Chamgres

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog


Kiedy słucham tego, przewalającego się przez pisowskie media oburzenia, wywołanego chamskim zachowaniem się (o ile to zachowaniem nazwać można) publiki podczas odczytywania listu od Prezydenta i wystąpienia wiceministra sprawiedliwości na kongresie osób określonej konduity (to nie epitet – to archaizm), wzruszam ramionami, bo chamstwo w tym towarzystwie, to przecież, jadąc Prezesem (TYM Prezesem) oczywista oczywistość.

A oczywistą oczywistość najpełniej spuentował Benedykt Chmielowski, w pierwszej polskiej encyklopedii:

„cham jaki jest każdy widzi”.

No, może troszkę inaczej to w oryginale było, ale że mówimy o 18 wieku, to nic dziwnego, ze z biegiem stuleci jakieś niuanse się zmieniają, dlatego ja na przykład taki kongres nazywam chamgresem i bardzo mi się ten neologizm podoba, jak wszystkie inne mojego autorstwa, z Zoll pierzolli  na czele.

Skoro już ustaliliśmy, że oburzanie się na oczywiste oczywistości nie ma sensu, zajmijmy się może czymś sensownym, a mianowicie przyczynami takiego zachowania:

Moim, i całkowicie niesłusznym, zdaniem wszystkiemu winien jest PiS, a dokładnie jego reakcja na tzw. pucz.

Pewnie Państwo nie zwróciliście uwagi na drobiazg, że 16 maja minęło 5 miesięcy od rozpoczęcia przez ulubieńców chamideł puczu w sejmie.

I w czasie miesięcznej hucpy władza państwowa (chwilowo = pisowska) ustępowała przed grupką pajaców jak przed nie przymierzając specnazem, pozwalając sobie – pardon – srać na głowę przez miesiąc i udając, że nic się nie stało, Polacy nic się nie stało.

Skutki takiego dawania … głowy (po angielsku to tez znaczy niekoniecznie sympatycznie) musiały być i są oczywiste:

teraz tej władzy (chwilowo jeszcze pisowskiej) na głowę robią nawet szansonistki i szansoniści, a gotów jestem nie wykluczyć, że jeśli Kurski ten festiwal w Opolu zorganizuje, to na sali zasiądą bojówki kodowskie i zrobią mu taką klakę, że pożałuje dnia, w którym postawił na orła, gdy rzucali z bratem monetę o to, kto obstawi opcję „prawicową”.

No nic – proście Boga, by na nas Litwa albo inne San Marino nie napadło, bo ta władza jedyne, co ma opanowane do perfekcji, to podnoszenie rąk do góry i wypłakiwanie się po swoich mediach, że jej na głowę fajdają.

http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/zoll-pierzolli

-----------

Informacja dla Czytelników:

w związku z trollowaniem moich tekstów,  nie odpowiadam na żadne komentarze.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:13)

Komentarze

Zgadzam się, że sytuacja rozbujania protestów różnych poważnych i mało poważnych środowisk jest niebezpieczna, bo PiS-owi przykleja się łatkę zamordyzmu na każdym kroku. Rozumiem publicystyczne wyostrzenie. Mam jednak nadzieję, że strategie partii rządzącej będą skuteczniejsze w takich przypadkach.

Przede wszystkim wreszcie czas rozliczyć afery PO, o których było tak głośno. Czekam, aż wreszcie kogoś posadzą... i program Cela Plus (hasło W. Gadowskiego) nareszcie ruszy.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1540177

  Witaj! A kto miał do dzisiaj rozliczyć kryminalne afery POlszewi ? Chyba nie ta wyjąca kasta. Najpierw musimy tę nadzwyczajną kastę w togach rozpędzić na cztery wiatry! Najpierw TK, teraz kasta. Damy radę, walec jedzie. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1540231

Chamgres!

Przedni! Odpowiedzi na komentarz nie oczekuję ;) !

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1540223

   Szczęście w nieszczęściu polega na tym, że PiS ma jeszcze spore rezerwy w postaci deficytu, więc może te wszystkie wrzaski zagłuszyć programem 1000+1000 Plus, może znów podnieść płace minimalne, a nawet przekopać Polskę wzdłuz i wszerz w ramach usprawniania żeglugi śródlądowej i żadne wrzaski, piski a nawet "żydowskie dzieci w tramwaju" tutaj nie pomogą...aż do pierwszego, relokowanego terrorysty. Tutaj przebiega cienka, czerwona linia poparcia społecznego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

              

#1540474

   Tak mi się skojarzyło, że jeśli chodzi o Kongres Stanów Zjednoczonych, to "chamgres" nie jest trafnym określeniem. "Chamgresem" można określić dawny Kongres Liberalno- Demokratyczny, bo ten w USA to raczej jest Żydgres lub Konjud. O ile oczywiście o ten w Stanach Zjednoczonych chodzi. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

              

#1540475