Narodowy Dzień Pamięci - Pierwsi do Auschwitz
Dziś, 14 czerwca 2012 r. w sposób szczególny oddajemy hołd ofiarom niemieckiego narodowego socjalizmu wywieszając biało-czerwone flagi, zapalając światełko pamięci, informując o dzisiejszej rocznicy i dzisiejszym święcie innych.
72. lata temu Wehrmacht zdobywa Paryż. Tego samego dnia do KL Auschwitz trafia grupa 728 polskich więźniów politycznych z Tarnowa. Rocznica owego podwójnego triumfu niemieckiej „rasy panów” nad polskimi „podludźmi” to najbardziej dziś lekceważone przez polityków i ignorowane przez media, polskie święto państwowe.
Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych czcimy od sześciu lat. Dzięki wieloletnim staraniom Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin Oświęcimskich, pomimo oporu polskiej klasy politycznej, której przedstawiciele traktują dzisiejszą datę jako zwykły dzień roboczy, udało się ustanowić 14 czerwca oficjalnym świętem państwowym.
Pisząc o dzisiejszym święcie świadomie używam nazwy „Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych”. Tak nazwa tego, postulowanego przez ChSRO dnia pamięci, brzmiała u zarania tego projektu. To dopiero nasi drodzy przedstawiciele w polskim parlamencie „poprawili” słowo „niemieckich”, na narzuconą przez politpoprawną nowomowę, wersję „nazistowskich”.
Żaden z byłych więźniów Auschwitz i innych obozów założonych przez III Rzeszę, z którymi miałem zaszczyt rozmawiać, nie twierdził, jakoby w latach 40. przebywał w obozie „nazistowskim”. Oficjalnym językiem w obozie nie był język „nazistowski”, zaś obozowy personel nie składał przysięgi na wierność wodzowi narodu „nazistowskiego”.
Warto o tym przypomnieć, gdyż dziś, w XXI wieku są to kwestie niepojęte dla polskich parlamentarzystów, którzy ośmielają się „poprawiać” nazwę święta zaproponowanego przez byłych więźniów Auschwitz, i którzy później, w kolejnych latach konsekwentnie święto owo lekceważą.
Warto o tym przypomnieć dziś, gdy przekonujemy się, że dla Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych nie ma miejsca w ogólnopolskich mediach. Nie dowiemy się o tym święcie z „Naszego Dziennika”, w którym możemy za to przeczytać o bimbrowni w Islamabadzie. Nie dowiemy się z „Rzeczpospolitej” zajętej zadymiarzami z Euro. Próżno szukalibyśmy wzmianki w „Gazecie Polskiej Codziennie”, która uwagę patriotycznych czytelników absorbuje kolejną wpadką gazety Adama Michnika.
Ponieważ w chwili, kiedy to piszę dzień dopiero się rozpoczął, nie można wyrokować z pewnością. Idę jednak o zakład, że w dzisiejszych wydaniach wiadomości TVP, TVN, Polsat, TV TRWAM, a także na antenach radia, z Polskim Radiem na czele, nikt nie zająknie się o obchodzonym dziś Narodowym Dniu Pamięci. Dziennikarze ogólnopolskich mediów nie wpadną również na pomysł, by zaprosić do studia Kazimierza Piechowskiego – w Auschwitz nr 918, lub któregoś z jego kolegów – byłych więźniów niemieckich obozów. Z tymi ludźmi, o tych sprawach, rozmawiać nie warto.. Szczególnie dziś, 14 czerwca.
Na szczęście, haniebna postawa polskich polityków i mediów, nie dla wszystkich stanowi wzór. Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych stał się kolejnym ważnym świętem polskiego społeczeństwa obywatelskiego. W sposób szczególny czczą dzisiejszą datę uczestnicy akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”). 14 czerwca dopełnia bowiem kontekst niedawnych 111. Urodzin Rotmistrza Pileckiego (13 maja) i Międzynarodowego Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem (25 maja).
Zwracałem na ów szerszy kontekst uwagę, anonsując Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych w ubiegłych latach, vide materiały:
1) „Przypomnijmy o Rotmistrzu 14 czerwca 2009 r.”
2) „Narodowy Dzień Pamięci 14 czerwca” 2010 r.
3) „Narodowy Dzień Pamięci 14 czerwca 2011”
Z relacją z ubiegłorocznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych można zapoznać się w materiale: „Rotmistrz Pilecki priorytetem polskiej prezydencji w Unii Europejskiej”
Jak informowałem na macierzystej stronie akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”): www.michaltyrpa.blogspot.com , do uczczenia dzisiejszego święta przygotowywaliśmy się od lutego.
Jakkolwiek nadrzędnym celem naszej inicjatywy jest wprowadzenie w świadomość Polaków, Europejczyków, mieszkańców globalnej wioski, heroicznego wymiaru człowieczeństwa, którego uosobieniem jest Witold Pilecki, nie zapominamy również o milionach ofiar totalitarnych tyranii.
Dziś, 14 czerwca 2012 r. w sposób szczególny oddajemy hołd ofiarom niemieckiego narodowego socjalizmu. Ofiary „nadludzi” z III Rzeszy czcimy wywieszając biało-czerwone flagi, zapalając światełko pamięci, informując o dzisiejszej rocznicy i dzisiejszym święcie innych.
Od 5 lutego b.r. propagujemy na Facebooku wydarzenie pt. „Narodowy Dzień Pamięci 14 czerwca 2012”, zob. link:
http://pl-pl.facebook.com/events/245720908841948/
Tych, którzy chcieliby pomóc w uświadomieniu Amerykanów, począwszy od ich prezydenta, prawdy o Auschwitz, zapraszam także do wsparcia listu, o którym mowa w materiale „Przypomnijmy o Rotmistrzu Barackowi Obamie” .
I jeszcze jedno, na zakończenie. 20 marca b.r. w opublikowanym w tym blogu tekście pt. „Pomóżmy odzyskać saluto romano!” wezwałem kontynuatorów obyczajów III Rzeszy do odważnego dania świadectwa własnym przekonaniom właśnie dziś, 14 czerwca pod Ścianą Straceń w byłym KL Auschwitz. Czy osoby, które wymieniłem we wskazanym tekście oraz te, które poparły je w naszej wielkiej dyskusji, okażą się dziś tchórzami?
Zainteresowanych żywotnością esesmańskich obyczajów w dzisiejszejPolsce zachęcam do zapoznania się z dyskusją dostępną tym wątku (uwaga! całość dostępna po zalogowaniu):
http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=404119032935278&id=300842628258
Natomiast wierzących, którym nie jest obojętne jak – jak to ujął Autor „Raportu Witolda” – wypada zachowywać się Polakowi, zachęcam także do wspólnej modlitwy w ramach facebookowego wydarzenia „Różaniec za miłośników saluto romano” .
Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo...
Zob. także facebookowy profil akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”)
- Blog
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 3303 odsłony