Jak Andrzej Duda obronił sędziowską mafię

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

 

No to macie, pisowcy, tego swojego prezydenta:

a taki cacany!
Takie selfie sobie z ciemnym ludem robi!
A i przed powstańcem przyklęknie i za kombatantkę przemówienie przeczyta!

A to jest UWEK!

Uwek, który w 2001 roku, gdy tylko idiota albo cynik ostatni zaprzeczał, że to partia największych szkodników, nie pałowany deklarację członkowską podpisał.

Ten najcenniejszy obrońca UKŁADU - najpierw zablokował rozgonienie samorządowych klik, zmuszając Prezesa do wycofania się z pomysłu uniemożliwienia kandydowania wójtom, burmistrzom, prezydentów po raz 3, i parę dni temu zawetował (!) ustawę o RIO.

Teraz obronił sędziowską mafię.

I co – jak się teraz z rękami w nocnikach czujecie, pisowcy?


Ja go wyczułem ponad 2 lata temu: tu tekst z marca 2015 pod wszystko mówiącym tytułem

Andrzej Duda, czyli UWPiS w akcji

-------

Kto nie idiota (albo nienawistnik) przyzna, że bez ludzi Unii Wolności nie byłoby III RP, ze wszystkimi jej dobrodziejstwami;

OK, ja się zgadzam, że to nie to samo, co „z dobrodziejstwami dla wszystkich”, ale przecież we do not live in a perfectworld, co się na polski przekłada dla wszystkich nie wystarczyło – proszę próbowaćw następnym życiu!.

Jak pomyślę, że bez ludzi Unii Wolności nie byłoby reform (reformy – słowo magiczne: wszystko znika, nie tylko fabryki, ale i gałęzie gospodarki całe) to mi się flaki przewracają.

Z zachwytu.

Ale ten cały PiS, to też nie jest taka znowu zła partia – proszę zwrócić uwagę, że Prezes Kaczyński z zasobu kadrowego Unii Wolności czerpie garściami (obiema):

o, na to swoje wunderwaffe, premiera technicznego, działacza Unii Wolności i nawet kandydata do sejmu z list tej partii, prof. Glińskiego powołał.

To, że wunderwaffe skończyło tak jak niemiecki pierwowzór, to nie wina partii-matki, a – że tak to po inżyniersku określę (bo ja z wykształcenia pierwszego inżynierem jestem) – konkretnego, nieudanego modelu.

Teraz się okazuje, że na prezydenta (też chyba technicznego, bo sondaże są nieubłagane) Prezes wyznaczył wunderwaffe2.0:

młodsze i bardziej niż prototyp wygadane, ale też z wymaganym w UW stażem.

W stosunku do Unii Wolności to ja zawsze pełen szacunku byłem, bo obstawić w wyborach prezydenckich swoimi ludźmi dwie, niby skonfliktowane partie polityczne, to jest mistrzostwo jeśli nie świata, to Polski z pewnością.I to nie pierwszy raz się ten numer udaje, bo przecież kiedy Wałęsa wygrał wybory na fali antybalcerowiczowskiej nienawiści (to takie polskie, ta nienawiść bezinteresowna), to pierwsze, co zrobił, to Balcerowicza na ministra finansów przywrócił – to był dopiero majstersztyk!

Reasumując: ja mam nadzieję, że się Andrzej Duda nie będzie ani działania w Unii Wolności wypierał (bo to byłoby żałosne), ani tłumaczył, że on to nie chciał, jeno mu establishmentowy teść kazał (bo to z kolei byłoby infantylne).

Puenta?

Jaka puenta, kiedy wszystko jasne jak słońce:

10 maja w wyborach spotkają się dwaj partyjni koledzy i który by nie wygrał, wszystko, jadąc Talleyrandem (guglować młodzi, guglować) zostanie po staremu.

Bo w polityce najważniejsza jest ciągłość!

http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/andrzej-duda-czyli-uwpis-w-akcji-2

----

Informacja dla Czytelników:

w związku z trollowaniem moich tekstów,  nie odpowiadam na żadne komentarze.

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.3 (głosów:13)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Czy Sakiewicz robi „krecią robotę“ PiS-owi?
Czy PiS zatem robi „krecią robotę" Polsce? Czy zatem niepoprawni wielbiciele GP robią „krecią robotę” Niepoprawnym? Czy wszyscy wszystkich już oszukują? Czy ciągle obowiązuje zasada ...my nie ruszamy waszych , wy nie ruszacie naszych? Czy PiS straci poparcie Polonii i Polaków?
https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/4968-korespondencja-z-nowego-jorku-zmarnowane-zwyciestwo

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1544474

http://niepoprawni.pl/blog/marek-mojsiewicz/kaczynski-i-duda-wciagneli-kukiza-do-wielkiej-rozgrywki

I jeszcze jedno:

https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/12357-nie-wytrzymali-verhofstad-i-jego-kumple-z-pe-zadaja-od-przewodniczacego-interwencji-w-polskich-sprawach

Mądrym inaczej (szybciej piszą niż myślą) przypominam łacińską sentencję: quidquid agis prudenter agas et respice finem.

Obecna decyzja p. Prezydenta zamyka gęby zarówno "totalnym" jak też KE.

Komentarza do mego wpisu nie oczekuję ani od Fedorowicza (Ewarysta) ani od Verity czy innych veritasów.

Aha - żeby było jasne - wpis Fedorowicza Ewarysta oceniłam tak, jak zasłużył - na jedynkę!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1544491