Profesor Kik chciał więzienia dla Kaczyńskiego i Macierewicza!

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Użytkownik Twittera @3DLuk wykonał znakomitą i wielce pożyteczną z edukacyjnego punktu widzenia pracę:

przypomniał PRAWDZIWE poglądy dyżurnego komentatora pisowskich mediów, profesora Kika, na temat dwóch indywiduów:

Kaczyńskiego Jarosława i Macierewicza Antoniego.

To znaczy 5 lat temu prawdziwe.

A poglądy te są po prostu platformiarsko-nowoczesne do kwadratu, żeby nie pojechać z tym potęgowaniem dalej, aż ku ObywatelomRP.

O, takie:

Za sponiewieranie godności Rzeczypospolitej, za insynuacje polityczne, za niszczenie autorytetu najwyższych instytucji państwa polskiego, za przyczynianie się do utraty wiarygodności Polski w Europie Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz powinni siedzieć”

Buahaha!
No to nawet ja uważam, że jeśli ktoś siedzieć powinien, to Schetyna:

za torturowanie kibiców Legii schwytanych przez POwską milicję (nie poprawiać – policja, to była przed wojną) we wzorcowo ubeckiej akcji Widelec i nawet mam to na piśmie:

Albo taki kawałek ze wspomnianego profesorskiego wywiadu:

„PiS zburzy wszystkie świętości i wartości, by przeforsować interesy Jarosława Kaczyńskiego”

No nie wiedziałem, że z prof. Kika taki spec od wyburzeń (i od świętości): wszak to dłuuuuugoletni członek matuszki-partii PZPR?

I nawet ja tak nie twierdzę, choć co do pisowskiego aparatu żadnych złudzeń nie mam, czemu tu konsekwentnie od dawna wyraz daję, i co z waszym, szanowni pisowscy komentatorzy, jedynie słusznym odporem się spotyka regularnie :-D

Przestaje być śmiesznie (dla mnie przynajmniej, ale ja specyficzne poczucie humoru mam) przy komentowaniu przez prof. Kika wypowiedzi Kaczyńskiego nt Smoleńska:

Na pytanie: Prokuratura powinna się zająć wypowiedziami polityków?
Odpowiada:

„Bez dyskusji. Zanimby zszedł z mównicy, powinni go aresztować na sali sejmowej, nawet niezgodnie z prawem” .Do tej pory sądziłem, że te wszystkie Wildsteiny, Pereiry, Paczuskie i inne Kurskie to naprawdę cwane (choć cyniczne) gapy są, ale teraz zaczynam sądzić co innego, a co dokładnie, to nie napiszę, bo na lato mam inne plany, niż chodzenie po sądach.

No nic – muszę kończyć, bo czeka mnie jeszcze dziś napisanie tekstu pod wszystko mówiącym tytułem „Dlaczego Kaczyński i Macierewicz jeszcze nie siedzą?!”

Od zaproszeń do pisowskich mediów nie będę się mógł opędzić, a i grancik nielichy od pisowskich gestorów może i skapnie, ale nie będę świnia i teraz już, szanowni pisowscy blogerzy ściągawkę niniejszym wam podsuwam, bo samolubny nie jestem. :-D
.
To co – parafrazując bliskiego sercu (a to znaczy, że i portfelowi) prof. Kika klasyka:

do piór, pisowcy blogerzy, do piór: profesor Kik dał nam wzór!


A, i jeszcze jedno:

Prof. Kik zeznał też, że „Dla PiS autorytetami są ci, którzy podzielają ich punkt widzenia. Nie ma autorytetów obiektywnych, są pisowskie”

Jak rozumiem, od kogo trzeba dostał już papiery na bycie autorytetem pisowskim?

No właśnie, to od kogo dostał te papiery? Chętnie bym się w takie zaopatrzył.

NAZWISKO proszę - Panowie Kurski, Wildstein, Pereira, Rachoń ( i Pani Paczuska).

Cisza?
No czego się wstydzicie? Takie pivoty (guglować młodzi, guglować!) jak ten prof. Kika to przecież w PiSie normalka.

Śmiało! Które z was takie mądre?

