Smoleńsk, czyli Polacy kontra Polakopodobni

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog
I tak, w 5 (pięciu) słowach zamyka się wszystko, co można, trzeba, wypada powiedzieć, napisać o Smoleńsku.
Wszystko inne jest wtórne.

I według tych 5 (pięciu) słów należy oceniać czyny i rozmowy każdego, na czyich ustach pojawia się święte słowo POLSKA.

I dlatego nie mam zamiaru prezentować tu wzorem dziennikarzy komercyjnie niepokornych (moje!) bohaterskich wzmożeń pt „Kopacz – won z sejmu!”, wyrażać oburzenia itp. bo to jest teatr dla ubogich, gdzie wszystko jest istotne, tylko nie rzeczywistość i oczywistość.

***

Państwo to nie student czy kursant próbujący uzyskać prawo jazdy, żeby zdawać egzamin.

Państwo jest od zapewnienia Obywatelom elementarnego bezpieczeństwa i takiejże sprawiedliwości, a jeśli tego nie potrafi to zwyczajnie nie jest potrzebne.

Dlatego wkurza mnie i śmieszy to przejęcie przez PiS pijarowej narracji made in PO/ZSL.

Ale skoro PiS nie umie komunikować się z Polakami (Polakopodobnych pomijam) inaczej, niż tylko w platformiarskich (pijarowskich) butach uszytych przez Ostachowicza (a właśnie – ciekawe czym się dziś zajmuje Ostachowicz i czy zajmuje się nim ktoś?) to trudno – nie mam zamiaru kopać się z pisowskim koniem i do tego w platformiarskie buty obutym.

Że państwo PO/ZSL egzaminu nie zdało, to wcale nie taka (jadąc Prezesem, TYM Prezesem) oczywista oczywistość:

ono zdało egzamin z kłamstwa, podłości, i zwykłego – pardon – kurewstwa.

I gdyby teraz u władzy byli nie przerażeni niespodziewanym sukcesem inteligenci, a ludzie czynu jak choćby Erdogan, to Tusk, Kopacz i Komorowski każdego dnia nerwowo oglądaliby się na ulicy za siebie, a wieczorem nie mogliby zasnąć, oczekując w histerii na 6 rano.

Dziś Komorowski uczyłby się poprawnie czytać ściągę ze swoimi zeznaniami i nie przed jakąś operetkową, kolejną komisją pożal się Boże śledczą, a przed porządnym sądem.

A sprawa jest prosta jak konstrukcja posłanki Lichockiej:

dopóki Tusk zamiast luzacko spacerować sobie po Warszawie nie będzie spacerował po spacerniaku z betonowym murem wokół i siatką u góry (znam z autopsji) - państwo PiS najoczywiściej egzaminu nie zda.

I dlatego póki co nie zdaje i co gorsza, zanosi się na to, że nie zda i nawet zdać nie zamierza.

Że co, że ONI nie pozwalają? Że ONI sabotują? Że ONI blokują i kłody pod nogi pisowskie rzucają?

Baju baju:

a może zastanowicie się, pisowscy Czytelnicy dlaczego Prezydent Duda pytany o odtajnienie słynnego Aneksu do raportu o WSI modelowo rżnie głupa, uśmiechając się przy tym jak niejaki Adrian?

Przecież ponoć ten Aneks był najbardziej pożądanym dokumentem, poszukiwanym przez marszałka Komorowskiego? Chyba, że to z tym pożądaniem to nieprawda?

A może wiecie, dlaczego Prezydent Duda, kastrując ustawę samorządową z paragrafu fundamentalnego, uniemożliwiającego wójtom, burmistrzom, prezydentom seryjne kandydowanie, uniemożliwił właśnie rozgonienie skorumpowanych, samorządowych sitw, na których PO chce budować struktury państwa równoległego do tego rządzonego przez PiS?

A może wiecie, dlaczego Prezydent Duda próbuje (póki co nieskutecznie) wykastrować początkującą normalność w – jadąc Prezesem (TYM Prezesem) znieprawionych sądach, ustawę o KRS, wyrzucając z niej wygaszenie mandatów obecnej ferajny?)

Nie wiecie?
Ja też nie wiem, ale przypomniało mi się takie stare, polskie porzekadło:

każdy polityk ma swój Nowy Tomyśl, co go gryzie!

A morał z tego taki, że dopóki Prezydent Duda nie przestanie chronić obecnego Układu,
nie ma sensu się ekscytować draństwami poprzedniej ekipy.

--------

Informacja dla Czytelników:

w związku z trollowaniem moich tekstów,  nie odpowiadam na żadne komentarze.

 

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.6 (13 głosów)

Komentarze

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

(...) gdyby trz włdzy byl n przrżn nspdzwnym skcsm ntlgnc, ldz czyn jk chćby rdgn, t Tsk, Kpcz Kmrwsk kżdg dn nrww glądlby sę n lcy z sb, wczrm n mglby zsnąć, czkjąc w hstr n 6 rn.(...) Wykrył, ż NT wspr rgnzcję trrrystyczną FT Glln jkś tn człwk czyn t lw. Przypmnm, ż S z mnjsz zmchy zrły cł 2 krj. (...) mż zstnwc sę, pswscy Czytlncy dlczg Przydnt Dd pytny dtjnn słynng nks d rprt WS mdlw rżn głp, śmchjąc sę przy tym jk njk drn?(...) Zstnów sę brdzj c chc kryć? Pwn kwtk pdbn d tych c w lśc Mcrwcz nr. 1. (...) mż wc, dlczg Przydnt Dd, kstrjąc stwę smrządwą z prgrf fndmntlng, nmżlwjącg wójtm, brmstrzm, przydntm sryjn kndydwn, nmżlwł włśn rzgnn skrmpwnych, smrządwych stw, n których P chc bdwć strktry pństw równlgłg d tg rządzng przz PS?(...) B przgrn P-PSL n gwrntj wygrnj PS np. w Wrszw tk Śpwk zrłby HGW, Ssn Gzł rzm wzętych. Np. w Strgrdz w wybrch zpłnjących n Przydnt mst kndydc PS P zbrl łączn pnżj 15%. Węc lpj przgrć bz stwy nż rklmwć tk skcsy. (...) mż wc, dlczg Przydnt Dd próbj (pók c nsktczn) wykstrwć pczątkjącą nrmlnść w – jdąc Przsm (TYM Przsm) znprwnych sądch, stwę KRS, wyrzcjąc z nj wygszn mndtów bcnj frjny?)(...) Nktórzy sgrją sbck gmbt.
Vote up!
1
Vote down!
-4

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1540911