Będzie gorzej niż było

Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj

 

 

Mam swoje blogi na zaufanych witrynach prawicowych. Nie na skrajnej prawicy, nie na pięknych utopiach i nie na wiecznych narzekaniach, szukania dziury w całym, jak to mają w zwyczaju ci, co zawsze wiedzą lepiej – besserwisserzy.

Cóż wiedzą lepiej, lecz niestety nie potrafią tego wprowadzić w życie.

Schowani pod maską komentatorów, "życzliwych krytyków" i zatroskanych publicystów, skrywają fakt, że właściwie są nieudacznikami.

 

Tak więc koncentruję się na w miarę rozsądnych portalach, gdzie większość odwiedzających, jak również piszących myśli zdroworozsądkowo, pragmatycznie.

 

Wikipedia

Potocznie pragmatyzmem nazywana jest także postawa, polegająca na realistycznej ocenie rzeczywistości, liczeniu się z konkretnymi możliwościami i podejmowaniu działań, które gwarantują skuteczność.

 

 

Naturalnym jest, że każdy ma swoją wizję i swój ogląd świata. I także każdy ma swoje ograniczone pokłady cierpliwości.

Uczestnicy wspomnianych portali w zdecydowaniej większości w 2015 roku głosowali najpierw na prezydenta Andrzeja Dudę, a potem na jesieni, na Prawo i Sprawiedliwość. I wygraliśmy. Wielu poczuło, że jednak posiada jakąś moc sprawczą. Odzyskiwali tak swoją dumę i godność.

Wszyscy również głosowali tak, by raz na zawsze odsunąć od władzy ochłapy komuny i postkomuny, jak i hieny i sępy, które tworząc III RP, żywiły się żywym organizmem Polski.

Rządy przegranych - koalicji PO+PSL były najczarniejszym okresem młodziutkiej demokracji i dalsze sprawowanie przez nich władzy groziło ogólnonarodową katastrofą. Groziło likwidacją Rzeczypospolitej, roztopionej w neoliberalnej i kryptokomuszej Europie.

To prawda tak oczywista, że nikt z nas nie miał najmniejszych wątpliwości.

 

Lecz każdy z nas ma swoją wizję i swoją percepcję rzeczywistości. I w większości niektórych się lubi, ceni i szanuje, a innych wprost przeciwnie. To naturalne.

Po trzech latach rządów, każdy wyrobił sobie własną ocenę władzy, dokonał bilansu osiągnięć i porażek i ci, głównie mało-cierpliwi i nieświadomi faktu, że ważne procesy historycznych przemian potrzebują czasu i właściwej dynamiki; ci, którzy mają dusze rewolucjonistów i uważają, że już dawno wszyscy poprzedni złoczyńcy powinni siedzieć za kratami, a obce państwa nie mają prawa wtrącać się w nasze sprawy, zaczęli, nawet bardzo głośno występować przeciwko władzy, którą przecież własnym, nie zafałszowanym głosem wybrali.

 

W dużej mierze ulegli też podszeptom V kolumny, która istnieje zawsze i wszędzie, a która dzisiaj, w obecnej Polsce jest niesłychanie silna i bogata. Więcej, jest ona wyposażona w takie narzędzia i takie naukowe metody działania, że przeciętnemu człowiekowi niezmiernie trudno jest im nie ulec.

Niestety wielu uległo. I przestało myśleć samodzielnie.

Działalność wielu niegłupich blogerów i komentatorów uległa degradacji. Już nic nie tworzą, nie dzielą się własnymi myślami, tylko metodą "kopiuj – wklej" umieszczają mądrości tych wspomnianych na wstępie "co wiedzą lepiej".

 

 

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, na Konwencji Wyborczej przedstawił wiele projektów, które w miarę wzrostu bogactwa państwa, będą przełożone na bogactwo obywateli. To sprytny zabieg i można się było tego spodziewać. Lecz chyba tylko wściekła opozycja jest niezadowolona.

