Gangsterzy i filantropi

Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj

 

 

 

Uczciwie zastanówmy się – co wolimy i co jest dla nas lepsze?

Czy żyć pod butem mafii, być okradanym przez gangsterów, patrzeć, jak bezkarnie ludzie są szantażowani, łupieni i zastraszani, podczas gdy mafiosi piją szampany, palą kubańskie cygara i haratają w gałę?

Czy może lepiej, być zarządzanymi przez ofermy, parę drobnych cwaniaczków; ale dobrodusznych i w miarę uczciwych?

Takich niby filantropów?

{Filantropia - formalne i nieformalne działania osób oraz grup, instytucji i przedsiębiorstw, nakierowane na zaspokojenie potrzeb jednostek, wspólnot oraz społeczności lokalnych w wymiarach: materialnym, duchowym i moralnym oraz mające na celu kultywowanie tradycji, jak również reformy i zmiany społeczne. }

Ktoś ma jeszcze wątpliwości po najnowszych wiadomościach, że Tusk i jego ferajna, rządząca Polską, to była klasyczna organizacja mafijna?

 

Synek bossa odbiera od interesanta opłatę 600 000 Euro, za załatwienie biznesu. Nawet ulokowanej w plastykowej torbie "Biedronka" kasy nie przelicza.

Nie może brakować choćby centa, bo forsa wpłynęła z zaufanego kartelu "Rosja".

 

Afera VAT, afera Amber Gold, afera paliwowa, afera Nowaka, Pawlak i Gazprom... No i teraz na jaw wychodzą szczegóły afery węglowej. Z koncernem Ciech w tle, którego historia i sprzedaż Kulczykowi, również się proszą o komisję śledczą.

Kartel "Rosja" rokrocznie na działania operacyjne podległej mafii Tusk & ska. przeznacza 1 milion Euro. Aż strach pomyśleć ile oni mają zysku z tak zainwestowanej kasy. I to przez osiem lat. Rany Boskie!

Nie dziw, że cwaniaczki pasące się z mafijnych ochłapów do dzisiaj wyją na pisiorów i kaczora, jak im ucięli dostęp do cyca.

 

Minęło siedem, jak lat odstrzelono Ferajnę Tuska i oderwano od żłobu. Przykry fakt – nie udało się zamknąć głównych oprawców.

Władzę zagarnęli filantropi. Niezgrabne toto, naiwne, choć dobrze chcą, lecz nie często wychodzi.

I jak to w życiu – zawsze doczepią się pijawki, które chcą ugrać swoje.

Czyli nie ma idealnie, bo już tak jest, że raj był jeden i się już nie powtórzy.

 

Mamy "trzecią" drogę poza duetem gangsterzy i filantropi?

Konfederację z pełną premedytacją, pewnie też zasilaną przez kremlowski kartel, niemalże zniszczono przez takich dwóch "przywódców" jak Korwin Mikke i Braun. Szkoda. Przydałaby się ekstrema na prawicy.

W walce politycznej również niespecjalnie radzi sobie grupa Ziobry. W demokracjach parlamentarnych zagrywki a'la "rewolucjoniści na barykady" słabo wychodzą. Tu niestety trzeba sprytem i obłudą, nie odrzucając twardości, działać. Wykrzykiwanie bojowych haseł ustami młodych aktywistów daje marny skutek.

 

Wybieram więc filantropów. Mając przy tym nadzieję, że się przeobrażą. Skończy się panowanie panów z PC i decydować zaczną już o wiele sprytniejsze na dzisiejsze czasy, młodsze głowy. Mamy takich.

 

Byłbym też szczęśliwy, gdyby wreszcie, nie oglądając się na lewactwo z UE, udało się zrobić porządek z sądownictwem. Choćby tylko po to, żeby osądzić i zapuszkować gangsterów i ich wspólników. Chyba dzisiaj już nikt nie ma wątpliwości, że dokonali wiele przestępstw, których ofiarą padli Polska i Polacy.

Ja o tym nie mogę zapomnieć.

 

Ps. Wreszcie policzono szkody dokonane nam przez hitlerowskie Niemcy.

Może też ktoś zrobi bilans strat uczynionych Rzeczpospolitej od czasów Jaruzelskiego i Kiszczaka po "okrągłym stole", a potem czasów Wałęsy, Balcerowicza i Lewandowskiego, aż do końca przygłupów z Ferajny Tuska.

 

 

 

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (14 głosów)

Komentarze

Zapomniałem

Tytuł oczywiście zapożyczyłem od świetnego filmu Hoffmana z 1963 roku. Świetna rozrywka, gorąco polecam. Bumersi muszą pamiętać. Na dodatek plejada najlepszych filmowych gwiazd minionej epoki z "Profesorem" Gustawem Holoubkiem na czele.

Vote up!
6
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1647822

Zawsze spoglądaj w przyszłość optymistycznie.

Jak ci Koreańczycy.

 

 

Vote up!
3
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1647826

"CHCĄC"... BO MUSZĄC...? ...Nolens Volens : -> " Chcąc Nie Chcąc " ... -> TyTuŁów - {wła(d)z} puŁapki... - Platformy Obywatelskiej - (POd*danych) - Łowców Skór... (STANdardów "prawnych"... - "zupełnie nadzwyczajnych kast ludzi"... ).

POkusa rozpaczy... - rozpatrzy ?...

ROZPA-3...- trze*ma władzami - vis major...

(sił wyższych) prawnych ?...

POsługujących się Siłami Niższymi...

Siła NiżSza... - niż SZA (cicho SZA) - Chcących niemieć (głucho- niemo) - kontynuujących nie płacenie POwojennych DługOwych odszkodowań wyrządzonych :-> bezprawnymi - wojennymi "praworządnościami" - UNIKatów TU SKutecznie "cywili*zujących" - zbrodnioGenne proGraMy POlityki antypoloniZmów - samorząd(Ł)owców - "Łowców Skór"...

RZĄDZI KASA...- z ~ casus maior : -> "siła wyższa"... - przemySŁów - "Łowców Skór"...

​​​​​​MoCoDawców POlitycznych zdarzeń "prawnych"... -> którym słabość ludzi... ("zupełnie nadzwyczajnych kast...") ~~> nie może się oprzeć... (nie mając odwagi - cywilnej wagi - teorEtycznych PRAWD Państwa Prawa i Sprawiedliwości - dobrych chęci Ludzi... - jeszcze żyjących - w "ludzkim" niewolnictwie... Nolens Volens...

Pozdrawiam. J. K.

 

https://konstytucja.online/44

 

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1647833

Twoje opiniotwórcze wpisy były by dobre gdybyś bardzie naciskał rzad do reformacji sądów. Jak sobie zdajesz sprawę jest to jedna z nóg systemu władzy w Polsce. To ze są takie możliwości przekrętów i witalności V kolumny świadczy o ubezwłasnowolnieniu systemu rządu Rzeczpospolitej. Następni to administracja. To są państwa w państwie.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1647842

"Swiatowe zerowisko lichwiarskich szakali"...

http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewforum.php?f=4

====================
jasiek z toronto

Vote up!
0
Vote down!
-1

jasiek z toronto

#1647885