Prezydent Andrzej Duda to jełop!

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Skąd wiem, że jełop?

No jak to skąd: ze zdjęcia autorstwa Darka Delmanowicza, fotografa pracującego dla PAP, które to zdjęcie znalazło się we środę na jedynce Onetu.

No proszę tylko spojrzeć: japa rozdziawiona, gały wytrzeszczone, łapki jak przeszczepione – no nie jełop?

Jełop i to pierwszej gildii!

Onet to porządna, niemiecka firma (OK – niemiecka w połowie, a w drugiej połowie szwajcarska, ale oni też w domach zamiast mówić szprechają), to ich rozumiem:

Polaczki wybrały nie tego prezydenta, który nam pasuje (jak na przykład Donek), to my tym Polaczkom uświadomimy, że jaki ten ich Duda jest, to najlepiej wiemy my!

Za to PAP to skrót od Polska Agencja Prasowa (niektórzy twierdzą, że z tą „Polska” to tak dla picu, ale ja tam w życiorysy ludziom nie zaglądam – od tego jest niejaki Targalski, ale on ma ten feler, że do swojego jeszcze nie zajrzał).

I jeśli już PAP taką (proszę wybaczyć właściwą mi precyzję opisu) chamówę odwala, to znaczy, że jeśli PiS te wybory wygra i się do władzy dorwie, to pierwsze, co powinien do PAP wstawić, to nie prezesa, a pień.Żeby ich w tym PAPie w ten pień wyciąć.

A korzenie – wykopacz. Na metr wgłąb.

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:17)

Komentarze

Fotograf, fachowiec może zrobić takie zdjęcie. W 99% natychmiast je wyrzuca. Dlatego strzela seriami. Nabieranie oddechu zwykle łączy się z "niefotogenicznym" grymasem. 

PAPzatrudnia fachowców. Bez wyraźnego zlecenia, lub wręcz polecenia, takie zdjęcie nie znalazło by się w serwisie.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0


#1491096

Większość czytelników naszego portalu wchodząc na jego Stronę Główną przeważnie zaczyna swą "prasówkę" od zlustrowania tytułów artykułów. Sądząc po tytule (kogo lub czego dotyczy) - uznając, że może go zainteresować - czyta tzw. zajawkę artykułu. 

Naświetlę Ci Ewaryście, jaka była moja reakcja, kiedy "wpadł mi w oko" Twój artykuł.

Otóż, gdy przeczytałem tytuł: "Prezydent Andrzej Duda to jełop!", w pierwszej chwili byłem przeświadczony, iż autorowi tego artykułu Prezydent Andrzej Duda tak podpadł fatalnie, że miał jakiś znaczący powód nazwać go jełopem, w dodatku stawiając wykrzyknik. Zaintrygowany więc tym epitetem, postanowiłem szybko przeczytać "zajawkę" w przekonaniu, że jak każda "zajawka" - da mi chociaż w zarysie odpowiedź, dlaczego A. Duda wg autora jest jełopem. I cóż czytam w "zajawce"? Cytuję:

"Skąd wiem, że jełop? No jak to skąd: ze zdjęcia autorstwa Darka Delmanowicza, fotografa pracującego dla PAP, które to zdjęcie znalazło się we środę na jedynce Onetu. No proszę tylko spojrzeć: japa rozdziawiona, gały wytrzeszczone, łapki jak przeszczepione – no nie jełop? Jełop i to pierwszej gildii! Onet to porządna, niemiecka firma (...)".

Ręce mi opadły, a oczy zaszły mgłą! Przyznam, że wq*rwiłem się nieludzko, więc po otwarciu całego artykułu i jego przeczytaniu - zrozumiałem intencje autora i emocje opadły. Owszem, każdemu autorowi zależy, by jego artykuł był czytany przez jak największą liczbę czytelników, więc stara się, by tytuł jak i "zajawka" były przyciągające, a nawet kontrowersyjne. Ale na litość Boską Ewaryście!!! Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że uciekłeś się do manipulacji w iście urbanowym czy tak popularnym stylu stosowanym przez gazetę koszerną??? Nie podoba mi się, że czerpiesz wzory właśnie z tej gazety!

Czy tak trudno Ci było zakończyć tytuł nie wykrzyknikiem, a... znakiem zapytania? To po pierwsze. A po drugie: czy "zajawka" daje jakieś przesłanki, że Twoim celem było wskazanie, jak fotograf PAP-u "upolował" A. Dudę w niekorzystnym wizerunku oraz to, jak Onet potrafi zdeprecjonować Prezydenta RP?

Zatem jako bloger - wykazałeś się brakiem profesjonalizmu, czerpiąc niechlubne wzory.

 

P.S.
Moja ocena: +3 = 16 pkt.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1491245

gdybym pisał komentarz do wpisu Ewarysta, nie różniłby się on od Twego, zapewne przekazałeś odczucia wielu czytelników i zrobiłeś to świetnie. Zapewne są tacy, którzy przeczytali tylko tytuł, innym jeszcze, nawet jeżeli wpis przeczytali, po upływie jakiegoś czasu pozostanie w pamięci (byc może zamazanej) tytuł i rozdziawiona "japa". Andrzej Duda będzie kojarzył się niektórym, w ich podświadomości z czymś negatywnym. Nie wiem jakie miał intencje autor, tak się po prostu nie pisze, wolałem nie oceniać.

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1491257

Trzeba być skończonym idiotą,żeby coś takiego wymyślić!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

przeciw bezprawiu

#1491263

"W życiorysy ludziom nie zaglądam – od tego jest niejaki Targalski, ale on ma ten feler, że do swojego jeszcze nie zajrzał" - to także w stylu Urbana, na który jeden z komentujących zwrócił uwagę. A nawet gorzej, bo Urban broniłby siebie (podle ale jednak), gdyby tak napisał o panu dr Targalskim, jednym z niewielu ludzi wchodzących w paszczę lwa, obok Doroty Kani, dr Cenckiewiczu i paru jeszcze wspaniałych osób, które w miesiąc szkodzą UBekistanowi więcej niż tysiąc Federowiczów przez całe życie.  To ich książki otwierają oczy lemingom i to ich ciężka praca spycha UBekistan ze sceny politycznej, mam nadzieję tym razem trwale.

W dodatku człowiek ten, którego sarkazm redakcja tu wyróżniła pisze o kimś kto przez parę lat gościł go na swoim portalu z pełnym szacunkiem dla odmmienności poglądów. Uporczywe namawianie czytelników prawicowego portalu do bojkotu wyborów prezydenckich było jednak przekroczeniem granicy głupoty i szkodliwości i musiało skończyć się rozstaniem.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

JW

#1491266