 

To jednak mimo wszystko, swoim ciężarem nie było tak istotne i ważne, jak słowa odnoszące się do hasła i celu totalnej opozycji i reszty anty-pisu: -

 

"odsuniemy PiS od władzy, aby było tak, jak było"

 

PJK powiedział:-

 

"będzie gorzej niż było"

 

To stwierdzenie oparte jest na trzeźwej ocenie słów i poczynań politycznych przeciwników. Nawet odrzucając przedwyborczy emocjonalny kontent, ich zamiary i obietnice, a także faktyczne działania, jak w Warszawie, czy Gdańsku, demonstrują, że po przejęciu władzy dokona się zwrot i cofnięcie Polski do roli neokolonialnego kraiku, z całym paskudnym lewackim neoliberalizmem, gdzie będzie się zamykać kościoły, wychowywać dzieci w hippisowskiej swobodzie seksualnej, a przeciwników politycznych będzie się zamykać w obozach. A obywatelom da się swobodę decydowania o własnym losie – jeżeli chcą zdechnąć z głodu, to proszę bardzo. Nie podoba się? To spieprzaj choćby do Wietnamu, co jakoś tak radził były prezydent Komorowski.

 

Kaczyński to właśnie dobitnie powiedział, żeby ci wszyscy prawi Polacy, którzy przecież doprowadzili go do władzy, a dzisiaj,po trzech latach zwątpili, jak kiedyś Niewierny Tomasz Apostoł, oprzytomnieli i rozważyli, jaką alternatywę za sobą niesie przegrana Dobrej Zmiany.

 

Tego chyba każdy uczciwy i przyzwoity Polak nie chce.

 

A czy jest jakaś inna możliwość, inni przywódcy, co udźwigną rządzenie krajem?

Proszę bardzo – czekam na przykłady.

 

 

.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:21)

Komentarze

Mamy spokojną niedzielę bez zakazanych ryjów czyli "politycznych komentatorów"z GW,TVN24 i innego medialnego tudzież politycznego gnoju.Ale serwery i mózgowe połączenia tych skurwysynów są rozgrzane do czerwoności.Jutro się dowiemy jak to Kaczyński tworzy patologie i molestuje dzieci.
Chodzą słuchy, że PO chce przebić propozycje PIS w sprawie 500+ i zaproponują 1000+ na każde dziecko urodzone w związkach jednopłciowych.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-1
#1581572

A podatnych na manipulację, częściowo zwykłych, fajnych, a częściowo pożytecznych idiotów wkręca się w tematy drugorzędne, mało istotne, sprokurowane wyłącznie by wzbudzać strach i niepokój. Bo spokojny, zadowolony Polak może być niebezpieczny. Lepiej mieć rozedrganych histeryków, których zabijają szczepionki, smog, czy ewentualne ekshumacje.

Tak jest! Już wkrótce koniec! Będziemy POLIN! Będziemy płacić Żydom miliardy dolarów! A oni będą rządzić naszą wodą, prądem,lekami, szkołami i żywnością.

A może nas uratować tylko PUTIN !!!

 

Jasne?!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1581575

Jeszcze wiele tysięcy ludzi w Polsce żyje na skraju ubóstwa, w tym wiele dzieci i ludzi starszych. Każdy kto pieprzy o rozdawnictwie PiS-u niech się w łeb jebnie.

