

Strasznie podoba mi się ta nazwa Kopertnik. Będziemy rozpowszechniać?

Coś trzeba wymyślić w porównaniu Kopertnika z Kopernikiem. Bo przecież Kopernik - wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię i polskie wydało go plemię.

 

Serdeczności i powodzenia

JanuszK

Vote up!
4
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1614503

Widoczna, acz skandaliczna pasywność Polskiej Fundacji Narodowej, w trudnych dniach plucia na Polskę przez Rosję i jej sojuszników w postaci części środowisk żydowskich, to ostateczne potwierdzenie, że ta instytucja powinna być jak najszybciej rozgoniona na cztery wiatry

Kasę z PFN lepiej przeznaczyć na dobre kancelarię prawne,będzie z tego dużo więcej pożytku niż tych darmozjadów.

Vote up!
9
Vote down!
-1
#1614483

Pełna zgoda. Nie mam pojęcia po co jest, w oparciu o dotychczasowe efekty PFN. Myślę, że to taka synekura, dla syna kuzyna ważnej osoby. PIS przecież nie jest krystaliczny i osobiście znam dwie osoby z Wybrzeża, które na takich synekurach ciągną ponad 50 tyś miesięcznie.

Dodam jeszcze, że ta, dla przeciętnego Polaka niebotyczna pensja, jest śmiechu warta dla naszego sycylijskiego środowiska z domami po 15 mln zł i samochodami od 500 tyś w górę. I gdybyście poznali jakie to buraki i dzbany.

Vote up!
5
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1614502

https://nowyekran.wordpress.com/2014/08/08/bloger-o-neon24-pl-fakty-czy-fikcjacz-1/

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1614494

Witaj!

 

Kawał dobrej roboty. Podziwiam. Bo to z 2014... Tamte czasy...

Na początek uwaga techniczna. Dając link - pisząc, albo wklejając, korzystaj z przycisku "Dodaj link" (ogniwo łańcuszka). Nie zapomnij po dodaniu skończyć link klikając na przycisk następny - ogniwo z krzyżykiem.

O, tak:

https://nowyekran.wordpress.com/2014/08/08/bloger-o-neon24-pl-fakty-czy-fikcjacz-1/

I tak mamy bezpośrednie łącze bez poszukiwań w googlach.

Ad rem

 

Marek Lipski to bardzo ciekawa postać, którą starałem się rozgryźć, ale mi się nie udało. Wiedza taka jak Stasia Balceraca, który, niemal jestem pewien, też jest z Wybrzeża.

Lipski może mieć kontakt z BND, lub z podobnymi słuzbami, jak Urząd Ochrony Konstytucji i pozostałe (BfV, i in.) Balcerac chyba też. Niemcy na zasadzie umowy z KGB mieli na Wybrzeżu monopol w czasach STASI (Tusk?). Czy mają go nadal? Wątpię, bo coraz bardziej aktywny jest Mossad, zabezpieczając interesy Żydów inwestujących na tym terenie.

Nadal jednak w dużym stopniu całokształt interesów zabezpiecza niby nieistniejące WSI. Tam przy Neonie dużo mówi się o Wileckim, a mało kto pamięta, że ważną postacią z naszego terenu był admirał Toczek.

Osobiście odczuwam wpływy wsioków i nie mogę powiedzieć, że się nie boję.

Tyle na ten moment. Poszukaj również bardzo ważnych wpisów blogera Costerina z pobliskiej Kościerzyny, to dowiesz się dużo interesujących szczegółów. Choćby to, że po 1989 WSI i UOP zostały praktycznie podporządkowane grupie bardzo wpływowych Żydów.

Szukaj i nie ustawaj. Kontynuuj to co robiliśmy już w 2005.

 

Janusz

 

Vote up!
7
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1614498

Witaj. Wiem iż zamieszczony link- tekst ( dzięki za info techniczne) pochodzi z 2014 r ale czy dalej nie jest aktualny ? Chyba TAK - co pokazuje życie i fakty.

Vote up!
8
Vote down!
-3
#1614500

Oczywiście, że jest aktualny. Raczej nic się nie zmieniło, a nawet po 2015 jest gorzej. Bo są poważnie sfrustrowani.

Te same akcje i te same metody. Jak moja letnia przygoda z Oparą.

Ale w sumie to kabaret. Choć ci sprytniejsi się dorobili, a szmondaki zostały żurami.

Vote up!
3
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1614535

xD

 

A więc jednak!

 

Lipski, BND z monopolem od KGB, Mossad, WSI z Żydami xD

I coś robiliŚCIE. może od razu napisz, że staleś na czele albo że parokrotnie znów do Ciebie strzelano xD

 

Spoko błaznowanie

Vote up!
1
Vote down!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1614581

Znakomity tekst. Gratuluję

Vote up!
8
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#1614501

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
2
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1614534

 

MOCNE! Grzegorz Braun zgłasza sprzeciw, jednak myli uchwały i zawstydzony ucieka z mównicy... Jednak jeszcze ciekawsza jest reakcja na tę sytuację jednego z posłów Prawa i Sprawiedliwości..

https://twitter.com/i/status/1215443484594835456

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1614510

Cały Braun

Tak zapatrzony w siebie, że nie widzi, co się dzieje. Jak to nazwać?

Vote up!
7
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1614516