Oczami chłopa pańszczyźnianego

Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

Co się znowu dzieje?!
Znowu chcą nas wmanewrować, wpuścić w maliny? Ledwo zaczęliśmy powstawać z kolan, to ponownie mamy upaść i leżeć krzyżem w poczuciu niesłychanej winy?
Jeden, dwa, dziesięć artykułów, płonące polemiki, premier po nocy dzwoni do drugiego premiera, prezydent dementuje. Kłamcy, jak zwykle łżą jak bure suki, a cwaniaki liczą kasę.

Znowu, jak to się okresowo zdarza, w przypadku Polski, gdy chce ona mówić własnym głosem, tworzy się PROBLEM ŻYDOWSKI.

Słowo hucpa, po angielsku chutzpah, niemiecku Chutzpe, a w oryginale חצפה (link is external), nie wiem już czy po hebrajsku, czy w jidysz, w każdym razie słowo żydowskie, oznacza wulgarne, bezczelne, rozbudowane w formie oszustwo.
Nie ma takiego słowa w języku polskim. Widocznie nigdy nie potrzebowaliśmy. Żydom jednak było potrzebne. Widocznie hucpa była stałym elementem ich życia.


Gdy w Antwerpii idę sobie Pelikanstraat, to charakterystycznym oprócz tej żydowskiej egzotyki – pejsów, chałatów, kapeluszy, charakterystyczny jest harmider, hałas. Bo Żydzi kochają wrzask. To dla nich nie tylko metoda komunikowania się, to również broń.

Zazwyczaj wszystko, co Żydzi tworzą, ma im przynieść profity. Taki jest powszechny, światowy pogląd.
Więc najpierw propagowano Shoah (hebr. שואה – całkowita zagłada, zniszczenie), lecz mimo dziewięć i pół godzinnego filmu Claude'a Lanzmanna z 1985, pod tym samym tytułem, słowo to nie stało się symbolem. Pewnie było za krótkie i za mało drapieżne. Jakie tam "szoa" wobec chrześcijańskiej "apokalipsy"?
Więc przerzucono się na bardziej przerażające, wprawdzie greckie, ale co tam, Holocaust (gr. ὁλόκαυστος holokaustos – „całopalenie, ofiara całopalna”).

I tym zaczęto handlować. Interes do dzisiaj kwitnie. I nie będzie chińskich podrób. A tym bardziej – polskich. I to Żydzi mają wyłączny patent na celebrowanie wielkiego cierpienia. Nikt nie będzie się podłączał.

Zastanawiam się skąd się wzięło takie wielkie rozgrywanie niewątpliwej tragedii, lecz także przecież przegranej przez Żydów. Przecież dotychczas na świecie celebrowano zwycięzców, wielkich wodzów, zdobywców, a nie pokonanych.
Moja teoria jest taka, że Żydzi podchwycili ideę z wielkiego rozkwitu chrześcijaństwa, którego fundamentem było potworne cierpienie, tortury i w końcu ukrzyżowanie – śmierć Jezusa Chrystusa. I najważniejsze – cud Zmartwychwstania. To niewątpliwie musiało zagrać na uczuciach i wyobraźni braci twórców Hollywood, wszystkich tych Goldwinów, Zukerów i Meyerów.
No dobra, pojedziemy więc tematem żydowskiego pogromu (to też słowo żydowskie - from Yiddish pogrom) pod greckim tytułem Holocaust.

W historii świata pogromów, unicestwienia całych narodów było sporo. Dziwnie się obecnie mało o nich mówi. Może by przypadkiem nie zachwiały wyjątkowości Holocaustu?

Hiszpańscy żołdacy, Ferdynand Cortez i Francesco Pizarro unicestwili całe, wspaniałe cywilizacje Ameryki: Azteków i Inków!
O Majach już nie wspomnę, bo podobno była to cywilizacja w momencie schyłkowym.
I co?! Jajo! Tylko zawodowi historycy i hobbyści o tym pamiętają.