Totalnych zatkało. Przez kilka godzin milczeli. Potem odezwał się Neuman, że PiS skorumpował wyborców, a następnie Leszczyna, że taki był program Platformy. Kurwa, te nieudaczniki nie potrafią nawet uzgodnić przekazu dnia.Tak to jest jak przez wiele lat robili to za nich TVN, Polsat, GW i inne szambo głównego nurtu.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-1
#1581576

Jak dysponowali solidnymi funduszami - mieli komfort ! Wstawali i wiedzieli, że udzielili autoryzowanego wywiadu na temat ustawy, która będzie przegłosowana i podpisana przez prezydenta. Zaraz potem, przy kawce dowiadywali się co właściwie powiedzieli. 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0


#1581599

Ale to byłby news, gdyby świat dowiedział się, że w Polsce PO udowodniła, ze darwinowska teoria ewolucji nadal działa i sama podlega ewolucji. Wystarczyłoby tylko wypłacić kilkanaście takich 1000+ na potwierdzenie tego i salony światowe dla PO byłyby otwarte. Mam jednak nadzieję, że kreacjonizm będzie miał się dobrze. Gratuluję poczucia humoru.

A tak powracając do meritum. Osobiście dziwię się, że istnieje u nas jeszcze tak duży elektorat głosujący na ewidentne obiecanki wyborcze, których wiadomo, że dana partia nie spełni. Czy ludzie żyją tylko dla miraży?   Czy nie stać ich na uruchomienie własnego myślenia? Coś się w tych głowach porozkręcało.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1581637

.......Chodzą słuchy, że PO chce przebić propozycje PIS w sprawie 500+ i zaproponują 1000+ na każde dziecko urodzone w związkach jednopłciowych.........

Jozio,

A cóż to jest 1000 + ???

na TAAAAKIEGO nowego pedałka?

Toż trzebaby sypnąć z melona!

I wtedy w Polsce wieczna Wiosna!

I Polska już nie RP,

a stanie się RB !

Republiką  Biedronia............

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1581679

wśród wrogów trwoga

 

kiedy Polska zaczyna wzrastać 

wśród Jej wrogów trwoga

ci bardziej papiescy od papieża

świętsi od samego Boga

 

PS Ach, te stare kacapskie kawały (i nie tylko kacapskie)!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1581580

Całkiem sporo portalików zmieniło się w "malkontenci24.pl". Nazwę niepoprawni uważam za nieco ryzykowną, bo po zmianie władzy chorągiewka powinna zmieniać kierunek. Oczywiście można się tłumaczyć, że zawsze niepoprawni, czyli malkontenci. Można wypisać motto : "wszystkich nienawidzimy po równo" .

OBURZENI - szukamy sponsora i powodu do oburzania - tylko poważne oferty kierować pod adres ......(pieniędzy nie przelewać na konto ! [komornik])

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1


#1581601

To jest niestety coś smutnego, co charakteryzuje Polaków na całym świecie - marudzenie i bezinteresowna zawiść.

Na szczęście to mija; jak już posiedzą w doborowym, międzynarodowym towarzystwie,to im to mija, i po paru miesiącach ponownie cieszą się życiem i szklanka znowu jest do połowy pełna.

Lecz tu zaobserwujesz jeszcze inne zjawisko - weekendowa durna i paskudna pisanina po pijaku. Spada wówczas maska poprawności i objawia się prawdziwa twarz chama i durnia. Potem znowu spokój. Aż do piątku i ab ovo.

Aż dziw, że nie ma refleksji i zażenowania, iż robi się z siebie publicznie idiotę i półgłówka.

Oczywiście trzeba oddzielić płatnych agentów, bo on robią to samo, tylko za pieniądze

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1581604

Czepia się Polaków, ale nie chce wspomnieć nawet o tym, że ten rząd daje wrogom Polski pieniądze zabrane Polakom. Np. dla Engelking 500 tys., a dla patriotki, pani Kurek wielkie ZERO.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1581655

A pytał się mnie pan, co ja o tym sądzę?

To panu powiem, że pani prof. Kurek, czy małżeństwu Siemaszko  dałbym nieograniczony grant, a Jan Grabowski, , Jacek Leociak, Agnieszka Haska, Barbara Engelking, Anna Bikont , Joanna Tokarska-Bakir i Agnieszka Grudzińska won do pracy w sprzątaniu archiwów. Dodatkowo Jan Gross natychmiast pozbawiony obywatelstw i persona n,g. w RP.