 

PS. Nie tyle życie, co kolejni internauci (@Melancholia_pl) dopisali puentę nad puentami:

otóż kolejny dyżurny komentator mediów narodowych, mec. Tomczyński wsławił się czymś wyjątkowym:

jako sędzia był przewodniczącym Wydziału Dyscypliny PZPN, w kolejnych latach przewodniczył Komisji Ligi spółki Ekstraklasa. We wrześniu 2009 roku ukarał grzywną Lechię Gdańsk za to, że jej kibice wywiesili podczas meczu transparent z napisem „17.09.1939 – czwarty rozbiór Polski”.

Karę tę Jarosław Kaczyński skomentował tak:

„To rzecz zupełnie niesłychana. Tworzona jest atmosfera, w której to specyficzne środowisko, które nigdy nie przeszło koniecznego procesu oczyszczenia po roku 1989, może sobie pozwolić na tego rodzaju rzeczy”


No co, szanowni pisowscy blogerzy i komentatorzy – nadal uważacie, że publicystyka w TVP jest zarządzana przez osoby właściwe?

Bo ja uważam, że wręcz przeciwnie, ale to oczywiście nie ja, a wy macie rację.
Jedynie słuszną rację, dodam.

---------
http://m.tokfm.pl/Tokfm/1,109983,12827642,Prof__Kik__Kaczynski_i_Macierewicz_dawno_powinni_siedziec_.html
http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/premier-schetyna-do-pierdla-nie-pojdzie

http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/tuleya-otwiera-nowy-front

https://www.tygodnikpowszechny.pl/mecenas-po-przejsciach-147330

--------------
 

Informacja dla Czytelników:

w związku z trollowaniem moich tekstów,  nie odpowiadam na żadne komentarze.

 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.4 (głosów:6)

Komentarze

Przypadek komentatora politycznego Kazimierza Kika, jest dość zabawny. Prócz przytoczonych w tekście Ewarysta przykładów jego obiektywizmu, można znaleźć tego typu wypowiedzi więcej. To że zapraszają tego Pana do mediów publicznych, to zgoda, może być w nich także głos lewicowego komentatora. Ale jest częstym gościem w TV Republika i nawet "niepisowska" Fronda zamieszcza jego wypowiedzi.

Cóż. Okazuje się, że były pracownik WSNS i później Akademii Nauk Społecznych przy KC PZPR może dać "niezwykle wartościowy" komentarz polityczny nawet dla katolickiej Frondy i dziś nikogo to nie zdziwi. Tym bardziej dziwić nie może, że ów "komentator" od PZPR (1970-1990) zaliczył wszystkie możliwe partie (poza PiSem), był w Polskiej Unii Socjaldemokratycznej z której wystąpił jak jej szef T. Fiszbach poparł prezydencką kandydaturę Wałęsy w 1990 r. Później zakładał Unię Pracy, następnie był od 2001 w SLD, nawet w Komitecie Programowym. Pozucił jednak dawnych towarzyszy i startował w różnych wyborach nawet z listy PO. Teraz nawrócił się na antyliberalizm i komentuje rzeczywistość polityczną w prorządowych mediach. Bez wątpienia są to niezwykle wartościowe komentarze, gdyż dawni lektorzy KC PZPR (1981) zostali nauczeni trafnie odgadywać skąd wieje wiatr, tak, aby zawsze "być na linii i na bazie". Zapraszanie tego "komentatora" do studia np TV Republika jest zabawną komedią, zwłaszcza, że ów "komentator" nie tak dawno, parę lat temu, zalecał w innym studio aresztowania STRASZNEGO Kaczyńskiego i najbardziej POTWORNEGO POTWORA Antka Macierewicza, zaraz po opuszczeniu przez Nich mównicy sejmowej. 

W związku z powyższym wypada przesłać pozdrowienia panom: Sakiewiczowi, Terlikowskiemu, Lisiewiczowi, paniom Anicie Gargas, Katarzynie Hejke i Dorocie Kani i wyrazić wielki podziw w związku z tak skutecznym pozyskiwaniem przefarbowanych lisów jako "komentatorów". 

A propos, czy siedziba TV Republika znajduje się nadal przy ulicy Farbiarskiej

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1539997