Kundelek rasy polskiej

Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee 

 

Właściwie to chciałem dać tytuł kundlizm, bo opisuję bardzo parszywe zjawisko, które, piszę to z wielką przykrością, rozprzestrzenia się w naszym społeczeństwie coraz szerzej.

Polskie społeczeństwo za komuny, to wzorzec z Sevres w porównaniu z tą potworną hybrydą, w jaką się przekształciło, po tak zwanej transformacji, albo, by było jeszcze śmieszniej – po "odzyskaniu wolności".

Jakie odzyskanie? Jakiej wolności? Zapyta się każdy mądry człowiek. I ma rację.

Lecz dwadzieścia pięć lat hodowli idiotów odniosło nadspodziewany efekt.

Szlachetny, dumny i honorowy polski naród właśnie w dużym stopniu się skundlił.

 

Uprzedzam histeryków i ciotki rewolucji, którzy nie pozwolą, jak to się mówi, kalać swego gniazda i powiedzieć złego słowa na Polaków. Możecie pluć i wrzeszczeć, ale prawdy nie zakrzyczycie. Niestety... dobre osiemdziesiąt procent rodaków ma obecnie totalny zamęt w głowie i tak na dobrą sprawę wymaga totalnej i brutalnej resocjalizacji (to piękne słowo pożyczyłem od sowietów, którzy byli mistrzami i cały swój naród zresocjalizowali).

Czy Polacy się zagubili w nowych warunkach? Czy może okazali się bardzo słabo odporni na indoktrynację i pranie mózgów zaserwowane przez międzynarodowe lewactwo, muli-kulti i brukselski neo-liberalizm.

Efekt jest, jaki jest, co poniżej omówię.

 

Inteligencja – od tego trzeba zacząć...

 

Zgodnie z mądrymi teoriami mędrców wschodu – Miczurina, Pawłowa, Łysenki, oraz najwspanialszymi, Lenina i Stalina, by dokonać prawdziwego postępu w hodowli narodu, inteligencję trzeba wyrżnąć. Wówczas pozostały, tak zwany prosty lud, bedzie potrzebował co najmniej trzech pokoleń, by zacząć odbudowywać zręby nowych mądrych i wykształconych obywateli.

A jeżeli jeszcze przywiezie się wybitnych i skutecznych nauczycieli, jak choćby Wanda Wasilewska, Jakub Berman, czy choćby Włodzimierz Sokorski, to proces ten można jeszcze spowolnić o dodatkowe dwa pokolenia.

Jednakże kultowe wprost niechlujstwo i bylejakość sowietów spowodowały, że pewna niewielka część dobrej,polskiej inteligencji przeżyła i tu i ówdzie tliły się ogniki zdrowego rozumu. Mądrzy i prawi ludzie przetrwali i to pozwala żywić nadzieję na pewien przełom w niedalekiej przyszłości.

 

Przykro to mówić, lecz spora część inteligencji, która jakoś przetrwała mordy i zawieruchy też niestety sparszywiała. Największą dewastację widzę tutaj pośród przedwojennego ziemiaństwa. Gdy bieda nagle zajrzała do oczu, to nieważne stały się wybory moralne. Więc spora część, kiedyś szlachetnego i dumnego ziemiaństwa zaczęła parać się kurestwem. Czyli sprzedawaniem siebie każdemu, kto tylko chce zapłacić.

Czyż nie tak właśnie widzimy generała Wojciecha Jaruzelskiego, podobno z szacownej, ziemiańskiej rodziny, który całkowicie zaprzedał się kolejnym kałmukom z Kremla.?

Ona właśnie, ta inteligencja w pierwszym pokoleniu, która jeszcze przed wojną gospodarowała na swoich włościach, była najbardziej zagubiona i nie potrafiła się odnaleźć. Nie znała etosu walki, a i ich kręgosłup moralny nie stwardniał należycie. Nadspodziewanie łatwo dali się kupić żydokomunie.

Jak chociażby niesłychanie błyskotliwa laureatka nagrody Nobla, Wisława Szymborska, która w latach najgorszego, stalinowskiego terroru pisała na cześć Józefa Stalina:

... Jaki rozkaz przekazuje nam

na sztandarach rewolucji profil czwarty?

- Pod sztandarem rewolucji wzmacniać warty!

Wzmocnić warty u wszystkich bram!Oto Partia - ludzkości wzrok.

Oto Partia: siła ludów i sumienie.

Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie.

Jego Partia rozgarnia mrok. ...

 

Ta część narodu polskiego, ta ex-ziemiańska, świeżutka inteligencja, ba... intelektualiści nawet, najbardziej się zeszmaciła. Skundliła właśnie. Dlaczego? Otóż dlatego, że ludzie ci, nagle pozbawieni busoli, oparcia w swoich dworach i majątkach, jak wszyscy neofici charakteryzowali się wyjątkową gorliwością. W tym wypadku, w Polsce, zapałali gwałtowną miłością do komunizmu, Stalina i Związku Radzieckiego.

Czy to był czysty konformizm? Nie sądzę... To było raczej klasyczne zakochanie się.

 

Natomiast ta grupa polskiej szlachty, która już wcześniej potraciła majątki, czy to w powstaniach: styczniowym i listopadowym, czy w skutek działań pierwszej wojny światowej, zdołała okrzepnąć w okresie dwudziestolecia międzywojennego; znaleźć swoją nową drogę, zazwyczaj w uniwersyteckich wolnych zawodach, albo karierze wojskowej, czy kościelnej i twardo odnaleźć się w przeobrażającym się świecie.

 

Właśnie... przeobrażający się świat...

 

Takie wielkie, pierwsze przeobrażenie przeżyła Polska, kiedy po nazistach, została podbita przez moskiewskich komunistów.

W dwudziestoleciu międzywojennym w Polsce dokonał się ogromny postęp. Porównajmy to chociażby z minionym ćwierćwieczem, czym tak bardzo, aczkolwiek bezpodstawnie, chwali się na każdym kroku prezydent Komorowski. Jednakże był to za krótki okres, by młodziutka Rzeczypospolita, po 123 latach niewoli, stała się solidnym, nowoczesnym państwem kapitalistycznym.

Nie zapominajmy, że po wyrżnięciu polskich elit przez tychże nazistów i komunistów, grubo ponad dziewięćdziesiąt procent społeczeństwa stanowił prosty naród o wiejskich, folwarcznych korzeniach. Prawdziwym chłopom, posiadaczom ziemi i producentom rolnym natychmiast przykręcono śrubę, co nazwano odkułaczeniem. Praktycznie chłopów zepchnięto w biedę.

To była wielka grupa narodu, która zazwyczaj podążała w kierunku nakreślonym przez mądrych ludzi. A tutaj tych mądrych ludzi zabrało i zastąpiono ich przewodnictwem partii. Myśli i idee prezentowała "elita" składająca się z żydokomuny kremlowskiej oraz tych inteligenckich kolaborantów, którzy sprzedali się komunizmowi.

Jakie wzorce mógł wtedy mieć polski naród?

Na szczęście, dobrze wytrenowany już w czasach niemieckiej okupacji, nauczył się prowadzić podwójne życie i nie dał się do końca ubezwłasnowolnić. Śmiem twierdzić, że w całym tym kacapskim obozie pod egidą ZSRS, Polska stanowiła najbardziej swobodną enklawę narodowej odrębności i przeciwstawiania się komunizmowi.

Nie mniej, poczynione przez te pięćdziesiąt lat szkody w mentalności narodowej były ogromne.

 

Świat nam się gwałtownie, ponownie przeobraził w roku 1989.

Ruski komunizm wyczerpany świetnymi pociągnięciami prezydenta USA Ronalda Reagana, po przejęciu władzy przez Michaiła Gorbaczowa, uznał, że nie ma już najmniejszych szans kontynuować tej leninowskiej bzdury i się zawalił.