Rząd daje bo wyznaje głupi paradygmat, ze nie będzie łamał prawa, a ci ludzie z PAN mają długie umowy. Pamiętamy, jak się zakończyło "pokojowe" wyrzucenie Gersdorf.

Wiadomo, ze zawsze odwołają się do Strasburga, a na to jedynym rozwiązaniem jest wyjście z Unii.

Też bym tego chciał, ale specjalnie przy Brexicie pokazali, że drogo to może kosztować.

Widać jakieś rozsądne rozwiązanie oprócz pohukiwania?

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1581658

Tworzenie jakichś bytów na prawicy - vide Piotrowski czy Korwin z Ruchem Narodowym i Jakubiakiem obliczone jest właśnie przez elytę na 2-3%, których zabraknie PiS do samodzielnej większości. Można krytykować rząd, prezydenta czy sejmową większość za taką czy inną decyzję czy działanie - ale wybór jest jeden - albo wygra Zjednoczona Prawica albo Polski suwerennej nie będzie...proste...dziękuję Autorowi za ten klarowny i potrzebny tekst...

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1581626

Witaj

 

Trzeba to codziennie powtarzać, bo te baranie łby dadzą się zwieść różnym, Korwinom, Braunom, czy Winnickim i zaprzepaścić cały nasz wysiłek z2015.

 

Serdeczności

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1581635

który od trzydziestu lat uruchamia kolejną podprogową kampanię wyborczą, kolejną dywersyjną partię rozpraszającą energię polskiego patriotyzmu, Kolejny raz mami ludzi dobrej woli prymitywnym liberalizmem opowiadając o żałosnej prostocie rzekomych idealnych procedur naprawy Rzeczypospolitej - wystarczy obniżyć podatki i wycofać państwo z gospodarki. I już za chwilę równym rządkiem ustawia się Braun, Winnicki razem z Korwinem, i setki innych naiwnych liberałów ekonomicznych, którzy tak jak wczoraj poseł Tomasz Rzymkowski opowiada o marnowaniu budżetowych pieniędzy, zamiast zdecydowanego obniżenia podatków...

A do tego jeszcze teksty tych którzy widzą panaceum na wszystko we wprowadzeniu JOW. 

Wystarczy wprowadzić jednomandatowe okręgi wyborcze i G. Soros wycofa się w popłochu, Tomasz Sekielski zdekomunizuje cały TVN, a służba zdrowia wydostanie świat z wszelkich nowotworów. Globalne ocieplenie zdechnie samo, razem z wszelką wycinką drzew, ponieważ wszystkie wykałaczki będą plastikowe.

Mam wrażenie, że ich dywersja jest po prostu dywersją, polegającą na łapaniu na pseudo liberalny lep wszystkich możliwych frajerów. Tuż przed sezonem wyborczym dywersanci wyłażą ze swoich nor.

[link

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

michael

#1581686

Tu masz rację - wszelkie ich działania to tylko dywersja i prowokacja. Żeby tylko ludzie się nie uspokoili i trzeźwo myśleli.

Trzeba strasznie uważać. W Hajnówce, bardzo zapalnym miejscu, była dobra pokojowa manifestacja ku chwale Niezłomnych. A tu w internecie zdjęcie tego nieszczęsnego Rybaka, który hajluje. No i cały marsz będzie już faszystowski.

A Korwin? trzeba mieć świadomość, że to on właśnie spowodował upadek rządu Olszewskiego i praktycznie zniszczył lustrację. Dlaczego o tym cicho?

 

Pozdrawiam

Janusz

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1581695

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika bingo został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"Krwn znszczył lstrcję Rybk hjlj" Wdzę, ż młś wsły łyknd jszcz cę trzym.

bingo

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1581699

Takie synku (córko?) są fakty.

