Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o Nim.

Obrazek użytkownika Husky
Kultura

Pamiętajmy, że Wszystkich Świętych to radosne święto chrześcijan, wyrażających w tym dniu wdzięczność swym patronom i dziękujących za ich pomoc i wsparcie. Przypomina też o powołaniu nas wszystkich do świętości.

Dzisiaj, 1 listopada,
Wszystkich Świętych.
"Święto i wspomnienie mężczyzn i kobiet,którzy żyjąc na ziemi uczynili ten świat piękniejszym, lepszym niż znaleźli; byli siewcami zaufania, nadziei, miłości nie dającej się sparaliżować przez zło, które widzieli i przecierpieli!"

W tym dniu towarzyszy nam pamięć o tych najbliższych i tych dalszych zmarłych.

Requiem aeternam dona eis Domine...

 

 ps.

Dzień Wszystkich Świętych...
Z daleka od domu...
Wszystkim, którym zawdzięczam to, że żyję, mówię po Polsku, jestem Polakiem i nie wstydzę się tego, symboliczny znicz...
Na dzisiaj to tyle, zaduma...

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:12)

Komentarze

Pamięć, wspomnienie trwające tak długo, jak długo będą w naszych sercach i tą pamięć trzeba przekazywać dzieciom, wnukom, najbliższym. A nasi święci i patronowie. Ja w 2010 roku przyjąłem sobie za patronów: św. Jana Pawła II i bł. Jerzego Popiełuszkę. I nie jest to przypadkowe ani "pod publiczkę". To był dla mnie rok powrotu do wiary, rok nawrócenia po latach. I nie przeczę, że prosiłem o wstawiennictwo Tego świętego świętego i Tego błogosławionego. Coś tam chyba "wskórali" u Boga...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#1608117

Był wrogiem numer 1 dla komunistycznej władzy. Siłą - bez wyroku sądu - deportowany z kraju, który kochał. Historia jednak potoczyła się tak, że tuż przed śmiercią Prezydent RP Andrzej Duda przyznał mu Order Orła Białego. Najstarsze i najwyższe odznaczenie Rzeczpospolitej Polski.

W tym roku - 30 września, zmarł Kornel Morawiecki.

R.I.P

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1
#1608119

W dniu Wszystkich Świętych pamiętajmy o naszych BOHATERACH, Żołnierzach Niezłomnych, Przeklętych, Powstańcach Warszawskich! O tych co bronili Polski i ludzi prześladowanych przez Niemców i Sowietów pomimo groźby utraty własnego życia. 
Niech im dobry Bóg błogosławi.

 

ps.
Towarzysze :
@Zawisza Niebieski
@Jarosław Ruszkiewicz
@Hades
@Wican
@Nikander
@Kosiur
@Jacnacki
@Konrad Rękas 
@Jan Twaradowski
@matterhorn 

etc.

WY  jako bezpośredni spadkobiercy sowieckiej i UB-eckiej  formacji zbrodniczej ujawnijcie, gdzie są ich groby!

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-1

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1608122

Po naszych Bohaterach nie zostały nawet krzyże . Komuniści zrobili wszystko by zabić pamięć o żołnierzach Niepodległej Polski. Teraz po raz kolejny Żołnierze Wyklęci stają się ,,niewygodni".

Czerwone ścierwa - ten pomiot ubecki zaczyna zabijać pamięć o nich.

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1
#1608141

I tak byłeś łaskawy, że wymieniłeś tylko dziesięciu. Zapomniałeś o najważniejszym, o Naczelniku,  który po cichu, lub nawet głośno to wszystko wspiera.  Dzisiaj Wszystkich Świętych, więc nic więcej nie napiszę i tak napisałem za dużo

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1608144