Polska rządząca żydokomuna i jej akolici wyczuwali już od paru lat możliwość takiego scenariusza i przygotowali sobie miękkie lądowanie.

Rekapitulując, sprowadzało się to do tego, że władzę oddali zaprzyjaźnionej klice, która gwarantowała (i gwarantuje do dzisiaj) im nietykalność, a sami zajęli się chamską grabieżą majątku narodowego.

 

A co z narodem? Panowie, mamy kapitalizm i demokrację i każdy teraz musi dbać o siebie. Nas to kompletnie nie obchodzi.

Taka postawa i tuż potem następująca "rewolucja" Balcerowicza, której jedynym celem było umożliwienie skuteczniejszego rozkradania Polski, spowodowały, że naród się ostatecznie skundlił, czego fatalne efekty odczuwamy właśnie dzisiaj.

Ponownie zapytam się, dlaczego tak się stało?

To proste i typowe, a przykładów na świcie mamy bez liku; na przykład, co się działo w byłych koloniach, gdy nagle metropolia zdecydowała się wycofać. Następowała kompletna dżungla, gangsterstwo i totalny bałagan.

Ludzie pozostawieni sami sobie, nagle stanęli w obliczu okrutnego i bezwzględnego świata, gdzie prawdziwy majątek przejmowali ubecy, banki wykańczały wszystkich bezwzględnie, przy szalejącej hiper-inflacji, a rozkoszni, głównie pejsaci politycy codziennie obiecywali nadejście raju, który jest tuż, tuż, za rogiem.

Naród wykupił wszystkie łóżka polowe i stanął przy głównych ulicach, by handlować, czym się da. Młodsi i obrotniejsi penetrowali zachodnią Europę przywożąc stamtąd cokolwiek, najczęściej używane i zużyte. To wtedy rozpoczęła się era kupowanych na szrotach wraków samochodów i na lawetach przywożonych milionami do Polski. To wtedy rozpoczęła się era szmateksów i "Salonów odzieży używanej". Tak właśnie "zachód" wkraczał do ojczyzny. Szary, bury, siermiężny i second hand.

 

Tak, wszystkich nagle ogarnęło szaleństwo robienia interesów. Już wolno, można mieć waluty, nikt się nie czepia... Tylko, jak zawsze – więksi cwaniacy wykańczali słabszych. Przy jednoczesnej wydatnej pomocy państwa i banków.

Nawet przez jeden dzień, choćby jeden z władających krajem, nie pomyślał, co by tu zrobić, by ulżyć obywatelom. Wprost przeciwnie, cała polityka, całe otoczenie polskie stawało się bardziej represyjne i nieprzyjazne.

 

W takiej dziczy społeczeństwo psiało coraz bardziej.

 

Czy może dlatego tak jest, że jesteśmy bardzo biedni? Liczne statystyki wykazują, że za nami w Europie jest tylko Bułgaria, Rumunia i Albania. Inni są bogatsi. Statystyczny Grek jest ponad cztery razy bogatszy od statystycznego Polaka. Przeważająca część rodaków utraciła bezpowrotnie majątek w czasie okupacji i potem, gdy wprowadzono komunistyczną "sprawiedliwość". Mimo licznych zapowiedzi po transformacji, nigdy tych utraconych majątków nie odzyskali całkowicie. Z tego powodu, jeszcze dodatkowo okradzeni reformami Balcerowicza, zajęli się przede wszystkim walką o byt, o przetrwanie w nowych, znacznie bardziej bezwzględnych warunkach. Dzisiaj Polacy pracują najwięcej w Europie. Obiecano im kiedyś, że po wejściu do Europy szybko dogonią standardy życia na zachodzie. W praktyce okazało się, że jeżeli na prawdę chcą te standardy mieć, to muszą na ten zachód wyjechać. I ci najambitniejsi, najbardziej prężni, głównie fachowcy wielu dziedzin, lekarze i pielęgniarki, inżynierowie i najlepsi naukowcy, na ten zachód wyjechali.

Potężna emigracja ostatnich lat, jak również to przepracowanie i niesamowita pogoń za namiastką obiecanego dobrobytu, powoduje, że ci, którzy pozostali w kraju nie są w stanie i nie mają chęci myśleć i zachowywać się jak obywatele. Są właśnie, jak te bezpańskie kundelki, biegające bez głębszego sensu po polach i ulicach. Dla kęsa strawy, spokojnego noclegu i unikania niebezpieczeństwa.

 

Taki ogólnopolski kundlizm spowodował oczywiście, bo jakże inaczej, równoległe spodlenie wszelakiej władzy.

Rządzący krajem, coraz szybciej staczają się po równi pochyłej w chamstwo, głupotę i arogancję.

Jeżeli jeszcze kilkanaście lat temu poseł Gabriel Janowski, był czymś szokującym dla wszystkich swoim zachowaniem, to już niedługo później zwyczaje i postawy partyjnego komitetu towarzysza Millera, oraz ludowego, pospolitego ruszenia Andrzeja Leppera, spowodowały, że fatalne style zachowania, balansowanie na krawędzi przestępstwa, lub nawet dokonywanie przestępstw, co zaowocowało bujnym rozkwitem ogólnonarodowych afer, spowodowało potworną degrengoladę kultury i moralności społeczeństwa. Proces ten uwypukliły i przyspieszyły tak zwane polsko-języczne media głównego nurtu. Szybko sprzedane przez polskich geszefciarzy, którzy nie mieli do tego żadnego prawa, różnym zachodnim magnatom medialnym, których jedynym i natychmiastowym celem było uczynienie z Polaków tępych poddanych i stałe źródło taniej siły roboczej.

 

Jednakże w tej toczącej się po równi pochyłej śnieżnej kuli narastającego skundlenia, największe sukcesy odniósł Donald Tusk i jego słynna ferajna.

Przekroczyli oni wszelkie bariery cywilizacyjne, unieważnili, lub wyśmiali święte wartości narodu, kradli i rabowali na potęgę; oszukiwali, kłamali, a przeciwników likwidowali. Nawet fizycznie, jak to ma miejsce w klasycznej mafii.

Platforma Obywatelska, która powstała jako pomysł tajnych i kompletnie skorumpowanych tajnych służb, czym się tak chwalił generał Gromosław Czempiński, postać bardzo nędzna i marna, jak to opisuje jego własny agent Zacharski, dokonała ogromnych szkód w polskim społeczeństwie.

Jestem przekonany, że jej głównym celem działalności było skuteczne uczynienie z Polski rosyjsko – niemieckiego kondominium, ogłupienie narodu i sprowadzenie jego do roli poddanych, przede wszystkim dostarczycieli taniej siły roboczej, dla rozwiniętych gospodarek światowych.

O takim postępowaniu tej fatalnej, skorumpowanej partii może świadczyć choćby, taki pomijany fakt, że z północy na południe, realizowany jest projekt tylko jednej autostrady A1, podczas, gdy z zachodu na wschód, czyli tranzyt między Niemcami a Rosją aż trzy autostrady, wliczając w to jeszcze nie rozpoczętą Via Hanzeatica, łączącą Królewiec z Berlinem, nota bene, ulubiony projekt drogowy Hitlera.

Tak to właśnie PO realizuje świadomie, lub może w swej głupocie półświadomie, założenia zagranicznych mocodawców, uczynienia z Polski pół-kolonii, czterdziesto milionowego rynku zbytu nadwyżek produkcyjnych zachodu, a z Polaków, jak już mówiłem, tępych poddanych, niemalże ubezwłasnowolnionych niewolników.

 

Chyba rok 2014 zapisze się w historii Polski, jako apogeum skundlenia się władzy i skundlenia się społeczeństwa.