Masz inne zdanie? To je wyartykułuj.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1581705

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika bingo został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

bingo

#1581706

Sorry amigo

Ty wpieprzasz się na mój felieton i oświadczasz, że nie jestem partnerem do rozmowy?!

To po co włazisz tutaj?!

Spieprzaj i to szybko. To nie miejsce dla głupków i chamów.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1581713

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika bingo został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

bingo

#1581715

- ale prosił bym zaapelować do ludzi którzy mają odpowiedni "warsztat" i realną władzę (mam tu na myśli polityków PiS-u i Zjednoczonej Prawicy) - aby ktoś ich wysłał na profesjonalne kursy mówienia do ludzi normalnym, zrozumiałym i czytelnym językiem. Oni zdaje się w ogóle nie rozumieją że nie chodzi o to aby brylować w studio TV swoją elokwencją i przekonać swojego konkurenta politycznego (bo to i tak się nie uda), tylko wypowiadane słowa mają trafiać do ludzi którzy są po drugiej stronie ekranu. Oni tam z PiS-u nawet nie potrafią ludziom powiedzieć wprost że ta "opozycja" którą tak właśnie pieszczotliwie nazywają dla zmyłki Polaków - to banda obcych i antypolskich zdrajców, agentów i kanali. Jak widzicie tfuuuuu Skretyna nie ma problemu z nazywaniem Polaków we własnym kraju faszystami i Rząd PiS-u oszutami a ich programy pro - społeczne zwą korupcją polityczną. Dawniej możne ktoś by go wyzwał na pojedynek i dostał by w ten zdradziecki łeb ta pier...na łachudra która atakuje Polskę dzień i noc za nasze podatników pieniądze. Nie wiem czemu PiS dalej udaje zdziwionych zachowaniem PeO jak by nie wiedzieli że to nie prawica tylko stare czerwone zakute, ubeckie łby a bolek to ich marionetka którą teraz aktywizują aby tą kanalię jeszcze wykorzystać zanim wyciągnie kopyta i stanie się bezwartościowy. Ta obca agentura z platformy bandytów i nowoczesny-ubek.pl newet nie ukrywa swoich zamiarów zniszczenia Polski a my udajemy jak by to do nas nie docierało. Jaśniej się nie da chyba że oni założą mudury "zielonych ludzików" to może wtedy dotrze do wielu - kim te antypolskie świnie są tak naprawdę.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1581656

Oświadczam, że chciałbym wszystkich szubrawców III RP widzieć za kratami. Najlepiej w kamieniołomach w Strzelcach Opolskich.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1581710

Biorąc pod uwagę wiele nieudanych, niedokończonych i zrejterowanych inicjatyw obecnego Rządu, trudno się dziwić, że wielu Polaków czuje niedosyt. Wręcz zawiedzenie. W niedawnym wywiadzie byłego posła PiS, p. Kowala serwowane są tezy o "naruszonym jądrze PiS" oraz "podważeniu mitu Prezesa Kaczyńskiego". Socjologicznie - to prymitywne pranie mózgu. Wiadomo, że w każdej rodzinie znajdzie się czarna owca. To jest wpisane w strukturę tworzenia i istnienia każdej partii. Podobnie sprawa ma się do mitu Prezesa Kaczyńskiego. Przecież mitu takiego nigdy nie było! Jest Kaczyński, ze swymi wadami i zaletami - to wszystko. A że zalet więcej i działania ma skuteczne to tylko mu chwała. Ale w świat poszedł przekaz - "PIS MA PROBLEM". Tylko, że ten problem, jeśli w ogóle istnieje to tworzą go nawet nie "totalitarna opozycja", a właśnie takie Kowale.