Zdobywcy Ameryki niezbyt chętnie rozprawiają o likwidacji, czyli ludobójstwie, jak to nazywają native americans. Szczególnie ci, co zbudowali wspaniałe United States of America.
Jednakże uparci naukowcy, którzy tym się zajmują i nazwali to American Indian Genocide (link is external), choć ostatnio (brawo Żydzi!) słowo Genocide wypierane jest przez znacznie popularniejsze Holocaust.
Jedni badacze wyliczyli, że całą Amerykę zamieszkiwało co najmniej od 15 tysięcy lat, od 50 do 100 milionów prekolumbijskich Amerykanów. Ci skromniejsi twierdzą, że tylko od 2 do 18 milionów.
Jednak jedni i drudzy wspólnie twierdzą, że po inwazji Europejczyków, wyginęło 80 do 90% populacji.
Czyli w najlepszym wypadku zginęło 1 600 tysięcy Indian, a w najgorszym 90 milionów.
Ktoś jest w stanie pojąć ogrom tej masakry?!
I coś cicho nad tą trumną...

W USA niedobitki Indian powsadzano do rezerwatów (po naszemu getta), dano im alkohol, którego z przyczyn genetycznych nie powinni pić, a jako łapówkę, prawo do otwierania kasyn w rezerwatach.
I załatwione... Kto by tam deliberował, rozpaczał i głośno wrzeszczał o American Indian Holocaust.

Były też inne masowe ludobójstwa.
W Australii europejscy imigranci niemalże całkowicie nie wymordowali miejscowych Aborygenów.
Ofiary Stalina, w raju ZSRR, jeszcze nie do końca są policzone, lecz szacunkowe badania oscylują wokół 100 milionów ofiar.
Nie wiadomo ile ludności wytłukł Mao Zedong w czasie Rewolucji Kulturalnej. Wiemy, że sporo, bo Chiny to ludny kraj.
Znamy natomiast liczbę ofiar innego komunistycznego idioty – dyktatora Kambodży, Pol Pota. Zaledwie w ciągu czterech lat jego fanatyczni Czerwoni Khmerzy, wymordowali na niesławnych Killing Fields ponad milion swoich obywateli.

Dosyć...

Tak my się ludzie nawzajem mordujemy. Milionami. Całe narody, a nawet całe populacje. Nie ważne, czy obcych, czy swoich.

Lecz tylko jeden naród ma prawo głośno opłakiwać swoich unicestwionych – to Żydzi i to Holocaust.Zawsze zimą dokarmiam ptaki. Teraz moje biurko stoi przy drzwiach obszernego tarasu. Ledwo mróz chwycił, cały został zasypany różnorodnym ziarnem, a pomiędzy kawałkami słoniny i tu i tam poutykane połówki jabłek. Mają więc co jeść nasze wszystkie zimowe latawce. Kocham dyskretnie przyglądać się im zza szyby. Królują sikorki, wróbli jakoś mniej. Regularnie są kosy, dla których są te jabłka. Pokazują się codziennie sójki; z rzadka dzięcioł. Dla innych uroczych ptaszyn muszę szukać co to jest w atlasie. Tak, jak odkryłem grubodzioba.
Było ich czasami razem, jednocześnie, kilkadziesiąt. Każdy z apetytem zajmował się swoim dziobaniem. Spokojnie i wspólnie.
Aż do momentu, gdy nadlatywał szpak. Szary obywatel w jakby wytartym chałacie. Natychmiast przeganiał wszystkich biesiadników. Choćby pięć metrów dalej jakiś kuzyn chciał też się pożywić, szpak mu na to nie pozwalał. Tylko on jeden mógł być przy stole...Nie bez powodu przywołałem brzydkie słowo hucpa.