Liczba afer, ujawnione dokumenty i nagrania, pokazały wszystkim bez ogródek i owijania w bawełnę, że wszelka władza jest na wskroś, cyniczna, skorumpowana, amoralna, a zarządzane przez nią państwo jest tylko teoretyczne. Co za szczerość!

Przekręt, cynizm i kompletne lekceważenie narodu osiągnął swój szczyt w ostatnich wyborach.

Z całkowitą bezczelnością i arogancją pokazano Polakom, ze wybory to tylko teatrzyk "Zielona Gęś", tzw. państwo ma ich w dupie, a i tak wyniki wyborów, kompletnie zmanipulowane, będą takie, jakie obecnej władzy odpowiadają.

 

Co na to społeczeństwo? Nic!

W każdym innym kraju, a znam ich sporo, obywatele, a nie poddani, przepędzili by takie władze na cztery wiatry, przestępców pojmali i sprawiedliwie ukarali i ustanowili by nowe porządki.

Co jest doprawdy dla nas żenujące, nawet Rumunia, która miała wybory tydzień przed naszymi, za nieprawidłowości natychmiast doprowadziła do dymisji odpowiedzialnego ministra.

 

Skundlonemu społeczeństwu można wmówić wszystko i zrobić, co się tylko chce, bo z góry wiadomo, że jest ono tak ubezwłasnowolnione, że nie zareaguje i się nie sprzeciwi władzy.

Nawet wtedy, gdy grupa patriotów, może rzeczywiście nieco nawiedzonych, chce wyrazić sprzeciw okupacją ogólnodostępnej placówki państwowej, to tutaj, na naszej prawicy podnoszą się głosy potępienia, główna opozycyjna partia odcina się w strachu, że może być o coś oskarżona, a liczni blogerzy starają się wykazać idiotyzm jakiegokolwiek sprzeciwu.

 

Skundlony umysł niewolnika został już ostatecznie ukształtowany.

Pokoleń trzeba będzie, by ponownie zrobić z Polaków obywateli i przywrócić wspaniałe cechy polskich patriotów.

.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:29)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1452271

Nie będę ani szczekał ani wył, bo jako patryiota działałem z myślą o wolności naszej Ojczyzny. Na razie nie skreślam siebie jako wyborcy PISu. Ale też już nie będę cicho. Czy człowiek taki jak ja wychowany na tradycji, Bóg Honor Ojczyzna przez swoich rodziców,nie widział innej parti jak PIS, które te hasła głosiła. Tak powiem panu że popierałem całym swoim sercem i duchem. Bardzo mnie boli,że te słowa Bóg Honor Ojczyzna, tak ważne dla mnie, jako kierunek drogi życiowej dla mnie. Są coraz mniej widoczne w PISie, i stają się sloganem bez pokrycia. Ślubu nie brałem ani nie przysięgałem na wierność. Coś się zaczyna i coś się kończy. Ale nie będę uciekał jak szczur z okrętu,gdy okręt nabrał wody, a zbliża się nawałnica. Stanę wraz z innymi by ratować okręt. Tak mi nakazuje honor

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-3

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1452296

Twoja postawa napawa optymizmem. Oznacza, że mimo wieloletniej indoktrynacji PiSem i figurkami, możecie zacząć samodzielnie myśleć i ujrzeć zaprzaństwo i warcholstwo PiSu

Przestrzegam jednak, że statek na którym płynąłeś z PiS i jego kapitanem Jarosławem, to nie krolewski żaglowiec,  lecz pirackia krypa, która dla niepoznaki wciagnąła na maszt królewską banderę. I od lat wiezie was na manowce  i w morską odchłań.

Tylko rebelia na statku może zawrócić go z obranej drogi. Rebalia i wyrzucenia kapitana z oficerami za burtę.

 

REŻIM W POLSCE JEST TYLKO NA TYLE SILNY, NA ILE OPOZYCJA JEST SŁABA.

- oto słowo moje

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-8

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1452300

A moze ktokolwiek z tutejszych blogerow wskaze tak na dzis i na teraz alternatywe dla PIS-u ?

Taka realistyczna , nie wirualna 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1452345

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

40 mlnwy nród. Mlny ptrtów, z wyksztłcnm w wszystkch spcjlzcjch, zdlnych, mądrych znjących język śwt, płnych nrg wgr, pmysłwych z tmprmnTm.   ty bzczln  sę pytsz  : kt jk n PS. ?

T jst dpr chmstw, pdłść skndln.

Jk śmsz tą śmszn prtyjkę smtnych pnów w czrn, lnwych, gnśnych, brnych pyszłkwtych,  stwć w  knkry z prwdzwym ltm słm plskg nrd.

W NRDZ TKW PTNCJŁ KTÓRG SZKSZ, N W TYCH KNKTTRSKCH PRTYJKCH..  

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8
#1452353

patryjotow.Reszta to ... a nie powiem bo mnie zabardzo jezyk swedzi.

Ale ja na temat wpisu.

Otoz to nie przez przypadek nie wycieto calej przed wojennej inteligencji czy ziemianstwa.

Komuchy dobrze wiadzialy ze potrzebuja dla siebie ta grupe, ktora przekupiono, a tych co sie nie dali zniszcono.

PRL potrzebowal przedwojennych fachowcow i dlatego PGR byly obsadzone przez ziemian.

Do kontaktow miedzynarodowych i reperzentacji tez zatrudniono na wszelkich szczeblach ludzie z wysokiej przedwojennej szlachty.Bo ci ludzie znali jezyki i mieli znajomosci i koligacje no i reprezentowali wysoka kulture i obycie w swiecie, tego przebrane za dygnitarzy fornale nie potrafily.

Takze do krzewienia kultury oczywiscie cenzurowanej bylo zapotrzebowanie i w owczesnych teatrach ,filmotece, czy mediach znalazlo sie wielu nobli.

Oni wszyscy dali sie przekupic za namiastke tego co mieli przed wojna.

Czesc z nich jednak mozna usprawiedliwic gdyz ciezko pracowali na kawelek chleba i budowali tamta Polske ktora po 89 roku rozkradziono.

Ale po 89 roku tez znalazla sie grupa popierajaca bolszewikow , co im obiecali  zwroty ich majatkow lub odszkodowania.

Szczegolnie wielkim poparciem szlachty i ziemian cieszylo sie  i dalej sie cieszy PO.

Wlasnie slepa szlachta glowoala na PO za ochlapy z panskiego stolu.

Dodam ze ci co potracili wielkie majatki we wschodniej Polsce dostali  niedawno odszkodowania wprawdzie jest to 25% wycenionej wartosci jednak sa to setki milonow, zaplacone z kieszeni podatnika polskiego.

 

 

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1452437

Niech więcej spotyka się z wyborcami, i uwagi wyborców niech bierze do siebie. Nie jako krytyka, tylko co ludzie widzą złego w poczynaniach PIS. Więcej młodych w strukturach lokalnych PIS. Bo młodym się chce, a starzy działacze tylko pilnują stołków, by ich z nich nie wykopano. A wtedy będę spokojny o losy polski. Jeżeli prezes mówi Bóg Honor Ojczyzna, to wyborcy oczekują tego działania, a pole do pokazania tego jest duże. A co za tym idzie, to jednoczenie ludzi, w tak patryiotycznych marszach. Zwycięstwa nie zapewni się siedząc na kanapie.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1452359

Z autorem polemizować nie będę, choć mnie świerzbi, bo choć ma w gruncie rzeczy rację, to zastosował niezbyt stosowną moralizatorską metodę, zamiast opisowej analizy. Natomiast Pan mi podpadł, bo własnie wróciłem z manifestacji w Gdańsku, w której udział wzięła przede wszystkim młodzież i tam ktoś wniósł, wprawdzie tylko jednorazowo, hasło, że PO i PIS to jedna sitwa. Rozumiem, że są młodzi, od Korwina, i o historii opozycji nie mają zielonego pojęcia. Ja znam całą. CAŁĄ, kilkusetosobową polską opozycję antykomunistyczną i jej koleje życiowe i ewolucję. Większość znanych mi osobiście działaczy i polityków wylądowała w partii, której nie cierpię czyli Unii Wolności, ale nie ze złej woli czy z powodów spiskowych, tylko z banalnych przyczyn środowiskowo-towarzyskich, a potem tam trwali już z czystej politycznej, transformacyjnej, głupoty.