W działalności obecnego Rządu widzę inne obszary niespełnionych nadziei. Brakuje mi pragmatyzmu w polityce zagranicznej skierowanej na wschód. Tu należy wyprostować kręgosłup w relacjach z Ukrainą oraz przybrać elastyczną postawę w rozmowach z Białorusią i wyrazić choćby odrobinę dobrej woli do rozmów z Rosją. Bardzo chciałbym intensyfikacji bilateralnych rozmów z Chinami. Tak prowadzona polityka dałaby możliwość lewarowania polskich interesów w relacjach z USA oraz usztywnienia postawy w tematach dotyczących stosunków z Izraelem. Na ingerencje zagranicznych przedstawicieli różnych grup interesu tak w zakresie przymiarek do ustawy (anty)frankowej, czy też "nieuregulowanych kwestii restytucji mienia" każdorazowo wzywać ambasadora na rozmowę przyjaźnie dyscyplinującą do MSZ. Bolą mnie również eksterytorialne obszary w granicach naszego Państwa i nie chodzi mi o placówki dyplomatyczne. W jednym z artykułów  http://niepoprawni.pl/blog/slawomir-tomasz-roch/kon-trojanski podniesiona jest bardzo ważna kwestia, leżąca u podstaw przyszłości naszej ojczyzny. Czemu nie wypowiadamy tej konwencji? Tematów do wylewania żółci jest tak wiele, że nie sposób je tu przytoczyć. Jednak ...

Dopóki nie nadejdą czasy okręgów jednomandatowych w wyborach powszechnych, nie ma innej realnej siły, by lewactwo powstrzymać. Trzeba głosować na PiS, na dobrą zmianę. Nawet jeśli ta zmiana jest tylko nieznacznie dobra.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

...

#1581701

Nigdy nie twierdziłem, że PIS to władza docelowa. To był i jest konieczny etap zlikwidowania czerwonych i różowych w RP.

Alternatywy nie widzę. To właśnie wspomniany pragmatyzm.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1581709

Plus, że w miare dobrze się czyta, no i śmiałe, odważne tezy, jednak czy słuszne?

"Schowani pod maską komentatorów, "życzliwych krytyków" i zatroskanych publicystów, skrywają fakt, że właściwie są nieudacznikami." - a jak nazwać komentatorów, którzy w czambuł łykają wszystko jak lemingi co im partia/władza podsunie?

Co do pragmatyzmu, to wielu mówi, że czesi w 1938 roku i później zachowali się wprost pragmatycznie - czy popierasz ich haniebne poczynania?

Władza jaka by nie była, to trzeba patrzeć jej na ręce - głosowaliśmy na zmianą poprzedniej, w nadziei, że ta bedzie drastycznie inna "dobra zmiana". Niestety zmiana nie okazała sie drastyczna, a tylko powierzchniowa. I nie chodzi o to, co udało się zrobić a czego nie, tylko o to co chcieli/chcą zrobić, a czego nie. Rozum nakazuje dać szansę tym, którzy wydają się być Patriotami (zwalczanymi nawet przez PiS) - lemingoza nakazuje trwać przy jednych bez względu na wszystko...

I żeby nie było - nie jestem specjalnym entuzjastą Korwina (choć czasem mówi dobrze ale czasem jak kretyn) - jednak Patrioci/Narodowcy to nie Korwin i uważam, że danie im szansy jest naturalną drogą ku "DOBREJ ZMIANIE" - szczególnie, że obecna tzw. "dobra zmiana" (razem z ich "mediami narodowymi TVP) nie jest tym co miało być.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1581704

Co ma stworzony w Ameryce pragmatyzm wspólnego z Czechami? To jakiś punkt odniesienia? Tego nie rozumiem.

"Władzy patrzeć na ręce..." Jak najbardziej to czynię od początku. Staram się uczciwie krytykować, lecz także chwalić.

Patrioci/Narodowcy - przyglądam im się z sympatią i zrozumieniem. Czekam, aż zbudują poważną siłę. Pokładałem spore nadzieje w Marianie KOWALSKIM. Cóż... ciągle jest, jak jest.