  • Yair Lapid, kandydat na nowego premiera Izraela, radykalnie skrajnie i obraźliwie atakuje Polskę. Przywołuje swoją babkę, którą zamordowano w Oświęcimiu. Kłamstwo – to nie była jego babka. To jest hucpa.
  • Młody izraelski dziennikarz zadając pytanie premierowi Morawieckiemu mówi o swojej mamie, która będąc 5-latką, została w II RP nagrodzona. Znowu kłamstwo. To jest hucpa.


Hucpa i Holocaust? Jak to do siebie pasuje panowie Żydzi?

Mam w sobie dużo empatii. Jako Polak prawie tak samo współczuję ich tragedii, jak pomordowanym Polakom. Polakom wszystkich tu zamieszkałych narodów.
Tak samo, jak z Żydami, łączę się w bólu z wymordowanymi Indianami, ze zgładzonymi i zagłodzonymi Rosjanami. Z Kambodżanami, Chińczykami i Aborygenami. Ze wszystkimi.
Nie widzę powodu, żeby kogokolwiek wyróżniać.

Wyróżnić mogę tylko Niemców, których bestialstwo jest dla mnie nie do pojęcia i ciągle potwornie mnie przeraża. Zinstytucjonalizowanie i opracowanie nowoczesnych, przemysłowych technologii mordowania masowo ludzi jest dla mnie obłędem. Gdyby tylko nie było tak zimno i z wyrachowaniem czynione.

Nie rzucą ponownie nas na kolana. O swoim będziemy mówić głośno i swobodnie.
A Żydzi nie mają monopolu na zinstytucjonalizowane cierpienie. To ich trauma, lecz mit i legenda, którą tworzą o sobie, nie będzie z narodu polskiego robiła złoczyńców. To już nie te czasy i nie ci Polacy ("wybaczamy i prosimy o wybaczenie").

A jeżeli (jak widać) wszystkich prawda mało obchodzi, to co ma mnie obchodzić żydowski Holocaust?
Wyłączyć głośniki i zgasić światło.


.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:17)

Komentarze

Że niby Twoja chata z kraja ? ( odnośnie tytułu notki)

Po tym co piszesz znać, że pałętałeś się po świecie. Większość blogerów pisze w oparciu o opis Żyda z literatury pięknej. A to nie takie proste ! Mama opowiadała, jak to w Krynicy, jako młode panienki starały się wpaść na rabina czy też cadyka, chronionego przed "nieczystym" dotykiem - hałaśliwym kręgiem wyznawców.

Wcisnąć już sobie daliśmy "globalizm", a tymczasem "rdzenny Kanadyjczyk" tak się ma do "rdzennego Amerykanina" jak kanadyjski Żyd do amerykańskiego - i nijak do Izraelczyka ! Wrzucanie do wspólnego wora jest błędem.

Najpierw niedobitki Żydów europejskich powinny się policzyć z amerykańskimi braćmi w wierze. Tymi, którzy obecnie chcą się utuczyć na majątku po ofiarach pozostawionych bez pomocy.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0


#1558344

Nie, to nie to, że moja chata z kraja. Chodzi o to, że ponad 80% zacnych Polaków problem żydowski bardzo mało obchodzi. To nakręca głównie tych, co po 8 godzin dziennie siedzą przed TVN24, albo u Kurskiego z TVPInfo.

To grupa hałaśliwa, lecz mimo wszystko nieliczna. Chyba na szczęście.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1558419

Żydzi amerykańscy i izraelscy od dziesięcioleci robią biznes na ofiarach swoich rodaków z Europy...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1558365

A czym się różnią żydzi izraelscy od żydów europejskich ?.
Zawsze mi się wydawało, ze to żydzi europejscy zasiedlili dzisiejszy izrael...
Potrafisz wyprowadzić mnie z błędu ?.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1558423

ale prośbę o wzajemne wybaczenie, jako element chrześcijańskiego pojednania, to Ty szanuj.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1558422