Tak więc porównanie establishmentowej, agenturalnej PO z antysystemowym PISem jest dla mnie na tyle absurdalne, że aż zabawne.

Tak więc gdyby nie powstał PIS, w którym nie mam znajomych, więc posądzenia o stronniczość odpadają, ale znam dokładnie historię działalności opozycyjnej Lecha i Jarosława Kaczyńskich, to by nadal rządziła SLD z Unią Wolności. Tylko PISowi zawdzięczamy ten kawałek wolności, którego establishment postkomunistyczny nie ryzykuje zdelegalizować, bo tego UE by nie tolerowała.. Być może, ale tylko być może, bez PISu doszłoby do jakiejś antysystemowej rewolty, ale to tylko gdybanie. PIS jest w bardzo trudnej sytuacji, bo jednoczesnie musi być antysystemowy i działać przeciwko systemowi. Niech się pan zastanowi nad teorią systemów i rolą PISu. Niech Pan poeksperymentuje np. pojedzie do Łodzi i spróbuje publicznie popierać PIS.

Tak więc prezentuje Pan dziwną postawę, którą mogę przypisać tylko albo ignorancji, ignorancji naukowej i historycznej, albo agenturalności. Więcej wiedzy,mniej moralizatorstwa i emocji.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3
#1452305

zawsze się z Pana poglądami zgadzam...ale  tym razem zapytam nieśmiało, czym różniłyby się rządy sld i uw od obecnych?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1452322

A to jest zagadka. Można powiedzieć, że, być może, nie powstałaby PISowska opozycja, Balcerowicz dalej by nas transformował, Michnik by prorokował, wszelkie scenariusze są możliwe bo nieprzewidywalne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1452424

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

T Pn m pdpdł. t n cłj ln. Nwt ldzm tkm jk Pn , czyl  człnkm PS, w zstnłj sytcj pwnny szrk twrzyć sę czy. l n, Wy wlc brnc swch synkrk.

jkm kwłk wlnśc, którg PS wdłg Pn tk hrczn brn, Pn mówsz ?

Gdz tn kwłk wlnśc ? Chyb n ksężyc.

 

Dlczg plcj cłg śwt n lkwdją  złdz smchdów, tylk pzwlją m gzystwć ?

B wlą swch znnych jż rzprcwnych złdz, z których rbą sb dnscl,  zmst nwych, którzy będą chcl przjąć rynk. przy kzk  cłkwc pnjąc nd wtórnym rynkm smchdwym  dcydją kg mżn krść kg n.

Dzś Kczyńsk jg prt przypmn m włśn tkg sprzdjng złdzj smchdów, którm stblshmnt pstkmnstyczny pzwl gzystwć n brzżch pltyk. Złdzj, który cś tm sb z pństwwg bdżt dzęk PKW szczkn,   jk wtyl bzpczństw przy kzj prb.

t cł prwd Ws

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8
#1452341

Muszę Pana rozczarować, nie jestem członkiem żadnej partii, ale nie z powodów asekuracyjnych, tylko z tego prostego powodu, że się na aktywistę partyjnego nie nadaję. Jestem wolnym strzelcem i obserwatorem,że tak powiem, uczestniczącym. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1452427

chyba własną głupotą,której nawet nie jestes sam zrozumiec.Myslę że powinieneś zastanowić się zaczym zaczniesz pisac kolejne bzdury i uzalac się nad utraconymi punktami.Naucz się pisac bardziej merytorycznie i bez złosliwości to moze wtedy będziesz mógł byc brany pod uwagę jako ktoś z kim warto wymienic poglady.Skoro jesteś taki chop do przodu to zaproponuj jakieś konkretne posuniecia i sposób ich wprowadzenia a nie wypisuj bzdur jak wyżej.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1452355

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Brak punktów, jedynie potwIerdza słuszność mojej  tezy. Opinie ogółu z reguły są błędne. TWoje też.

Nie zamierzam z Tobą dyskutować. Najpierw weż odtrutkę na PiS.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1452361

A jak będzie Tzw, jeśli okaże się, że jednak przez 4 lata  Ty "szczekałeś" kłamstwa i oszczerstwa na temat Jarosława Kaczyńskiego? 

Jeśli okaże się, że On wygra Polskę - dla nas wszystkich?

Jeśli będzie tak, jak niegdyś z Władysławem - Łokietkiem zwanym?

Czy wówczas Ty od-wyjesz wszystkie oskarżenia  (ewent. oszczerstwa).

Jeśli wreszcie okaże się, że Ty nie jesteś patriotą, a co najwyżej - użytecznym (radzieckim) idiotą.

Czy również wówczas będziesz tak jednoznacznie krytyczny i "sprawiedliwy"?

Nikt z nas nie brał "ślubu" z Jarosławem, ale - gdy Ojczyzna tonie - stajemy aby ją ratować, aby ocalić to, co w naszym rozumieniu isercu najważniejsze - Bóg - Honor - Ojczyzna.

Na razie znów "zarobiłeś" u mnie minus, jeśli "na twoje wyjdzie" - oddam Ci szystkie moje (acz niezbyt liczne) punkty komentatora.

Jeśli ja mam rację - Ty już nic nie będziesz mial do oddawania, co najwyżej - wycie.

A wtedy pozwolę sobie - także - użyć wobec Ciebie wszystkich epitetów, którymi (dotychczas bezkarnie, jeśli nie liczyć minusów blogerskich) określałeś Jarosława.

Wtedy też zapewne - pozdrowię Cię - po raz ostatni (na tym blogu ma się rozumieć!)

Na razie - all the best!

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1452440

Proszę się nie obawiać. Pomimo wielopokoleniowych prześladowań moich przodków i  członków mojej rodziny, nie udało się żadnemu systemowi nas złamać. A więc i we mnie tli się ta odpowiednia ilość honoru (dokładnie tyle na ile okoliczności pozwalają), o którym tak patetycznie Pani mówi i odwołam wszystko co powiedziałem, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jednak jak mam rozumieć Pani wypowiedź  Cyt :"Jeśli okaże się, że on wygra Polskę - dla nas wszystkich  ?

Czy chodzi Pani o to, że PiS wygra wybory, czy o coś innego ?

Bo to że PiS mniej lub bardziej wygra wybory, nie jest żadnym gwarantem "wygrania Polski". Wręcz przeciwnie. Służby z pewnością będą chciały skompromitowane i zgrane PO zastąpić inną partią. Pewnie będą wolały PSL, ale i PiS też im się nada.

Czy Polska będzie "wygrana" po dojściu do władzy PiSu, okaże się dopiero za kilka lat. Dopiero wieloletnie rządy PiS pokażą co to za ptica, a to jak powiedziałem potrwa.

A więc na razie nie dowiemy się, czy mam honor i czy będę musiał cokolwiek odszczekać. W takim więc razie nadal mam wolną rękę, żeby tego aspołecznego pajaca, bez żony, dzieci i przyjaciół, który podstępnie niszczy Polskę, szarpać za nogawki i podgryzać kostki

Niech się cieszy ta polityczna marionetka magdalenkowa że nie skaczę mu do gardła.