Pzdr

Ps. Dobra zmiana to proces w tej chwili. Jak w końcu zostanie ona osiągnięta, to każdy zobaczy i poczuje.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1581707

/a jak nazwać komentatorów, którzy w czambuł łykają wszystko jak lemingi co im partia/władza podsunie?/

betonem lub omamionymi propagandą danej opcji- dopóki jednak stoją za skuteczną siłą polityczną- a co więcej, korzystną dla kraju- wystają ponad własne frustracje, będąc częścią wygrywających. Janusz zwraca uwagę na skuteczność i celowość, w związku z tym liczy się opowiedzenie po danej stronie, choćby zwolennik pozostał takim samym idiotą, władza musi brać pod uwagę i takich oraz ich zagospodarować

/wielu mówi, że czesi w 1938 roku i później zachowali się wprost pragmatycznie/

raczej ich elity państwowe okazały się nieudolne, sam brak oporu nie wynikał z pragmatyzmu, bo dopóki są możliwości i zasoby, można ryzykować, przecież nie "skapitulowano" z troski o życie obywateli ani wyliczeń szans tylko w konsekwencji polityki z ogólnym bezsensem i niechęcią. Polska była gotowa pomóc ale nie sama, lecz z Francją, lecz z winy polityki i kolejnych przegranych kroków nie było opcji

/Rozum nakazuje dać szansę tym, którzy wydają się być Patriotami (zwalczanymi nawet przez PiS) - lemingoza nakazuje trwać przy jednych bez względu na wszystko.../

przecież jest dokładnie odwrotnie. rozum nakazuje popierać wygranych, jako skutecznych- trwanie przy jednych to sprawa zasad, uwiązania czy fanatyzmu a jakaś lemingoza to dawać się kupić propagandzie

ci "Patrioci/Narodowcy" są tylko krokiem do stworzenia rywala PiS-u, potrzebnym bo PiS zapewne wygra druga kadencję ale trzecią to już niekoniecznie, muszą więc powstać nowe opcje a jakaś z nich mieć wpływy we władzy, inaczej wróci dawne pod nową etykietką. Przestrzegam przed ślepą wiarą w kolejnych zbawicieli Polski- mają za uszami daleko więcej, niż PiS, są niejednorodni i sporo tam szurów, do ich patriotyzmu i nacjonalizmu można się baardzo przyczepić. To tylko propolski krok w stronę pluralizmu choć niezwykle żenadnych i nieskutecznych ugrupowań, które nie będą większością a w wielkim trudzie mogą być polskim Jobbikiem

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1581773

Co z tobą jest, że raz  wypowiadasz się jak niezborny, szurnięty cham, a potem jak trzeźwy, inteligentny analityk? Bipolar? Nałogi?

Teraz właśnie bardzo rozsądnie i ciekawie napisałeś.

Konkludując twoje rozważania - mamy jeszcze cztery lata, by wyłonić, stworzyć i zbudować nową, prawdziwie obywatelską władzę. Konkretnie - potrzebne jest ugrupowanie, w kolejności partia z oczywistym jednym jedynym celem: budowanie siły i znaczenia Polski i nieustanny wzrost dobrobytu obywateli.

Niby PIS chce to samo, lecz jest uwikłany w historię, musi chodzić na kompromisy, jest za miękki. Czy sam zdoła się przekształcić? Wątpię. Po odejściu PJK rozpocznie się tam krwawa jatka, a nas na to nie stać. Więc musimy mieć przygotowaną alternatywę. I w miarę profesjonalną i o szerokich horyzontach.

Takie ruchy, które są zapatrzone wyłącznie w jeden, lub dwa istotne cele, jak np. jowy, czy niszczenie kościoła i zamykanie kopalń powinny być na starcie eliminowane.

A cel najbliższy, to zdobywanie mediów, bo sama pisanina w internecie nie wystarcza.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1581819