Ameryka się budzi

Obrazek użytkownika Husky
Świat

W Virginii wygrał republikanin.

Republikanin Glenn Youngkin został wybrany na gubernatora stanu Virginia

Republikanie przejmują stan Demokratów. Głosowanie to było powszechnie postrzegane jako referendum w sprawie prezydentury Joe Bidena, a porażka niewątpliwie mocno zdenerwuje Demokratów.

Po blisko 12 latach rządów Demokratów stanowisko gubernatora stanu Virginia przejął polityk partii republikańskiej. Po zliczeniu 99 proc. głosów komisja wyborcza podała , że gubernatorem Wirginii został Glenn Youngkin. W rywalizacji o fotel włodarza stanu pokonał on McAuliffe’a, który sprawował ten urząd pomiędzy 2014 i 2018 rokiem.

Przypomnijmy że Biden wygrał o 10 punktów w Wirginii w wyborach prezydenckich z Donaldem Trumpem rok temu.

Jednak rosnąca inflacja, powolne ożywienie gospodarcze, impas w programie legislacyjnym i chaotyczne wycofywanie się z Afganistanu uderzyły w jego popularnośc, a co za tym idzie w polityków z Partii Demokratycznej.

Youngkin był w stanie wykorzystać widoczną apatię wśród głównych demokratycznych wyborców zmęczonych latami wyborów, które były postrzegane jako konieczne do wygrania, a także rosnącą frustracją Bidenem i gospodarką. Z powodzeniem wcielił się w postać McAuliffe'a, byłego gubernatora Wirginii, przewodniczącego Demokratycznego Komitetu Narodowego i bliskiego przyjaciela Billa i Hillary Clintonów, jako członka elitarnej klasy polityków. Chwycił się także w kampanii potknięcie McAuliffe'a, który podczas występu w debacie zasugerował, że rodzice powinni odgrywać minimalną rolę w kształtowaniu szkolnych programów nauczania.

]]>https://www.cbc.ca/news/world/virginia-governor-election-youngkin-mcauliffe-1.6234943]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)

Komentarze

Teraz dpiero widać że jak przypilnowano wybory to jakim przekrętem była wygrana Bideta

Vote up!
0
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1634700