I niech już on niczego dla Polski nie wygrywa, niech resztę swojego  życia poświęci na szukanie żony, zrobienie prawa jazdy, albo niech jeźdxi na ryby.............i przyrządza je po rzydowsku

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1452509

kreatury

 

łaszą się z natury

skundlone kreatury

poddańcze gbury

okute w bure skóry

 

PS Przecież ta grupka Niezłomnych swym odważnym wystapieniem uratowała honor tych skundlonych i potulnych mas. I chyba za to została w iście stalinowskim stylu zaatakowana przez  "opozycyjnych" kundli!

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1452272

Witam

 

Określono ich, jako nawiedzonych.

A potem się od nich odcięto.

A to przecież oni sami właśnie spowodowali, że cały PKW podał się do dymisji (bo został do tego zmuszony)

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1452274

A niech Pan, Poeto, zerknie na tekst Pasierbiewicza i pozna jego ocenę działania Brauna i Stankiewicz. To że ci ludzie mają rację, wcale nie znaczy, że gwarantują polityczną skuteczność

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1452319

wypowiedź wspomnianego nauczyciela,którego szanuję i w większości wypowiedzi się zgadzam, mam nadzieję, że w tym przypadku nie były wypowiedziane ex cathedra:-) Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1452324

wypowiedź wspomnianego nauczyciela,którego szanuję i w większości wypowiedzi się zgadzam, mam nadzieję, że w tym przypadku nie były wypowiedziane ex cathedra:-) Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1452326

na falach

 

na tych falach

co nadają widłaki

to się nakręcają

lewackie kłaki

 

PS Chyba nie przez przypadek najukochańszy widłak pomylił gabinety odnowy!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1452275

Od tego zaczyna się budowa nawet największych sukcesów.

Wszystko zaczyna się tu na samym dole.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1452291

Witam

 

Tu nie ma dwóch zdań. Musimy się jednoczyć, zrozumieć i przestać kłócić się o detale.

Zawsze jest tak, że poczucie wspólnoty daje również siłę.

 

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1452292

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1452293

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1452295

cóż pozostaje?

Wpierw to my, musimy pokazać jedność siłę i wiarę, by móc pokonać zło.

Bez spojrzenia wgłąb siebie i chęci bycia lepszym oraz doskonalszym, zmienić nic nie zdołamy co zresztą doskonale widać

od 25 lat.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1452297

Rolnicze analogie i przenośnie są kuszące, ale w życiu spolecznym zawodne. W mętnej wodzie nie da się porozdzielać "kąkol i ziarno". A przede wszystkim kto miałby rozdzielać i kto by go wyznaczył ? Sprawę należy rozwiązać przy pomocy innych mechanizmów, oddolnej mobilizacji różnych środowisk a następnie dobrej koordynacji, w efekcie czego możnaby powołać staropolską konfederację. I mniej czasu spędzać w necie.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1452315

Otóż, przed wprowadzeniem stanu wojennego, jenerał Jaruzelski utyskiwał na brak bezpośredniej granicy z państwami zachodnimi, gdyż wtedy mógłby granicę otworzyć i reakcja ( w tym inteligencja bądź jej zaczyn), poszłaby w siną dal.
Teraz właśnie ten scenariusz zrealizowano. Według oficjalnych danych, tylko w Wielkiej Brytanii żyje 650 tyś Polaków, choć według mnie jest to liczba ok. 2-3 milionów. Tylko u mnie w pracy na blisko tysiąc osób- ok. 300 to Polacy.
Polski słychać wszędzie, a w 80 tyś mieście jest chyba 12 polskich sklepów z czego 3 to duże sklepy samoobsługowe. Wszyscy młodzi Polacy, zdolni do oporu wybyli. Dlatego między innymi zarżnięto gospodarkę. Gdyby w Polsce była praca, to ludzie by zostali. Rumunia ma ok 7% bezrobocia!
Tak na marginesie, to nie rozumiem triumfalizmu pewnej części blogerów. Normalny człowiek, jeśli ktoś się myli, by ostatecznie przyznać rację nie reaguje w ten sposób. Ja rozumiem radość z faktu, iż ktoś przejrzał na oczy, ale do cholery wszyscy się czasem mylimy i nikt nie ma patentu na nieomylność. Gorzej niż dzieci w piaskownicy.
Aby podnieść Polskę trzeba rozwalić UE i zmusić nas emigrantów do powrotu. Utracony poziom życia i brak szansy na cokolwiek, szybko zmiecie obecny "establishment".

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

              

#1452299

jeno to co zostało w Polsce nie jest zdolne do samooczyszczenia o rozwalaniu Unii nie wspominając.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1452303

A skad w Panu taki skrajny pesymizm ?

A Unia ? a Unia  sie wczesniej czy pozniej sama rozpadnie

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1452344

obecnej polityki Niemiec, bo Unia to Niemcy.

Mój pesymizm dotyczy relacji międzyludzkich w Polsce, które mają zasadniczy wpływ na obecną sytuację.

Pozdrawiam.

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1452354

Unia to Niemcy jeśli chodzi o procesy decyzyjne. Bez Wielkiej Brytanii i Francji ( obok Niemiec) jest to trup finansowy. Dlatego Niemcy jako alternatywę trzymają Rosję.
Putin o tym wie, więc tą kartą gra.
To jest dosyć skomplikowany proces, ale jednocześnie czytelny. Polska nadal ma potencjał, aby postawić klin. Amerykanie chcą to chwilowo wykorzystać, bo Niemcy i Rosja im się wymykają spod kurateli.
Idźmy drogą Węgier, ale szybciej i odważniej.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

              

#1452360

Widzisz Bibrusie, gdy Korwin-Mikke wysłał swojego europosła dla ratowania frakcji UKIP w europarlamencie, to uznałem to za swoistą zdradę. Dziś już patrzę na to nieco inaczej. Rozwalenie UE, to kwestia maksymalnie 10 lat.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

              

#1452346

"Aby podnieść Polskę trzeba rozwalić UE i zmusić nas emigrantów do powrotu. Utracony poziom życia i brak szansy na cokolwiek, szybko zmiecie obecny "establishment".

Za proste i niemożliwe. Najpierw wszystko (globalizacja) musi walnąć, rozsypać się, by powstało coś nowego. Co powstanie? tego nie wie nikt... Co powstawało po upadających cywilizacjach? Jakieś "państwo" się odrodziło?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Stasiek

#1452308

Rozwalenie UE ? Nie bawmy się w utopię Panie Pacynka. Budujmy Polskę od nowa tu, w Polsce, to jedyna szansa.

 

A co do dzieci w piaskownicy, to chciałbym Panu wyjaśnić, że to właśnie przez głupią, naiwną, dziecinną wiarę w PiS, jesteśmy teraz tam,  gdzie jesteśmy, czyli w d...e u Murzyna. Jesteśmy w tej d...e  właśnie przez tych. którzy się pomylili. Gdyby nie Wasza naiwność, może bylibyśmy już na prostej.

Rozliczcie się z tym Panowie, z tą straszną  pomyłką , jeżeli nie przed narodem, bo odwagi brakuje, to chciaż sami przed sobą  i głośno powiedźcie do swoich sumień :  BYŁEM BEZMYŚLNY, NAIWNY I ŁATWOWIERNY. PRZEZE MNIE I PRZEZ MOJĄ GŁUPOTĘ,  ZANIECHANIE I ŚLEPĄ WIARĘ UCIERPIAŁA OJCZYZNA 

PREPRASZAM CIĘ POLSKO, PRZEPRASZAM CIĘ NARODZIE.

Co Panowie. Stać Was na to ? Stać na spojrzenie prawdzie w oczy ? Bo jeżeli nie, do  z powrotem do piaskownicy, budować figurki z piasku "Świętych Lechów i Jarków", a Polskę zostawcie dorosłym

 

Nie mam powodu do triumfu i satysfakcji, z powodu tego, że miałem rację. Żal mi tylko, tego że inteligentni ludzie potrafią być tacy mali.

Pańskie bagatelizowanie, oj tam, oj tam nic się nie stało, pomyliliśmy się trochę, to jest wyższego lotu żenada i pomór. Wstyd

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1452325

Głosowałem przeciw UE. Ja się rzadko mylę. Nie mam za co Polski przepraszać.
Faktem jest, że głosowałem na Lecha Kaczyńskiego w 2 turze wyborów prezydenckich, ale to tylko dlatego, że głośno mówił o przywróceniu KARY ŚMIERCI. Gdyby nie to, zostałbym w domu. Mimo to, nie czuję się zwycięzcą. Poczuję się, gdy na Tronie zasiądzie na przykład potomek Sapiehów, odnowi Śluby, a my zaczniemy odbudowę Polski dla kolejnych pokoleń.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

              

#1452350

ponieważ moja dwójka dzieciaków pracuje i mieszka w Londynie,dlatego ze w polandowni nie ma dla nich pracy ani mozliwosci normalnej egzystencji dla młodego człowieka.O zarobkach i innych nie bede pisał bo to nie ma sensu.Po miesięcznym pobycie u nich i porównaniu z przykładowo spędzanym czasie w weckend w londynie i warszawie to widać kosmos.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1452363

Skopiowałem ją dla własnego archiwum. Dumny jestem, że mogę nazwać Cie "ziomalem", bo również pochodzę z Trójmiasta ;).

Tak nawiasem mówiąc, skundlony polski naród, ten nowy "kato-nacjonalistyczny bękart" nowoczesnej, obyczajowo rozpasanej "Jełropy", może mieć pecha i nie podnieść się w odpowiednim czasie; podobna atmosfera "stania nierządem" towarzyszyła także Polsce przedrozbiorowej...

Może okazać się, że nasi "życzliwi" sąsiedzi, przy spolegliwej akceptacji nieco dalej położonych "sojuszników", nie pozwolą odrodzić się w przeciągu "wielu pokoleń", ale już wkrótce sprawnie, szybko i skutecznie "pomogą" nam zapomieć o naszej heroicznej, świetlanej przeszłości i wolnościowych tradycjach...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1452313

... kundli! To urocze stworzenia.

(Poza tym w sumie zgoda.)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#1452316

Niby PiS miałby iść do wyborów z szubienicami w dłoniach ? Nie, nie tędy droga. Ten "sprzęt" trzeba uprzednio zalegalizować, certyfikowć itd.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Racjonał

#1452336

Zamiast wkurzać się na społeczeństwo, warto wziąć pod uwagę interesujące, racjonalne  propozycje:

http://tomek.laskus.salon24.pl/617296,wywazyc-drzwi-iii-rp

http://wpolityce.pl/polityka/223081-bitwe-o-uczciwe-wybory-mozemy-wygrac-oto-co-nalezy-dalej-robic-weekendowa-piatka-michala-karnowskiego

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1452342

Aby znaleźć receptę na cokolwiek, należy poszukać pierwotnej przyczyny złego stanu rzeczy i dążyć do jej uleczenia, choć niektóre skutki mogą być nieodwracalne (jak z gangreną czy "stopą cukrzycową"), przynajmniej w danym pokoleniu. Niby banalne...

 Ale tak się składa, że wszelka rozsądna dyskusja nad pierwotnymi przyczynami, jest zaraz zakłócana histerycznym wrzaskiem różnych trolli (internet), pożytecznych idiotów (szeroko pojęta agora) lub zgoła TW wszelkich możliwych sił zainteresowanych konserwacją status quo.

Sledząc wypowiedzi "Tańczącego", "trybeusa", "Bibrusa", "jazgdyni", "lotniej", "triariusa" i innych, nie mogę się oprzeć wrażeniu, że jesteśmy spokojnie w stanie prowadzić racjonalną dyskusję (o ile np. "tańczący" czy "trybeus" nieco złagodzi formę - nie wydaje mi się, żeby akurat poobrażanie wszystkich o podobnych w gruncie rzeczy poglądach, było jego głównym hobby).

Jeżeli skłonni jesteście do wzięcia udziału w takiej - spokojnej w formie, aczkolwiek dość rewolucyjnej w treści - dyskusji, odpowiedzcie krótkim "Tak" pod tym wpisem, ale mam prośbę: jeżeli w toku takiej dyskusji pojawią się elementy z którymi się krańcowo nie zgadzamy, to po prostu uzasadniajmy merytorycznie.

Co wy na to? 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Obserwator

#1452343

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Formy całkowicie nie zmienię (taki już jestem "obrazowy"), ale nieco złagodzić, to i owo  można :)

 

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1452357

TAK

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1452364

Dziękuję za odpowiedzi, "plusiki" odczytuję jako akceptację, jeszcze dziś (mam nadzieję że do 22:00) umieszczę szerszy wpis pt. "Szukanie przyczyn - szukanie recepty" - wybacz @jazgdyni że to już u siebie, ale nie chcę Tobie wywalać długich tekstów w komentarzach (chyba że masz coś przeciwko, ostatecznie Ty tu jesteś gospodarzem i Twoim gościom zadałem pytanie).

Skrótowo rzecz ujmując, można wykazać, że absolutnie kluczową przyczyną obecnego całkowitego pomieszania z poplątaniem, a w konsekwencji postepującej degeneracji Polaków, jest odmienny stosunek do tak podstawowego pojęcia jak "prawda", z tym że w ujęciu ścisłym (filozoficznym) a nie potocznym - no i tu jest problem, bo niby każdy wie co to znaczy "prawda", a jak poskrobać, to rozumienia różne i w efekcie wychodzi trzeci rodzaj prawdy ks. Tischnera, czyli (cytując Boy-Żeleńskiego) "każdy pieprzy o czym innym, jak zwykle w życiu rodzinnym".

A jeżeli w tej, tak fundamentalnej kwestii, już istnieją (zresztą zazwyczaj nieuświadamiane) różnice, no to nic dziwnego że i analizy przyczyn i recepty mogą być i są od Sasa do Lasa. A dla wszystkich TW i trolli tylko w to graj.

Tak więc po pierwsze primo (teraz, niestety, będzie skondensowane, później mogę rozwinąć):są dwa podstawowe rozumienia pojęcia prawdy:

a) prawda jest to zgodność sądu o przedmiocie z tym przedmiotem (to rzeczywistość jest pierwotna i jest źródłem prawdy o sobie, takie podejście wymaga pokory - czyli gotowości do widzenia siebie i innych w prawdzie - wobec rzeczywistości, a więc gotowości do zmiany dowolnego własnego sądu, jeżeli będzie on z rzeczywistością sprzeczny)

b) prawda jest to zgodność przedmiotu z sądem o nim (tu sąd jest pierwotny - "rudzi są fałszywi", "blondynki to kretynki" etc. - najwyżej rzeczywistość jest z nim niezgodna, ale to jej problem).

Różnica kolosalna, to właśnie tu następuje rozbrat pomiędzy dwoma głównymi nurtami filozofii, czyli realizmem (definicja a) oraz idealizmem (definicja b).

Trzeba trafu, że to na realizmie, na wynikającym z niego (po wsparciu etyką chrześcijańską) personalizmie, powstała unikalna struktura relacji międzyludzkich, zdiagnozowana i określona przez prof. Konecznego mianem "Cywilizacji Łacińskiej". I jest to jedyna cywilizacja bazująca na realizmie.

A jak już wspominałem wcześniej, to ta właśnie cywilizacja jest środowiskiem powstania i rozwoju Narodu Polskiego (z dużych liter, bo tu jest to nazwa własna). NIE DA SIĘ utrzymać Cywilizacji Łacińskiej, jeżeli ludzie ją tworzący zaczną zmieniać kryterium prawdy, przenosić jego źródło z rzeczywistości na osąd, a z kolei tak jest człowiek skonstruowany, że łatwiej mu wystawić osąd niż go potem zmieniać, szczególnie jeżeli o powyższym nie ma pojęcia (a skąd ma mieć, jak tego już nie uczą w szkołach). Od tego zaczyna się w najlepszym wypadku bizantynizacja (vide Anglia za Henryka VIII i przez następne sto lat), a poźniej turanizacja (Bawaria i katolicka część Niemiec po zjednoczeniu przez Bismarcka).

 

I teraz można brać się za analizę tego, co się dookoła dzieje... 

 

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Obserwator

#1452370

Zahaczył Pan o temat, którym od pewnego czasu się zajmuję. Otóż wiadomo,że, by stół stał stabilnie musi mieć trzy nogi. Nie ważne czy tej samej długości. Blat będzie krzywy ale stół będzie stał. Stół stoi.

Dalej. Przestrzeń jest trójwymiarowa, przestrzeń społeczna też jest wielowymiarowa. Prawa natury jak i prawa społeczne opisujemy badając relacje, czy to między przedmiotami czy ludźmi. Przedmit więc czy człowiek to wiązka pewnych relacji.

Podstawową relacją jest prawda /relacja poznawcza/, następną miłość /więzi międzyludzkie/ a ostatnią z trójki jest wolność       /relacja wolicjonalna wobec ludzi/. W normalnym spoleczeństwie i w normalnej jednostce te trzy typy relacji muszą współwystępować. Jeżeli nie współwystępują pojawiają się problemy. Liberalizm wpadł w kłopoty wskutek dominacji ekstremalnie pojętej relacji wolnościowej. To taki skrót koncepcji organizacji społeczeństwa.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1452434

Co gorsza człowiek też jest wielowymiarowy: wymiar intelektualny (chodzi tu o intelekt i wolę jako dwie władze intelektu) oraz wymiar zmysłowy (emocjonalny).

A jak są trzy czynniki, to mogą występować teoretycznie w sześciu kombinacjach hierarchii zależności (w praktyce cztery):

a) dominują emocje (intelekt i wola pełnią rolę służebną, wola jest tak zdominowana przez uczucia, że to one de facto podejmują decyzje)

b) dominuje wola (intelekt odpowiada jej na pytanie "JAK coś zrobić" a nie "CZY coś zrobić)

c) dominuje wymiar intelektualny, będąc w opozycji do wymiaru emocjonalnego

d) każda władza pełni to, do czego jest: zmysły dostarczają aetycznych (nie podlegających osądowi moralnemu) informacji o rzeczywistości, wola podejmuje decyzję i realizuje postanowienie, ale po "konsultacji" z intelektem (przedstawienia mu danej informacji zmysłowej pod osąd).

 

Na to nakładają się jeszcze rozmaite kombinacje rozumień podstawowych elementów celów i ideałów człowieka (daleko pojętego szczęścia), np.prawdy, dobra, dobrobytu, zdrowia i piękna (quincunx prof. Konecznego). Konkretny stosunek do tych pojęć (czy wartości) tworzy odmienne wzorce relacji społecznych.

Do tego dochodzą sprawy ekonomiczne (inne rozumienie pojęcia "zysk" - wiadomo że to zysk jest główną siłą napędową, tylko inaczej jest on rozumiany w nauce społecznej Koscioła, inaczej przez komunistów, inaczej przez...) itd.

 

Już zamieściłem rozszerzenie wpisu: http://niepoprawni.pl/blog/obserwator/szukanie-przyczyn-szukanie-recepty, zapraszam do siebie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Obserwator

#1452442

Witam

 

Bardzo ciekawy wątek.

Przyłaczę się, jak znajdę chwile czasu.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1452490

Może wespół w zespół coś mądrego się wymyśli...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Obserwator

#1452493

Znam sporo ludzi, którzy cierpią na pewien dolegliwy defekt związany ze wspomnianym podpunktem  "d)".  Dolegliwy tak dla osoby nim dotkniętej , jak i w szerszym rozumieniu dla Polski.

Jest to defekt, nazwijmy go umownie " zapchanych neuronów", które to zapchanie powoduje,  że u osobników z tym defektem, wolna wola podejmuje decyzję bez konsultacji z intelektem, czyli bez analizy.

 

Prosty przykład. 

Jarosław Kaczyński odżegnuje sie od protestów związanych z PKW, odsłaniając w ten sposób swoje rzeczywiste sympatie i relacje z postkomunistyczną władzą.  

Gorliwi wyznawcy Jarosława Kaczyńskiego, na skutek zapchanych połączęń neuronowych, nie dostrzegają w tym zachowaniu  aktu zaprzaństwa, lecz wspaniałe posunięcie polityczne. Dlaczego ? Ponieważ "czynne" i aktywne są u nich jedynie zindoktrynowane neurony pro kaczystowskie, co uniemożliwia im  jakąkolwiek analizę .

A więc to co jest prawdą dla jednych, nie jest prawdą dla drugich.

TzW

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1452519

LOL ;))))))))))))))))))))))))))))

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1452570

Ten, opisywany przez Ciebie defekt, to działanie w ramach podpunktu b), na tym ono polega (typowe dla osób z cywilizacji bizantyńskiej).

A co do konkluzji - pełna zgoda, problem tylko czy zgadzamy się że istnieje obiektywna prawda i analizujemy czy nasze sądy są do niej zbieżne, czy też polegamy na swoich, wzajemnie sprzecznych sądach i próbujemy zmusić drugą stronę do kapitulacji.

"Mędrzec wie że jest prawda, głupiec twierdzi że prawdy nie ma, fanatyk głosi że ją zna"...

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Obserwator

#1452586

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika adolfnr2 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ze jaroslw pokazal swoje prawdziwe oblicze teraz a nie po wyborach jestem przekonany ze dzieki swojej zdradzie straci mozliwosc na rzadzenie Polska ,nie dla psa kielbasa jestem pewien ze wielu zastanowi sie czy oddac na jego skolaborowana ze zdrajcami partie swoje glosy i musze wam powiedziec ze cieszy mnie to poniewaz uwazam ze podajac reke tusskowi zdradzil i splugawil pamiec po swoim bracie kundel!!!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-8

adolfnr2

#1452348

Zejdź Pan na ziemię. Pański tekst pachnie mi wyraźnie prowokacją, jakby Pan tu zajrzał z jakiegoś onetu.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1452435

Nie uważa Pan, że takie generalizowanie wynika z faktu, iż Pan przedstawia swój punkt widzenia jako jedyny mądry. Czy nie jest to wywyższanie siebie ponad naród? W moim przekonaniu uległ Pan manipulacjom, które karzą uważać osoby o odmiennej opinii za osoby wynarodowione i proszę nie brać tego do siebie, wszyscy jesteśmy podatni na manipulację, zaś odmienność opinii zależy od odmienności ośrodków medialnych, z których czerpiemy informacje. To, że Pan uznał większość Polaków za "niegodnych" napawa smutkiem, ja w swoim życiu nie spotkałem ani jednego, chociaż znałem osoby głosujące na PiS, SLD, Paliciotę i inne partie, to nigdy bym się nie posunął do tego by z tego powodu iż głosowali, uznać ich za niegodnych przynależności do narodu polskiego, a jedynie "chwilowo zaćmionych", a jeśli ludzie nie wychodzą na ulicę bo źle się dzieje, to być może dlatego, że jest zupełnie inaczej niż Pan piszę, ludzie nie zgłupieli, ale właśnie zmądrzeli, bo widzieli do czego prowadzą protesty, do więzienia, pał i szykan dla protestujących, a wywindowania się na tym ludzkim cierpieniu jakiś Michników, Wałęsów, Kaczyńskich, czy innych. 

 Piszę Pan że Polacy powinni wszcząć powstanie przeciw okupantowi, ja to rozumiem, ale rozwiązania problemów już nie podaje pan. W obecnej sytuacji, żadna nie sterowalna przez system akcja oporu nie ma szans powodzenia, wiem to ja, wie to chyba każdy, a Pan tego nie wie? Temat był już wałkowany na wszelkie możliwe sposoby. Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1452469

Witam

 

Podatność, albo odporność na manipulację jest cechą osobistą. Niestety, zdecydowana większość przyjmuje zewnętrzne stereotypy i adaptuje je jako własne poglądy. Ty też na podstawie jednego artykułu źródłowego przyjąłeś tezę, że Dawid Wildstein to bydlak i bandyta.

Jeżeli ktoś stara się być uczciwym w swoich wypowiedziach, to najpierw dokładnie przeanalizuje, przefiltruje zdobyte informacje przez pryzmat całej swojej zgromadzonej wiedzy i swoje zdolności intelektualne. Tak buduje swój obraz świata.

Czy dzielenie się poglądami, tak, jak to czynię jest wywyższaniem się? Trudne pytanie... Chyba każdy chce, żeby jego przemyslenia znalazły odpowiedni rezonans. Inaczej, po co pisać?

W tej analizie nie podałem drogi wyjscia z szamba? To kompletnie osobny temat. Lecz proszę nie spodziewać się cudów. Nie ma zbyt dużych opcji.

Gdy przy proteście pod PKW wzywałem do masowego przyłączania się dosłownie pies z kulawą nogą nie odezwał się.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1452484

Przede wszystkim nie istnieje coś takiego jak "niepodatność na manipulacje", bo wszyscy są na nie podatni, chyba że ktoś mieszka w głuszy, nie ma dostępu do mediów i innych ludzi, wówczas tak, taka osoba nie jest zmanipulowana, kieruje się tylko własnymi spostrzeżeniami, nie zaś wiadomościami dostarczanymi z drugiej ręki. Co zaś do Wildsteina, ja go znielubiłem od razu, jak tylko o nim usłyszałem, wówczas kalkował lewackie kłamstwa, jakoby to Polacy, nie Niemcy zabijali w Jedwabnem i to antypolskie kłamstwo promował, podobnie jak szkalujący Polaków film Pokłosie, który "napiętnował" w ten sposób, mówiąc, że film przedstawia zmyślone fakty, ale takie rzeczy "powszechnie miały miejsce", mógłbym wyliczać antypolonizmy tego menela bez honoru, ale nie uważam tego za właściwe w tym miejscu, jak chcesz mogę napisać o tym w osobnej notce, chociaż do blogowania jestem zniesmaczony.

 Dzielenie się poglądami, nie jest wywyższaniem się i ja Twe poglądy poniekąd rozumiem, wierzysz w ten system, znam wiele takich osób i rozumiem to, to wygodne , ja zaś zwróciłem uwagę na wymawianie Polakom polskości z tej racji, że nie zgadzają się z punktem widzenia jakiejś partyjki. Polskość to nienormalność (Tusk), polskość to obciach (Palicioty), Polacy nie są narodem, nie mają prawa do istnienia (Darski Targalski), lub Twoje tezy, to wszystko sprowadza się do jednego, do antypolonizmów, które powielają WSZYSTKIE partie tego systemu i przeciw czemu wypowiadam się ZAWSZE, to właśnie było powodem dla którego opuściłem NE przed dwoma laty, zresztą komentowałeś moją notkę w tym temacie i co dziwne, tam zgadzałeś się ze mną, chociaż wówczas słowa, przez które opuściłem tamten portal, były niewątpliwie mniejszego kalibru, niż te użyte w Twej notce. Ja wciąż uważam Ciebie za człowieka przyzwoitego i takie pozbawianie Polaków narodowości uważam za ' wpadkę", która być może miała na celu sprowokowanie, ale która przez wzgląd na ton jest w moim przekonaniu niewłaściwa. 99% Polaków to ludzie wspaniali, polscy, ten 1% to osoby wynarodowione. Wielu ludzi wspaniałych jest co prawda zmanipulowanych przez system, ale do cholery, nie wińmy ofiar za to, tylko tych, którzy do tego doprowadzili, a oni nie wywodzą się z naszego narodu, więc cały ten dzielący Polaków system, z jego partiami, aparatem represji i mediami - to nie jest polski system, a Polakom siłą nadany, ustalony przez Kaczyńskich, Kwaśniewskich, Milerów, Mazowieckich, Szechterów i innych ludzi, którzy doprawdy się w nim świetnie odnajdują.

 Jeszcze jedno spostrzeżenie. Wiesz dlaczego PiS nie może wygrać wyborów i wie o tym zarówno Szechter, Kopacz i Kaczyński? Bo z kim wówczas niezadowoleni Polacy, których jest coraz więcej, wiązali by swoje nadzieje, kogo by poparli, gdyby spadły maski z tych łbów, którzy z jarmułkami na głowach krzyczą Bóg Honor Ojczyzna z telewizorów? PiS jest stworzony do bycia opozycją, bo idealnie się nadaje do kanalizowania nastrojów społecznego buntu. Protest przeciw ACTA udał się tylko dlatego, że jego uczestnicy przegonili WSZYSTKICH polityków precz od siebie, nikt nie powiedział jak w sprawie emerytur, że protestować nie ma sensu, bo on na pewno wygra wybory i to pozmienia- więc ja się pytam, czemu człowiek wypowiadający te słowa tak okłamał wówczas ludzi? Teraz zresztą uczynił tak samo w sprawie kolejnego społecznego buntu... proszę otworzyć oczy. Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1452578

Witaj

 

Widzę, że ciągle potrzeba więcej dyskusji. Bo mamy różne podejscie do patriotyzmu i polskości.

Wielu ludzim zarzucasz antypolonizm. Bo ich działalność nie przystaje do modelu, który przyjąłeś. A oni, autentycznie, również uważają się za gorących patriotów.

Różnice będą zawsze. I cały naród też zawsze będzie bardzo zróżnicowany.

Osobiście uważam siebie za głębokiego, aktywnego patriotę, który szczerze wyraża swoje poglady. Oczywiście, w pewnych sprawach mogę się mylić. To nieuniknione.

Jednakże krytyka Polaków i ich poczynań to nie antypolonizm. Przy takim podejściu największym antypolonistą naszych czasów byłby Józef Piłsudski, bo wylał niejedn kubeł pomyj na polski naród.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1452626

Twojego komentarza nie mogę ocenić inaczej, niż pozytywnie (negatywnie nie oceniam wcale od niedawna, jeden wyjątek zrobiłem wczoraj, wobec pewnej osoby) i dziękuję za zrozumienie, ja też nie odmawiam Ci patriotyzmu, a zwracam uwagę na pewne uproszczenia, które dla naszej nacji są niebezpieczne. Pisanie źle o Polakach, nawet w dobrej wierze, sprawia zawsze, a przynajmniej ja to dostrzegłem, iż owe rzeczy żyją później własnym życiem i są propagowane przez rozmaite wrogie nam ośrodki jako fakty w oderwaniu od kontekstu w jakim zostały użyte pierwotnie i trzeba być bardzo ostrożnym w ich formuowaniu. Niedawno pani otwierająca Muzeum Żydów Polskich nazwała Polskę anomalią, krajem holokaustu w zupełnie innym kontekście, użyła niemal identycznego pojęcia, a jednocześnie skrajnie różne intencje nią kierowały, czysty antypolonizm, który natychmiast przekalkowało wielu tamtejszych, nienawidzących Polski publicystów, dla swych korzyści i po to, by opinię publiczną swego kraju nastawić przeciwko Polakom.

Naród polski istniał nim powstały wszelkiej maści partie polityczne i istniał będzie na długo po nich, więc utożsamianie Go z tym smutnym okresem mentalnych zaborów w moim przekonaniu nie ma głębszego sensu, na pewno nie pozytywnego. Pozdrawiam 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1452674